Las ma elan end välja!

Vahepeal käis jälle peast läbi mõte, et ah mis ma ikka end siia välja elama tulen... vana hea "keda see ikka huvitab," siis sain sellest mõttest üle ja nüüd ma siin olengi seda postitust kirjutamas. Elan kirjalikult välja mõned asjad.

Alustame kõige hiljutisema... sündmusega. Nimelt käisin paar õhtut tagasi õega pildistamas. Jäin selle sessiooniga niiii rahule, olin tulemuse üle väga õnnelik ja jagasin paari fotot ka teiega Fotail'i Facebookis (ning enda Instas), mille teie ka väga soojalt vastu võtsite. Täna postitan sellest sessioonist Fotail.ee'sse ka pikema postituse (ei taha fotoblogis mingit suvalist draamamulli ajada). Anywayssss. Võtsin julguse kokku ja otsustasin ühte fotot jagada ka Hobifotograafide ja Fotograafid 2.1 grupis. Ja kuigi olin selle fotoga ise väga rahul, leian alati, et on ruumi arenguks. Seega kirjutasingi, et ootan teiste soovitusi, et järgmisel korral veel paremini teha. Foto oli selline:


Allan muidugi hoiatas, et Fotograafid 2.1 gruppi on parem panna mingi loodusfoto, sest siis ei tule suvalisi vingatseid. Loodusfotograafia ei ole aga see, millega tegeleda tahan. Seega võtsin julguse kokku, olin enda fotos kindel, et kõige hullem see kohe kindlasti ei ole ja konstruktiivne kriitika ja soovitused on alati teretulnud. Eks te võite isegi seda teemat kiikama minna.

Sain palju häid soovitusi, mida kasutasin praktikas ka eile õhtul (paraku mitte päikeseloojangu ajal), aga siis tulid sinna kommenteerima mõned "härrad", kes mu meele alguses väga-väga mõruks tegid. Esimene soovitas mul paar fototeemalist raamatut läbi lugeda, enne kui enda pilte jagama hakkan, sest too foto on "suvaline klõps". Jah, eks ma olengi selline, kes negatiivset küllaltki kergelt hinge võtab (aga ehk välja ei näita). Ma üldse ei hakanud mainima, et olen lõpetanud filmikooli ning taoliste fotodega elatist proovin teenida. Dsiis, mis kommentaarid siis veel oleks tulnud :D

Kuna tolle mehe kommentaar mulle midagi ei andnud, tänasin teda sarkastiliselt... millest ta vist aru ei saanud. Lisas vaid, et temale ei meeldi inimesed, kes kõike kiidavad ja ju siis ta pidas vajalikuks mu "maapeale tagasi tuua", öeldes, et tehniliselt on pilt okei, aga tundub, et suvaline klõps. Seda tehnilist poolt mina aga just taga ajangi. Minu arust on loogiline, et fotograafide grupis sa ootadki ju nõuandeid kuidas tehniliselt paremini teha, mitte "mis tunde mingi foto sinus tekitab". Tunnete osas saan ka oma lugejatelt küsida. 

Igatahes tuli sinna alla veel üks teine "herra" kommenteerima, et tema nõustub esimesega, et suvaline klõps. Kusjuures ise kommenteerides, et on fotograafiakauge inimene. Ehket taaskord järjekordne "tunnetest" rääkija. Mul on hea meel, et mu tähelepanu suunati esimese härra enda loomingule. Ütleme nii, et meil on teineteise fotodest vist sama arvamus, et "suvaline klõps".

Jaaaaa, et see teema jumala eest veel läbi ei saaks, siis pean ühe kommenteerija veel välja tooma. Pidas järjekordne herra vajalikuks mainida, et tegu on FOTOGRAAFIDE grupiga ja kui ma seda oleks, siis ei peaks ma üldse kellegi teise arvamust siin küsima tulema. See lause pani ennekõike selle pärast just imestama, et kui ma ka oleks FOTOGRAAF, siis peaks ma nina püsti käima ja mitte teiste arvamust enam küsima. Olema oma kogemuste ja oskustega samas punktis ja sinna ka jääma. Ta kirjutas koguni nii "kaunilt", et mina kui kaamera omanik ja äkki tulevikus hobifotograaf (ehket selle fotoga ei sobi ma isegi mitte hobifotograafiks).

Nüüd seda kõike läbi lugedes mõtlen jälle, et noooo keda selline draama ikka huvitab. Ema ütleks selle peale, et no lihtsalt saa üle, vahet pole mis need mehed ütlesid. Ja tegelikult praeguseks hetkeks ma ei olegi enam kuidagi kurb, et sellised kommentaarid sinna tulid. Õpetasid vaid, et ei saa kõike südamesse võtta ja ALATI tasuks kommenteerija enda konto üle vaadata, et milline on siis nende enda looming (rääkides siiski fotograafia teemadel). Mõistan nüüd veelgi paremini, et hea fotograaf ei kaota midagi, andes teistele konstruktiivset kriitikat ja head nõu. Nõrk inimene tahab teised sama madalale tõmmata kui ta isegi.

Häiriv on lihtsalt see, et inimeseloomana jääb ikka meelde enne kõik halb kui hea. Selle foto kohta sain tegelikult palju positiivset tagasisidet, mis tegi meele ka heaks (nii positiivsed kommentaarid kui ka konstruktiivne kriitika)... aga ikka närivad veidi sees nende herrade kommentaarid. Lihtsalt - milleks? Aga ehk ei ole kõigile õpetatud, et kui ei ole midagi positiivset või õpetlikku kommenteerida, siis ära kommenteeri lihtsalt. Jessas see postitus venib nüüd väga pikaks, sest mul on tegelikult kahest teemast veel plaanis kirjutada siin :D

Teisena tahtsin rääkida telesarjast The Bachelorette ja selle kõige uuemast hooajast. Vaatab keegi veel Jojo abikaasaotsinguid? Igatahes kirjutan siin edasi sellest nagu keegi veel vaataks ja nagu kedagi veel see huvitaks. Nimelt mismõttttes ta Luke'i välja tahtis saata? Luke on algusest peale olnud mu lemmik ja nagu ma netist loen, siis ka kõigi teiste arust favoriit! Ja siis tuleb välja, et ta on tegelt Jordaniga kihlatud? Eile luges õde, et hoopis Robby'ga ja Luke'st saab ikkagi järgmine Bachelor. Ma loodan, et see twist oli eelmise osa lõpus sinna meelega tehtud, sest see oli juba liiiiiiiiga ilmselge, et ta valib lõpuks ju Luke'i. Ben'i hooajas oli ju ka ammu selge, et Lauren B. valitakse ja Jojo'st saab uus Bahelorette. Aga kui ta ei vali lõpuks Luke'i, siis parem oleks, et temast saaks uus Bachelor, sest ta on niiiiiii tore mees. Ja ilus! Oh gawd kui ilus.... Robby ka. Ja Luke tuli ju ükssarvikul kohale. Kammooon!

Viimase välja elamisena kommenteeriks Youtube'i ja sealset vegandraamat. Tean-tean, et mõned seda ka jälgivad, seega ma isegi ei pea põdema, et "keegi ei tea sellest midagi". MISMÕTTTTES thevegancheetah kanal kinni pandi. Päris tõsiselt olin ma alguses jube Freelee fänn, mulle meeldis ta otsekohesus, aga pärast seda diddlyrideri ja Eisel'i draamat hakkasin kõiges kõhklema. Ausõna kes ei tea millest ma räägin, siis soovitan sellest ka eemale hoida, sest see jätab veganluse väga halba valgusesse :D Põhimõtteliselt vegan juutuuberid vaidlevad kes on "päris" vegan ja kes teeb seda kõike raha pärast. Aga noh, eks see on vist see koduse ema elu, kellel muidu draamat kodus pole (süõ), Vapraid ja Ilusaid ei viitsi vaadata, seega kuskilt see draama peab ju tulema :D

Vot nii siis. Minu kõige värskemad emotsioonid "elulistel" teemadel. Väike osa minust loodab, et selline loba kellelegi teist peale läheb, sest päriselus ma tegelikult olengi selline :D Võtan asju kergelt hinge, siis saan nendest üle, aga ei unusta vist mitte kunagi.

18 comments:

 1. Ma nägin ka neid fotofraafide grupi kommentaare :D Ma pole julgenud sinna ise midagi postitada (aga ma olengi hobifotograaf ka pigem), üldiselt lihtsalt jälgin teiste töid ja nõuandeid neile (antakse siiski ikka asjalikku nõu ka, mitte ei tigetseta alati). Aga igas sellises grupis on ikka keegi, kes selliseid kommentaare loobib. Tuleb tugevat nahka kasvatada, sest konstruktiivne kriitika, mis sealt tuleb, on ikkagi kuulamist väärt. Edu ja proovi ikka uuesti :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mina isegi ei mõelnud sellele, et kas ma olen fotograaf või hobifotograaf. Esialgu tundus lihtsalt, et ehk 2.1 grupist saab natuke rohkem nõu kui hobikatest. Ja nii ka oli, sest sain tõesti palju head õpetust.
   Lihtsalt panevad sellised inimesed imestama, ja et nad üldse eksisteerivad :D Igapäevaselt sellistega ju kokku ei puutu õnneks.

   Kustuta
 2. Kas Sa viitsiks mõne sõnaga selle Youtube draama kokku võtta? Ma ise olen terve juuli põhimõtteliselt tööl elanud ja neid vaatamata ja tegemata asju on nii palju kogunenud, et ma isegi ei ürita neid ühe jutiga kõiki järele vaadata..:D Mõtlesin, et augustis, kui vabam hetk ja veganlusega alustamisest aasta möödub, siis proovin kõik need põnevad videod ära vaadata :D Aga mis juhtus Freelee ja Durianrideri vahel? Kui ei viitsi, pole ka hullu, aga aitäh juba ette! :)
  P.S! Nii tore ikka, et Eesti blogijate seas veganluse populaarsus ka vaikselt kasvama hakkab ja "kaaskannatajaid" rohkem tekib? Kaua Sul vegan-elu kestnud nüüd on juba? :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mõne sõnaga on vist raske seda kõike kokku võtta, aga ma püüan üleüldiselt miskit kirja saada. Ega põhiline kamm käibki selle ümber, et kogu RawTill4 kommuun seatakse küsimärgi alla. Ehket Freelee ja Durianrideri sõnades hakatakse lõpuks kõhklema, et nad on justkui sektiliidrid. Üks asi on jah kui isiklikult RawTill4 toitumine sobib, aga teine asi on kaasa kaagutada, et mehed peaks tegema vasektoomia, lihasööjaid tuleks anaalselt vägistada ja üleüldse käigu kõik perse kes ei kuula Durianriderit ja Freeleed.

   Üks väga ajuvaba video oli see ja soovitan seda vaadata (samuti domboweri reaktsiooni sellele): https://www.youtube.com/watch?v=4DlhIwvGlvc

   Mis puutub diddlyriderisse ja freelee'sse, siis nad on VIST lahus ja Freelee on VIST lesbi :D aga Thevegancheetah arvas, et see on ka kõik raha ärast öeldud, et tekitada lihtsalt draamat. Sest F. ja D. ei ole enam ammu "aktivistid" ja keskenduvad peamiselt siiski raha saamisele ja oma uskumuste levitamisele (ehket nad teevad ka maha kõiki teisi veganeid, kes ei ole RawTill4).

   Lisaks sellele varastas Freelee ühelt väiksemalt kanalilt video (Get Upset), väites, et need esimesed üldse varastasid selle PETA'lt ja kavatseb nad kohtusse anda. Kuigi tegelt on nende video täiesti lubatud kuna tegu on selle "transformative contentiga", mis lubab teiste videolõike kasutada oma videos. Freelee siis kaagutab jälle, et need pole PÄRIS veganid, sest ei sea loomi esikohale. Ja kuidas ta vihkab seda, et keegi kellegi videosid ära keelab. Ja nüüd siis võtsid nad D.ga maha nii Cheetah kui ka ühe teise naise kanali. Aaah ma lähen juba nii leili sellest jälle :D :D

   Mina olen hetkeseisuga olnud taimsel toidul pea kaks kuud. Suund on ikka veganlus, aga hetkel siiski kooki söön (piimatoodetest) kui keegi toob... lihtsalt arvestan sellega, et aevastan siis metsikult.

   Kustuta
  2. Esiteks aitäh, et viitsisid kirja panna ja teiseks, ossa jutt..nagu seebikas ju! :D

   Kustuta
  3. No just. Lisaks veel mingid "seksiskandaalid" ja veel muud jama :D

   Kustuta
 3. Eh, midamida :D thevegancheetah pandi siis Youtube poolt kinni või? Ma alles hiljuti avastasin ta kanali, tänu sellele ThatVeganCouple vs Vegsource draamale. Üsna tühine kemplemine imho, aga no mis sa teed, põnev on ka veidi et kes nüüd järgmiseks millega lagedale tuleb... :D ja noh, igasugune draama on täielik klikimagnet, äkki on sellest midagi kasugi.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. See vegsource ja vegancouple'i draama on kõige ajuvabam nende kõigi seast :D See Jeff mulle täitsa meeldis, aga nooo ta tundub nii ajuvaba nüüd. Aga eks ma vaatan ikka selle kerge meelelahutuse pärast ikka edasi. Ega see minu veganluse teekonda riku, sest ise olen ikkagi selle poolt, et uuri ja puuri ise palju saad ja tee siis järeldused.

   Aga jah, The Vegan Cheetah oli eile öösel kell 1 veel olemas. Vaatasin ta kõige viimast videot, kus ta ütles, et sai ühe märgi kirja (kaks veel ja siis kanal kinni) ning nüüd hommikul vaatasin teiste videosid (Get Upset näiteks), et kinni. Kustutatud pole, aga kinni hetkel.
   Kõige ajuvabam ongi see, et Freelee on ise öelnud, et lubab kasutada enda filmitud materjali, selle ka rahaks teha. Sama moodi kasutab ta ka oma videotes teiste videosid, et neid kritiseerida. Aga vot kui kriitika tuleb tema pihta, siis on vaja teised kanalist maha tõmmata.

   Kustuta
 4. hahaha, ma pole isegi vegan aga jälgin seda vegan draamat :D suht nagu mingi võistussaade "Youtube otsib kõuge veganimat veganit"

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma räägin sellest draamast ikka teistele sõpradele ka (kes pole veganid) ja ka nende seas kütab see kergelt kirgi :D
   Paraku annab see kogu jaur veganlusele endale mu arust nii halva maigu. Aga olgem ausad, et kes nende draamade põhjal otsustab siiski mitte veganiks hakata, see ei ole kunagi tegelikult tahtnudki :D

   Kustuta
 5. hei! ma pole siin küll kunagi kommenteerinud, aga olen üsna kauaaegne lugeja juba. tahtsin öelda, et väga lahe, et sa bachelorette'i vaatad! ise olen selles bachelori maailmas juba mitu aastat sees olnud ja no kuigi concept on kaheldav, siis on see ikka väga meelelahustuslik. seda hooaega vaatan ka ja nõustun sinuga luke'is osas täielikult!! ja mulle ei lähe kunagi sellised country boy'd peale tavaliselt, aga no lihtsalt vaata teda : D loodan ka, et ta saaks vähemalt bacheloriks, tuleks hea hooaeg.
  ma ei tea küll, kui kaua sa bachelorit jälginud oled, kas sa juan pablo hooaja sharleeni mäletad? igatahes, tal on väga hea blogi, kus ta recap'e osade kohta teeb, soovitan lugeda: http://www.alltheprettypandas.com/bachelorette12/

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma ei ole tegelt selles "maailmas" väga kaua olnudki. Vaatasin kunagi Desiree hooaega. Väga meeldis, aga sinnapaika see jäi. Siis hakkas õde teist korda (ma ei tea miks :D) Beni hooaega vaatama ja siis ma vaatasin koos temaga. Seejärel vaatasin ära kaks hooaega Bachelor in Paradise jaaaa nüüd siis Jojo hooaeg.
   Lähen kohe kiikan sellele lingile.

   Kustuta
  2. Mina vaatan ka, olen vahelduva eduga hooaegu vaadanud, kõiki ei viitsi vaadata. Aga nüüd Jojo hooaega vaatan, Beni oma vaatasin ka. :) Viimaseid osasid pole veel näinud ja nüüd te spoilisite mul kõike ära. Ja mismõttes Jordan? Issand tüdruk, mis sul viga on.

   Kontseptsioon on kahtlane küll, aga sealt on tulnud paare, kes ongi kokku jäänud, natukene on armas saade ka. :)

   Kustuta
  3. Nagu kirjutasin, siis ma netist lugesin... need ei ole faktid vaid igasugused spekulatsioonid. Ehk on mõnes tõtt, ilmselgelt kõigis mitte (kui kaks allikat ütelvad, et ühes kihlus Jordaniga, teises Robbyga :D).

   Mulle ka ikka meeldib see saade nende paaride pärast, kes ongi koos, abielus ja lapsed. Selline tore muinasjutuline asi, mida ju loodad igast hooajast.

   Kustuta
 6. Lobise-lobise, loeme ja räägime kaasa :)
  Fotograafiast ega sarjadest ma küll kaasa rääkida ei oska aga lugeda on ikka huvitav.
  PS! Pilt mulle meeldib, nii kompositsioon kui su õde pildil. Aga ilusatest inimestest vist tulevadki ilusad pildid :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh :) Mul on hea meel kuulda, et isegi kui kaasa rääkida ei oska, siis huvi lugemiseks on ikka :)

   Kustuta
 7. Tegelen ise ka fotograafiaga hobikorras ja pikemat aega jälginud su blogi ja kadestanud su tehtud pilte. Kui ma siin nüüd loen, et sa ei ole osade härrade meelest isegi mitte HOBIfotograaf siis ma küll mõtlen, et peaks kogu fotovarustuse müüki panema ja muu rakenduse endale elus leidma, sest ma ei kujuta ettegi mis kategooria alla mina nende meelest läheks oma "suvaliste klõpsutega". :D :D :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh :) Kadestada pole vaja, ainult harjutada, harjutada ja harjutada! Ma korraks mõtlesin, et kas tõesti arvan siis endast nii hästi... et ma mõne arust isegi hobifotograafiks ei kõlba, aga neil herradel ei ole lihtsalt endal vist midagi targemat teha kui teisi sama madalale tõmmata kus isegi on.

   Kustuta

 

Kuu loetuimad postitused