Cruelty free kosmeetika

Päris keeruline, mul on sellel teemal nii palju mõtteid, aga millest siis ikkagi alustada? Ilmselgelt pole ma siin blogis väga meigitoodetest kunagi rääkinud. Seda väga lihtsalt põhjusel, et ma ei ole väga kunagi hoolinud, mis tooteid kasutan. Peamiseks faktoriks oli hind. Ja kuna muu tõesti ei huvitanud, siis ei hakanud üldse enamale mõtlema.

Alates eelmise aasta maikuust alates võib minu elustiili võtta ilmselt kokku sõnadega "pro vegan". Mu toidulaud ei ole veel 100% vegan (jep, külas torti söön), aga selles suunas ma liigun ning tunnen end ka üha kindlamalt (eks ikka selles mõttes, et mida süüa ja asendada). Seega nagu loomulikult, liigub mu huvi nüüd toidult edasi kosmeetikale.

Mind ausalt öeldes isegi üllatas (halvas mõttes) kui paljud firmad teevad ikka veel loomkatseid. Seega otsustasin, et proovin olla edaspidi teadlikum meigitoodete ostmisega. Nimelt on mu suureks sooviks ühel päeval kohe täitsa asjalikku fotomeiki ka enda stuudios pakkuda (hetkel pigem... nokitsen niisama Internetist õpitul), seega otsustasin, et kui uusi tooteid stuudiosse ostan, siis vaid cruelty free (edaspidi CF) ning võimalusel ka vegan.


Minnes nüüd aga konkreetsete meigitoodete juurde, toon välja mõned enda lemmikud... ja asjad, millest ma ei ole veel päris hästi aru saanud. Eks muidugi mängib suurt rolli ka iga inimese enda näonahk ning mis minul ei toimi, võib olla kellegi teise lemmik.

Päris pikka aega tagasi hakkasin ostma ainult Lumene tooteid. Kuigi vegan tooteid neil ei ole, siis ühe allika alusel olid nad nagu CF, aga kontrollides erinevatest allikatest, ei saa päris seda nende kohta öelda. Kuna hind on nende toodetel küllaltki keskmine, leidsin ka täiesti 100% CF tooteid samas hinnaklassis.


Üle kõige meeldib mulle firma E.L.F. Nad ei ole mitte ainult CF, vaid ka vegan. Kuigi hetkeseisuga on neil vist mõned kosmeetikatooted mitte vegan nagu ka osad meigipintslid, aga hiljuti teatas firma, et plaanivad siiski minna 100% veganiks. Mistõttu mainingi kohe ära enda uue lemmikku jumestuskreemi Flawless Finish Foundation. Kuna mina olen küllaltki rasuse nahaga, siis on see ka minusugustele eriti ideaalne, kuna on õlivaba. E.L.F.'i toodete edasimüüja Eestis on Loverte.com.

NYX'i toodetest ei teadnud ma enne Youtube'i midagi. Ühel hetkel jäi silma, et nad olid ka Eestisse jõudnud ning pärast mõningat uurimist ostsin esimesed tooted Tallinnast katsetamiseks (Kaubamaja). Kuna minu Lumene pore filling primer hakkab otsa saama ja nagu oli silma jäänud, et seda HD Studio Photogenic primer base'i kiideti just õlinahale, valisin ka selle. Leian, et hetkel on seda natuke vara mul kiita, samas ega see peagi poore nüüd niiväga täitma... sest seda see ei tee ka. Ehk saan varsti enda uued fotod kätte, eks siis ole näha kui photogenic see kõik on. Muide, seda, kas NYX toode on vegan või mitte, saate uurida siit (link). Kuigi ausalt, ma päris täpselt siiski aru ei saa, sest osasid tooteid nagu ei ole seal (kuigi kõik primerid, mis seal välja toodi, olid vegan).


Concealer on minu jaoks täiesti uudne asi. Seega loomulikult tellisin endale kohe E.L.F.'i kõige heledama tooni. Kahjuks aga ei olnud see kõige heledam. Nimelt olen mina täitsa... kahvatu, mistõttu ostsin ka sobivas toonis jumestuskreemi (toon: porcelain). Concealer'i kõige heledam toon oli aga Fair, mis paraku on siiski jumekast tumedam ning kogu point ongi selles, et see oleks ikka mõni toon jumestuskreemist heledam. Seega nüüd see E.L.F. mul seisab kuniks keegi tiba jumekama nahatooniga mulle külla tuleb.

NYX'i Gotcha Covered concealer on aga metsikult paksu tekstuuriga. Hea küll, on tõesti full coverage, aga kui sul on selline imelik nahk nagu minul, et osad kohad on õlilaigud, teised jälle kuivad nagu kõrb - siis ei soovita päris nii paksu toodet. Kuigi jah, fotode jaoks on see hea, sest see on väga korraliku katvusega. Minu tooniks on alabaster.


Kasutasin päris pikka aega Lumene läbipaistvat tolmpuudrit (translucent powder). Tupsutasid niiske beauty belnderiga seda nahale ja kogu õli oli kogu päevaks lännu. Eelpool mainitud põhjustel, kasutasin Lumene ära, aga uuesti enam ei ostnud. Seega proovisin esimesena E.L.F.'i Perfect Finish HD puudrit (toon: clear). See teeb oma tööd, aga ma olen vist ikkagi harjunud just tolmpuudriga meiki tegema, seega uuesti ma selle järele ei haara ja proovin mõne teise sama firma toote ära.


Mida ma aga tahan kahe käega kiita, on E.L.F.'i Volumizing-Defining ripsmetušš. Ainus "häda" on selles, et ta on alguses kohe eriti märg. Ehket kui peale kannad, siis ole reaalselt väga paigal, et su ripsmed kuskile vastu ei läheks, aga kui see on kuivanud, siis on see mu arust imeline. Kes on mind videotes ja päriselus näinud, teavad, et mu silmad tõmblevad päris palju ja mul on alati olnud häda sellega, et ripsmetušš läheb laiali (ka veekindel) - see pole isegi mitte veekindel ja püsib nii hästi!

Samuti meeldib mulle väga NYX'i micro kulmupliiats. Mul ei ole kõige paremad kogemused kulmupliiatsite teritamisega, seega otsustasin vahelduseks midagi muud proovida ja ma olen üli rahul. Otsik on sellel ka nii mõnusalt... micro :D (väidetavalt on see ka vegan).


Lauvärvipalette on mul tegelikult ikka mõni veel, aga paraku see, mille esimesena ostsin, ei ole CF. Seega ei taha ma seda ka siin kellelegi soovitada. Küll aga on Wet n Wild tooted CF ning neil on ka päris palju tooteid vegan. Küll aga on neil just nimme hetkel lehekülg uuendamisel, kus on kirjas kõik vegan ja mitte vegan tooted (link). Selle paletti märgistust ma ei mäleta, sest seda ma algselt ei tahtnud üldse ostagi. Ometi olen sellega aga väga rahul. Hea neutraalne, aga samas kõige jaoks. Küll aga oli vegan märgistusega mu meelest päikesepuuder (link), millest ma paraku pilti ei teinud, aga mis on marumõnus. Muide, Wet n Wild tooted on müügil Ideaalkosmeetikas.


Ja lõpetame selle kõik ikka highlighteriga, mis on hetkel vist üks popimaid meigitooteid üldse. Tahtsin siis ka ikka olla trendikas ja ühe ära proovida. Päris Jeffree Stari enda tooteid ma ei raatsinud katsetamiseks võtta, küll aga tellisin tema poolt soovitatud E.L.F.i oma, toonis Moonlight Pearls (link). Mul lendas see muidugi päris kiiresti maha ja kuna see highlighter on sellise kupliga, lendas kuppel sellelt pealt ära (aga kõlbab siiski kasutamiseks). Küll aga on see väga mõnusa kumaga. Üldse mitte intensiivne kui panna peale üks kiht, aga mida rohkem lisad, seda säravamaks ka kõik muutub. Seega katsetamiseks soovitan igatahes.

Selline oli siis minu ilukoti sisu väike osa. Mul on nii hea meel, et kõik need tooted on lõpuks ka Eesti turule jõudnud ning valik suureneb pidevalt. Kunagi, kui sellest CF teemast kaarega mööda käisin ja proovisin sellele lihtsalt mitte mõelda, arvasingi, et CF tooted on lihtsalt palju-palju kallimad. Tegelikkuses ei maksa need samad tooted kuidagi rohkem kui kõik muu Maybelline, L'Oreal jne.

PS! Tegu ei ole sponsoreeritud postitusega (kahjuks). Kõik tooted olen ise ostnud.

25 comments:

 1. NYX ise küll ei testi, aga nende emafirma teeb seda.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Olen sellest teadlik, et L'Oreali alla kuuluvad. Mind isiklikult see NYX'ist eemale ei peleta, sest nemad enda tegemisi sellest mõjutada ei lasknud ning ka Hiinasse enda tooteid ei müü (kus peab tooteid loomadel testima enne müüki panekut). Kuid jah, eks igaüks tehku omad valikud.

   Kustuta
 2. Tead, kuulsin hiljuti, et NYX kahjuks CF brändide alla siiski päriselt ei kuulu. Nimelt on NYXi emafirma L'oreal, kes teadupärast oma kosmeetikat loomade peal testib. Seega läheb NYXi toodete pealt teenitud kasum kaudselt ikkagi L'orealile, kes selle rahaga omakorda loomkatsed kinni maksab. Guugeldades leiab selle kohta palju infot.
  Siiski arvan ma, et see on nii tore, et sa sellisest asjast lähtuvalt ka kosmeetikat ostad :) oled eeskujuks! Minu mõttemaailm veel hetkel päris sealmaal pole, et suudaks tavaliste drugstore brändide toodete ostmise ära lõpetada.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma olen ka seda uurinud ning hetkeseisuga olen siiski otsustanud NYX'i tooteid edasi osta kui midagi head leian. Jaaaa osaliselt nagu ikka mõtlen, et kui L'oreal omakorda näeb, et nende CF brandide tooteid tarbitakse (või ma ei tea, tehakse ju küsitlusi ja uuringuid), siis äkki ühel hetkel ka muudetakse firmas asja. Ei, naiivselt ma ei arva, et see peaks toimuma 10a jooksul... aga tuleviku mõttes siiski.

   Samas Wet n Wild on tõesti üks soodsamaid, mida olen leidnud. Samuti on vist Catrice CF. Pole seda nii täpselt uurinud, aga silma nagu jäi, et osad isegi vegan nendel.

   Kustuta
 3. Anonüümne08.04.17 12:58

  Kosmeetika puhul on üheks heaks mõõdupuuks Hiina - kui kosmeetikat seal ei müüda, siis võib üheks põhjuseks olla loomkatsetuste mittetegemine, Hiina nimelt nõuab et kõigile kosmeetikatoodetele oleks tehtud loomkatsed.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Just ja seetõttu ilmselt ei muutu ka suurfirmadel see, et loomkatseid teha kuna Hiina turg on lihtsalt nii suur ja tulutoov.

   Kustuta
 4. Miks mitte üldse looduskosmeetikat katsetada, mis keemiat ei sisalda. Pole küll uurinud, kas nad loomkatseid teevad, aga miks süüa tervislikult, aga keemiat endale näkku määrida?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ju siis ei ole mina ka veel sealmaal. Ei ole nii, et ühte asja teed nö korralikult, siis peaks ka kõiges muus sama moodi talitama. Nii palju kui olen mineraalkosmeetikat vaadanud, on hinnad ikkagi kõrgemad kui nendel keemiat täis toodetel.

   Kustuta
  2. Lily Lolo mineraalkosmeetika on mõistlike hindadega ja peaks ka vegan olema 😊

   Kustuta
  3. Mineraalkosmeetika on kindlasti parem valik, aga taaskord - päris uisapäisa ma ka ei taha asju osta. Pole selle kohta täpsemalt uurinud, sest esiteks ongi silma jäänud pigrm kõrgem hind (lily lolost kuulsin ka alles hiljuti) ja teiseks polegi nii palju arvustusi veel vaadanud, et kuidas tooted ka reaalselt on. Mõeldes ennekõike siis kallimatele toodetele.

   Kustuta
  4. Ei ole tarvis põhjendada, keegi ei ütle ka, et ostma peaksid, tõin lihtsalt välja, et Lily Lolo hinnad ei erine sedavõrd.

   Kustuta
  5. Põhjendamine on selline automaatne kaitsereaktsioon blogimisel :D

   Kustuta
  6. Anonüümne02.04.18 08:58

   Terve elu on tegelikult keemia :)

   Kustuta
 5. Anonüümne08.04.17 17:18

  Mu kõige lemmikumad cruelty free firmad on Anastasia Beverly Hills ja Too Faced ( Too Facedi emafirma testib küll loomadel, aga nagu sinul Nyxigagi, siis tarbin Too Facedi siiski edasi.) Mu lemmik jumestuskreem ja concealer on Too Facedi Born This Way, mis on mõlemad ka vegan ja Hangover primer on ka mu lemmik. Neil on üldse väga palju vegan tooteid nii, et soovitan väga. On küll pisut kallimad, aga tõesti väga hea kvaliteediga.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kas Too Faced on kuskil Eestis ka saadaval mõnelt edasimüüjalt? Tean, et ABH saab Make My Day Shopist, aga Too Faced pole üldse lähemalt uurinudki, kuna pole lihtsalt silma jäänud (ja mul pole selliseid kaarte, et väljamaalt tellida :D).

   Mulle meeldis PETA lehel lause Too Faced'i kohta: It’s important to support cruelty-free companies such as Urban Decay and The Body Shop—both owned by L’Oréal—as well as Too Faced Cosmetics, because if their parent companies see that kind and compassionate cosmetics are popular, it may lead to a decision to reject testing on animals permanently.

   Ehket täpselt sama moodi näen ka mina asja, miks ma ei näe ka põhjust nendest toodetest loobuda.

   Kustuta
 6. Esimene vegantoode mille endale soetasin oli selline: https://www.google.ee/search?q=benecos+eyeliner&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiqh_3FuJfTAhVBAZoKHUzbAGYQ_AUICCgB&biw=1920&bih=943#tbm=isch&q=benecos+mascara&imgrc=VLVUKW7v4zOMQM:

  Kuna ma kasutan meiki haruharva, siis ei ole probleemiks muretseda ka kallima raha eest üksik toode. Ma reaalselt peale ripsmetušši muud ei kasutagi. Kõik tavatooted tekitavad mulle peale silma laseroppi ülitundlikkust, silmad lähevad punaseks ja kipitavad. Mõne toote puhul rohkem, teisega vähem.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mina olen ka enda E.L.F.i ripsmekaga nii rahul. Enne seda olid ka silmad väga tundlikud ja ma isegi kartsin meigiarsenali vahetada... ma ei tea miks ma kartsin, et läheb äkki hullemaks. Tegelikkuses ainult paremaks.

   Kustuta
 7. Essence (müüakse nt Selverites) on cruelty free ja väga kvaliteetne ning SUPERODAV!!! Vaata Youtube's videoid, mida ilublogijad arvavad nende toodetest.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma olen vist mingeid valesid asju siis vaadanud, aga mulle on just meelde jäänud, et need tooted olid pigem... kehvad. Või on niru maitse suus kui kord Eesti blogijatele kõigile neid jagati ja siis viskas lihtsalt üle nende nägemine :D Igatahes vaatan nüüd uue pilguga asja üle, aitäh soovitamast :)

   Kustuta
  2. Vaata Force Of Beauty blogi/fb lehte. Ta on ka sageli Essence tooteid testinud ja paljusid asju kiitnud ning oma lemmikuteks nimetanud! Ja tegemist on jumestajaga! ;)

   Kustuta
  3. Aitäh soovituse eest :)

   Kustuta
 8. Anonüümne11.04.17 13:43

  Teadmiseks ka seda, et kui teatud tootja utleb et nad loomkatseid ei tee kuid nende tooteid siiski hiinas muuakse. Teevad nad seda siiski hiina jaoks. St hiina ei vota sisse uhtegi firmat mis loomakatseid ei tee.

  K.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Miks ma ka enda praegust paletti ei "reklaami", sest ilmselgelt ei uurinud ma piisavalt ja selgus, et vist ikka nö natuke müüvad Hiinasse oma tooteid. Väga täpselt pole seda teemat jõudnud rohkem uurida, aga Makeup Revolution nagu väitis, et oli CF, aga mingi sahker mahker nende toodete saatmisega Hiinasse siiski oli. Aga jah, pole täpsemalt uurinud.

   Kustuta
 9. Hea meel, et on tehtud algus sellegagi, et liigutakse cruelty free toodete poole.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mina olen alati sedameelt, et selleks, et tekiks püsiv muutus, peaks see muutus toimuma tasapisi. Oleneb muidugi inimesest ja kes otsustab, et päevapealt muudab kõike korraga - tore! Minu puhul ei käi asjad nii ning mida päev edasi, seda paremaid ja läbimõeldumaid valikuid püüan teha. Tänaseks on sellest postituse kirjutamisest vaat et täpselt aasta möödas ning paljugi on paranenud, samas igaüks lähtub ka enda rahakotis olevatest võimalustest.

   Kustuta

 

Kuu loetuimad postitused