Kuhu olen reisinud? 3/30

Tegelikult oli tänase päeva teema sõnastatud "kus sa käinud oled?"... aga olen ilmselt liiga suur tumba-jumba ning minus tekitas see liialt palju küsimusi. Seega sõnastasin ümber.

Kuhu olen reisinud?

Minu esimene reis oli vast ikka üle lahe Soome. Päris esimesel korral ei saanud ma isegi mitte varba otsaga maadki puudutada. Reis oli päevane "kruiis" kus sõitsid laevaga Soome ja kohe tagasi. Võimalik muidugi, et ma ei saanud laevast maha, sest mul ei olnud pilti ema passis, sest sellega tekkis meil enne reisi jamad ning mind ei tahetud alguses üldse kaasagi lubada (tol ajal veel ei olnud vaja nii väikestel lastel oma dokumenti ja piisas lapse nimest vanema passis... vist).

Itaalia kevad / 2009
Eestile kõige lähemates riikides olen käinud veel Lätis, Leedus, Venemaal (St. Peterburg) ning Rootisis. Ülejäänud riigid siin lähiümbruses olid vaid läbi sõitmiseks. Näiteks 3 tundi veedetud aeg Taani lennujaamas ei ole mu jaoks päris "Taani reisimine".

2007.-2008. aastal elasin Saksamaal. Ka sealt koju tulles sõitsime bussiga tagasi Eestisse. Seega võiks öelda, et olen käinud ka Poolas, aga kas mingi bensiinijaama vets kus kell 2 hommikul karja eestlastega hambaid pesime, loeb Poola reisimisena? Ei vist.

Rääkides Saksamaal elamisest, siis sellel ajal käisin ka kaheks nädalaks Kanadas. Täpsemalt Kanada idarannikul. See on ühtlasi ka kõige kaugem punkt kus olen siiani käinud.

Kord käisin ka sõbrannaga spontaanselt Inglismaal, Londonis. Erinevate noortevahetustega olen samuti omajagu reisinud. Itaalias päris mitmel korral ning Kreekas. Ütleme nii, et need noortevahetused olid minu jaoks elumuutvad, sest just nimelt ühel Itaalia reisil kohtusin enda tulevase ülemusega Luksemburgis, kuhu pea 1.5 aastat hiljem ka aastaks kolisin.

Itaalia sügis / 2010
Õnneks mina seda "suurepäraselt õnnestunud" pildi ei teinud :D (leia mind pildilt!)

Seega Luksemburg on samuti nö check. Selle aasta jooksul sai ka palju reisitud. Kõige "ekstreemsem" oli ilmselt Rumeenia põhjaosa. Ja nagu Luxis elades ikka kombeks, siis käid sada korda ka Belgias ja Prantsusmaal. Meie kodust asus Belgia kõigest poole tunni kaugusel, kui sedagi.

Kurvaks teeb mind aga mu reisimiste juures see, et mul ei ole absoluutselt väga palju pilte. Pea kõik mu Saksamaa aasta pildid lendasid õhku koos arvutiga, sama oli ka Luksemburgi aastaga. Kreekas kaotasin üldse fotoaparaadi ära ja nii ma olengi saanud enamuse fotodest lihtsalt teistelt (esimene ja viimane on siiski minu isiklikud).

Luksemburg kevad / 2011

2 comments:

  1. Ma ikka veel pahane, et mu fotoka ära kaotasid. :(

    VastaKustuta

 

Kuu loetuimad postitused