2015

Venitasin ja venitasin selle aasta kokkuvõtte kirjutamisega, sest tundsin, et mis mul ikka nii väga erilist sellel aastal siis juhtus? Eriti võrreldes eelmise aastaga (link). Ega lapse sündi ja kihlumist vist saagi miski ületada... kui siis ainult uus laps ja/või abiellumine ning need üritused sellesse aastasse ei mahtunud.

Kui ma ei oleks seda kokkuvõtet teinud, ei oleks mulle tegelikult kohalegi jõudnud kui oluline see aasta just minu enda jaoks oli. Eelmine keskendus tasakaalu leidmisele pereelus. Elu muutus täielikult Oliveri sünniga, vaja oli nö ära õppida uued rollid, samal ajal üritades aru saada kesasi ma ise olen. See aasta aga keskenduski nüüd rohkem sellele "kesasi ma ise olen".

Vahepalana pildikollaažid iga kuu kaupa:

Mida sa õppisid?

Postitasin Instagrammi ühe pildi, millel seisis: "Stop letting people make you feel bad or embarrassed about doing what makes you happy. Find what you love and do more of it. Never apologize." See kõnetas mind väga palju. Mitte, et keegi mu huvisid või hobisid maha teeks. Minu üks nö halbadest harjumustest ongi see, et ma kipun tihti vabandama ette ja taha, miks ma mõnda asja teen või kuidas teatud asjadest mõtlen. Ja milleks? Ma tahaks öelda, et olen tänaseks päevaks lõpuks aru saanud, et ma ei pea võõrastele inimstele hakkama end põhjendama ja selgitama. Ennekõike ikka situatsioonis, kus teine osapool lihtsalt paukuda tahab, eeldades ja oletades, ilma reaalselt teadmata minu kohta midagi.

Eks see käib suuresti selle blogi kohta. Ikka ja jälle tunnen vajadust liigselt põhjendada ja vabandada, sest ma ei taha... ma ei tea isegi mida ma ei taha. Vale muljet kuidagi jätta... võivõivõi jummel teab mida. Samas milleks?! Nagu eeldavad teised, eeldan ka mina, et kes seda blogi on juba pikemalt lugenud, on päris hästi aru saanud milline inimene ma olen. Ja nende ees ei ole mul vaja ju end liigselt põhjendada? Kes ei ole pikalt lugenud, siis eeldan, et intelligentne inimene nagunii ei lähe teisele ära panema, fakte teadmata (tegelikult ka fakte teades, ei läheks). Võõra negatiivne kommentaar ei saa ju üle kaaluda kümmet positiivset kommentaari lähedastelt (süõ)?! 

Mida oleksin teinud teisiti? Miks?

See aasta ei erine eelnevast. Ehket ma usun ikka veel, et kõik mis tehtud sai, viis mind punkti, kus olen praegult. Õnnestumised on toredad ja ebaõnnestumised õpetavad, et tulevikus nendest õppida. Okei, üks asi on... aga seda ma välja siiski ei kirjuta ja proovin edaspidi lihtsalt... järjepidevam olla.


Mis olid möödunud aasta kolm kõige märkimisväärsemat sündmust?

Ütlen ausalt, et eelmise aastaga ei saa selle aasta märkimisväärseid sündmusi kuidagi võrrelda (hallloooo - lapse sünd, ülikooli lõpetamine ja kihlumine). Samas... head sündmused ei olegi tegelikult sellised, et neid peaks võrdlema. On suuremad ja on väiksemad kordaminekud. Tähtis on see hea emotsioon ning täpselt selle emotsiooni nad minus ka tekitasid:

1. Oliveri 1. sünnipäev
2. Saksamaa vanematega taaskohtumine
3. Pulma filmimine

Tegelikult oli ka neid raske valida. Ja kuna mu aju suudab suurema osa asjadest ära unustada, siis kiire sirvimine blogi ajaloos tuletas mulle meelde just neid sündmusi esimesena (okei, Olli sünna oligi kohe esimeseks pandud, aga teised kaks siis). Tegelikult oli jõuluõhtul kinkide avamine ka ikka vääääga märkimisväärselt eriline sündmus, aga see nagu läheb mu jaoks osaliselt kokku 3. sündmusega, sest üks asi viiski teiseni.


Milliseid lahedaid asju sai tehtud? Milliseid mitte nii lahedaid?

Päris lahedad olidki kõik need erinevad pildistamised, millega sellel aastal algust sai tehtud. Ütlen ausalt, et kui need pakkumised lambist poleks tulnud, siis ma ei oleks vist küll iialgi julgust enda sees üles leidnud, et end sellel alal edasi areneda ja soovida kuskile püüelda. Seega siinkohal tahan tänada kõiki teid armsaid inimesi, kes minuga pildistamas on soovinud käia :)

Mida tähendab "mitte nii lahedad asjad, mida sai tehtud"? Kõik mis ma teen ongi lahe (süõ)! Muidu ma ei teeks ju :D Samas mitte nii lahe on alati see tunne enne pildistama minemist. Ma rääääiiigelt põen ja tahaks tühistada. Pärast pildistamist mõtlen alati, et mida ma põdesin?!


Selle aasta saavutus, mille üle tunned uhkust?

Oiiii - pulmavideo! Nii filmimine kui monteerimine ning ennekõike emotsioon pruudi ja peigmehe poolt, kui olid lõpliku variandi kätte saanud. Nagu ka pildistamistega, tekkis vahetult enne pulma tunne, et teesklen haiget ja ei saa minna (haha, sorri Mari-Liis kui seda loed :D). Õnneks sai kaine mõistus võitu ja läksin siiski värisedes kohale ning teesklesin julget. Tagantjärele oli see tõesti üks parimaid võimalusi ja ma ei kujuta ette kui loll inimene ma oleksin pidanud olema, kui oleksin sellest kõigest loobunud. Ega tihti ei tule ju selliseid võimalusi, et sulle usaldatakse nii tähtsa sündmuse jäädvustamine.


Kõige keerulisem olukord sellel aastal?

See on vist ilmselt hea asi, kui mulle ei meenu ükski reaalselt keeruline olukord sellel aastal (süõ).

Mis oli aasta alguses raske, kuid kerge aasta lõppedes?

Ette kujutada kesasi minust saab. Just siis kui Oliveril on aeg minna lasteaeda. Muidugi see ei ole mul täpselt nagunii paigas, aga ilmselt on mul rohkem ideid kui aastat alustades. Ma ei ütleks siiski, et see on kerge aasta lõppedes, aga jah... selgem ilmselt.


Kes on sinu elu sellel aastal kõige enam mõjutanud?

Eelmisel aastal vastasin Allan ja sellel aastal tundub, et pean sama originaalse vastuse andma :D Kuna ta on mulle kõige lähedasem inimene (süõ), siis paratamatult mõjutame teineteist kõige rohkem ja ega ma ilma temaga läbi arutamata ja kõike kaalumata ei oleks ju teinud neid otsuseid, mis on viinud mind tänasesse punkti.

Millise soovituse annaksid endale kui saaksid ajas üks aasta tagasi minna?

Tõmble vähem asjade pärast, mille üle sinul puudub kontroll. Eks ma mõtlen siin tegelikult väga konkreetseid asju, aga las see jääda minu teada.


Üks asi mis sai sellel aastal tehtud, kuid varem mitte?

Hakkasin ettevõtjaks ehket täitsa-täitsa täiskasvanuks vist :D


Mida oleksid tahtnud rohkem teha?

Aasta lõppedes ei tunne küll, et midagi oleks tegemata jäänud või liiga vähe teinud. Üllataval kombel ei olnud mul sellel aastal mingit soovi reisida. Eks alati võiks rohkem remonti teha, aga see ei sõltu nii väga minust.Mida oleksid tahtnud vähem teha?

Vabandada ette ja taha võõrastele inimestele miks ma midagi teen või ütlen, et nad jumala eest ei arvaks, et ma olen paha ja jube inimene. Aga see on põhimõtteliselt sama, mis esimese küsimuse vastus.

Mida sa tahtsid ja said?

Oi neid on palju. Koer! Uus objektiiv ja kaamera!


Mida sa tahtsid ja ei saanud?

Kujutan ette, et nagu mitmed teised inimesed, siis eks ma tahaks ka paljusid asju. Ehk lootsin, et selleks aastaks saab üleval korrusel meie magamistuba valmis... aga ei saanud.

Kas leidsid sellel aastal uusi tutvusi?

Loomulikult. Eriti hea meel on mul kõigi nende tutvuste üle, mis tekkisid ühes BBG kavaga alustamist. Facebook väidab, et sain 22 uut sõpra juurde.Kas lõpetasid vanad suhted?

Sellel aastal vist isegi mitte. Vähemalt ei meenu küll. Hoopis taasleidsin ühe vana ja erilise suhte.

Kõige imelikum kogemus?

Ausõna ma ei tea. Miski ei olnud nii imelik kui sünnitusvalude kogemine eelmisel aastal.

Muutus, mida soovid uuel aastal teha?

Juba ammu muutsin seda suhtumist, et "vot uuest aastast hakkan seda tegema". Kui tahad midagi alustada, siis alusta kohe. Samas ma ei taha üldse maha teha neid, kes vajavadki seda kindlat uue aasta pauku, et muutus toimuks. Isegi kui see on vaid hetkeline. Kui tunned, et vot 2. jaanuaril tahaks spordiklubisse minna - mine siis, see on ikka rohkem kui varem. 

Rääkides aga isiklikest soovidest, siiiiiis ei teeks tõesti paha, kui kuulaksin vähem seda, mida ütlevad võõrad ja rohkem, mida ütlevad lähedased.


Õppetund aastal 2015.

Do more what makes you happy. Those who mind don' matter and those who matter don't mind.

Soovin teile kõigile ilusat aastavahetust! 
(Eeldan, et ma täna rohkem ei viitsi blogida :D )

0 comments:

Postita kommentaar

 

Kuu loetuimad postitused