Telefon, Oll ja iiu-iiu auto

Hallleluuuuja mul on lõpuks uus telefon! Kes minu muid sotsiaalmeediakanaleid ei jälgi (hommmmg... kuidas nii saab?), siis võtke teatavaks, et lõhkusin enda kõige hiljutisema telefoni ära. Mul on mobiilidega totaalne ebaõnn. Juba aastast ca 2001 kui vist enda esimese telefoni sain. olen enda asjadega alatiiiii väga hoolas ja ettevaatlik, aga mobiilid lihtsalt lähevad kogu aeg katki. Kui ma nüüd väga hoolikalt järele mõtlen, siis oli see vist viimase kolme aasta jooksul 6. katkine telefon?


Selle kolme aasta sees olid kaks "esimest" uued telefonid. Ühe ostsis mulle A. vahetult enne Olli sündi, sest eelmine läks katki. See püsis lausa aasta aega terve, kuniks see mul lihtsalt käest kukkus (eks ta oli enne ka natuke kukkunud) ja väga õnnetu nurga all maha prantsatas. Järgmise ostsin ise ja see polnud vist pool aastatki terve kui katki läks. Võtsin selle laualt, et helistama hakata ja see oli katki! See oli laua peal. LAUA PEAL. Ja ekraan oli katki. Ookkkkk!

Pärast seda ma hakkasin dramaatiliselt nutma ja kasutasin edaspidi teiste vanu telefone. Ma ei näinud lihtsalt mõtet midagi uut osta ja kuna neid perel ka oli, siis järjest neid kasutasingi. Isegi neid vanu telefone ma hoidsin, aga pärast iga järgneva katki minemist matsin lootused maha, et endale kunagi üldse iPhone osta (my dream).

Ei, ma ei ostnud endale seekord iPhone'i. Otsustasin, et kui praegune uus telefon vähemalt aasta terve püsib, siis kaalun selle ostmist :D Praegune telefon on mingi Huawei. Teeb täitsa kenasti oma tööd ja on isegi mõistlike kaameratega.

Tavaline vaatepilt meie aiast.
Tegelt tahtsin niisama siin lobiseda, aga kuidagi ainult telefonist räägingi. Mul on lihtsalt hea meel, et saan nüüd igapäeva elu veidi paremini talletada. Noh, kõik see, mille pärast vingusin kaks postitust tagasi :D (link). Aaa ja uus arvuti on meil nüüd ka ning ma avastasin, et töötlen iga sessiooni lausa TUND AEGA KIIREMINI. Varem ei saanud arugi kui kaua töötlemine vana arvuti taga aega võttis. TUNDDDD aega võitu igalt sessioonilt!

Rääkides niisama elust, siis oli see nädal Ollil esimene kui ta päris... võiks öelda, et intensiivselt lasteaias käis. Ma ei ole üldiselt kunagi lasknud tal üle kahe päeva nädalas seal lõunat magada, aga kuna see nädal oli järeltöötluste mõttes päris kiire, siis ei jäänud mul ka muud valikut. Tänane päev pidi Ollil nagunii vaba olema JAAAAA ta otsustas, et võiks nohuseks jääda. Njah, nüüd siis saab vist pikemalt kodus olla.


Esimesed lilled õitsevad ka minu "koduaias" ehket Click & Grow Moss Rose (link) hakkas õitsema ja loodan need lillekesed ka umbes kuu pärast aeda istutada. Või millal iganes see ilm kevadisemaks otsustab hakata.

Elvas on hetkel vähemalt täiesti talv. Kaks päeva tagasi kelgutasime lasteaeda ja tagasi. Versus mõni päev varem sõitis Oll sinna oma tasakaalurattaga. Taaskord, kes Instat ei jälgi, siis Oll on kuidagi lambist selgeks saanud tasakaalurattaga sõitmise. Ta oskas ennegi, aga nüüd ta tõesti SÕIDAB. Ja teeeeb trikke!!! Reaalselt kimab suure hooga ja siis pidrudab nii, et tagumine ots läheb külje peale. Keerab ringi ja siis see kordub. Mina samal ajal minestan. Ilmselgelt peaks talle suveks juba tavalise ratta sebima.


Kuna lund ei olnud enam tükk aega taevast alla sadanud, siis juhtus järgmine lugu. A. ja O. olid õues. Oll juba mitu-mitu nädalat räägib, kuidas tema endale "iiu-iiu" auto ostab (politseiauto). Kuna Ollil on hetkel rohkem kui küll mänguasju, siis ei olnud me A.ga sellest väga vaimustuses, et veeeel üks osta. Oll pidevalt rääkis, et läheb issiga ostma ja ühel hetkel ütles, et kui lund sadama hakkab, siis läheb. A. muidugi haaras sellest õlekõrrest kinni ja ütles, et jah, kui lund sadama hakkab, siis lähevad. Lootsime ilmselt mõlemad, et rohkem sellel aastal (no... sellel talvel / kevadel) ei saja.

Oll läks õhtul magama ja meie vaatame A.ga aknast välja - LUND SAJAB! Loomulikult oligi maa järgmisel hommikul valge ja Oll teatas, et nüüd saavad issiga autot minna ostma :D Aaaaaah :D Möödus veel paar päeva ja lõpuks Oll selle kaua igatsetud auto ka sai.

Selle postituse lõpetame aga sellega, et Oll mõtles eile välja endale esimese kujuteldava sõbra (va need "sõbrad" kes kord meie voodi juures olid ja pahase näoga meid vaatasid... kriipi). Täpsemalt siis väikese punase kutsukese. Jalutasime temaga koos lasteaias koju ja see oli nii armas kuidas Oll tema eest pidevalt hoolitses. Lausa terve päev, ka õhtul issiga poodi minnes oli kutsuke kaasas, keda oli vaja pidevalt tassida, sest "kutsule ei meeldi muda sees astuda!" Küsides, et mis kutsu nimi on, sain vastuseks "litsalt punane kutsu".

Oll enda kutsuga (ise palus pilti teha).
PS! Kui mu blogi vahepeal privaatseks muutub, siis sellepärast, et kohandan uut blogikujundust.

7 comments:

 1. Anonüümne10.03.17 11:20

  Minu meelest nt iPhone 6 ongi selliselt ehitatud, et see käest pudeneks. No niiiii libe telefon. Aga silikoonist ümbris + kaitseklaas on tublit tööd teinud ja telefon on ilma ühegi kriimuta üle aasta vastu pidanud, kuigi kaitseklaasi olen juba korra vahetanud, sest mõrad tulid sisse. Ilma selle kaitseklaasita oleks telefoni vist ammu maha kandnud juba.. soovitan sul ka ettevaatusabinõud kasutusele võtta!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Nõus, pean tõesti kaitsmed peale ostma. Kuigi nendel kahel "esimesel" tutikal telefonil olid ka kaitsekorpused peal :/

   Kustuta
  2. Sa pead hiinast kaitseklaasi ostma, mis tugev.

   Kustuta
 2. Näed siis, järjekordne näide sarjast "sõnal on suur jõud". :D telefoni pildikvaliteet on kehv - pole probleemi, vana puruks ja saidki uue! :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Noooohhh jah, enda unelmais nägin asja pigem nii ette, et raha tekib metsikult palju juurde ja siis lihtsalt otsustan endale osta. Mitte sest PEAB :D

   Kustuta
 3. Anonüümne13.03.17 00:24

  Milline Huawei sul on? Kas oled sisuga rahul? Ma plaanin ka uut telefoni osta ja Huawei on mõistliku hinna ja kaameraga. Veidi põen sest eelnevalt olen ainult Samsunge omanud 😑 kas see kummikust pilt on uue telefoniga tehtud? Aga see lilledest pilt?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mul on P8lite ja hetkel olen hinna ja kvaliteedi suhtega rahul. Paraku pean kurvastama, et ei kummiku ega lillepilt ole selle telefoniga tehtud. Hoopis kaks viimast on. Aga mina ei kurda, mu arust on tagumine kaamera täitsa okei ja arvestades milline oli mu vana telefoni esikaamera, olen ka Huawei omaga väga rahul :D
   Aga selle pärast ei tasu küll põdeda, et enne vaid Samsung olnud. Android on edasi ja minu arust väga loogiliselt kõik seal lahendatud.

   Kustuta

 

Kuu loetuimad postitused