Kokkuvõte: jaanuar '17

Mulle tundub, et mida aeg edasi, seda vähem jääb mulle asju meelde. Eriti mis puudutab möödunud kuu sündmuste meenutamist. Kui kiiresti mõtlen, siis oli ju kõik nagu igal teisel kuul... tegelikult aga kaugel sellest! Tahaksin loota, et suudan iga kuu lõpus või uue alguses hetkeks maha istuda ja kirja panna tähtsamad sündmused möödunud kuust, et aasta lõpus seda kõike hea meenutada oleks. Paratamatult on ühes teiste pildistamisega see häda, et enda elu pildistamiseks polegi enam nii väga mahti. Ei ole isu vabal hetkel kogu aeg kaamerat haarata, näiteks eelmise aasta lõpus just fotodele toetusingi enda kokkuvõtet kirjutades... pooled asjad unustades.

Aasta algas ilmselgelt positiivsemalt kui eelmine. Jessas, mäletan kui 2016. aasta alguses võtsin kaamera ja istusin maha, et vlogida. Lihtsalt oli raske, igas mõttes. Kirjutada ei osanud, aga kuidagi oli vaja seda kõike natuke välja elada. Selle aasta algusega polnud nagu põhjust väga nuriseda.

Lähemale tuli üha enam Olli 3. sünnipäev! Ootasin seda ja samas nagu ei oodanud ka. Kes on FIE tegemistega kursis, siis tekitasid minus paanikat varsti saabuvad avansilised maksed. Kuni lapse 3. eluaastani on sots.kindlustus nagunii olemas, aga pärast seda saad olla nagu iga teine maksumaksja... hurraaa :D Seega tekitas paanikat see väike elumuutus. Isegi kui see midagi keerulist tegelikult pole, siis ikkagi tekitavad rahaasjad ja erinevad muutused selle ümber paanikat.

Õnneks olen end ümbritsenud päris tarkade ja andekate inimestega, kes mind selles osas aitasid (sh maksuamet, kuhu soovitan misiganes küsimustega pöörduda). Ning alates eilsest ongi loodud FOTAIL OÜ. Kuigi lapse 3. sünnipäev on jaanuarikuu üks suurimaid sündmusi, siis päris oluline oli ka OÜ loomine minu jaoks.

Jaanuar tõi mulle ka tööalaselt päris mitu huvitavat väljakutset. Hakkasime toimetama Pillapallas sõbapäeva fotostuudioga. See omakorda innustas mind ka rohkem isikliku fotostuudio kallal toimetama. Ei ole ma siiani seda kuskil väga reklaaminud, sest kogu aeg olen tundnud, et tahaks ikkagi mingit kindlat stiili ja kujundust seal ka lisaks pakkuda... mitte lihtsalt valge sein ja mõned aksessuaarid. Ennekõike tahan keskenduda just väikelaste (ja nende perede) pildistamisele. Seeeega panin targematega pead kokku ja vaikselt hakkab asi juba ilmet võtma! Täna panengi esimese idee stuudios kokku ja pildistan üles!

Mainimata ei saa jätta ka greenscreeniga pildistamist Tallink Megastar laeval (link). Järgmisel päeval olin muidugi läbi nagu läti raha, aga oh see kogemus oli nii palju väärt! Kõige toredam ongi fotomaailmas see, kui mõni teine fotograaf su tööd märkab ja pakub võimalust koostööd teha! Eriti kui see on väljaspool sinu tüüpilist mugavusstsooni.

Jaanuarikuu kokkuvõtte lõpetuseks peab veel kindlasti üles märkima ka Saskia tuleku meie perre (link). Eile pärastlõunast hakkas Saskia koguni Riot jälitama. Tundub, et härra sai aru, et uus perelisa on hoopiski emane ja enam ta vist ei soovigi, et see uus kiisuke siit ära läheks (süõ). Peksutuju ei tundu tal igatahes enam olevat. Saskia on see-eest aga justkui flirtiv Rioga. Küll püherdab ja piuksub tema läheduses vallatult. Thor peab ikka veel veidi rahulikumalt võtma :D


19 comments:

 1. Jaanuari suursündmisest ei rääkinudki...

  VastaKustuta
 2. Haha, selle peale ma ei tulnudki :(

  VastaKustuta
 3. Anonüümne01.02.17 18:41

  Ma loodan, et kassidel on operatsioonid tehtud? :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. On küll. Ma lihtsalt pean niisama siin mainima (sest sa ei ole esimene, kes seda küsib), et imestan ikka alati kui võõrad sellise asja üle huvi tunnevad. Sama moodi ei uuri seda kuidagi paha pärast, aga kuna mind ennast ei huvita teiste inimeste loomade lõikamine või lõikamata jätmine. Lihtsalt - miks? Ja kui poleks lõigatud, äkki me sooviksimegi kiisubeebisid? Või äkki ainult üks lõigatud? Mis see teadmine selles mõttes täiesti võõrale annab?

   Kustuta
  2. Anonüümne01.02.17 22:17

   annab seda, et olles ise suur kassisõber, siis tean, kui palju on neid kiisusid, kes õnnetusena siia maailma tulevad. ja kui sa oleksid öelnud, et ei ole lõigatud, aga sellepärast, et plaanimegi kassipoegasid ja neile omanikud olemas, siis oleks ka okei. aga kui sa oleks öelnud, et ei ole lõigatud sest meil suva ja mees ei luba kassil mune maha võtta (jep, väga levinud põhjus..) siis ma oleks üritanud sind ümber veenda :)

   Kustuta
  3. Selles osas jagan sinuga täiesti arvamust, miks peaks kassid lõigatud olema. Ma ise ei ole lihtsalt kunagi teiste inimeste loomade lõikamise vastu väga huvi tundnud. Ilmselt olengi lihtsalt eeldanud, et nad on teadliku otsuse teinud :)

   Kustuta
  4. Anonüümne02.02.17 13:36

   Mind ka alati nt huvitab. Just need kassid, kes õues liiguvad.
   Meil oli isane kass ning kohitsesime selle tõttu, et ta kõiki küla kasse tiineks ei teeks. Enamasti olid kassid siiski aias aga vahel käisid veidi pikemaid ringe.
   Peale kohitsenist ei käinud üldse aiast välja tegelikult.
   St ma saan aru, et inimesed tahavd kiisubeebisid jne aga minu kui isase kassi omaniku kohus tundus olevat, et terve küla kassibeebisid igal kevadel täis poleks.
   Meil oli kaks isast kassi ja mõlemad said lõigatud.

   K.

   Kustuta
  5. Sellel samal põhjusel lasime ka Riot lõigata. Kuigi enam ta väga väljas ei käi. Saskia oli enne koju toomist juba vahetult lõigatud.

   Kustuta
 4. FIEni jõudes mõtlesin, et miks sa jumala eest FIEks hakkasid, aga tore, et ikkagi OÜ tehtud sai. Tundub umbes miljon korda kergem omada, kui FIE olla.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Hetkel tundub küll FIEks olemine miljon korda kergem :D Hea meelega oleks edasi olnud :D

   Kustuta
 5. ..sest koduta loomi, eeskätt kasse (aga ka koeri) on varjupaigad ja hoiukodud pilgeni täis ning loomalapsi pole tegelikkuses juurde vaja. Neid on hetkel sellises külluses, et aastas pannakse tonnide kaupa (loendamisest on loobutud) magama. Metsadest, (mahajäetud) taludest leitakse kassikolooniaid, kellest suurem osa vajab ravi ning uusi kodusid. See on täna meie ühiskonnas väga aktuaalne probleem, üks paljudest.
  Seetõttu on isegi tänuväärne, et ka blogilugejate hulgas on inimesi, kes on nimetatud probleemist teadlikud ja muret tunnevad.
  Pikk jutt lühidalt: Kõik vabakäigu kassid/koerad peaksid järglaste vältimiseks olema sterritud v kastreeritud.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Nagu üleval pool kirjutasin, siis jagan täiesti seda arvamust. Lihtsalt pole kunagi huvi tundnud kas mu sõprade kassid nt on lõigatud. Mistõttu viskas ühel hetkel üle, et seda minult pidevalt päriti. Tõesti ei tahtnud sp nimme postituses seda ka kirjutada :D Aga jah, see olen mina, kes eeldab, et inimesed teevad kassi võttes teadliku ja läbimõeldud otsuse. Mitte ei lase neil lihtsalt rahus sigida.

   Kustuta
 6. Kahjuks me elame täna endiselt ühiskonnas, kus paljud inimesed oma loomadest suurt ei hooli. Toiduks ülejäägid v võimalikult odav poesaast jne. Sterrimist ja kastreerimist peetakse liigseks kuluks. Las parem sigivad. Ja pojad hukatakse v visatakse kastiga kuhugi.. lihtne. Kahjuks nii on. Ja kahjuks võjb taoliselt käituda ka pealtnäha tore naaber.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Minu jaoks oli näiteks täielik üllatus, et steriliseeritud emase kassi eest pean kassikaitsele maksma kõigest 40 Eurot. Huvi pärast vaatasin palju Tartu ühes kliinikus see maksaks jaaaaa napilt alla 100.
   Ehkelt rahaliselt mõeldes ma saan aru miks inimesed ei lase enda kasse lõigata, samas kui poole odavamalt saaks varjupaigast juba lõigatud kassi võtta. Kuid jah... kui ei ole raha, et lasta kass lõigata, kas siis üldse mõtet kassi võtta.

   Kustuta
 7. Täpselt! "..kui ei ole raha, et lasta kass lõigata, kas siis üldse on mõtet kassi võtta." - kui vaid kõik nii mõtleks..

  VastaKustuta

 

Kuu loetuimad postitused