Lightroom tutorial: kui pilt on liiga "soe"

Ooooh, kas lõpuks on käes päev kui laen üles uue Lightroom fototöötlusvideo? JAH! See päev on käes! Mõtlesin uue võimaluse anda järjekordsele screen recorder'ile jaaaaa tundub, et lähiajal võib vast veel mõnda videot oodata (süõ). Hetkel leidis kasutust IceCream Screen Recorder.

Pildiks valisin ei kellegi muu kui iseenda foto, mis on tehtud Allani poolt. Olgu öeldud, et valgusena oli vaid kollane laelamp ja hämar õhtuvalgus aknast. Tegu oli selle sama kleidi pildistamisega (link) - vaadake neid pilte ja imestage, et algselt olid nad kõik sama soojades toonides kui see foto, mida kohe töötlema hakkan (või noh, teie vaatate, sest mul see juba töödeldud... blaa). 

Kellel suurem huvi fototöötluse vastu, siis ma soovitan teil soojalt Lightroomi katsetada! Algselt ei pea te isegi mitte RAWis pildistama, lihtsalt harjutage töötlemist. Nagu isegi näete, siis tänu RAW formaadis pildistamisele, saan teha oma pildid valmis ükskõik mis valgusoludes ja lõpp-tulemusega päris rahul olla.

22 comments:

 1. sa inspireerid nende tutorialitega mind ka raw's pildistama ja lightroomi õppima, aga... kas sellistes tingimustes poleks targem kõigepealt kasutada preset white balance'it, et pärast vähem töötlema peaks?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mul on seda hea meel kuulda :) katseta julgelt, halvimal juhul sulle ei meeldi ja ongi kõik :D
   Tead selle pildi puhul oli täitsa fotograafi kala, et ta wb'd paika ei pannud :D Kuna määrame selle kelvinite järgi, siis ideeliselt oleks toorfaili jah veidi jahedamates toonides saanud... Aga rohkem seal meie valguses väga miskit päästa polnud. Aga nagu öeldud, siis meeldib mulle sjitast saia töödelda :D

   Kustuta
 2. Mu essa küss oleks ka olnud, et ehk wb oleks natukene midagi päästnud aga noh, ilma töötluseta pääsu poleks old nii või naa :)

  Hea töö!

  P.S. Ma ei tea kas sa teed postituse sellest kuidas teised su pilte töödelnud on aga kui teed, siis oota veits :( Ma ju tahan ka töödelda aga ma lihhhtsalt pole veel jõudnud :(

  VastaKustuta
  Vastused
  1. See ülisoe toon jäi jah WB taha kinni, samas ideaalne näide fototöötlusvideo jaoks :D
   Ma ei teagi kas ma seda postitust eraldi teen, väga suurt lööki sellel ei olnud ja kirjutasime niisama edasi-tagasi kirju nendega, kes saatsid. Sellest hoolimata ootaksin huviga ka sinu töödeldud fotosid :)

   Kustuta
 3. Anonüümne09.03.16 19:31

  Palun korista neid reklaame vähemaks või paiguta nad nii, et need lugemist ei segaks. Olen juba paljudelt kuulnud, et tänu nendele reklaamidele nad isegi ei viitsi enam sinu blogi vaatama tulla. Jah, raha meeldib meile kõigile, aga sina kui blogija peaks eelkõige tundma huvi enda lugejate heaolule! Soe ja sõbralik soovitus!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Selge, võtan teadmiseks ja vaatan asjad üle.

   Kustuta
  2. Anonüümne09.03.16 21:30

   Adblock on tore asi.. :D

   Kustuta
  3. Mina kasutan ka ise seda :D

   Kustuta
  4. Ma kasutan ka adblockerit ja haruharva jõuab mõni reklaam läbi. Näiteks nägin küljeribal seda Teazy nupukest ja imestasin, et mis ajast reklaam siin on.. :D Ehk on see seal juba ammu ja mind ei huvita, sest blogil on hea sisu? Ehk mu adblock ei taha täna Teazyt blokkida? Who knows? Who cares?

   Kustuta
  5. Teazy reklaami ei kaotagi adblock ära, sest see on mul eraldi sinna pandud (sest mulle reaalselt meeldib ka see toode :D). Mis puutub kõikidesse teistesse, siis osaliselt teksti ees on vahel vaid paremal all nurgas olev kastike (ma ei hoia enda blogil adblocki peal, et saaksin reaalselt jälgida "kui häiriv see on"). Keda selle olemasolu häirib nii palju, et rohkem blogi ei tule lugema (sest kastist kinni ka ei suuda vajutada), siis ilmselt on tõesti asi pigem blogi sisus kui selles reklaamis. Kõik teised ei tohiks teksti lugemist segada.

   Nüüd ma olen natukene selle teema üle järele jõudnud mõelda ja ühtegi reklaami eemaldama ei hakka. Eeldan, et keda huvitab sisu, siis kas kasutab adblocki, loeb mobiilist või vajutab lihtsalt kastist reklaami kinni.

   Kustuta
  6. Soovitaks ka AdBlockiga tutvuda, üleüldse saaks meeldivama internetikasutamise osaliseks :)

   Kustuta
 4. Anonüümne09.03.16 20:29

  Tõsi, enne kui postitust lugema saab hakata, tuleb ports tüütut reklaami kõigepealt eest ära kustutada ... :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mul on hea meel, et mõned teist siis ütlevad ka seda, mitte et kuulen, kuidas osad lihtsalt enam siia sp tulla ei viitsi :D

   Kustuta
  2. kuulge, loll jutt suhu tagasi! inimene kirjutab teile tasuta meelelahutust ja te ei viitsi teha kolme närust klikki, et selleni jõuda? sest teil on kahju, et Aili lisaraha teenib? bitches, please...

   Kustuta
  3. Mul on selles suhtes hea meel, et inimesed pigem ütlevad, kuidas saaks midagi paremaks teha, mitte nö vaikides minema minna :D
   Fakt on, et kes enam mu blogi reklaamide pärast ei loe, ei tule siia ootamatult tagasi kui ma neid vähemaks võtan. Eks näis.

   Kustuta
  4. inimesed ei lähe reklaamide pärast minema, loevad samamoodi edasi :D ma saan aru, et sul oleks reklaampostitused - siis tõesti lõpuks enam ei viitsi lugeda. aga see "olen paljudelt kuulnud..." on ikka puhas omaloominguline iba, olen selles kindel...

   Kustuta
  5. Isegi kui läheks "reklaamide pärast ära", siis küllap ei sobinud sisu ka.

   Kustuta
 5. Oii, tõeliselt ilus töötlus!

  VastaKustuta
 6. Lõpuks sain aega video ära vaadata. Ei olegi raketiteadus, nagu ma algselt arvasin. Kõik mulle tuttavad nupud/liigutused juba. :D Peab ka õhtul mõned pildid klõpsima ja töötlemist proovima. :P

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma ei ole veel millegi nii raskega Lightroomis kokku puutunud, et võrduks raketiteadusega :D Tihti on asjad tegelikult palju lihtsamad kui alguses arvata.

   Kustuta

 

Kuu loetuimad postitused