Fotailstuudio update

Uskumatu mis tempo mul viimaste päevadega peal on olnud. Lõpuks on käes kauaoodatud aeg - kaks vaba päeva. Tegelikult lausa kaks ja pool, arvestades, et täna keskpäeval lõpetasin viimaste jõulustuudio fotode töötlemise.

Ega meie perelegi pole tegelikult see uus elutempo kerge olnud. Paratamatult kulub palju aega mul arvuti taga olemisele või fotosessioonidel käimisele. Mis tähendab, et kui A. koju tuleb, olen mina enamasti teel kodust ära. Vähemalt selline tõotab tulla meie ülejäänud detsembrikuu kalendrisse vaadates.

Ja see kõik hirmutab mind natukene. Tahaks ju panustada Fotail'i arendamisesse nii palju kui võimalik. See tähendab, et haarates kinni pea igast võimalusest, mis mulle antakse. Samas ei saa unustada, et olen ka ema oma lapsele, kes vajab tähelepanu, mitte lihtsalt niisama ema kellega saab kodus olla... noh, et laps teleka ette ja ise töötlen pilte (kuigi möödunud nädalavahetus täpselt nii oligi... A. ehitas stuudiot). Ammugi ei ole ma seda meelt, et laps igaks päevaks hommikust õhtuni lasteaeda (kui mul reaalselt on võimalik teda ka koju vahel jätta). Ja nagu olen ema oma lapsele, olen naine oma mehele. Pahatihti tähendavad hilised töötunnid aga seda, et mina tulen voodisse ja nii kui pea patja puudutab - jään sügavasse unne. Ja kõige selle kõrvalt peaks veel kodu ja loomade eest ka hoolt kandma.

Ma ei kirjuta seda siia selleks, et keegi nüüd haaraks tekstist kinni, et mida ma hädaldan. Ise ei kirjuta seda vähemalt nii (aga jumal teab, mida keegi välja tahab lugeda). Kirjutan lihtsalt kuidas asjad on. Tasakaal pere- ja tööelu vahel tuleb paika saada. Ärge isegi mitte kujutagegi ette, et trenniks mul aega on. See lendas kõik vastu taevast, sest ma ei suuda sellele küll hetkel enda päevakavas kohta leida. Praegused teod on täiesti vastu minu suvisele jutule, et "trenn on tervisliku elustiili osa"... ja on ka! Vabandusi on lihtne leida. Esialgu proovin leida siiski tasakaalu töö- ja pereelu vahel. Kui need hakkavad sujuma (süõ), siis vaatame mis juurde veel lisame :D Tänan ainult õnne, et vegan toitumine mu keha vastu hea on ning liigseid kilosid on juurde tulnud tervelt null (mis on täiesti ulme mu jaoks, et söön külluslikult, aga kaal ei tõuse).

Kui nüüd see kõik kirja sai, siis on aeg niisama toredaks jutuks ka. Eelmisel nädalal täiiiiiega põdes, et mis ometi minu stuudiost saab. Aknaid polnud ju ikka veel ning tähtaeg hakkas kukkuma - Plasto lubas maksimaalselt 5 nädala jooksul meile aknad paigaldada (ärge isegi mitte küsige, et miks me aknaid juba näiteks septembris ei tellinud... rääkige sellest Fotailstuudio ehitajaga :D). Esmaspäev pidid aknad lõpuks saabuma, aga A. hakkas rääkima, et ei teagi kas saab need paigaldatud. Nimelt on suur aken ikka... väga suur ning see ei pruugi meil toast tuues väga ära mahtuda ja õues on liiga libe, et väljast putitama hakata. Oi ma läksin närvi, sest Plasto mees käis ise meil mõõtmas ja kaalumas kõike, ehket mulle ei mahtunud pähe ära, et kuidas selliste asjadega siis ei olda 100% kindel. Ja loomulikult oli esmaspäeva hommikul sula ehket jäääää oli kõikjal!

Lõpuks osutus minu dramaatilisus aga mõttetuks, sest aknad paigaldati päris kiiresti. Mina samal ajal töötasin ja hoidsin varbaid, et jumala eest kõik sujuks. Ja nüüd meil ongi stuudios lõpuks aknad ja ma olen palju optimistlikumalt meelestatud, et saame õigeks ajaks valmis (süõ). Ehket järgmised kaks päeva mööduvad mul ilmselt krohvides.


PS! Kui teil on mulle (põnevaid) küsimusi, teeksin hea meelega varsti hoopis uue "küsimused & vastused" postituse. Ootan teie küsimusi siia kommentaariumisse :) 

(omg... äkki keegi ei küsi midagi).


2 comments:

 1. Ma saan aru, et sa arendad oma stuudiot ja fototeemat aga kas see ongi asi mida end tulevikus tegemas näed? Või näed oma stuudiot pigem hobi või lisateenistusena? Kas enam palgatööst ei mõtle/ei otsi?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kuna keegi rohkem midagi ei küsi, siis ma ei hakka ka mingit eraldi postitust enam tegema sellele küsimusele vastamiseks :D Hea teada vähemalt, et ju ma siis kirjutan enamuse arust kõigest piisavalt ja miskit uut pole vaja teada :D

   Nüüd aga vastates sulle, Nele. Olen kogu aeg sellesse nö fototeemasse suhtunud nii, et kui minu tööde vastu huvi tuntakse ja tahetakse tulla pildistama, siis nii kaua ka teen (eeldusel, et iseendal ka huvi on :D). Minu jaoks tekkis täiesti juhuslikult inimestel huvi minu fotode vastu ja kutsuti pildistama ning sellest kõigest ongi tänaseks päevaks arenenud välja Fotail.

   Kuna osaliselt läheb fotograafia kokku minu lõpetatud erialaga, siis jah, see on asi, mida näen end hetkel / tulevikus tegemas. Ehket mitte ainult fotograafiat, vaid ka nö erialast tööd, milleks on filmimine. Ma ei oleks lihtsalt elusees osanud ette kujutada, et teen selles vallas tööd pigem iseendale (süõ), mitte näiteks ERR'is kuhu mu silm tegelikult alati suunatud on olnud. Iseasi kas kavatsen elu lõpuni seda teha... näiteks ei välista absoluutselt, et lähen tagasi ülikooli ja alustan õpinguid mõnel muul erialal ja lõpuks suundund uuel erialal ka tööle. Siis võib tõesti juhtuda, et fotograafiast saab jälle hobi.

   Hetkeseisuga ei ole stuudio kindlasti mulle hobi (nagu ka fotograafia üleüldiselt). Teenin tulu, maksan makse, seega hobist on asi juba edasi liikunud. Ja kuniks mul on võimalus sellega tegeleda, ilma, et meie rahakott kannataks (süõ), siis ei näe ma ka põhjust miks mitte.

   Tegelikult tegingi suvel endaga nö diili, et kuniks meie perel ei ole otseselt rahaliselt vaja, et ma töötaks kuskil palgatööl (süõ), siis annan endast maksimumi Fotail'is. Samas hoian tööturul siiski silma peal kui midagi põnevat peaks tulema.

   Kustuta

 

Kuu loetuimad postitused