Totrad asjad Internetis, I

Mõnikord tekib mul selline suurem blokk kõige... tavalise ees. Ehket pikka aega ei suuda kirjutada sellist tavalist blogi meie igapäevaelust (ega see minu meelest miski erilist hetkel olegi), aga tahaks nii paljust muust maailmast kirjutada...

Mul seisab sama pealkirjaga postitus draftis juba tükk aega. Kogun sinna mõtteid kui leian midagi totrat ning lisan selle nimekirja. Noh, sest alati kui mulle esimene paljudest totrustest silma jäi, siis nagu ei piisanud päris, et terve postitus sellel teemal teha. Ja siin ma nüüd olen ja kirjutan... aga hoopis muul teemal kui lihtsalt väikesed totrused.

Ma ei teagi kas see üldse on hea mõte hakata siin blogis nüüd hoopis poliitikast kirjutama. Samas on see teema, mis mind üha enam huvitab ja ausalt öeldes ei oska ma ka silmaklapid peas ringi käia ja teeselda, nagu neid asju ei juhtuks. Ja paratamatult tahan nendel teemadel ka teistega rääkida. Seega tahaks öelda nagu sorry, aga not sorry.

Pean ütlema, et mind valdas üllatus ja kergendustunne, kui Macron Le Peni üle võidu saavutas. Samas Le Peni väljaütlemised ja "lubadused" (sest me kõik teame poliitikute lubadusi enne valimisi) tundusid kohati isegi absurdsemad kui Trumpi omad... aga ega palju alla ei jäänud. Ehket vaadates Brexitit, Trumpi ootamatut võitu, olin juba valmis, et ka Prantsusmaal toimub suurem muutus. Kuid nii palju kui minule silma jäi, siis võimutses Le Peni kampaanias pigem hirmu külvamine, erinevalt Trumpist, kes nagu orav rattal korrutas kuidas Ameerikast saab nüüd taaskord parim riik maailmas. Samas mine sa ka tea, äkki hakkab Macron ka kohe suuri muutusi sisse viima, millest ta algselt midagi ei maininud.

Ja tulles nüüd selle "tulevase parima riigi juurde", siis on kõik seal viimasel ajal toimuv ikka totaalne jaburus ja isegi hullumeelsus. Põhiteema, mis mulle igal pool silma jääb, on abordi keelustamine. See on ikka täiesti üle võlli minu arust keeratud... ikka poliitikute poolt.

Täielik jaburus on see, et nii suur hulk mehi otsustab selle üle, mida naine peaks ja ei peaks tegema. Ise räägivad suure suuga, kuidas tuleb naiste elu paremaks teha, aga siis keerame rahakraanid kinni. Kuna mina olen selline, kes kõike väga hinge võtab ja nutma puhkeb, siis puges mu sisse täielik hirm kui lugesin ühe naise raskusi, kui pidi vastu võtma otsuse teha kaks aborti järjest. Eks neid lugusid ole küll ja veel ning siis mõtlen, et miks peaks üldse olema kellelgi teisel õigus sinu tuleviku ja elu üle otsustada. See ei ole ju mingi demokraatia.

Kogu asja jaburaim asi ongi see, et nii väga "hoolitakse" nendest sündimata lastest, aga mis saab nendest pärast seda? Ehket sa ei tohi aborti teha kui lootel on raske väärareng, aga samas ei aita riik sul neid tervisekulusid katta. Või minu arust on lausa veel hullem, et on teda, et laps peaks pärast sünnitust surema... aga sa ei tohi aborti teha. Sa pead kõik need kuud kandma last, teades, et ta ei jää ellu. Ma ei mõista miks peaks ükski naine sellise asja poolt üldse allkirja andma. Hullumeelne.

Eks ma siin räägin ka ilmselt teemast, mida ma ei ole nii üksipulgi läbi uurinud, aga tundub, et inimesed, kes on otsustanud uue tervishoiusüsteemi poolt USAs, ei ole ka seda väga läbi lugenud ja ei tea millele alla kirjutavad. See on üks nendest kohtadest, kus ma tõesti tahaks loota, et meedia on inimestele lihtsalt jama ajanud... aga kahjuks nii vist ikka ei ole.

4 comments:

 1. Anonüümne18.05.17 22:48

  Oeh, ma kirjutasin kommentaari aga vist ei saatnud seda ära.
  Abordi keelustamine nagu seda nt Poolas on on ikka kohutav.
  Igapäevane on leida vastsündinuid metsast, prügi seast, jõgedest ja järvedest.
  Pooled mu töökaaslased on Poolakad, erinevatest regioonidest Poolast kuid jutt on sama.
  Seal dikteerib palju ka kirik.
  Preestrid ise abielus olla ei tohi, seega nn seaduslikult ja avalikult nad suguelu elada ei tohi kuid millegi pärast olevat pooled küla lapsed preestri nägu.
  Lipsuke oma blogis nuttis "kuidas ikka inimesed saavad abortida, vaadake ikka seda 12 nädalat loodet kui inimene ta juba on. Väikesed käed ja jalad" jne .. minu vastus oli lihtne. Parem abortida see 12 nädalane loode (isegi 12+n kui ta terve pole) kuna ta ei jää väljaspool ema üsa ellu. Triljon korda hullem on vastsündinuid leida kuskilt metsast või elusana maetult. Beebi kes on nutnud tunde kui mitte päevi enne kui tema eluküünal kustub.
  Sama hull on see kui laps on tahtmata kuid sunniviisiliselt alles jäetud. Keda siis piinatakse kuni väike eluküünal kustub (usas pisike Brianna). Või nt lihtsalt huljatakse ja kasvavad üles ise - keegi ei tegele, keegi ei hooli (jälle usas kus leiti tüdruk vist oli 8a. Rääkida ei osanud, lusikat hoida ei osanud, hunnikutes haisvad mustad jubedad mähkmed nurgas. Tal oli enviromental autism, sest mitte keegi temaga ei tegelenud.
  Seega jah. Olen saja käega abordi poolt kui see kasvõi ühe pisikese lapse piinast päästab.

  K.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mina olen samuti abordi poolt. Omaette teema on juba need, kes kasutavadki aborti kui rasestumisvastast vahendit, aga ma tõesti ei ole ühegi sellisega kokku puutunud ja pigem on taolised juhtumid vähemuses. Võrreldes siis nende põhjustega, miks minu arvates on abort ja selle lubamine oluline.
   Aah ja omaette teema on see kiriku ja riigi suhe. Mitte, et ma ateist päris oleks, mul on omad uskumused, aga no kõige jaburam on minu arust üldse mingeid seadusi ja õigust taga ajada Piiblist.

   Kustuta
 2. Anonüümne19.05.17 05:33

  Nagu ma olen aru saanud tahetakse keelustada/keelustaakse nö vahatahtlik abort. Kui on oht lootele või ema tervisele, siis jääb siiski võimalus katkestada. Hoopis hullem on see, et võetakse ära rahastus ja hävitatakse pereplaneerimise kliinikud (tasuta kliinikud kust noored/vanad saavad infot, pille, kondoome jne). Ja kokkuvõtteks ongi see lollus kuubis, lõpetatakse inimeste harimine, tõkestatakse ligipääs kaitsevahenditele ja keelatakse vaba tahe abordi näol.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mulle tundub, et see abordi piir polegi väga veel paika saanud?! Näiteks too artikkel kus ema rääkis, et pidi kaks aborti tegema, sest mõlemal lootel oli väärareng, et kui see uus süsteem tuleks, siis tal poleks seda õigust teha aborti (tema enda elu ei olnud ohus olnud). Aga jah, see oli üks paljudest ja ma pole ise ka nii põhjalikult seda veel uurida saanud.

   Mulle tundub, et USA "vägevaks riigiks" tegemine käibki vist nii, et püüame rahvast lollimaks teha. Olin samuti väga üllatunud kui tuli see jutt, et rahastus võetakse ära. Nagu see kõik elimineeriks abordid jne.

   Kustuta

 

Kuu loetuimad postitused