Teeme asja ametlikuks!

Ei ole mingi saladus, et minul neid suhteid enne A.d just väga palju ei olnud. Vähemalt mitte selliseid, kus asi oli ametlik, et oleme boyfriend & girlfriend. Ei mõistnud ma siis ja tegelikult ei mõista siiani, kuidas nii paljudel mu sõpradel (ja üleüldse teistel inimestel) see suhtesse astumine kuidagi nii lihtsalt käib.

Mõned sõbrannad on vist terve meie tutvuse aeg olnud kogu aeg suhtes. Mitte isegi sama mehega, aga üks lõpeb, siis varsti on juba uus - ametlik suhe. Ja ma ei olnud suhtes mitte selle pärast, et ei oleks tahtnud suhtes olla, aga teine pool vist ei pakkunud ka kunagi välja ja ju ma siis ei olnud girlfriend material piisavalt. 

See nõuab ilmselt päris palju eneseanalüüsi, enne kui ma tõesti saaks aru mikssss minuga ei tahetud niiväga asja ametlikuks teha ja seetõttu olingi enamuse enda elust enne A.d vallaline ja vaba. Not by my choice :D Kuigi vaadates tagasi nendele ametlikele suhetele, läks ikka päris jupp aega aega, enne kui leidsime, et okei - oleme siis täitsa koos-koos. Ma ei usaldanud, ei tahtnud end avada, eelistasin pigem sõprust, seega vist sinna see koer ongi maetud.

Minu esimene ametlik suhe oligi Saksamaal elatud aastal. Aaah kes juba sada aastat on mu blogi lugenud, need teavad vana head Sporti ja meie seiklusi. Eelmisel nädalal sain kahe enda sõbrannaga kokku, kellega koos olime vahetusaastal ning hakkasime meenutama möödunut. Eriti kuna mu enda õde on nüüd Saksamaal vahetusõpilane ja see meile heldimustunde hinge toob.

Teine ametlik suhe oli tegelikult nalja tegemine. See kestis reaalselt 13 päeva :D KÕIK meie ümber ütlesid, et issand me sobiks nii hästi kokku ja mismõttes me ainult sõbrad oleme. Ja siis ma reaalselt mõtlesin, et okei no proovime siis. Eks ma ise ikka tundsin natuke huvi ka, aga samas oli mul selle inimesega nii mugav ka ilma amelemiseta. Ja siis see moos kestiksi 13 päeva ning pärast seda ei suhelnud me üldse.

Üks, keda mina taga ajasin, aga ei tahtnud minuga midagi tõsist, oli narkodiiler. Ma ei suuda siiani uskuda, et üldse sellise inimesega teadlikult samas ruumis soovisin olla. Teeseldes, et ei tea millega ta tegelt tegeleb ja naeratades malbelt kui ta mulle jahu ajas. Ja ma tahtsin sellist endale meheks :D Tule taevas appi! Tänan õnne, et ju ma siis selle diileri arust ei olnud piisavalt gf material. Ilmselgelt ei osanud ma end õigesti väärtustada.

Ma ausalt ei tea miks ma üldse kirjutan sellest. Võib-olla, et ühe sõbrannaga hakkasime eile pulmadest rääkima, teine näitas mulle pulmakleite ja nii ma siis hakkasin enda pulmadele taaskord mõtlema jaaaaa omakorda eelmistele suhetele. Ehket jah, A. on minu 3. ametlik suhe (isegi kui 2. kestis 13 päeva :D oli see siiski ametlik :D) ja nendest ka kõige pikem, samas kõige kiirema ja tormilisema algusega. Nii tore on alati inimestele vastata, et "kui vana on Oliver - 3; kui kaua olete suhtes olnud - 3 a ja 9 kuud". Või noh, peaaegu 9 kuud, sest meie "ametlikuks" hakkamise kuupäev oli siis kui saime teada, et olen rase.

Ja nüüd mind huvitab, et kas teie jaoks on suhted alati kiirelt nö ametlikuks saanud või olete nagu mina, kes ei saa aru kuidas saab nii kiirelt leida endale peika :D

28 comments:

 1. Anonüümne04.02.17 11:54

  minu esimene suhe on minu praegune suhe, mis on kestnud u 5 ja pool aastat. praegu tundub, et saan oma ema moodi olla, kelle esimene suhe on minu isa, kellega nad eile 28ndat pulma-aastapäeva tähistasid :) abiellus oma 18ndal sünnipäeval, nii et on juba kõvasti üle poole oma elust abielus olnud.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma lootsin ka enda esimsesest suhtest midagi sellist, mis on mu vanematel. Ehket tänaseks päevaks kohe-kohe... appi... ka 28. pulma-aastapäev? :D Poleks ma Saksamaalt ära kolinud - kes teab, eksole :D

   Kustuta
 2. Meie olime koos 5 aastat enne kui laps tuli. Aga ka esimene päris suhe ja hetkel jookseb 10 aasta ❤️

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ega ma saan A.ga suhet ka tegelikult esimeseks päris-päris suhteks siiski nimetada :D

   Kustuta
 3. Mina olen see, kes ühest suhtest teise hüppab :D
  Tõsiseid suhteid on mul olnud kokku enne oma abikaasat 2 aga vahele neile oli veel neid rebound suhteid

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mul olid kõik reboundid siis ilmselt :D (va arvatud esimene ja 13 päeva oma :D). Muud moodi neid nagu ei oskaks nimetada :D

   Kustuta
 4. Mina üks nendest, kes "ei oska vallaline olla". Viimase 8aasta jooksul olen 1aasta vallaline olnud 😆 Ja olen 24a, suhteid olnud 2. Mõlemal korral on pärast 2-3päeva pärast esmakohtumist ametlik olnud.
  Praegusega olen abielus aga see pole veel mu pikim suhe 😀
  Tegelikult kahetsen, et oma noorust õieti ei nautinud ja sellele esimesele tolgusele 4(!!!) aastat kulutasin 😬

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Vat :D juba 2-3 päeva :O Vot selliste suhete üle, õigemini nii kiire ametlikuks tegemise üle ma alati olengi imestanud. Noh ikka kurbusega, et miks keegi minuga nii kiirelt ei tahtnud suhtesse astuda :D Mitte, et ma enam selle pärast pead vaevaks, aga siiski.

   Eks tagantjärele ei saagi muud teha kui olla lihtsalt tänulik õppetundide eest. Sest aega tagasi ei keera ja olematuks asja ei muuda.

   Kustuta
 5. Mina olengi see, kes on koguaja suhtes olnud. Sarisuhtestaja võib vist öelda. Viimati olin vallaline 14-aastaselt (praegu 27). :D päris imelik kui niimoodi kirja panna.. esimene päris peika oli selline teenage-love, teine suhe oli juba pikk suhe ning praegune ja viimane saab ikka päris ametlikuks kohe, sest pulmad toimuvad järgmisel suvel.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Sarisuhtestaja :D

   Johhaidii, mul on endal veider lugeda seda, et 14a olid veel vallaline. Jessas, ma ei julgenud 15a veel suheldagi poistega. Isegi 17a mitte (18 oli esimene suhe) :D

   Kustuta
  2. No ongi, praegu ma mõtlen ka, et issand, 14-aastased on niii noored ju! Ise olin selles vanuses siuke eluvend, et anna olla.

   Kustuta
  3. Ma selles vanuses hoidsin "eluvendadest" kaugele :D Kuna noh, alati olid noormehed ka ümber ja nendega ma suhelda ei osanud / julgenud :D

   Kustuta
 6. Minu esimene suhe sai alguse kui olin 20, olin hiline õitseja. Puberteedieas meie seltskonnal mingeid "käimisi" väga polnud, isegi gümnaasiumis oli meie klassis vaid mõni tüdruk, kes suhtes oli. No igatahes peale selle esimese suhte ja kooselu lõppu olin paar aastat täitsa vallaline. Kogu meessoo peale vihane polnud aga kedagi enda kõrvale ei otsinud. Niisama deitimas ikka käisin aga suhtesse sattuda ei tahtnud. Ja üldse otssustasin, et mina endale ise kaaslast otsima ei hakka ja ootan pigem printsi valgel hobusel. Ja siis tuli mu ellu on praegune elukaaslane ja lapse isa. Prints ta polnud ja valge hobuse asemel oli valge sportauto. Ehk siis minu teine suhe on mu senise elu olulisim.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mina olen sinuga selles mõttes samas paadis, et sama moodi hiline õitseja. Nagu eelpool kirjutasin, siis esimene peika oli alles 18a. Siis oli päris mitu aastat niisama "deitimist" kui tuli too 13-päeva suhe. Jaaa pärast seda oli ka ikka mitu-mitu aastat enne A.d. Kuid mina otsustasin alles vahetult enne A.ga (taas)kohtumist, et ma enam ei otsi ja las siis olen vallaline ja reaalselt rahul sellega. Sest noh nagu kirjutasin, siis ma soovisin nii mõnegagi tõsisemas suhtes olla, aga teine pool ei soovinud. Seega jah, lased aga vabaks kõik mõtted ja ootused ning korraga ongi kõik millest unistad kohal (süõ) :D

   Kustuta
 7. Anonüümne04.02.17 21:06

  Mina olen oma valikutega läinud kahte lehte. Olnud on üks nö ametlik suhe suhe, praegu olen teises. Esimene suhe oli siis kui olin just saanud 17. Olin maal sugulastega jaanitulel ja rääkisin sõbrannaga teistest eemal telefoniga. Kui kõne lõpetasin sain aru et keegi on siin veel. Oligi noormees, kes pakkus et me võiks minna koos jaaniussi otsima, väga jaburalt romantiline haha, aga nii see oli. Järgmisel päeval saime uuesti kokku, ja siis veel korra ja siis olimegi koos kuti initsiatiivil. Suhe oli keeruline. Ühelt poolt leekiv esimene armastus, hullult tore aeg, teisalt kui peale suve kutt ära kolis tekkis halb kaugsuhe, kus tagantjärgi mõeldes lasin endaga nõmedalt käituda. Ei osanud, polnud iseloomu ja ei olnud nii enesekindel ja ennastväärtustav. Suhe kestis 1.5 aastat, lõppes väikese vägivallaaktiga tema poolt, siis sain justkui laksust mõistuse pähe ja blokkisin too oma elust ära. Tükk aega polnud mingit isu meestega suhelda, mõned sebimised vaid, ei muud. Nüüd olen suhtes olnud oma endise klassivennaga, kellega olime enne tuttavad siis 7 aastat, sõbrad neli, koos peaaegu aasta. Nende aastate jooksul kus olime tuttavad oli kogu aeg mingi pinge meievahel, mis vahel ka kulmineerus, aga nii kui asjad läksid natuke kaugemale blokkisin ja eitasin. Siis käis aga kõlks ära ja voila siin me oleme. :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kurb, et esimene suhe nii lõpes. Samas kuulates ka enda sõbrannade jutte enda esimesest armastusest, tunnen, et minu esimene armastus oli küll vist midagi väga ebatavalist. Enamus mõtleb sellest kogemusest pigem halvasti, et kas lõpes halvasti või oli üleüldse kogu aeg pingeline. Mitte, et meil meelakkumine oli, aga tagantjärele oli kõik nii ilus meil.
   Aga mul on hea meel lugeda, et nüüd end kindlasti väärtustada oskad ja väärilise partneri leidsid :)

   Kustuta
 8. Anonüümne04.02.17 22:54

  "Päris" suhteid, mis kestsid kauem kui nädal-paar on vaid kaks. Esimese puhul sai meist paar vähem kui kuu peale tutvumist ning kutt oli tõesti suurepärane - armas, hooliv, mõistev. Olime koos pea kolm aastat - mis teisemliste kohta on päris palju - ning läksime lahku, sest ma tundsin, et tahame natukene erinevaid asju.

  Pooleteist aasta pärast sain tuttavaks oma tulevase kaasaga. Selles suhtes nii kiiresti ei läinud - kulus pool aastat kuni meist paar sai. Poolteist aastat kaugsuhet ning nüüdseks oleme koos elanud neli aastat ja suvel lõpuks abiellusime kah :) nii, et see vist ikka päriseks-päriseks :D

  Eks "mini" suhteid on ka olnud, enamasti arenenud sõpruse tasemelt. Aga noh, sellised polnud päris minu rida ning suhtest-suhtesse hüppaja ma ka polnud. Parem juba vallaline olla :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. "Mini suhe" on hea väljend :D All pool just kirjutasin, et mulle meeldib see inglise keelne sõna "dating", mida paraku eestlased väga nagu ei kasuta. Ja siis tulebki see küsimus, et keda saab siis ikkagi suhteks nimetada ja keda mitte.

   Kustuta
 9. Anonüümne05.02.17 00:57

  Ma ka ei oska ilma armastuseta/suhteta elada.Esimene oli kui olin 15a. Ja tema 17 ning see kestis 4 aastat kokku-lahku suhe oli.Teine oli pigem siuke suhe milles ma ei oodanudki väga palju,kestis ta pool aastat,ja kolmas oli kaks aastat aga kuna ta oli mega vägivaldne nagu esimenegi siis hea et lõppes.Nüüd on neljas ja kindlasti viimane.Ma oleks nagu aastaid teda tundnud,uskumatu nagu hingesugulane.Ehitame koos kodu ja varsti saame esimese lapse :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kurb lugeda, et esimesed suhted sul vägivaldsed olid :( Mul on selline tunne, et mul kaoks igasugune usk siis armastusse ära, kui partner mind lööma hakkaks. Mul on hea meel, et nüüd enda kõrvale hea mehe oled leidnud :)

   Kustuta
 10. Anonüümne05.02.17 01:57

  Aga mina ei saa aru, miks mõned (mitte sina, aga mõned siingi kommentaarides) salgavad suhteid maha ja pisendavad neid. Noh ikka stiilis nii, et: "tema see praegune on mu esimene suhe. No varem on ka olnud mõnesid, aga need olid naguniisama käimised, teismelise armumine jne, neid ma suhteks ei peagi, nii et praegune on ikka esimene." Väga jabur. :D Suhe on suhe ikka. Sa ka veits pisendad, et suhteid oli, rebounde oli, aga "ametlikult" polnud. Noo, mis siis tähendab ametlik. Järelikult enne kui sõrmus sõrmes, polegi neiul suhteid olnud ja saab ilusti puhas leht olla? :D See on utreeritud näide, et kust maalt saame hakata midagi ametlikuks pidama. Ilmselt sa siis pidasid ametliku all silmas, et panete facebookis end mõlemad paariks ja teete nunnusid paaripilte, külastate mõlema sugulasi vms. Minu arust juba see on piisavalt ametlik, kui mõlema sõbrad teavad, et inimesel on keegi, kellega vahest kokku saadakse jne. :D Isegi kui tegemist on avatud suhtega, et mõlemad veel vaatavad ringi, siis no suhe on suhe - igas suhtes omad kirjutatud/kirjutamata reeglid. Ma ei tea, mida üritatakse saavutada sellega, et eelmisi suhteid suheteks nimetada ei taheta (jälle ei räägi siinkohal sinust, sest sa ju tahaksid:D), aga minu arust see küll head muljet inimesest eriti ei jäta. :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Eks siin mängigi rolli see, kuidas keegi sõna "suhe" defineerib. Muidugi olid ka need minul suhted kus ei olnud seda ametlikku "oleme nüüd koos", aga jah... need ei ole minu sõnaraamatus ikkagi need õiged suhted :D if that makes sense.
   Muidugi on see ka suhe kui saate igal peol kokku ja veedate koos aega, aga kuna õhtustele / öistle kohtumistele väga muul ajal ei kohtunud, siis... no see ei ole mingi päris suhe :D
   Mulle meeldib inglise keeles see sõna "dating". Ja seda võikski kasutada ilmselt kõikide nende teiste meeste kohta, kellega siiski polnud tegemist suhte-suhtega. Nii loogiline jutt, eksole :D

   Kustuta
  2. Anonüümne05.02.17 23:55

   Nemad on KAVALERID :D mul vanaisa ikka tarvitses küsida kas mul kavaleri ka ikka on. Ma pidin oksele hakkama selle sõna peale. Kavaleri polnud ja kuidagi piinlik oli 😂 :D
   olin ka miski 14-15
   Aga hetkel leian, et see on nii vahva sõna 😆 :)

   K

   Kustuta
  3. Kuule jaa, meenus, et vanaema kunagi küsis, et kas ma kurameerin ka kellegagi :D Samas võiks jah eesti keeles ka olla midagi tänapäevasemat sellistele kaaslastele / suhetele. Kavalerid tundubki kõige õigem mõiste :D

   Kustuta
 11. Pean ka siinkohal end paljude eelvastajatega ühte patta panema, et olen sarisuhestaja (nagu Liina ütles haha). Esimene suhe kui olin 15, sinna otsa kohe järgmine kui olin 17, siis sinna otsa kohe järgmine kui olin 19 ja peale kogu seda kremplit leidsin Nilsi kui olin 21. Kui eelmised suhted tundusid "nagu omg niii pikad ja NII olulised, must be LUV" siis nüüd ma saan aru et õige inimese leidsin alles neljandal katsel. Olen Nilsiga nüüd koos elanud juba üle kuue aasta ja iga päev tundub ikka veel nagu suhte algusperiood, nii tore ja armas ja põnev. Nüüd oskan alles hinnata seda kui oluline on pikk suhe ja milline on see "true love" :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Eks ma ole ka paljusid noormehi "armastanud" ja mõelnud, et nüüd on elu alles täiuslik. Khmm... ikka jah, ütleks :D

   Kustuta
 12. Nii vahva on kõikide lugusid lugeda. , Minu suhe sai alguse sutsuke peale 15nendat sünnipäeva (ca 1 kuu ) ja kestab tänaseni :) oleme abielus (2016 suvest) ja tulemas meie teine laps ka kohe varsti. Kokku me kolisime kui olin 16 äkki (vb polnud ka). Kindlasti tekib küsimus, mis su ema sellest arvas ??? Ausalt, mitte midagi head. Pani mind aga koju luku taha (kuigi olen alati see pai laps peres olnud) ja keelas suhelda. Aga peale kolmandat kodus ära jooksmist mitmeks päevaks sai ema aru, et ega mind vägisi kinni ei suuda hoida. Arutasime kõik asjad läbi, seksuaalteemad, rasedus, kool , töö (käisin kooli kõrvalt endale taskuraha teenimas) jm sellised jutud. Kuna see oli ka minu esimene päris suhe ja kokkupuude vastassooga :D siis ema ütles, kõik mis pidas vajalikuks. Abikaasa on minust pea 6 aasta vanem ja välismaalane, seega ema hirm oli suur ... aga näete , me oleme koos, meil on pere:) vaatamata kõikidele lausetele ahhhh see on pubekaarmastus , kuidas see mind marru ajas alati :D olles ise ema ei suudaks ma ettekujutads, et minu laps läheks kodust ära ja veel nii noorelt :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mulle ka hirmsasti meeldib teiste lugusid lugeda :) Sinu jutu peale aga ütleks: Ohjuudas :D Aga hea, et kõik läks nagu läks. Muidu pole 6a vanusevahe eksole midagi, samas kui üks on alaealine, tekib ikka kõhedus sisse. Eriti emal, aga mul on tõesti hea meel, et juba nii noorelt teineteist leidsite :)

   Kustuta

 

Kuu loetuimad postitused