Miks ma seda varem ei vaadanud?

Olen viimase kahe kuu jooksul rohkem Tallinnas käinud kui vist normaalne inimene peaks. Eile õhtul jõudsime Olliga koos järjekordselt reisilt tagasi jaaaaa ma päris ausalt tunnen mõnu sellest mõttest, et enne juunikuu lõppu sinna tagasi ei lähe. Mitte, et mulle pealinnas ei meeldiks, aga näiteks eile veetsin päeva jooksul edasi-tagasi sõites rohkem aega kui reaalselt Tallinnas olles :D Vahelduseks täitsa meeldib see mõte, et nüüd pea kuu aega saan ühes kohas olla.

Ollit ma õnneks ei pidanud nii palju solgutama ringi kui ise sain sõita. Nädala alguses käisin ise 24ks tunniks pealinnas, samal ajal oli minu ema O.ga Elvas. Küll aga ei jäänud eile meil muud üle, kui hommikul pealinna kahekesi sõita ja õhtul tagasi koju, sest A. on kaitseväe kordusõppusel kaheks nädalaks nagu igal kevadel.

Kui ma varem olin kahe käega rongiga sõitmise poolt, sest esiteks saabki rongiga kiiremini (Elvast Tallinnasse sõidab rong natuke üle 2.5 tunni), siis nüüd eelistan pigem bussi. O. istub juba rahulikult paigal ja vajadusel saab ka bussis ju pissil käia. Ning ütlen ausalt, et palju vähem stressi ja jamamist on ka kui laps istub ühe koha peal ja vaatab multikaid. Nii mõnus :D 

Seega nüüd jõuamegi selle teema juurde, millest üldse selle postituse tahtsin kirjutada. Ehket viimaste reiside jooksul olen bussis mängima pannud filmid, millest ammuilma juba teadlik olen olnud, aga pole nagu kuidagi mahti leidnud, et vaadata. Mul kipub tihti nii olema, et kui mõnda filmi kiidetakse, siis ma põhimõtteliselt ei taha seda vaadata. MA EI TEA MIKS, aga nii see on. Seletust ka sellele ei ole, aga lõpuks vaatasin mõned asjad ära ja soovitan teilegi.

Mulle meeldib kui avastan hea sarja ja sellel on juba miiiiiitu hooaega väljas. Nii juhtus ka American Horror Story'ga. AHS olid kõik kuus hooaega väljas kui neid vaatama hakkasin ja ma lausa ahmisin neid sisse. Ma olen päris suur õudukate ja müsteeriumite fänn, seega ei saa aru miks ma varem ei hakanud seda vaatama. Pean kõik selle sama asja kaela ajama, et kõik kiitsid ja rääkisid sellest ja mina lihtsalt põhimõtteliselt keeldusin vaatamast. Lõpuks said mul vist sarjad ja filmid otsa, mida töö kõrvale vaadata ja sealt see AHSi lembus alguse saigi. Sügisel tuleb lõpuks uus hooaeg välja!


Pride & Prejudice ehk Uhkus ja eelarvamus ei ole muidugi üks nendest, mida bussis vaatasin, küll aga kulus mul ilmatuma palju aastaid, et selleni lõpuks jõuda. Nii raamatu kui filmi ja BBC sarjani. Kirjutasin sellest ka terve postituse natuke aega tagasi (link) ja tunnistan, et see on minu täielik lemmik. Ma poleks arvanud, et ükski raamat lükkab troonilt "Sultani lemmiknaise", aga seda see on vist teinud. Mine tea, pean võrdluseks vist uuesti mõlemad läbi lugema :D
The Imitation Game oli üks nendest filmidest, mida A. tahtis kindlasti vaadata ja kutsus mindki, aga issand halasta, seal mängis ju see Keira Knightley (tol hetkel mõtlesin nii). Kes nüüd on, üllatus-üllatus, saanud üheks minu lemmiknäitlejaks. Kõike tänu sellele, et vaatasin teda Uhkus ja eelarvamuses. Kuigi Benedict Cumberbatch mulle näitlejana väga meeldib, siis tol hetkel ei olnud ma ilmselt väga "tõsiste filmide" meeleolus. Ja mul on tegelikult hea meel, et ei vaadanud seda koos A.ga, sest löristasin selle aeg nii palju nutta ning nutmine pole asi, mida ma teiste ees tahan teha (vähemalt mitte filmide pärast nutmist). 


Kuigi ma ju teadsin mis raskused olid inimestel tollel ajal, siis ega neid filme sellistel teemadel ka nüüd nii palju ole. Sellised filmid panevad ikka mõtlema ja tänama õnne, et asjad on nii palju maailmas muutunud. Mitte küll ideaalseks, aga kindlasti paremaks. Vähemalt sellel teemal, mis seal filmi lõpus juhtus.

The Fault is in Our Stars'ist rääkis mulle vist esimesena mu õde. Tihti on ka nii, et kui filmi sisus on aimata, et kellelgi on mingi haigus ja ta hakkab surema, siis ma ei taha seda vaadata. Selleks peab ikka eriti õige hetk olema, kus tean, et vot nüüd tahan nutta ja tatti löristada ja õnnetu olla, samas õnnelik... sest need on romantilised filmid. SUURIM VIGA oli vaadata seda filmi rahvast täis bussis, sest ma ei saanud üldse nutta. Võtsingi kõrvaklapi vahepeal kõrvast ja vaatasin bussis ringi või aknast välja, sest kus ma siis nutma seal hakkan. Imestasin, et see film mind sisu poolest ka natuke üllatada suutis, sest tavaliselt on taolised väga ette aimatavad... või siis ma olen viimasel ajal vähe filme vaadanud ja ei näe enam ilmselgeid plot twiste ette.


The Help (tahan kogu aeg The Host kirjutada... mis oli fyi jamaaa) oli minu eile õhtune filmivalik bussis. Uuuh see oli mu arust nii võimas film. Taaskord tekitas see minus sama tunde nagu The Imitation Game, ehket sa nagu tead, mis sellel ajal maailmas toimus, aga ometi mitte ka nii hästi. Vähemalt mina ei olnud sellel teemal nii palju varem peatunud. Eriti aga meeldib mulle, kui leian mõnest filmist sellise tegelase, keda lihtsalt taahaaaaaad vihata. Bryce Dallas Howardi kehastatud roll oli minu arust fantastiline. Mitte, et ma teda nüüd Pilvede all sarja Eriku tegelaseg tahaks võrrelda... aga mõte jääb samaks, et sulle lihtsalt meeldib seeda tegelast vihata (kuigi vihkama on ka nüüd palju öeldud). FYI Erik on Pilvede all vist ainus põhjus, miks ma seda sarja veel vaatan :D Lõpuni ei jõudnudki seda bussis vaadata ja hea oli, sain kodus pisaraid valada, mis bussis tegemata jäi.


Kes nüüd mingit filmianalüüsi ootas või täpsemat sisu, siis need jätsin täitsa meelega kirjutamata. Filmikriitik ma pole nagunii suurem asi. Lihtsalt tahtsingi teile soovitada, et kindlastiiiii vaadake neid filme (AHS jaoks peab ikka selline õudukas meeldima :D... saan aru kui see pole igaühele) või siis andke treileri vaatamiselegi võimalus.

Hoopis omaette postituse võiks teha ilmselt sarjadest, mida suure õhinaga kunagi vaatama hakkasin ja poole pealt otsustasin, et aitab küll, enam ei kannata vaadata. Hmm... hakkan nimekirja koostama!

10 comments:

 1. Kas sa "Wayward Pines" sarja oled vaadanud? Soovitaks sulle seda :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh soovituse eest, lugesin millest räägib ja esialgu täitsa paelub. Hakkan esimest osa vaatama :D

   Kustuta
 2. Anonüümne21.05.17 20:19

  Ma vaatasin eile Paper Townsi, mis oli minu jaoks midagi enamat kui tavaline high school movie. Autor sama kes sellel tähtede filmil.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mul on hetkel Cara Delevigne vastu samad tunded, mis mul olid Keira vastu. Mis muidugi peaks tähendama, et anna lihtsalt võimalus ja vaata :D, aga tolle treiler ei köida mind paraku väga. Seega mis ma alati teen - loen filmi sisu (ja lõpu) ära ning kahtlustan, et pole väga mu teetassike.

   Kustuta
 3. Anonüümne23.05.17 21:28

  The help on üks mu lemmik filmidest. Tõesti võimas ja ausalt uskumatu, et nii oligi! Teised kasvatasid sinu lapsi, teised tegid, hoolitsesid jne. Lihtsalt kõik see on ulme, võigas ja võimas.

  The handmaid's tale tubdub ka väga põnev.. ja võigas.. ma olen treilerit 100x vaadanud jm tutvustavaid klippe ja ma kardan, et see jääb mul vaatamata. Kõik on lihtsalt nii reaalne, et nii võibki ju juhtuda.

  Enne lapsi vaatasin sellist sarja nagu The Dollhouse. Sellel vist vaid 2 hooaega on. Vaatasin ikka ilusti kolme päevaga kõik ära. Pärast nägin unes ka kõike seda rallit. Hirmus oli ka kuna mõtlesin, et jällegi tehnoloogia võib ju päriselt ka nii kaugele areneda.

  K.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Oo ma ei teadnudki, et Thee Handmaid's Tale on nüüd uue sarjakana väljas. Peaks täitsa vaatama. Olen seda lugenud kunagi.

   The Dollhouse tundub mu jaoks tuttav kui treilerit just vaatasin, aga jessas, ei suuda seda küll enam vaatama hakata :D

   Kustuta
  2. Anonüümne24.05.17 11:53

   Vot, see on see kui sul adblockid peal on. Ei tea mis juutuub sulle pakub. Me vaatame viisakalt ikka kõik reklaamid ära 😂🤣😁😀 (ok, põhjuseks on tegelikult see, et see on mehe arvuti ja tal on teatud reklaame vaja näha)
   K.

   Kustuta
  3. Ma olen hetkel segaduses, et mis rolli need juutuubi reklaamid siin mängivad? :D

   Kustuta
 4. Aaa. Ma paljud seriaalid ja filmid juutuubi reklaamidest just leian :D

  K.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ainsad reklaamid, mida mina seal näen, on arvutimängudest :D

   Kustuta

 

Kuu loetuimad postitused