Miks joovad naised külma vett?

See on üks paljudest küsimustest, millele mina pean igapäevaselt vastuseid leidma. Jah, Ollil algas see imeline "miks-periood". Et kõik siililegi selge oleks, siis mina vajan mingit sarkasmimärki, seega edaspidi on kaldkirjas kõik sarkastiliselt kirjutatud :D Nüüd ja igavesti. See kurjakuulutav aeg, millest ma olen kuulnud ja varem veidi kurvastanud, et "miks minu laps nii ei tee..." ja nüüd põhimõtteliselt tahaks vahel juuksed peast välja rebida, sest hurraaa, mu laps hakkas ka "miks" küsimusi esitama. NIII TORE! Niiiiiiiiiiii tore!

Ma tõesti ei tea miks ma ikka veel vahel end teiste emade ja nende lastega enda last võrdlen. Selline automaatne asi vist. Mitte, et ma arvaks, et kui O. nüüd teatud asja ei tee samal ajal kui mõni teine tema vanuses, et mu peas kohe paanikakell tööle hakkaks. Pigem on need tavalised tähelepanekud.


Veel aasta tagasi ei rääkinud Oll ju midagi asjalikku. Kõik oli selline segane pudikeel, millest mina ja A. healjuhul aru saime. Mina ilmselt kõige rohkem, sest olen ju temaga pidevalt koos. Sellel ajal ei käinud O. ka veel lasteaias ja kui sõnadega ei saanud seletatud, siis rääkisimegi käte ja jalgadega. Otseselt ma ei muretsenud, et kas ta nüüd üldse hakkab mul rääkima varsti nagu teised lapsed tema vanuses (kuigi on ju küll ja veel täiesti tavalise arenguga lapsi, kes ei räägi 2.5 aastaselt korralikult), küll aga sain ma piisavalt kommentaare (ilma kelleltki küsimata), et "ära muretse, küll ta hakkab rääkima". Igatahes on selle aasta jooksul väga palju tema kõnes muutunud.

Oll rääkis ka enne "miks-perioodi" palju, aga nüüd on küll asi uuele tasemele läinud. See lobisemine on lõputu. Ehket kui on lapsi, kes hakkavad esimesi sõnu ütlema juba 6-kuuselt (khmm... Olli ema), siis on järgmine ports lapsi, kes on pea 2.5 aastat vait või pudikeele peal ja korraga plahvatavad ning kõik tagasihoitud lobisemine tuleb ühe korraga välja. O. on minu arust ehe näide sellest viimasest.


Nüüd pean mina end taltsutama, et mitte vastata Olli igale miks-küsimusele, et "lihtsalt on nii", sest paratamatult... lihtsalt nii ongi :D Mõned asjad on minu kui täiskasvanu jaoks ju nii ilmselged, et ma isegi ei tea miks mõni asi nii on nagu on. Vähemalt ei ole ma sellele mõelnud. Eile alles O. küsis minult, et miks on meestel naised kodus (kusjuures meie eelnev vestlus ei olnud kuidagi selle teemaga seotud). Üks osa minust oleks tahtnud vastata, et selleks, et kodus koristada ja süüa teha... agaaaaa no plesss, tahan ma jah enda lapsele sellist stereotüüpi naisest tekitada. Seda koristamise ja söögi tegemise osa näeb ta nagunii. Seega sai Oll vastuseks, et naised on targad ja nendelt saab head nõu. Talle sobis see vastus, sest ilmselgelt olen ma tema arvates ka tark. Mis seal ikka vaielda :D

Seega mis siia postitusse veel paremini saaks mahtuda, kui mitte Olli järjekordsed geniaalsed väljaütlemised, mis ma blogi FB'sse juba postitanud olen viimase kuu jooksul.


Üritan Olli pissile saada, sest see muudkui vaidleb.
Mina: "Äkki teeks nüüd pissi ära."
Oll: "Ätti ei teets. Ätti tadan vaielda. Ätti tadan ludeda laamatut. Ätti on emme kolä?!"

O. on ikka oma ema poeg. Hetk tagasi meenutas meie vestlus temaga seika aastast 2007, kui üks noormees mulle esmakordselt armastust avaldas.
Mina: "Ma armastan sind, O."
Oll: "Jaa."
Mina: "Ütled mulle ka?"
Oll: "Aitäh."
Põhimõtteliselt TÄPSELT sama vestlus oli minul 10a tagasi ühe teise noormehega, aga mina olin Olli kingades

Palusin Ollil tuua mulle külma vett.
Oll: "Ada mits naised joovad külma tett?"

O. istub diivanil, loeb enda ajakirja. Korraga rebib "kogemata" ühe lehe seal katki.
Oll omaette: "Oi, nabandust. Omme ostame uue. Nabandust."
Jätkab lugemist.

Kui O. mõnda sõna valesti käänab, siis parandan teda alati. Meie vestlus hetk tagasi...
Oll: "Oleme nii palju kassipoäägi loenud."
Mina: "Lugenud."
Oll: "Oleme kassipoäägi loooeeeenud."
Mina: "Kassipoegi lu-gee-nuud."
Oll: "Mh... millal siis?"
Mina: "Mitte loenud, vaid lugenud."
Oll: "MILLLAAAAAAL?"


O. nokitseb kuskil eemal vaikselt ja korraga teatab: "Neid pataleisid meil vist ei ole lohkem kodus. Peame ostma."
O. oli vaikselt leidnud sobiva suurusega kruvikeeraja, keeranud lahti enda pesumasina väikese kruvikese, eemaldanud kaane ja vaatas sealseid tühje patareisid...

Kellel pole Telia lastekanalit, siis seal on ühesõnaga rodu pilte erinevatest multikatest, mille vahel valida.
O. valib hommikumultikat: "Tadan, Timmut!"
Panen Timmu, kui esimene multikas käima hakkab karjatab tema: "Ei, tadan oopis väikest tutsut!"
Panen väikeste kutsude multika, algab meloodia ja O.: "Eiii! Tadan Sooni!"
Panen lammas Shauni multika. Võite kolm korda arvata... "Eii, tahan joboteid!"
Panen siis jobotid ehket Päästerobotid. Sobis.

Läheme Olliga varsti Tartusse ja kuigi ta teab seda, siis...
Oll: "Käime äla... ee... ma ei tiagi kus, aga kui seal äla käime, kus ma ei tea kus me lädeme, siis tulen koju ja mängin ledodega."

Oll: "Emme, miks naistel on tissud?"
Mina: "Eee... et beebidele süüa anda."
Oll jätkab sujuvalt: "Panni ei tohi puutuda, kuum on."


Täna meloodiat ei jõudnud lindistada, aga mõelge see ise juurde. Oll täna aiamaal tööd tehes laulis (pigem isegi räppis):
"Ei tea kass kuulan söna, vist ei. Kas kuulan? Ei, ei. Võib-olla natute. Ei, ikka kuulan emme sõna. Natute."
Millele iga kord järgnes "äti meeldis, emme?"

10 comments:

 1. Ma imetlen seda, et sa selliseid kõneseikasid kirja tabad panna. Loen sinu omasid ja siis mõtlen, et mhh, miks mu oma midagi vahvat ei ütle või ei tee, aga samas tegelikult on ta ka jõhkralt kildu maha visanud. Lihtsalt ei kirjuta üles ja hiljem unustan seelle täpse kõnekäigu ju ära ja tagantjärgi ei ole nagunii enam nii naljakas, kui hetkel oli. :D

  Aga mul oli ka kuskil kuu tagasi räme pettumus, et issand jumal, mu laps ei saa MIKS küsimusest aru ja kuidas ma talle selgeks teen, mis asi see MIKS on. Igakord, kui ma talt küsisin midagi stiilis "Miks sa nii tegid?" vastas ta "jah" ja ma facepalmisin, sest noh.. ma ei saanud aru, mida ta oma vastusega täpselt öelda tahab. :D

  Siis ma paar päeva jutti muudkui painasin teda oma MIKS küsimustega ja lõpuks vist tabas ära või siis hakkas lihtsalt järele ahvima, sest ühtäkki oli tema see, kes neid miks küsimusi küsis. A minujaoks see veel siuke kehva periood ei ole ja tüütu ka mitte. Pigem tore, sest selle miks küsimusega saab temaga veelgi rohkem kino. :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ega ma sellel samal põhjusel hakkasingi neid suht koheselt üles kirjutama, sest sain aru, et need "ma pärast kirjutan üles, raudselt jääb meelde" ei toiminud :D

   Ja eks suureks tõukeks oli ka see, et kuna Oll elab A. vanematest eriti kaugel, et nemad natukenegi rohkem osa saaksid tema tegemistest. Kuigi nad suhtlevad Skypes pea iaganädalaselt, siis neid kilde tavaliselt sellel ajal ei tule ta suust :D

   Ma mingi aeg lugesin, et sellised 2-aastased (sellest vanemad / nooremad, põhimõtteliselt kes ei esita ise miks-küsimusi) ei saagi sellest "miks" küsimusest aru kui neilt pärida. Seetõttu sõnastasin alati küsimused talle teistmoodi ümber.

   Ega see pole minu jaoks ka nö kehva periood, pigem ikka naljakas ja muidugi tore... aga kui seitse korda järjest küsib sama küsimust umbes 15 minuti jooksul, millele ta ise teab vastust, paneb küll natuke... värisema :D Tegelikult olen hakanud temalt vastu küsima kui ma tean, et ta ise vastust teab. Ehket küsingi, et mis sa ise arvad ja üllatus üllatus - ta vastabki :D

   Kustuta
  2. Anonüümne24.05.17 22:51

   Kui miljon miksi ära tüütavad või 27 korda sama miksi küsiti, siis meil töötas hästi küsimus: "mis sina arvad, miks see nii on?". Mingil hetkel laps kasvas ja hakkas ütlema: "emme, mulle ei meeldi, et sa nii küsid!". Aga sinnamaani on esialgu veel aega:).

   Kustuta
  3. Jaa, olen ka Ollilt vastu küsinud (kui küsib 10000x korda), et miks tema arvab, et see asi nii on. Enamasti vastab täitsa uhkelt, sest teab ju vastust. Teine kord vastab, et no ütleee isee miks!

   Kustuta
 2. Need laste ütlemised on nii lahedad, ise olen ka ( nii palju kui jõudnud) kirja pannud, kui lapsed suured, siis tore koos lugeda :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Jaa, ma usun, et Ollil on endal ka hiljem väga lahe neid lugeda!

   Kustuta
 3. Anonüümne22.05.17 15:49

  KAJAKAAASSSSS! eriti selle viimase peale (teisi olen ju juba lugenud 😂🤣)

  Ma saadan endale FB kirjades mida naljakat lapsed teevad või saadan mehele eesti keeles voice. Soos ta juba teab et see pole talle vaid mulle endale hilisemaks kirja panekuks.

  K.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma kirjutan lambikaid blogipostituste ideesid niimoodi endale chati :D Aga jah, hea kui kohe kirja saab, mis väike inimene ütleb. Väärtuslik kraam tulevikus.

   Kustuta
 4. Hahahaa, nii head jutud! :D nagu päriselt naljakad kohe. Vahel ikka jääb silm mõne teise blogija "lapsesuu" rubriigile peale ja ei aja naerma. Siit neid lugedes tean juba ette, et pärlid on tulemas :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mul on hea meel, et need ütlemised ka teistele nalja pakuvad :D

   Kustuta

 

Kuu loetuimad postitused