Jaanuar: enne / pärast

Jubaaaa saab jaanuar läbi! Aisamumeie! Kuna mul oli tunne peal, et võiks jaanuarikuu fotode enne/pärast juba nüüd üles panna (mitte 31.), siis mis ikka pirtsutan, et palju blogis viimasel ajal lobisenud ole. Elu on selline vaikne, töö vajab tegemist ja seega läheb ka mu energia igale poole mujale. Ning kui lõpuks oleks vaja arvuti taga midagi kirja panna, siiiiis nagu polegi midagi väga erilist juhtunud.

Eelmise kuu fotovõrdluse all küll küsisin, kas pakuks huvi kui teeksin uue kuu võrdluspildid nii JPEG'i kui RAW'iga, agaaaa juba varasemalt mainisin, et mul läks see täitsa meelest. Seega äkki õnnestub järgmisel korral! Mul oleks endal ka jälle põnev seda teha. Üks pilt täna toodud näidetest oli ka JPEG'ina pildistatud ja oiii ma nägin kurja vaeva, et see inimlikuks saada.

Tegelikult on vale öelda, et "teen sitast saia" oma piltidega. Nimelt need toorfailid, mis teil siin ees on, on kohe väga-väga toored. Kaamerasilmas ei ole asi üldse nii dramaatiline, ei ole see kogu kaadervärk ka Lightroom'is nii tume, aga Picasa teeb nad kuidagi ekstra dramaatiliselt plässiks. Võtke kasvõi esimene pilt:

See on küll detsembri lõpust, aga ei jõudnud neid eelmise kuu võrdluses näidata. Igatahes see esimene pilt on see üüüberdramaatiline näide, mida programm ühe pildiga teha võib. Kaameras oli asi ikka tsipa heledam, aga pläss ikkagi. See selle RAW'i võlu ongi!


Minu lemmikpilt! Ühes selle pildiga sain paremini selgeks selle... kuidas seda nimetada... udulooripildid  (keda rohkem huvitab, siis Lightroom'is tone curve). Näete isegi, et kõik ei ole nii klaar kui teistel piltidel ja selline kerge valge "udu" kataks pilti. Olen aru saanud, et paljudele naistele lähevad taolise töötlusega pildid peale :D. Seega olen enda kätt nendega veidi rohkem harjutanud.


Tänu sellele pildile olen palju julgemalt hakanud kasutama ka valgust. Imedeime, aga mulle ei meeldinud väga kunagi lisavalgust juurde panna portreedel (räägin ikka järeltöötlusest). Kõik oli selline minimaalne. Nüüd aga tunnen, et olen sammukese edasi astunud ja pilt näeb välja palju... professionaalsem, võrreldes sellega, mida oleksin ehk paar kuud tagasi teinud. Hmm, see kõlab maru veidralt kui uuesti üle loen. Mitte, et ma ei tahtnud valgust lisada, aga siin on kõik tunduvalt valgem, kuldsem ja säravam kui ma muidu olin harjunud.
See on see pilt, mis sai tehtud kogemata JPEG'is. Mõlemad olime Allaniga üllatunud, et kuidas lambist sai see nii juhtuda, sest me pole juba nii ammu seda kasutanud. Vist olid aga uue kaamera võlud ja Allan oli jäärajal filmides vist kuskile vajutanud, kus seda väga kiiresti muuta sai :D

Tegelikult ei olegi pildil miskit häda. Ikka see sama "sitast sai". Lihtsalt sellel hetkel kui õhtupimeduses neid tootefotosid tegime, siis ma teadsin kuidas need pärast ilusaks töödelda ilma suurema vaevata. Paraku ei ole JPEG'is nii palju informatsiooni, mida muuta. Seega mida rohkem valgust lisasid, et pildilt kaotada kusekollane, seda rohkem tekkis pildile ka müra. Ja kuigi ma olen lõpp-tulemusega rahul, oleks algne fail võinud ikka olla RAW :D


Väike sniik-piik imearmsa Kristoferi pildistamisest!


Kuna B. fotoshuudi all (link) tunti huvi, et kas saaks näha neid pilte ka enne töötlemist, siis tegingi veidi suurema valiku. Ega ma ausalt öeldes midagi rohkemat siia lisada oskagi :D


Töötlemiseks kasutan ainult Lightroomi.

11 comments:

 1. Väga meeldivad need töödeldud pildid. Annavad kohe uue hingamise pildile. Kas millalgi plaanid ka LR tone curve kohta teha õpetus video?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tead, ma teeks hea meelega ja palju rohkem neid õpetusvideosid, aga mitte ükski lindistusprogramm ei taha mul töötada. Hetkel olen täitsa järje ära kaodanud, et mida tasuks jälle katsetada.
   Võimalik, et katsetan mõne "video" kirjalikult teha :D Ehket pildid ja tekst lihtsalt.

   Kustuta
 2. Mina olen ka "uduloori" piltide fänn :D
  Ja need postitused on alati ühed mu suured lemmikud. Lihtsalt huvitav vaadata kuidas keegi teine oma pilte töötleb ja võrrelda algmaterjaliga :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Täna oli FB Hobifotograafide grupis üleval üks pilt, mida lubati kõigil töödelda ja maru põnev oli jälgida kuidas ühest pildist saab lihtsalt nii palju erinevaid variante.
   Mul on hea meel kuulda, et sellistele postitustele ikka lugejaid leidub (eriti viimasel ajal kui mind ennast muu ei huvita kui vaid fotograafia ja trenn :D ).

   Kustuta
  2. Jaa! Ma jälgisin ka seda. Mõtlesin ükshetk ise ka kätt proovida, aga vaba hetke ei tekkinud kuidagi :(

   Kustuta
 3. Nii tore postitus ja nii tore, et teed seda, mis meeldib ja üleüldse kõik nii tore. :D

  VastaKustuta
 4. Mulle meeldivad ka need "uduloori" pildid (vihje!).. ja mustvalged. Minu meelest lähevad su pildid järjest paremaks ning neid vaadates hakkan tahtmatult peenikest naeru kihistama, sest ma ei jõua ära oodata, mille põnevaga sa suvel hakkama saad. :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Hehe jummel teab jah mis augustikuuks juba valmis suudan teha :D

   Kustuta
 5. Anonüümne27.01.16 14:34

  Super töötlus! Annab mulle powerit, et rohkem pildistada, sest ma ei tea mis toimub aga pildid ei kuku välja nii nagu ma oma kõige ilusamates unenägudes näen aga nüüd näen, et ka sinu esialgsed pildid näevad minu tehtud piltide moodi välja, seega hakkan rohkem Lightroomi kasutama. Tänud inspiratsiooni eest! :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mul on hea meel seda kuulda :) Aga kindlasti siis pildista neid siis RAW'is, annab Lightroomis kõvasti rohkem mänguruumi nö sitast saia teha :D

   Kustuta

 

Kuu loetuimad postitused