20062017

Tundub, et olen mingisugusele masekarongile istunud ja ei tea millises peatuses välja minna. Oh... diip. Aga tegelikult ka, ma ei tea mis toimunud on. Ma ei oska seda mitte kuidagi sõnadesse panna, mida ma tegelikult tunnen. Või kuidas see üldse alguse sai.

Aga las see masekarong jääda hetkel sinna. Tahan tänada kõiki, kes seoses eelmise postitusega (link) mulle kirjutasid ning enda kogemusi jagasid. Nagu kommentaarides kirjutati, siis aju saab aru, aga süda ei saa, et ega see mingi suuuuur operatsioon ei oleks ja asi käib kiiresti (süõ). Ehk tuleneb mu osaline masekas ka kogu sellega toimuvast, kuigi ma ise ei tunne päris nii... aga eks alateadvusel ole ka omad salaplaanid.

Olen hetkel uue objektiivi otsingul, aga ei suuda lõpliku otsust veel langetada. Enda igapäevatöös ei näe ma otsest vajadust tegelikult uue objektiivi jaoks... samas tunnen, et olen rutiinis kinni. Vajan nagu midagi enamat, midagi uut ja põnevat. Selles mõttes on fotograafiks olemine kõike muud kui rutiinne, sest iga klient on ju uus ning erinev eelnevast. Kõigi soovid on erinevad ning ükski sessioon ei ole üks ühele sama mis eelmine. Küll aga tunnen, et vajan midagi uut.

Hiljuti sain sõbranna pulmas katsetada Nikkor 70-200mm objektiivi, mida ka eelnevalt endale plaanisin soetada (kuigi ilmselt oleks pigem Sigma kasuks otsustanud)... ja kuigi mulle need pildid ideeliselt meeldisid, ei tundu see objektiiv mulle must have olevat. Esiteks on see niiiii raske (hea küll, seda annab treenida), aga tõesti ei tundnud otsest sidet ja vajadust, et mul on nüüd seda hädasti vaja, et asendada enda 17-50mm. Jep, see on minu põhiline objektiiv, mida kasutan ja mida väga hindan. Kvaliteedi ja hinna suhe on vägagi paigas, praktiline ja multifunktsionaalne. Põhimõtteliselt nagu Nikoni Kit objektiiv, mis enamasti kaameraga kaasa tuleb (18-55mm), aga võimsam.

Mis objektiivi ma siis taga ajan? Lühidalt öeldes - 85mm. Hetkel pole lihtsalt kindel kas ma soetan Nikkori või Sigma ART. Nimelt mõlgutan ma üleüldse plaane enda Nikon Sony vastu välja vahetada... aga see ei toimuks sellel aastal. Mistõttu ei ole ma kindel, kas ikkagi osta ART natukeseks ajaks või pigem soetada soodsam Nikkor. ART seeriast olen proovinud 20, 35 ja 50mm objektiive ning ainus, mis mulle väga muljet ei avaldanud, oli 50mm. Või siis ei olnud see mu jaoks midagi uudset, kuna omasin juba Nikkor 50mm. Oli jah teravam kui minu vana nässerdis, aga siiski jättis pigem "meeeh" mulje. 85mm on aga juttude järgi suurepärane portreeobjektiiv ning mulle tundub, et minu vajaduste rahuldamiseks palju praktilisem kui 70-200 (ja soodsam). Seega see oli nüüd natuke fotojuttu, mille pärast ma isegi mitte ei hakka vabandama :D


Aga fotojutuga ei ole veel kõik. Eelmise nädala alguses sain lõpuks kätte enda stuudiomööbli (kõlab nagu ma oleks nii kaua oodanud... tegelt tellisin pühapäev ja sain kätte teisipäeval). Sõbranna käis ka külas vaatamas ja samuti kiitis, et juba hakkab looma. Kes stuudios käinud, see on vast näinud mu kaunist tehnikakottide hunnikut. Not anymore!

PS! Fotoblogis on ka väike stuudio update postitus: link.


Hetkel on üldse nii palju vabu riiuleid ja kohti kuhu asju panna. Ning üle pika aja tundub, et mul on justkui vähe asju... aga ma ei kahtlegi, et need riiulid ühel päeval liiga palju kola endas hoiavad ja juba suuremat ruumi nende mahutamiseks vajan. Nagu ikka asjadega :DTegelikult tahaksin siinkohal kiita (natuke ka laita) ja rääkida JYSKist, kust enamus minu minu stuudiomööblit pärineb. Siinkohal mainin kiirelt ära, et kui enamus asju siiski stuudios lõpuks valmis on (hetkel seina mõned detailid kinnitamata), tuleb sellest ka eraldi postitus fotoblogis.

Nagu juba eelnevalt kirjutasin, tellisin mööbli pühapäeval ja koju kätte toodi asjad juba teisipäeva hommikul. Küll aga vaatasid mulle vastu kaks vale asja. Esimeseks oli katkine peegel, mida ootasin kusjuuers kõige rohkem. Klienditeenindus oli aga kiire ja täpne, paluti saata pilt ning kohe organiseeriti mulle järgnevaks päevaks uus peegel (tuldi vanale järele ja anti uus ning terve). 


Jep, nüüd saan täispikkuses end pildistada... hakka või trenni tegema, et saaks progressipilte teha :D
Esimesest kõnest oli möödas umbes paar tundi (vahepeal käisin Ollil järel) ning otsustasin uurida kontoritoa rulood (see tundus lihtsalt nii igav pakk, et mul ei olnud üldse huvi seda varem kilest välja võtta). Aga mis selgus!?!!? Ruloo oli PRUUNI värvi. Haarasin kohe enda arve ja vaatasin, et ka seal oli trükitud värviks pruun. Läksin kodulehele ja hakkasin otsima seda rulood, mille omaarust tellisin. Hetkeks läksin segadusse, sest ma tõesti unutasin hetkeks, et kas tellisin "liivakarva" või "halli". Toonidelt olid mõlemad hästi heledad, mõlemal kerge varjund (liivakarva siis kergelt kollakas ja hall... õrnhall). Mida seal aga polnud, oli pruun ruloo, mis mul käes oli.

Kirjutasin jälle Jyski ning uurisin, et kuidas saab minu pakis olla pruun ruloo kui esiteks pole neil seda müügiski ning ei ole ligilähedalgi võimalust, et ise sellise tooni vabatahtlikult valisin. Ehket uurisin, et kui too "liivakarva" on tõesti see pruun, mille mina sain, siis sooviksin halli (eeldusel, et see on nagu pildil). Vastuseks sain, et kodulehel esindatud pildid on tõesti "natuke heledamad" tegelikkusest. Vaadake neid susse viimasel pildil. Ruloo oli seda värvi. Kodulehe pilt on siin - link. Positiivne oli see, et nad saatsid kulleri sellele ruloole järele ning tagastavad mulle raha (sest ükski ruloo pole piisavalt hele, kuigi pildilt jäi mulje). Küll aga loodan siiralt, et nad ühel hetkel uuendavad enda kodulehe infot, sest ma isegi ei suuda mõista KELLLE arust on too tootefoto ligilähedalegi õige sellele, mis tegelikult pakis on. Loomulikult poest ostes ma ju näeksin, mida saan... aga hetkel on see ju neile endile pigem topelttöö kui müüvad mulle vale asja.

Seega lühidalt - Jyski klienditeenindus on väga hea. Mul ei olnud kordagi probleeme nendega suhtlemisel, tulid mulle vastu ja mõistsid, miks soovisin vahetada/raha tagastust. See kogemus mind nende netipoest eemale ei peletanud, aga rulood ma tõesti enam Internetist ei osta, kui pole just spetsiaalselt lehelt. Mis tuletabki meelge, et kas oskaksite mulle soovitada head firmat, kus saaksin tellida endale stuudiosse valguskindla ruloo (tavapoodides pole need piisavalt laiad)?!

Aga hääküll, aitab lobast. Oll on TAASKORD lasteaiast kodune. Seega istub ta mul kontoris, mängib / vaatab mobiilist multikaid, samal ajal kui ma blogin. Ehket lõpetan selle ja asun reaalset tööd ka tegema.

5 comments:

 1. Miks Sony vastu vahetada plaanid? :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kuna minu jaoks on oluline ka kaamera video filmimise võimalused, siis on juttude järgi see osa Sonyl parem. Ehket võimsam, kiirem, teravam. Aga see ei ole otsus, mille teeksin üleöö ja katsetamata. Enne tahan käed soovitud kaamerale külge panna mõneks ajaks ja järele proovida, sest kõige odavam see otsus kindlasti ei oleks :D

   Kustuta
 2. Ruloodega on mul avaekspertidega head kogemused, aga ma pole nii läbi interneti nende käest tellinud. Aga tasub uurida, tean, et nad sõidavad vajadusel kasvõi saaremaale.

  VastaKustuta
 3. Sain mõlemast firmast päris kiired vastused ja ega tegelikult väga vahet polegi hindade osas mõlemal. Agaaaa võtsin hoopis kolmandast kohast pakkumise vastu :D

  VastaKustuta

 

Kuu loetuimad postitused