Lightroom tutorial: kuidas teha "uduloori"

Te isegi ei oska aimata kui väga mulle meeldib teha Lightroom'i õpetusvideosid, agaaa kuna olemas olev programm otsustab vahel töötamise lõpetada, siis ei ole mul mingit tahtmist ka rohkem sellega katsetada. Seega proovin sellel korral hoopis kirjalikult ning piltidega kõike seletada.
Esimeseks sedalaadi õpetuseks võtan ette nö uduloori töötlemise. Paar postitust tagasi kirjutasin, et olen hakanud rohkem seda enda piltidele töötlema, sest päris paljudele tundub see meeldivat... seega kui rahvas nõuab, eksole! Kasutades aga õigeid termineid, siis toimub "uduloori" töötlus Tone Curve'ga (edaspidi "TC").

Töötle kõigepealt enda foto sulle meelepäraseks, kasutades paremast tulbast Basic seadeid. TC leiad kohe selle alt (punane nool pildil). Enne jätkamist kontrolli, et sinu seaded näeksid välja nagu minu omad (all pool on suurendatud pildid).


Kui ei, vajuta Point Curve'ga samal joonel olevale kastikesele (roosa nool pildil). Channel pane ka RGB peale. Valides eraldi green, blue või red, saad eraldi töödelda antud värve pildil. Meie tahame aga kõike koos.


Nüüd tuleb see põhiline osa! Nagu märkasid, siis on esialgses TC kastis üks sirge diagonaalis joon (mõlemas nurgas üks punkt joone otsas). Vajuta hiirega umbes samadesse kohtadesse joone keskele kaks pidepunkti. Seejärel haara paremal ülemises nurgas olevast algsest pidepunktist ning liiguta seda hiirega veidi alla poole. Märkad pildil, et see tõmbab highlights'e vähemaks. Sama moodi võta kinni all vasakul servas olevast punktist ja liiguta seda veidi üles poole. See vähendab varje.


Pusi selle kallal kuni saad soovitud tulemuse. Võib juhtuda, et nüüd on sul vaja Basic seadetes veidi muudatusi teha. Antud pildi puhul vähendasin veel veidi highlights'e ning varje (et juuksed paremini esile tuua). Seda näed viimasel pildil.Selline nägi välja minu esimene kirjalik Lightroom'i õpetus. Võite julgelt märku anda, kas midagi jäi arusaamatuks või mida järgmisel korral piltidel näidetena paremini välja tuua. Hetkel nagu tundub, et ma ise saaks küll aru, kuidas seda teha... aga ma ju juba oskangi :D Seega LR'iga alustajad, võtke nüüd see õpetus ette ja andke teada, kas saite hakkama!

6 comments:

 1. Aitäh, ka kirjalikust õpetusest oli kasu. Polnud sugugi raske :) Kuid mulle endale meeldivad ka videoõpetused rohkem. Loodan, et tulevikus teed neid veel (:

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Peaksin tõesti seda veidi rohkem uurima. Alati aga tuleb meelde vahetult enne video alustamist, et ahjaaaa mul ei tööta ju see korralikult ning sinna see jääbki :D

   Kustuta
 2. Anonüümne28.01.16 13:25

  See nn uduloor ei sobi minu meelest igale pildile (k.a sellele näitele), aga jah, maitse küsimus :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kindlasti ei sobi päris igale. Ühel hetkel ei sobinud minu arust see ühelegi pildile :D samal ajal kui teised ainult kiitsid, et just selliselt töödeldud on need kõige-kõigemad ja ma lihtsalt kehitasin õlgu :D

   Kustuta
 3. Anonüümne28.01.16 16:30

  Ma olen vist loll, aga mis uduloor? Kas see, et juuksed on töödeldud pildil veidi hallikamad ja kõik värvid softimad?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kui sa paned inglise keeles Googlesse "picture haze effect", siis saad ehk paremini aimu, mida mõelnud olen. Kasutan seda sõna "uduloor", sest olen seda ka eelnevates postitustes vastavate piltide juures kasutanud. Põhipoint on aga jah see, mis sa kirjeldasid :D

   Kustuta

 

Kuu loetuimad postitused