Scorpius

Alles oli õues 8 kraadi sooja ja piisas vaid kaks korda päevas kütmisest. Hommikul pliit ja õhtul ahi. Jaaaa korraga oleme astunud justkui teise universumisse, sest hommikul on nüüd toas vist maksimaalselt pluss 8 kraadi... õues aga miinus 22 :/

Eriti head on muidugi need hommikud kui peaks klient tulema. Selliste miinustega peab radika lausa ööseks tuba soojendama panema. Olgugi, et stuudiol on kõik seinad soojustatud, on üleval korrusel kõikjal mujal täpselt sama külm kui väljas... okei, ehk paar kraadi soojem. Prrrr!

A. ja O. käisid täna juuksuris, mis muidugi ei tähendanud, et Oll enda juukseid lõigata lasi. See andis mulle kenasti aega stuudio valmis sättimiseks. Sain sellel aastal esimest korda kuuske ehtida :D Ajeeee ja pärast seda loodan kuusepuud paar kuud vähemalt mitte näha.

Küsisin klientidelt pelglikult, et kas on liiga külm (mitte, et ma midagi sellel hetkel enam teha oleks saanud), aga nad lohutasid, et pole hullu... ainult, et põrand on nagu pluss neli kraadi. Pidin nõustuma, aga taaskord - ma ei saanud midagi selle jaoks ära teha kui vaid fliistekid jala alla panna. A. rääkis ka pärast, et igasse järgmisesse tuppa läheb põrandaküte. Ma ei saaks rohkem nõus olla!

Kuna ma siin juba lobisen, olin täna õilsa hingega ja läksin A.le appi küttepuid vedama. Instant regret! Samas ega ma saanud lasta tal seal üksi rabeleda, sest neid oli ikka väääääga palju. A. vedas ja ma ladusin. Selle kõige peale küsiks, et kellele üldse niisama trenni on vaja? Telli aga puud ja hakka laduma. Khmm... trenn on soodsam!


O. oli sellel ajal üksinda toas ja vaatas telekat. Iga lapse unistus. Ütlesin talle, et koputaks aknale kui meid vaja on. Nõustus. Mingi aeg uurin A.lt, et kas ta Olli käis vahepeal kontrollimas. Oh see meie laps on ikka nii asjalik. Oli teine nr. 2 läinud tegema, aga ma ei tea mis jama seal oli, aga peput ei saanud väga pühkida. Seega ta siis seal esikus koputas aknale, pisar silmis ja kui A. tuli tema koputuse peale, nuuksus tema haledalt, et "ei daa akkama." Nii armas.

Kui A. teisel korral teda kontrollima läks, soovis Oll saada "kahtlit" (kahvel). A. läks siis O. järel kööki ja näeb, et köögilauale on tõstetud suur pakk jäätisega. Okkkei :D See on see kui laps üksi toas on. Umbes poole tassimise aeg tuli Oll koos meiega õue ja lippas siis rõõmsalt A. järel ja "aitas" puid tal vedada.

Ilmselgelt iga mõistlik inimene teab, et suvel tuldi välja Harry Potteri lavastusega. Ühes sellega visati müüki ka selle sama lavastuse skript (raamatu kujul) jaaaaa mina, aasta õena, saatsin enda õe öösel kell 2 seda endale ostma. Mida ma aga ei teinud? Ma ei hakanud seda kohe lugema. Tahtsin, et see mul olemas oleks, aga kui raamatu kätte sain, siis lendas see kapi otsa ja sinna see jäi kuni üleeilseni. JA MAA EI SAA ARU MIKS?!?!?!?

Kas te kujutate ette ka kui hea see oli? Ma olen nii kade inimeste peale, kes seda lavastust näinud on, aga ometi olen ma nii õnnelik, et mul oli võimalik seda ikkagi lugeda. Äääääretult kahju, et see sama tükk ei ole korraliku raamatuna kirjutatud, sest see oleks siis lihtsalt miljon korda parem! Tegelikult mul puuduvad õiged sõnad, kirjeldamaks kui väga mulle see uus lugu meeldis.

Parim osa on veel see, et see sama lugu on seotud HP 4. raamatuga, mis oli üks mu lemmikutest (kuigi olgem ausad, ega nad on kõik ühel joonel... aga 4. on seal 7. suht ühel pulgal, siis tulevad teised). Ja see 8. raamat/näidend on seal 4. ja 7. samal joonel. Olete lugenud seda? Ja Scorpius Malfoy - nii hea tegelane. Niiiiii hea!

18 comments:

 1. Mina olen lugenud, sain sünnaks septembris, aga lugesin ka alles kuu aega tagasi umbes. Kuidagi ootasin vist seda "õiget" hetke. Mulle meeldis, nagu igale õigele fännile, aga oleks samuti kõike seda pikemalt ja põhjalikumalt soovinud. Meeldisid väga need nn paralleelmaailma lood, et mis oleks siis, kui ajaloos oleks mingi asi muutunud! Ja Snape, oh Snape, nutsin täiega... Ja, ja, ja oh... Kahjuks sai liiga kiiresti läbi.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Täiega oli selline tunne, et anti üks amps sinu lemmiksöögist ja siis võeti kõik ära :D Et noh, naudi nüüd seda väikest osa. Samas olen nii niii tänulik, et üldse selline võimalus meile tekitati.

   Kustuta
 2. Mina käisin vaatamas septembris seda etendust ja see oli lihtsalt ebareaalselt lahe!!! Täpipealt copy-paste raamatust, aga seal teatris istudes ma olin 100% kindel ,et maagia ongi päriselt olemas :D
  Suur enamus publikust olid täiskasvanud, niiet väga tore oli näha kuidas kõikidele lapsepõlve jälle meelde tuletati :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ülilahe, sul nii vedas! Iga kord kui raamatus oli mingi võitlus, mõtlesin, et appi kuidas nad seda kõike laval teevad (eriti kui oli kirjas, et välgusähvatused jne). Aaaah kade!

   Kustuta
 3. Anonüümne07.01.17 22:12

  Ära valeta! Kui toas oleks pluss 8, siis oleks aknad jääs ja te ise väriseksite tekkidekuhila all. Külmkapi temperatuur on +2 kuni +6.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aga nii ongi ju :D Pean pildi panema jäätunud akendest või :D

   Kustuta
  2. Anonüümne07.01.17 22:24

   Loomulikult:) Kõik tahavad näha.

   Kustuta
  3. Anonüümne08.01.17 22:20

   Mis ajast külmkapp külmetab ja jääs on, kui seal +2..+6 kraadi sooja on? Kui su külmkapp on millegipärast jääs, peaks sa selle tühjaks tegema ja ära sulatama. Sügavkülmas on miinuskraadid ja seal tõesti jäätab, mitte aga külmkapis plusskraadidega. :)

   Kustuta
  4. Eee, ma nüüd eeldan, et erinevad anonüümsed, aga ei olnud mõeldudki ju, et külmkapp jääs, vaid aknad.

   Kustuta
 4. Haha, O. on nii armas :D meil kodus aastane põnn, ligesin siin tema isale ja vanevanematele valjult ette ja kõik naersime. Tundub äge vanus, mida oodata :)
  HP raamatu puhul ma olin nii pettunud, et see näidendina tuli ja jätsin poodi. Aga vist tuleb siis ära osta ikka.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. On küll tore vanus. Täpselt selline aeg kus see väike inimene hakkab kohe eriti hästi välja näitama kes tema on. Nii asjalik ja jutukas.

   Ma teadsin algusest peale, et 8. raamat ei ole nö raamat-raamat, vaid näidend. Seetõttu vist ei hakanud seda ka kohe lugema, sest kujutasin kuidagi ette, et see ei saa ju ometi parem olla nagunii. Ja kuigi päris 1. kohta ta kindlasti ei haara, oli lugu ikkagi väga põnev ja kuniks endal kujutlusvõime töötab, siis elad ka sellesse väga-väga sisse. Kahju on igatahes, et see ei ole päris korralik paks raamat. The dream!

   Kustuta
 5. Mul vaatas toas vastu selline asi nagu jäätunud põrandaliist. :D Igal aastal täpselt see sama koht, aga ikka mõni arvab, et vundamenti pole vaja soojendada. Teisel korrusel on kaks tuba, mida ühendab ahi ja eraldiseisev köök (ilma küttekehata). Ühesõnaga, ma olen iga jumala päev midagi ahjus küpsetanud ja köögis mässanud, et kööki minnes siniseks ei peaks külmuma. :D Eile näiteks valmisid lasanje ja piparkoogid.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kuule... ÄRA VALETA siin :D :D

   Kustuta
 6. Ma muidugi ärkan siin kommenteerimisega äärmiselt hilja ja ei taha tujurikkuja olla, aga kas tõesti ei häirinud kogu see time-turneri loogika peapeale pööramine? Kogu originaalne HP seeria on ju ehitatud selle peale, et timeturnereid ei saa kasutada mineviku muutmiseks (Buckbeacki päästmine näiteks). Usun, et etendusena võib tõesti väga lahe olla, aga enda jaoks seda päris originaalseeriaga samale pulgale ei aseta, pigem selline lihtsakoelisem fan-fiction.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Too postitus oli tõesti kirjutatud täpselt vahetult pärast lugemist, kes teab mida ma paar kuud hiljem sellest kõigest arvan. Hetkel jään enda arvamuse juurde :D Mulle on alati meeldinud sellised "mis oleks juhtunud siis, kui..." ja seda see lugu ka täpselt oli, seega jah, mulle väga meeldis see, kuidas minevik ümber tehti, sest *SPOILER* lõpuks oli ju kõik tagasi nii nagu alguses.

   Kustuta
 7. Tundub, et Eestis on paljudel mingisugune oma maja unistus. Ja paljud endale ju korralikku maja lubada ei saa. Ja siis kasvavadki ikka veel, aastal 2017, eestis väikesed lapsed majades, kus toanurgas veepang jäätub ja toas on 8 kraadi.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Noh õnneks ei ole seda 8 toakraadi just väga tihti ja päris nii dramaatiline see kõik ka ei ole (toanurgas jäätuv veepang?! wat :D).

   Kustuta

 

Kuu loetuimad postitused