Sille & Ranek

Päris naljakas kuidas asjad lähevad. Pidime Sillega oma teise pildistamise tegema juba suvel (link), aga kuidagi läks nii, et kohtusime alles paar päeva enne aasta lõppu. Küll ootasime paremat ilma, siis olin mina omadega Tallinnas ning lõpuks loobusime selle lume ootamisest ja otsustasimegi asja lihtsalt ära teha. Jaaaaa sellel samal hommikul pidas Ilmataat õigeks natukene lund Elvasse puistada, et kerge talvemeeleolu ikka pilte ilustaks!

Jaaaa nagu ikka kombeks, siis tahan sellest pildistamisest natukene rohkem rääkida. Nimelt oli see esimene ametlik fotosessioon meie uue Nikon D7100'ga. Pärast jõule olin seda kaamerat juba piisavalt tundma õppinud ja olin täitsa äksi täis, et kõike katsetada. Lugesin isegi juhendit ning sain päris palju uusi nuppe ja nippe selgeks. 

Mis puudutab aga seda, mida tundsin ise enne fotosessiooni? Nagu ikka - tahtsin end hirmust täis lasta :D Isegi ei tea miks, sest Sille ei olnud mu jaoks enam võõras. Samuti oli ta ka teadlik sellest, et ma olen kohutavalt ebakindel juhendamises. Aga vot ikka tahtsin end natukene täis lasta. Õnneks Allan ja Oliver tulid ka kaasa.

Kõige rohkem vaimustab  mind uue kaamera puhul see, et white balance'i saab paika panna kelvinitega. Ehket maakeeli öeldes, saad valida temperatuuri enda foto jaoks - mida rohkem kelvineid, seda soojem temperatuur. See andis juba pilte tehes fotole nii mõnusa hingamise, et ma lihtsalt õhinaga vaatasin ja ahmisin seda kõike sisse - kõik oli lihtsalt nii ilus! Ja kuigi ma vahepeal ikka kokutasin nende pooside välja mõtlemisega, siis jooksis kõik küllaltki loomulikult. Õnneks Sille polnud ka suu peale kukkunud ja sobiks ideaalselt fotosessioonide juhendajaks :D

See on mu üks all time favourite foto!
Teeskles, et on aastavahetus.Üritasin kunsti teha.

Allan tahtis tegelikult kaasa tulla selleks, et katsetada tossupomme (ilutulestikulettidest saab osta erinevat värvi tossudega). Ütleme nii, et ega need esimesed katsetused teab mis imelised ja kunstilised olnud, aga põnev oli vast kõigil. Valge sai alguses visatud liiga kaugele, sest me lihtsalt ei teadnud mis moodi see kõik töötab. Seega viskasime selle maha, jooksime natuke lähemale ja klõpsisime midagigi.


Kui tuutu tossust tühjaks jookseb ja see hajuma hakkab, saab teeselda, et väljas on udu.

Kollane ei hakanud alguses üldse tööle ja Allan pidi selle manuaalselt süütama. Siinkohal mainin, et kõige parem toss tuleb välja esimese 10 sekundi jooksul. Ülejäänud 50 sekundit susiseb see sellist kerget tossu välja. FYI - ärge kollast tossu rohelise metsa taustal pildistage, pärast on paras bitch seda töödelda. Tossupilte on meil aga tulevikus veel plaanis teha, Allan ostis terve kotitäie :D


Selline nägigi välja minu selle aasta viimane fotosessioon. Tunded on totaalselt laes, sest ütlen ausalt, et kui ma ei teaks, et mina need pildid tegin, siis ma ei usuks, et mina need pildid tegin. Loogiline lause, eksole :D


10 comments:

 1. Nii kift! Sinu fotograafilises nägemises ja tulemustes on nii nii suuri edusamme näha, et ma ausalt, vaatan suure kadestava pilguga. Väga tubli oled ja keep it going. :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh-aitäh :) Seda on tore kuulda. Ja mõtle, see kõik hakkas sellest, et oli vaja hiinakatele pilte teha :D

   Kustuta
 2. Nii lahe ikka. Kusjuures nüüd tuleb meil ühine kuues aastavahetus, aga selle aja jooksul on meist normaalseid pilte ainult lõpetamistest, pulmadest (ehk siis megavähe). :D

  A meil vist juba neljas ring pilte vaadata:D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. No näed, siis tagavarapildid olemas, juhuks kui aastavahetusel ei peaks midagi saama :D

   Kustuta
 3. Anonüümne30.12.15 20:36

  Issand, tahaks nutta, sest need pildid on niii ilusad ja sa suudad sealt kaamerast sellise muinasjutu välja võluda... IMELINE!!

  Väga kade olen ka, sest tahaks ka sellise andega olla :(

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Oi aitäh :) Aga ega need oskused minulegi üleöö tulnud ;)

   Kustuta
 4. Kuule, sa oled ikka nii armas ja äge! :) Ja tore, et sul on need oma valdkonnad, mis rõõmu pakuvad ja milles sul potentsiaali aina edasi arenemiseks on :).

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh nende armsate sõnade eest :)

   Kustuta
 5. Tossutamise idee on küll äge :) annab kohe kõvasti piltidele elu juurde.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh :) Vahelduseks oli lahe midagi uut proovida!

   Kustuta

 

Kuu loetuimad postitused