Sõbrad ja lambikuplid

Kui laupäeval Ahhaa'st koju sõitsime, siis loomulikult otsustas Oliver lõpuks lõunaund magada... aga bussis. Nimelt ei ole ta nüüd vahepeal jälle väga päeval magada tahtnud ja ega ma sundima ka hakka, mõlemal stressi vähem. Nii tore, et vaid 25 minutit oli sõita jäänud ja laps kustus. Kui bussijaama jõudsime, mõtlesin ta siis viimasel minutil üles ajada, et jope selga ja minek... aga see magas terve aeg kui talle salli, mütsi ja jopet selga ajasin. See oli nii naljakas :D

See power nap oli aga piisav, sest varsti-varsti tuli külla sõbranna, keda nii tihti enam ei näe ja nagu ikka, siis algul ei saa vedama, pärast ei saa pidama. Neiu L. on erinevalt Oliverist väääääga jutukas. Ma nii ootan, et Oliver ka sama palju juba jutustama hakkaks, L-i ema aga ütleb, et "ära soovi" :D Mulle ikka meeldib kui väikesed lapsed naljakaid asju järele kordavad ja nii tore on lahkudes öelda, et "head aega, mul pole aega" ja siis see väike inimene ütleb seda järgi.


"Oliver, naerata!" / L. ei soovinud, et temast pilti tehtaks.
Ma ei saa aga rääkimata jätta Oliveri geniaalsusest! Noh nagu iga ema ikka arvab, et tema laps on kõige andekam ja targem. Ma ei ole erand! Hiljuti tegin postituse Oliveri lemmikutest mänguasjadest (link), millest üks oli sõnapusle. Pildid olid paigas ning vaja oli leida õiged sõnad. Kirjutasin ka, et Oliver oli tükkide seast otsinud ja otsinud ning leidis lõpuks sõna "auto" ja pani selle õigele kohale. Mis siis aga laupäeval juhtus?

Tavaliselt tõstab ta sõna, ütlen mis seal kirjas ja tema paneb õigele kohale. Seekord võttis ta lahti kaks esimest rida (16 sõna) ja I shit you not, aga ta valis välja sõna, vaatas seda ja siis pani selle õigele kohale. Ja nii said paika üle poolte nendest sõnadest. See ei olnud, et ta valis sõna ja pani ehku peale neid järjest ritta. Ei, täitsa läbisegi pani neid. Õigesti. Okei, liialt ei erutu, et "oo mu laps oskab lugeda," ilmselgelt on tegu fotograafilise mäluga. Samas just lugesin selle kohta ja see ei pruugi sedagi olla, väikesed lapsed pööravad hoopis teist tähelepanu detailidele kui meie täiskasvanutena. Seega kellel on huvi sellel teemal kaasa rääkida, siis ootan hea meelega teie mõtteid ja tähelepanekuid, mida olete ka enda / teiste laste pealt märganud.Ehk oleks pidanud selle hoopis enda blogi päiseks tegema?
Suure suuga kirjutasin umbes kuu aega tagasi, et ooo meil on üks DIY projekt valmimas, et varsti-varsti näete ise ka. Noh, me tahtsime teha nöörist laelambikuplit. Saime sõbrannalt õhupalligi, mis läks piisavalt suureks, valisime nööri (mida enam ei kasutaks), ostsime liimi. Isegi filmisime selle kogu kupatuse tegemise üles, panime selle kuivama... ja see pall seal keskel läks liiga vara katki (ma eeldan, et kass oli süüdi).

Seega see õhupall tühjenes ja tõmbas ühes endaga kaasa ka nööri ja siis see nöör kuivas kortsu, pall oli krimpsus ja asi ei näinud väga kaunis välja. Vähemalt mitte nii kaunis, et Nõuka lamp selle vastu asendada. Imestan isegi. Jaaaaa siis see pruun pall lihtsalt seisis ja seisis löntis olekus kuniks Allan sellele augu sisse lõikas ja sellest kassile pesa tegi.
Teine "testlambikuppel" õnnestus paremini. See on tehtud juba eelnevalt heegeldatud linikust. Neile ei oska me paremat praktilist kasutust leida kui teha üks suurem kuppel mitmest väiksemast linikust. Niisama ka ei ole mõtet neid kappi jätta (sest me ei kasuta neid) jaaaa selline valge sits-sats lamp meeldiks mulle väga magamistuppa riputada (arvaku Allan sellest ideest mida tahab, no kas see või kristallist lühter).

Nojah, mis ma ikka öelda oskan :D

7 comments:

 1. Kas te enne õhupalli millegagi kokku ka tegite? Ma tegin jõulude ajal pisikesi nöörist palle ja lugesin, et pall tuleks enne näiteks vaseliini, õli vms asjaga kokku määrida. Muidu jääb nöör palli külge ja palli katki tehes tõmbabki nööri kokku. Ma ise panin palli ümber toidukile, sest ei tahtnud rasvainega mässama hakata ja toidukile tuli ilusti nööri küljest lahti.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Meil oli asi pigem selles, et nöör palli ümber ei olnud veel äragi jõudnud kuivada kui pall katki läks. Ehket pidi olema 48h kuivanud, meil ei olnud ta vist veel 12 tundigi kuivada saanud.
   Muidu eraldi õhupalli ümber ei määrinud midagi. See osa, kus nöör oli kenasti kuivanud, tuli see täiesti probleemideta lahti ja jäi kena, aga paraku oli enamus nöörist sel hetkel veel jah märg ja asi läks untsu.

   Kustuta
 2. Anonüümne22.03.16 21:22

  Kust selline sõnade pusle pärit on? Tahaks ka sellist :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Selle leiab Konsumist :)

   Kustuta
  2. Sorry, ei olnud ikkagi Konsumist. Allan ütles, et Elva kaubamajast, aga ta mõtles "vana kaubamaja" ja see on mingi kontoritarvete (raamatud, meisterdamist) pood.

   Kustuta
 3. Anonüümne28.03.16 23:17

  Aga sa testi seda 'lugemis' oskust. Kirjuta samad sõnas ISE paberilipakale. Võta samast puslest vastavad pildid ja las ta paneb siis neid sinu kirjutatud sõnu pusle piltide alla (ilma pusle aluseta). Näita talle paari esimese pildiga kätte mida sa talt ootad, sest ta võib muidu segaduses olla ja tahta neid ainult pusle alusele panna.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kusjuures selle "lugemisega" on hoopis nii, et talle jäi meelde sõna värv iga pildi all. Ehket hakkaski iga pildi all kindlat värvi sõnu ainult sobitama kuniks leidis õige.
   Siis kui vaid kaks rida oli tühjaks tehtud, oli lihtsam nö ehku peale õige sõna leida, sest valikut oli vähem.

   Kustuta

 

Kuu loetuimad postitused