Sigma 50mm F1.4 + palju pilte

Hoiatus! See postitus on ennekõike fotograafiahuvilistele!
(ja kellele meeldib pilte vaadata, sest neid on paaaaalju)

Mõni nädal tagasi sain Fotoluksi poolt võimaluse testida (iga blogija unelmat) Sigma 50mm F1.4 DG HSM ART objektiivi. Nikonile, loomulikult. Pean ütlema, et see on vist üks kõige lahedamaid võimalusi üldse ühele (blogijale ja) fotograafia huvilisele. Sõber muidugi mainis, et see on selline paras narrimine - anda nädalaks ajaks vinge objektiiv ja seejärel ära võtta. Tahaks ju ikka endale jätta! Selles osas vastu ei vaidlegi - vääääääga tahaks endale jätta, kuid samas on see suurepärane võimalus korralikult testida ja selgeks teha, milline objektiiv endale järgmisena soetada. Korraga ju kõike ei saa, seega baby steps.


Minu eelmises objketiivi tutvustavas postituses (link), pidas keegi vajalikuks kommenteerida, et see oli väga ebaprofessionaalselt kirjutatud (arvestades, et olen käinud filmikoolis). Siinkohal tahan lihtsalt üle korrata, et minu blogi ei ole tehnikablogi, kus ongi kõik väga tehniliselt ja nö professionaalselt kirja panud. Selle objektiivi kohta leiab palju professionaalsemaid ülevaateid üle kogu Interneti ja mul ei ole vähimatki soovi selle tutvustust nii kirjutada!

Minnes nüüd aga objektiivi enda juurde, siis 50mm objektiiviga on mul juba omajagu kokkupuudet olnud. Nimelt ostsime Allaniga minu ülikooli lõpetamise puhul teise (võib-olla isegi kolmanda) ringi 50mm Nikkori objektiivi Ebay'st. See küll tegi päris kenasti oma tööd, aga õiget fookust oli sellega väga raske saavutada. Pildistada sain sellega vaid elutuid objekte, mida suutsin manuaalselt teravustada (mu silmanägemine ja nõrgad prillid nimelt raskendasid asja). Uue kaameraga muutus elu natuke kergemaks, sest tööle hakkas autofookus. Imedeime.

Fotoluksi koduleheküljel seisab, et Sigma 50mm ART objektiiv on ideaalne suudio- ja portreeobjektiiviks. Lisaks sobib see ka hästi tänavafotograafiaks. Esimesena võtsingi ette kodusema elu (lapsed, loomad, taimed). Tubastes oludes annab see F1.4 (võrreldes minu Sigma objektiivi F2.8'le) pildile ikka palju juurde. Järeltöötluses on vähem vaja tegeleda pildile valguse lisamisega.

Siinkohal lisan veel, et see postitus saab olema väga piltide rohke. Mõtlesin selle küll kolmeks osaks ära jaotada, aga ma arvan, et keda see fototeema niiväga ei huvita, ei keri ka seda postitust kaua enam alla poole (rääkimata 2. ja 3. osa postituste avamisest) jaaaa keda see teema huvitab, sirvib ka selle lõpuni :D

Jah, ma ei oska basiilik kirjutada :D
Seejärel otsustas Allan objektiivi veidi autoga sõitma viia. Olen varem ka kirjutanud, et kui mulle meeldib inimesi, meeldib Allanile ennekõike loodust ja objekte pildistada. Seega pani ta kaks asja kokku, viis auto loodusesse ja tegi pilte. Pean tunnistama, et suhtusin sellesse ettevõtmisesse skeptiliselt, sest kui mina vähemalt kuulen "50mm", siis mõtlen ennekõike portreefotosid. Kuid nagu Fotoluksil endal kodulehel kirjas, siis saab sellega ka enamat teha (ma tihti jään enda mõtlemisega raamide sisse, mitte ei pressi end nendest välja).Üks asi, mida kahetsen, et ei teinud, oli üks väike fotoshuut mõne kauni neiu või paariga. Seega sellel teisel vihmavabal päeval läksime lihtsalt kolmekesi Elvasse pilte tegema. Ausõna kui Allan poleks seda objektiivi autopildistamisele viinud, ei oleks ma 50mm üldse hakanudki ise õue viima (sest nagu ütlesin - ma olen harjunud sellist kasutama vaid inimesi lähedalt pildistamiseks). Seega avanesid mu silmad veidikene :D

1/1600s, ISO 100
1/1000s
1/200s
1/500s
1/1000s

1/2000s

1/2000s

1/2000s

1/640s

1/640s

1/1000s

1/2500s

Kui keegi tundis huvi, milline on mu lemmikpuu Elvas, siis see on see :D
1/1250s
1/4000s / 1/1250s

1/160s, f2.0, ISO 16

1/400s, f2, ISO 160

1/320s, f1.6, ISO 160


Mulle meeldis see objektiiv väga. Enam ei ole kahtlustki, et kui me uut objektiivi ostma hakkame, peab selle F olema 1.4. See ikka annab pildile teise tera kui natuke väiksem ava. Allan eile küsis, et kui mul oleks nüüd testitud objektiivide vahel valida - kas 20mm või 50mm, siiis tunnistan ausalt, et 20mm. Mis võib-olla on ehk imelik otsus, arvestades, et eelistan just nimelt inimesi pildistada... aga ma ei teagi, too 20mm objektiiv avaldas mulle lihtsalt nii suurt muljet, eeet ma ei saa seda oma peast ära enam :D

PS! Tegelikult tegin ühe objektiivide testi ka (3 erinevat 50mm objektiivi), aga sellest juba mõnes teises postituses.

12 comments:

 1. Väga ilusad pildid!

  VastaKustuta
 2. Minul on küll fuji oma, kuid samuti 1,4 aga 35mm. Üldiselt olen väga rahul ja õues tehtud pildid on ikka super. Samas stuudio piltide tegemisel olen kuidagi koba ja ei saa hakkama. Portree pildid tulevad kõik väga ilusad aga niikui veidi suuremas plaanis pildistan tuleb täielik jama.
  Sa võiks piltide juurde näitajad ka panna, siis äkki saaksin sinu pealt õppida kasutamist;)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Sinu õnneks, lisasin viimastele piltidele näitajad juurde. Oleks teistele ka pannud, aga toorikud on Allani arvutis ja ma ei viitsi neid läbi sorteerida :D Mõndadel lisasin vaid säri pikkuse, sest õues olla kasutasin enamasti ikkagi f1.4 ja ISO 100.
   Üldiselt inimesi pildistades lihtsalt tulebki õppida seda kuidas nad poseerima panna ja kõik muu on juba Lightroomi maagia (minu jaoks vähemalt :D)

   Kustuta
  2. Ilmselgelt oled sa selles asjas tunduvalt osavam kui mina. Peaks sulle mõnele sessioonile tulema vaatama ja natuke õppima :)

   Kustuta
  3. Nagu neid oleks jalaga segada :D kui Elvasse tahad aga tulla, siis palun väga ;)

   Kustuta
 3. Anonüümne13.02.16 08:55

  Mis kaamera sul on? Ja kas oskaksid soovitada algajale mingit odavamat, aga head kaamerat? Aitäh :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mina kasutan nüüd Nikon D7100. Alustasin aga Nikon D3100'ga, mis oli mul kasutusel kuni eelmise aasta detsembrini ning saan seda vaid kiita (see on siiani mul kasutuses). Kuna ma tean rääkida ainult Nikonite kohta, siis soovitaksin sul uurida Nikon D3200 kohta, mis on siis uuem mudel minu vanast kaamerast. Soovitasin seda sama kaamerat (KIT objektiiviga 18-55mm) ka oma õele, kes on sellega väga rahul. Hinna ja kvaliteedi suhe on tõesti hea (eriti kui leiad näiteks mõne teise ringi hästi hoitud kaamera).
   Samas oleneb mille jaoks sa seda kaamerat kasutada tahad. Kui sa tunned, et sooviksid tulevikus fotograafias end edasi arendada, siis kindlasti uuri ka teisi peegelkaameraid. FBs on grupp Hobifotograafid, kus on sellel teemal ka päris mitu teemat tehtud. Kui soovid aga niisama elu jäädvustada ja ei tunne vajadust, et tahaks tulevikus näiteks teisi objetkiive proovida / osta, siis uuri ka hübriidkaamerate kohta. Paraku nende kohta ei oska ma midagi soovitada, kuna ei ole ise kasutanud.

   Kustuta
  2. Anonüümne14.02.16 14:59

   Aga mis sa arvad Canon EOS 100D'st? võrreldes seda Nikon D3200ga ning kas pigem Nikon D3200 või D3300? Olen väga tänulik, kui leiad aega ja viitsid vastata :)

   Kustuta
  3. Ma ei oska Canonite kohta midagi öelda. Ei ole kunagi ühtegi omanud ja väga vähe ise teiste omadega pilte teinud. Mis puutub aga 3200 ja 3300 võrdlemisse, siis ei ole kunagi 3300 kohta lähemalt uurinud. Ehket siinkohal saaksid parema vastuse juba fotopoest. Ilmselt saaksid võrrelda neid samu aparaate, pannes mõlemad nimed Googlesse ja siis "compare" lõppu. Peaks tulema kaks tulpa kus mõlema all siis linnukesed, et mis omadused on ühel, mis teisel ja lõpuks kumba rohkem soovitatakse.

   Kustuta
 4. Mis teeb minu jaoks ühest inimesest hea fotograafi on see kui ta pildistab täiesti igavat objekti (nt nagu see silla lõpus olev redel?) ja see pilt on captivating. Ja täpselt seda sina (või teie :)) olete teinud. Väga kift!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ooo aitäh, nii armas sinust :)

   Kustuta

 

Kuu loetuimad postitused