Mille järgi hindan enda blogi edukust?

Mida päev edasi, seda suuremaks läheb blogimaailm. Ilmselgelt seda rohkem on ka minule silma jäänud täiesti seinast seina blogid, mis on mind mõtlema pannud sellele, et miks üks või teine inimene enda blogi on alustanud ja sellega jätkanud (pean silmas blogisid, mis on kauem kui pool aastat järjepidevalt uusi postitusi tootnud). See pani mind mõtlema omakorda sellele, et miks mina üldse alustasin, jätkasin ja niipea veel pille kokku ei taha pakkida (süõ)?

Enam vist ei ole hirmsat Facebook'i lehe laikide kogumise boom'i. Mäletan, et ühel hetkel tekkis draama, et keegi olla endale neid ostnud. See panigi mõtlema, et kas edukust näitavadki vaid siis laigid blogi FB lehel? Mõne jaoks kindlasti. Eriti firmade jaoks, sest mida rohkem laike, seda rohkemate inimesteni ka reklaam jõuab. Ideaalses maailmas. Apiiii, tahaksin nüüd eraldi postituse teha laikidest ja firmadest... aga taltsutan end veidi, sest muidu kõlaks see lihtsalt nagu üks väike blogija on nii kade tasuta asjade pärast :D

Ühesõnaga hakkasin siis mõtlema sellele, et mille järgi mina enda blogi edukaks pean? Olgu öeldud, et see, mis ühe arust on edukas ei ole kindlasti teise jaoks. Keegi vaatab mu vaevu 1000 laigiga blogi ja mõtleb, et phähhhh.

Ise aga leian, et mu blogi on iga aastaga üha edukam. Kõige rohkem kinnitavad seda aga tuttavad näod ja nimed, kes alati kaasa räägivad. Nii siin kommentaariumis kui ka blogi FB lehel. Ilmselt ühe väiksema blogi positiivne eelis ongi see, et nimed / näod jäävad meelde ning tekibki justkui selline lähedasem tunne blogija ja lugeja vahel. Britt tegi vist enda blogis kord jutuks seda, et väljamaa blogidel on niii-niii metsikult lugejaid ja kommenteerijaid, et enamus neist ei saa mingit vastust blogijalt endalt ning sellist sidet polegi võimalik saavutada. Mitte, et mul oleks midagi selle vastu kui mul miljon lugejat oleks, aga hetkeseisu eelis on see tutvuse osa kindlasti.

Kui nüüd järele mõelda, siis ega muu vist ei olegi mu jaoks nii oluline, kuna tagasisidet lugejatelt hindan kõige kõrgemalt. Isiklikult ei kujutaks ette, et kirjutaksin blogi ning ei saaks absoluutselt kommentaare, samas "like'd" lendaks blogi FB lehele nagu seeni peale vihma. Eks kindlasti loeb ka milline blogi sul on, elustiili blogi aga väga ilma kommentaarideta küll pidada ei viitsiks. Tekikski tunne, et kirjutad vaid iseendale (ja me kõik teame, et natuke suuremale hulgale tuntud blogijad ei kirjuta enam ainult endale). Seega kuna mina ei kirjuta juba ammu vaid iseendale, on ikka hea ja julgustav näha teid siin kaasa rääkimas.

4 comments:

 1. No minu blogi formaat on küll selline, et sinna väga kommentaare ei pandagi - mis sa ikka joonistustest kommenteerid. Vaatad ära, võib-olla mõtiskled veidi ja nii ta jääbki. Eks blogi edukust ongi tegelikult raske hinnata :)


  Sinu blogi ikka aeg-ajalt olen sattunud lugema.. ja mitte kunagi (vist) kommenteerinud. Nüüd siis otsustasin ära, et peab ikka jälgijaks hakkama :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Täpselt, igal blogil oma mõõdupuu. Enda fotoblogi puhul sama moodi ei hinda edukust kommentaaride järgi. Tegelikult ei ole mul fotoblogi enda edukus kõige olulisemgi (ehket palju vaatamisi päevas jne), vaid pigem see, kui palju kliente reaalselt minu juurde tuleb. Ja nad ei pruugi üldse fotoblogi jälgijad ollagi.

   Mul on hea meel kui oled enda tee siia leidnud :)

   Kustuta
 2. Ma ütlen selle peale sorry, et ma enam üldse ei kommenteeri...ei teagi miks, kuidagi kiire kiire ja hea, kui üldse lugema jõuab vahel.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Haha, lohutan, et ega ma isegi kõige tihedam postitaja viimastel kuudel ole olnud.

   Kustuta

 

Kuu loetuimad postitused