Tallinn mobiilis

Ega see ütlus pole ilmaasjata öeldud, et kingsepp käib ise paljajalu. Nii on minul ka piltidega, et teistest teen kogu aeg fotosid, aga enda elu ja tegemisi ei saa kuidagi üles pildistatud. Mul ei ole vabadel päevadel mitte üks raas tahtmist ka suurt peegelkaamerat kaasas tassida, lihtsalt selleks, et igapäeva jäädvustada. Ning mu telefon on nii ajast ja arust (kuulus enne õele JA emale), et selle pildikvaliteet ei kannata üldse vaatamistki. Seega enamasti jäävadki pildid lihtsalt tegemata. 

Õnneks olen aga seekord Tallinnas justkui ema külge naelutatud ja temal on paaaalju korralikum telefon, seega olengi paari päeva jooksul meie eluolu tema (või venna) mobiiliga jäädvustanud. Meie tegemised on olnud väga perekesksed võiiiii minu puhul siis arvuti taga istudes ja allllleeees sõbrapäevapildistamisi töödeldes. Oh goshhh...

Tallinnasse jõudsime täpselt minu isa sünnipäeval, mida läksime õhtul restoran Argentiinasse tähistama. Käisin seal jaanuarikuus Mallukaga ja mulle täitsa meeldis see koht, seega soovitasin ka emale sinna isa juubeliks laud broneerida. Ja kui ema nägi, et menüüs on kammkarbid, tahtis ta sinna veel rohkem minna. Mina piirdusin ka seekord "lisade" söömisega, ehket tellisin endale kaks portsu friikartuleid ja salati. Iroonilisel kombel märkasin seekord sisse astudes ka silti, et "lihasööjate paradiis". Vaadates, mida kõik teised sõid - siis oli jah paras lihasööjate paradiis. Agaaaaa nagu öeldud, siis tuleb restoran kenasti vastu sellele, et panedki menüü kokku vaid lisadest (kuigi menüüs on ka taimetoitlastele variante).


Kuna minu sõbranna just sünnitas, keda ma Tallinnasse ekstra pildistama tulin, hakkasin loomulikult alles viimasel minutil propse (erinevad aksessuaarid) pildistamiseks otsima. Otseloomulikult oli üheks selleks asjaks väike ja pehme sallike, mille sisse värske beebike panna. Teadsin täpselt millist salli mul vaja oleks, aga paraku ei teadnud mis nime alt seda otsida. Rääkisin isegi ühe käsitöölisega, kes oleks beebitekikese mulle kiirelt valmis teinud, aga kuigi ma jätsin omal süül asja viimasele minutile, ei tahtnud ma ka kiirustada sellise asja tellimisega (muster / värv / tegumood). Üks asi on näha midagi, mis juba valmis, teine asi selgitada, mida sa tahaks. Mõistate?

Otsustasin, et proovin selleks korraks osta siiski midagi, mis juba valmis ja pärast seda pildistamist otsustada, kas tahan üldse nii pisikesi pildistada (ja siis esitada tellimus, et spetsiaalsed asjad valmistada). LÕPUKS leidsin üles selle salli, mida TAHTSIN! Paraku on mu maitse vist väga kallis, sest mul oli hädasti vaja just nimelt Haapsalu salli. Ühe salli hind on 100 Eurot JA üks sall oleks nädalavahetuseks ka valmis saanud. See oli täpselt mis vaja. Ma ei tea miks ma arvasin / lootsin, et see sall vähem maksab, lõpuks olin valmis isegi selle raha välja käima, sest see oli ju mis ma tahtsin... paraku ei olnud ma aga 100% veendunud, et vastsündinuid üldse edaspidi pildistada soovin. Ja mis ma siis selle 100 Eurose salliga oleks teinud?

Ühesõnaga oli see sama isa sünnipäev, hakkame kõik koju minema. Vaatan vanaema salli ja mainin, et kuule äkki ma saaks ta salli laenata. Seda kuulis mu venna ristiema ja ohsaime - tal on täpselt selline Haapsalu sall kodus sahtlis. Halllleeeeluuja!!!


Kuigi ma kõva häälega pole kunagi reklaaminud, et teen enda klientidele meiki, siis nii mõnigi teab, et kui vaja, siis saab minu pool siiski nina puuderdada ja silmaaluseid helendada. Kui varem kasutasin Lumene tooteid, läksin nüüd üle E.L.F. toodetele. Nimelt on Lumene küll cruelty free, ei ole ükski nende toode ise vegan. E.L.F. aga on.

Neljapäeval kirjutas mulle sõbranna, et kas talle Estoniasse saaks appi tulla. Nemad seal hoogsalt valmistusid pidupäevaks ning vaja oli läbi teha kätlemistseremoonia. Tipphetk oli see, kui härra Surva presidendi abikaasat mängis ja ma talle "head Vabariigi aastapäeva" sain soovida. Meenus kui väga mulle selline kaadritagune elu ikka meeldib. Mine või BFMi magistrisse :/


Pidupäev ise möödus meil väga... pidulikult. See oli ausalt vist esimene kord elus kui käisin paraadi vaatamas (ja mäletasin seda). Ema väidab, et ikka oleme rohkem käinud, aga ju siis olin liiga väike, et mäletada. O. sai põnevusega kõiki autosid vaadata, aga keeldus pildile jäämast. Nii siis salaja me teda pildile püüdsime. Lisaks oli sellel aastal paraad ekstra lahe, sest mu isa marssis seal (keda me marssimas ei näinudki, sest seisime halva koha peal tol hetkel... aga telekas näitas väga lähedalt teda :D).


5 comments:

 1. Kingsepp muidu :D
  Aga väga ilus oled, eriti see esimene pildikollaaž :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Jaa, täiesti blond moment, millest mulle juba kirjutati :D See on kusjuures viimastel aastatel pidev probleem, et täiesti lambist vahetan tähti nagu ei oskaks enam üldse kirjutada.

   Kustuta
  2. Ma ei arvanudki, et sa kirjutada ei oska :D Selliseid näpukaid ikka juhtub. Ja siis pärast ei saa ise üldse aru, kuidas oli võimalik mingi sõna nii valesti kirjutada :D

   Kustuta
 2. minust ei kirjutanudki? :SS fine :S

  VastaKustuta

 

Kuu loetuimad postitused