180117

Viimased paar päeva on möödunud sellises tempos, et ma tõesti hakkasin ühel hetkel heldimusega meenutama lapsepõlve ja kuidas kõige suurem probleem tundus katki läinud kleidiäär. Aaah the good old days. Lühidalt öeldes ütlen, et kui keegi tunneb, et tahaks maksuametisse kirjutada, aga tunneb end liiga rumalana või arvab, et küsimus on rumal - nad on kindlasti hullemat kuulnud!

Jälle on aeg kodinad kokku pakkida ja Tallinna poole sõitma hakata. Mulle ei meeldi üldse pakkimine, hea on aga see, et kanname ema ja õega samas suuruses riideid ehket ega ma väga palju peagi kaasa tassima. Suurem osa mu kohvrist sisaldab nagunii tehnikat.

O. hakkas enda kotti juba pühapäeval pakkima kui vanaema ja onu tagasi Tallinnasse sõitsid. Ka lasteaias räägib, et tema sõidab homme Tallinnasse. Samas Ollil toimub kõik homme. Rääkisin eile lasteaeda järele minnes õpetajaga ja imestasin, et O. nii täpselt oskas seletada, et sõidab bussiga Tartusse ja siis Tallinnasse (õpetaja uuris igaks juhuks, sest ta teadis, et läheme reedel, Oll aga väitis, et homme). Me pole temga väga palju rääkinud täpsest marsruudist ja viimased aasta aega oleme ju nö kümnest korrast üheksal sõitnud pealinna rongiga. Ehket imestasin heldimusega, et teadis, et ümber isegi peame istuma.

Rääkides nüüd natuke väikelapsega reisimisest (Eestimaa piires), siis olemegi enamuse ajast Olliga sõitnud rongiga. Esiteks sõidab rong otse Tallinnast Elvasse 2.5 tunniga. Ei pea ümber istuma ning kui veel käru kasutasime, siis ei oleks väga ette kujutanudki seda, et tõstan igal korral Tartus käru ühest bussist teise, samal ajal imikut käes hoides. Lisaks sellele kulub bussiga vähemalt 3 tundi kokku, oleneb ennekõike siis sellest, millise bussiga Elvast Tartusse sõidad (on neid, mis tulevad 35 minutiga, aga ka neid mis sõidavad tund aega).

Ühel hetkel saime Tallinnasse ka käru, seega jäi ära see hirm, et kuidas ma kõik asjad ümber tõstan. Mind paelus bussiga sõitmise juures ennekõike see, et sain rahulikult omal kohal Olli imetada. Mitte, et mind oleks rongis kunagi miski takistanud, aga paraku rongis istusin seal kus oli kärude ja rataste koht jaaaa rong oli pea alati täis (eriti suvel) ning kuigi ma ei välgutanud enda nibu kellelegi (ei kartnud ka selle pärast, et keegi pirtsperset mängiks nähes imetavat ema), tahad ju ikka imetada võimalikult rahulikult ja privaatselt. Seega hakkasingi õige pea sõitma bussiga.

Aga umbes enne Olli aastaseks saamist, hakkas tema ju püsti tõusma ja õige pea ka kõndima. Oh ma nii mäletan seda viimast bussireisi kui ta oli just kõndima hakanud ja ei suutnud bussis ühel kohal istuda. Vahet pole mis tegevusi ma talle seal välja mõtlesin - ikka pressis vahekäiku (kuhu ma teda loomulikult ei lasknud). Pärast seda sain aru, et bussisõitudega on nüüd lõpp. Seejärel loobus ta ka rinnast, seega lahenes asi nagu iseenesest.

Küll aga oli O.ga rongisõidud alati niiiii väsitavad. Ta ju ei püsinud koha peal ja tahtis maailma avastada. Täiesti arusaadav, aga alati pelgasin neid reise, sest esiteks pidin ma kullipilguga jälgima meie asju (lõpuks hakkasin lihtsalt 1. klassis sõitma) ning teiseks... no kõnni ise 2.5 tundi väikese inimesega ühest rongi otsast teise. Õnneks aga mida aeg edasi, seda mõistlikumaks muutub see väike inimene. Püsib veidi rohkem paigal, vaatab isegi mõne multika ära. Ja ennekõike kuulab sõna, et väga kaugele ei tohi minna kui lasen tal üksi rongis ringi jalutada. Ikka nii, et ma teda alati näeksin.

Eelmise aasta oktoobris pidimegi bussiga üle pika aja jälle pealinna sõitma. Natuke pelgasin, aga lõpuks möödus see aeg niiii kiiresti ja nii lihtsalt, et taaskord loobume vist rongiga sõitmisest (süõ). Vähemalt Elva-Tallinn suunal. Kahtlustan, et tagasi tahaks saada võimalikult kiiresti, mis tähendab siiski rongiga sõitmist. Oll oli nii tubli, istus oma koha peal, sõi ja vaatas multikat - the dream! Lisaks sellele on Lux Express varustatud ka WC'ga, seega ideaalne väikelapsega sõitmiseks.

Ma pidin siin nüüd lobisema niisama igapäevastest asjadest, mis on toimunud, aga läks siis hoopis nii. 

2 comments:

 1. Anonüümne18.01.17 12:00

  Mul nüüd imelik küsimus sulle. Pean ka varsti lapsega rongiga sõitma minema ja vaatasin netist rongi pilte ja tekkis küsimus, et kuidas wc uks lahti käib? :D kas vajutan nuppu ja tõmban/lükkan oranži kangi või kuidas? :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kui ta just lukus pole kellegi poolt, siis võtad sangast kinni ja tõmbad lihtsalt vasakule.

   Kustuta

 

Kuu loetuimad postitused