Veebruar: enne / pärast

Selle kuu Lightroom'i enne & pärast fotosid tehes, tunnen küll, et puudub igasugune wow factor, mida olen ehk harjunud nägema eelmisi võrdlusi tehes. Muidugi võib asi olla selles, et mida rohkem enda uut kaamerat tundma õpin, seda paremini oskan ka seda seadistada ja järeltöötlus ei vajagi ehk nii palju tööd kui algselt olen harjunud.

Uus kaamera ju sai peamiselt ikkagi selle põhjusel ostetud, et vana ei olnud enam nii võimas ja jäi minu soovidele alla. Aga eks pärast 5 aastat sama kaameraga võibki ju fotograafias väike areng tekkida :D Seega ehk olin harjunud juba sjitast saia tegema? Eks ole näha mis järgmise kuu võrdlus endaga ühes toob (süõ).

Võtame siis seekordseid enne & pärast fotonäiteid sellisena, et kui palju elavamaks saab natuke töötlust ühe pildi siiski muuta. KUI veel eksisteerib mu lugejate seas inimesi, kes on veendunud, et fototöötlus ei ole piltide tegemise juures väga vajalik :D

PS! Mulle väga meeldib kui Hobifotograafide grupis jagab keegi enda foto toorfaili ja lubab teistel selle oma nägemise järgi ära töödelda. Seeeeeega lisasin paar fotot sellest galeriis Dropboxi (LINK), et saaksite katsetada ning miks mitte ka mulle siis näidata, kuidas teie nägemus nendest piltidest oleks. Kui see mingi imeläbi megahea idee on, siis näitan blogis ka teistele :D Võite töödeldud pildid saata aili@alber.ee

Tavalisele sombusele päevale natukene sära juurde.
Mu ema kommenteeriks seda pilti kindlasti, et see ei vajanudki töötlust.
Ja see ka.

Üks nendest "suvalistest" klõpsudest kodus. Ilma välguta pildistades on olud nigelad, seega tean täpselt mida järeltöötluses teha.


Nikon D7100 / Sigma 17-50mm / Sigma 50mm / Lightroom

16 comments:

 1. Anonüümne26.02.16 11:31

  Kas sa pildistad rawid meelega nii tumedad, et üle ei põleks vms?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Jah, mul on lihtsam järeltöötlusel vajalik valgus lisada (eriti kui teen pilte lumes), kui hakata ülevalgustatud fotol valgust vähendama (minule isiklikult sobib see variant lihtsalt rohkem). Ma ei tea kas sa küsid seda küsimust nende minupoolt siin kohe kollaažides välja toodud fotode põhjal (eeldan), aga kui avad originaali Dropboxis, siis RAW ikkagi niiiii tume ei ole nagu kollaažis jäi.

   Kustuta
 2. Anonüümne26.02.16 12:14

  Mulle väga meeldib see Alatskivi lossi töödeldud pilt. Aga samas jälle minu maitse jaoks on inimeste näod õuepiltidel jällegi liiga heledad. Mina lisaks natuke uduloori vms. Maitsed on ikka nii erinevad ja ühest pildist võib tuhat erisugust versiooni teha.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Nii on, et sama palju kui on inimesi, on erinevaid maitseid :) Sellepärast ka lisasin toorfailid, et saaksin ka ise veidi teise pilguga enda fotosid vaadata. Miks mitte ka midagi enda töötlusstiili juures täiustada. Rutiin saab tekkida iga asjaga.

   Kustuta
 3. Anonüümne26.02.16 12:56

  Enamik super ilusad, aga minu meelest seekord on paariga väga mööda pandud.
  Nt see pilt, kus on roosade juustega naisterahvas on ülevalgustatud. Ja lisaks häirib oliveri lumesöömise ja selle väikse preili maas olemise pildil ka liigne valgus. Minu meelest võiks välja paista, kui mõnusalt roosad põsed ja ninnud neil on originaalpildil. :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh selle arvamuse eest. Siiralt loodan, et keegi teie seast tahab ka neid töödelda ja mullegi uusi ideid anda.
   Kuigi ma pean ikkagi lisama, et maitse asi. Kuna ülevalgustatud foto tähendab minu jaoks ikkagi seda, et reaalselt on nö ära põlend kohad fotol. Ehket ei tee vahet erinevatel valgetel kohtadel fotol. Enda pildid kontrollin pea alati üle, et seda poleks (antud fotodel näiteks ei ole). See on lihtsalt selgituseks, mitte et ma vastu tahan paukuda, sest kuna tegu on mu isiklike fotodega ja ei pidanud nö kliendi soove arvestama, siis tegin ka nii nagu tunne oli.

   Kustuta
 4. Mulle nii meeldivad sinu sellised postitused. Kui millalgi arvutisse pääsen, siis kindlasti proovin ise ka natukene töödelda ja saadan hästi väljakukkunud eksemplarid meilile, kui neid ikka tuleb. :D

  VastaKustuta
 5. Jee, mina ka hakkan õhtul töötlema. Nii vahva idee :)

  VastaKustuta
 6. Mulle jällegi just meeldivad sellised valgust täis pildid :). Minu töötlusstiil on suht sarnane sinu omale.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kusjuures see oli alles mõned kuud tagasi, kui hakkasin katsetama nö heledamate piltide töötlemist. Varem väga ei julgenud lisada liiga palju valgust, samas nüüd ongi mu jaoks piir seal, et liiga palju valgust on need nö ära põlenud kohad, mida ma ka teadlikult vältida proovin.

   Kustuta
  2. Ma vist ei teagi, mida see ära põlenud täpselt tähendab. Viitsid äkki kirjutada sellest ja näiteid tuua?
   Selle pilditöötlusega on veel see ka, et erinevates arvutites on need ikka suts erinevad. Sain uue läppari ja mõni pilt on selles veits ületöödeldud küll (enda piltidest räägin). Vana peaks kalibreeritud olema küll, aga no ega see läppari ekraan pole nii tuus kui suure kuvari oma.

   Kustuta
  3. Hea mõte, mingil hetkel oli täitsa plaaniski selline postitus teha, agaaa siis kuidagi ununes :D
   Kusjuures kui hakkasid rääkima monitoridest, siis ma ei imesta, et minu mõned väga heledad pildid tunduvadki teistes arvutites ehk ülevalgustatud. Seetõttu plaanimegi lähiajal loodetavasti osta uue arvuti ja monitori ning loodetavasti ei teki siis mul endal rohkem kahtlusi enda fotode ülevalgustamises :D

   Kustuta
 7. Viid mu ka pildistama?

  VastaKustuta

 

Kuu loetuimad postitused