#demphotoshopskillzzz

Eile tuli ühes väikeses fotogrupis jutuks Lightroom'i preset'id. Ma pole siiani kordagi neid kasutanud ja kuna jutuks nad tulid, hakkasin ka rohkem uurima. Siiani olen eelistanud Youtube's vaadata teiste fotograafide töötlemist ja siis ise järele teinud.

Ma ei leia, et nende kasutamine kuidagi halb oleks. Vastupidi - need on heaks vahelduseks, kui tunned, et fototöötluses on tekkinud teatud rutiin või lihtsalt on teistmoodi tuju. Hea vahend õppida erinevaid töötlusstiile. Lihtsalt jah, mina õppisin neid stiile teiste videosid vaadates ning polnud väga viitsinud preset'e lehitseda (LR'is endas olen need olemasolevad jah läbi klõpsinud, aga need on kohutavad :D).

See jutt viib aga välja hoopis selleni, et hakkasin jälle mõtlema enda fototöötluse arengule. Tunnen, et eelmisel aastal tegin meeletu hüppe selles, aga praegult olen kuidagi mugavaks jäänud. Õnneks on stuudio kasutuselevõtt toonud ka mulle uusi mõtteid. Selle asemel, et võrrelda enda fototöötlust täna ja näiteks kaks aastat tagasi, tundus liiga igav. Fakt oli, et tol ajal ma väga ei töödelnudki fotosid. 

Selle asemel viin teid lausa 12 aastat tagasi. Ooojaaa, aasta siis oli 2005 ja mulle väga meeldis katsetada fototöötlusega. Ärge siis liiga tõsiselt seda võtke, sest tegu oli ilmselt mingi Irfanview või muu säärase programmiga... sest noh... eks vaadake ise (loomulikult on kõik reidikad) :D

Pooled reidikad on millegipärast laulusõnadega üle lastud. Nii diip.
dem brows

Esiteks olen ikka räigelt enda nahka blurrinud. Millegipärast ma vihkasin enda tedretäppe noorena.
Aga mida töötlust. MIDAAA!??!?!
See pluus oli väga teemas.


Omal ajal olin väga-väga rahul selle tulemusega.

such art.


Mulle on silma hakanud, et praegult tehakse ka palju selliseid "uuu jee mina ja mu kaksikõde" peegelduse pilte.
Mul ei ole sõnu. Eriti see viimane pilt :D Ja kujutate ette, et vist kõik need pildid olid ka rate.ee's üleval. Vahel on mul hea meel, et iseennast nii tõsiselt ei võta ja enda üle ikka naerda suudan. Oh kuidas ajad on ikka muutunud ja õnneks on ka mu fototöötluse oskus paranenud natuke.

8 comments:

 1. Appi kui hea. :D Pean ka ema juurde minnes vanad plaadid piltidega välja otsima. Saab jälle kõhutäie naerda. :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma otsisin eelmise postituse jaoks pilti liftist, mille joonistasin, aga siis koperdasin kausta otsa kus olid need imelised pildid :D ei saanud kiusatusele vastu panna ja pidin jagama :D

   Kustuta
 2. Mu fototöötluse piltidest ei saaks üldse nii head naeruteraapiat - enamasti niblisin värvi, kontrasti ja nipet-näpet veel, kuid liiga hulluks asja ei ajanud. Pigem võiks naerda neid "olen nii deep" pilte - mina heinapalli otsas kaugustesse vaatamas, mina poseerin ja vaatan maha jne. Vahepeal mõtlen hoopis, et ma olen ka kuidagi oma rutiini kinni jäänud ja ei suhtu töötlemisse enam üldse nii loominguliselt kui varem. Võiks isegi öelda, et mu "nooruspõlve" piltide töötlus on omamoodi cool ja annab palju juurde. Lemmik nipp oli lisada töötlusega bokeh või teha nii, et ääred oleksid tumedamad. Ma ei tea, kas sa näed ka siin mõned näited minu ülivanast blogist:

  http://1.bp.blogspot.com/_JfchOuINjb8/SNalxeznWYI/AAAAAAAAAas/xVkK9fkcJZg/s1600/IMGP1768_2_1.jpg

  https://1.bp.blogspot.com/_JfchOuINjb8/SHpvcBZhbVI/AAAAAAAAATA/VBR1C9v9VrQ/s1600/IMG_3012_2.jpg

  http://4.bp.blogspot.com/_JfchOuINjb8/SMgp8f7o53I/AAAAAAAAAZk/m9FdQcyXewE/s1600-h/IMGP1351_2_1.jpg

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tead need pildid mul on ühed kõige-kõige esimesed katsetused (nagu näha ilmselgelt :D). Leian enda kollektsioonist ka selliseid nagu sina välja tõid, aga jah, enne seda pidin tegema sellist jama, mis üleval näed :D

   Kustuta
  2. No ilma selle "jamata" ei oleks muud ka ilmselt tulnud. Eks see oli ka omamoodi õppimisfaas. Parimad olid minu arust need rate.ee pildid, kus nina oli bluriga ära kaotatud ja silmad olid erksiniseks või erkroheliseks tehtud.. Ning võimalusel taust must-valgeks. Head ajad :)

   Kustuta
  3. Oo jaa, ma pole nende piltide vaatamiseni veel jõudnudki :D Küllap jagan neidki siin!

   Kustuta
 3. Oeh mul on nii kahju, et mul suuremas jaos tollaseid pilte alles pole. Parajalt pull oleks vaadata ja omagi töötlusoskusi imetleda.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tead, ma eelistaks iga kell, et mul oleks alles mu vahetusaasta fotod kui see jama siin :D :D aga läks hoopis niipidi.

   Kustuta

 

Kuu loetuimad postitused