Jaaaaa järgmine mobiil läks...

Võtsin mustanditest spetsiaalselt ühe aegunud postituse välja, et meelde tuletada kuiiiii palju mobiile olen kogemata ära lõhkunud või mis lihtsalt on otsustanud katki minna (link), sest sellel nädalavahetusel läks järjekordne.

Üleüldse on tollest postitusest juba kaks aastat möödas ja võin kohe öelda, et sellele nimekirjale võite oma 4 telefoni vähemalt juurde lisada. Kuid seekordne telefon (mis on vana vaid mõni kuu) ei läinud katki minu süül... ega ka A. kes tegelikult seda hetkel kasutas.

Nimelt sai A. endale töönumbri, aga tema telefonil ei olnud dual-sim auku seega selle asemel, et endale mingi suvaline "vanaisa telefon" juurde osta, otsustas ta minuga telefonid ära vahetada. Ma olin sellest otsusest muidugi sillas, sest tema telefon maksis umbes 3x rohekm kui minu oma (aga ma olin enda soodukaga ka väga rahul). Jaaaa sellel nädalavahetusel otustas too telefon (minu oma, mida A. kasutas) töötamise lõpetada. Lihtsalt ei läinud käima ja kõik. Või ma tegelikult ei teagi mis sellel täpselt veel häda oli, aga süüd ei saa küll kellegi kaela ajada, peale telefonitootjate.

Seega nüüd läheb too mobiil garantiiremonti kes teab kui kauaks ja mina pean endale jälle uue telefoni ostma. Juptiduu. Ausalt, paar aastat tagasi oleks ma sillas olnud mõttest, et saan uue telefoni. Nüüd läksin esimesse poodi (netis) ja panin lehe küllaltki kiiresti kinni, sest ma lihtsalt ei viitsinud valida. Mind ei huvita mobiilid, või siis vähemalt nende valimine. Absoluutselt iga mobiil valmistab mulle varsti jälle pettumuse, ehket kui ma teda just ise ära ei lõhu, siis otsutab se niisama katki minna. Milllleks!!!?

Noh ikka selleks, et ma saaks emale helistada. Ja netis surfata, emaile kirjutada, chattida, Instagrami kasutada, Pet Rescue Sagat mängida ning pildistada. Too much to ask? Ma tõesti ei taha oma 700 Eurot magama panna lihtsalt telefoni peale, mis nagunii otsustab aasta jooksul otsad anda, sest ma ei imestaks kui meie ENERGIA LIHTSALT ON SELLINE, mis tehnikat lõhub. I shit you not, aga meil on selline asi.

Hetkel loengi enda kopikaid kokku ja kaalun tõsiselt hoopis ise "vanaisa telefoni" ostmist, sest hetkel on minu jaoks olulisem fototehnika ning uue objektiivi otsmine, kui järjekordse 200 Euro raiskamine mingisugusele lutsukivile.

Ma ausalt ei ole selline, kellel oleks enda telefonist ükskõik. Kuigi mulje võib ilmselt selline jääda (ükskõik kui palju ma ka ei korrutaks, et hoian enda asju). Kas siis tõesti 500+ Eurot maksev telefon on enda hinda väärt ja ma peaksin investeerima? Sest ütlen ausalt, et MA EI USU. Siin tuleb jälle mängu see "meie energia lihtsalt on selline, mis tehnikat lõhub". Mul on näiteks suuuuur tahtmine osta endale iPhone, aga ma ei tea ka nendest midagi. Miks on ühed ca 400 Eurot ja teised juba 900+?!

Mis mobiil teil on? Kas olete rahul ja soovitate minulegi? 
Kellelgi see "uus" Nokia 3310 on või?! :D67 comments:

 1. Ma arvasin koguaeg, et iPhone'id on mingi loll hipsterite peenutsemine, aga mah god, see on võrratu vidin. Mul ei ole küll kõige uuem, vaid 6S, aga see on lihtsalt NII räigelt tõestanud kui töökindel ja tubli ta on. Mõtlesin tookord ka, et oi kuradi kurat, nii palju raha telefoni eest. Veensin ennast, et sotsiaalmeedia haldamine on nii suur osa mu tööst ja sissetulekutest, et see tasub end ära. Ja on täiega tasunud. Eriti, et sel ka komme vahel vastu maad lennata on... ja neil vist garantiitingimused ka kõige etemad, see oli minu jaoks juba eos suur pluss. :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mu sisetunne karjub juba tükk aega iPhone järele, aga ennekõike sellepärast, et ma lihtsalt tahan seda :D Samas jah, kas just 6S see valik oleks, sest niiväga ma ka seda iPhone ei taha :D

   Kustuta
  2. Mul jagub samuti iPhone'de kohta vaid kiidusõnu! Olen kasutanud iPhone nüüd juba 5 generatsiooni jagu (3, 4S, 5S, 6S, 7) ning nii minu kui ka mu kaaslase (kes saab kõik mu vanad telefonid endale :D) kogemuste põhjal - no see ON üks vastupidav telefon! Kaaslane sai mu, tolleks hetkeks juba 1,5+ a vana iPhone 5Si endale. Ühel ilusal suvepäeval kaotas selle tankla parklas ära. Sellest oli üle sõitnud, hetkeks, kui selle tagasi saime, üks kuni mitu autot ja guess what.. Selle Touch ID töötas! Ja ekraan ka! Kuigi see oli täitsa sodiks, siis see ikkagi töötas. iPhone 6S, mille ka kaaslane endale sai.. Pillasin selle tol samal päeval maha, mil selle talle pidin andma, Rocca al Mare ees - ekraanipidi asfaldile, ilma korpuseta, siis läks katki (kuigi enne seda oli loendamatu arv kordi maha kukkunud, aga mingi suvaline eBay korpus hoidis seda väga kenasti katki minemast). See on nüüdseks ühesõnaga katkise klaasiga tema käes olnud pea aasta aega ja töötab samuti laitmatult. Teda see katkine klaas kasutamisel ei sega ja muid vigu see telefonile põhjustanud pole. Imelised telefonid! Mul endal on hetkel 7, mida mu 1,3a suslik pillab kodus, ma ei tea, vist 10+ korda päevas põrandale, aga see on ikka sama terve ja ilus ja hea nagu esimesel päeval ostes! :)

   PS. Kaaslane oli enne minuga kohtumist totaalselt iPhone'de vastane. Ei olnud tal neisse usku. Kui aga tal üks kord olude sunnil oli vaja võtta kasutusse minu vana 4S ning seda mõnda aega kasutada, siis pärast seda ta enam oma Sony'de jms juurde tagasi pöörduda ei tahtnudki :) Ja tänaseks kiidab ise ka oma sõpradele jt-le, kuidas ta ikka iPhonega rahul on! :)

   Kustuta
  3. Ma olin ka mingil hetkel hullem vastane, aga siis sain aru, et kadedus räägib. Ja tänaseks päevaks ma ei tahagi seda enam nii väga tahtmise pärast, vaid lihtsalt kuulengi palju head nende kohta. Jah, ka teiste firmade telefonid on samaväärsed... aga samas olen nende firmade telefone ka juba kasutanud ja kas pettunud või lihtsalt juba puruks lennutanud.

   Kustuta
 2. Anonüümne26.06.17 11:42

  Mul on Sony Xperia z5 ja see on nüüd mu 3. Sony. Kõik on täiesti ideaalselt töötanud ja ei ole ühegagi mingeid probleeme olnud. Olen lihtsalt tahtnud uuema vastu välja vahetada. On kõik korduvalt maha kukkunud ja muud vatti saanud, aga katki ei ole ükski läinud, isegi mitte ekraan. Seega oma kogemuste põhjal soovitan küll sonyt.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mu vennal on vist midagi sellist, aga mäletamist mööda tahab ta juba uut. Aga ma ei ole kindel kas sellepärast, et see ei ole hea või see pole piiiisavalt hea tema jaoks enam (gamer) :D

   Kustuta
  2. Anonüümne26.06.17 13:28

   Minul jällegi on väga halb kogemus Sonyga. Esimestel kuudel tekkis akuprobleem, siis läks kaamera puruks, siis ei kuulnud inimesed mind enam ja lõpuks läks ekraan ka. Täiesti oleneb, mis partii saad, minul igaljuhul ei vedanud. Siiamaani on lemmikuks siiski Samsung.

   Kustuta
  3. Mul on vist lemmikuks siiani Microsoft / Nokia. Aga jah, küllap oleneb mis partii, sest isegi kui tehakse korda, siis see edasi tagasi garantiis käimine - milleks!!!

   Kustuta
 3. Anonüümne26.06.17 11:55

  Iphone 7, ei saaks rohkem rahul olla :) Ilmselt mängib suurt rolli siin see, et eelmine telefon oli kaa iPhone ja iOs süsteem on nii lihtne, et enam androidi peale minek ei oleks enam kõne allagi tulnud :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Keegi võiks nüüd öelda, et iPhone 5S või mingi muu selline odavam ka väga väga hea, sest 7 ma ei ostaks endale :D

   Kustuta
  2. Mu mehel on iPhone 5S juba 2,5 aastat ja ta on sellega väga rahul. Ta muudkui korrutab, et kui minu Android kunagi otsad annab, siis pean ka endale õuna ostma :D

   Kustuta
  3. Mu õel on ka 5S ja ta sellega samuti väga rahul. Eks ma pean sinna õunapoodi kohale minema ja uurima neid. Seal nagunii räägitakse mind ära :D

   Kustuta
  4. Anonüümne26.06.17 13:47

   Mul on 5S ja kiidan täiega. Vanematel mudelitel vist sügisest enam uuendusi ka enam välja ei lasta, nii et vanemaid mudeleid ehk odavama hinna tõttu ei vaataks. Hind sõltub mudelist ning mälumahust (alla 32GB ei soovita, kuid kui teed palju pilte/videoid ja tahad palju äppe, siis jääb ka sellest üsna ruttu väheks).

   Mulle lihtsalt meeldib selle disain, ikka mõnus tükk alumiiniumi käes ja mitte kipakas plast. Vanakooli kandiline välimus tõmbas rohkem kui uuemate mudelite ümaramad nurgad. Olen kasutanud nii madalama kui keskmise hinnaklassi Androide ja nüüd siis iPhone'i ja olen enam kui rahul. Ei olnud Androididel ka midagi viga, töötasid kõik väga hästi ja operatsioonisüsteemi lihtsus/keerulisus mulle erilist tähtsust ei oma sest tehnikahuvilise inimesena tegin endale asjad mõlema puhul ruttu selgeks. Kuid enam vist Androidi või mõne muu OP-süsteemi peale üle ei läheks.

   Ma ei pea iPhone'i enda puhul mingiks staatusesümboliks, kuid see lihtsalt meeldib mulle mu kasutatud telefonidest kõige rohkem. Olin kaua nende suhtes skeptiline, kuid nüüd olen tõesti väga rahul.

   Kustuta
  5. Mu õde just ütles, et iPhonedel saab kergelt mälumahtu juurde osta. Et tal endal 5S nagu enne kirjutasin, aga igakuiselt maksab 99 Eurosenti, et oleks 50gb mälumahtu. Eks ma pean uurima ja võrdlema, et mis kasulikum tuleks. Lihtsalt oli hea teada, et mälumahtu saab suurendada.

   Kustuta
  6. Anonüümne26.06.17 17:58

   Mul ka iPhone 5S juba viimased kolm aastat. See on korduvalt maha kukkunud jne, aga midagi pole temaga juhtunud. Näeb endiselt välja nagu uus. Olen ka mõelnud, et ostaks nagu mõne uuema mudeli, aga kuna see töötab endiselt ideaalselt, ei ole põhjust olnud. Soovitan ka iPhone'i!

   Kustuta
  7. Kuidas pildikvaliteet ka on?

   Kustuta
  8. Anonüümne26.06.17 18:28

   Mõtled ehk andmesidemahtu? Riistvaralist mälumahtu (nagu arvutitel kõvaketas) just iPhone'idel minu teada küll suurendada ei saa ja seda peetakse Apple'i toodete puhul ka üheks suurimaks puuduseks. Androididel näiteks saab suurema mälukaardi sisse pista ja korras. iPhone'i ostes sõltubki hind sellest, kas võtta 16, 32, 64, 128 või 256 GB mälumahuga seade. Mida rohkem mälu, seda kõrgem hind.

   Kustuta
  9. No see pilt mis õde saatis on iCloud Storage upgrade. Muud tarka ma ei tea öelda selle kohta :D Sest üllatusin ka ise seda kuuldes, kuna olen muidu täpselt sama kuulnud, et kui 16gb on, siis nii jääb.

   Kustuta
  10. Eelpool nimetatud iCloud on pilveteenus (umbes nagu Google Drive või Dropbox), kuhu saab teha telefoni backupe, pilte laadida jne ehk sisuliselt võid oma telefoni sisu seal hoida ja see füüsiline mälu (16GB/32GB jne) on minimaalselt kasutusel. Näiteks fotogalerii puhul hoitakse paralleelselt (kui muidugi on "linnuke" õiges kohas tehtud) nii telefoni mälus kui ka pilves olevaid pilte alles. Aga omast kogemusest soovitan vaadata alates 32GB mudeleid, sest 16GB läheb väga ruttu täis just erinevate rakenduste ja nende poolt hoitavate andmete mahu tõttu.

   Kustuta
  11. Ugh vot see on see üks põhjus miks iphone ikka trotsi tekitab.

   Kustuta
 4. Ma ostsin mõned aastad tagasi 499 eur maksma Samsung Galaxy Alpha. Ja käis üks kuni mitu korda garantiis. Kuna mul kehvad kogemused Sony ja Samsungiga, ostsin jaanuaris Huawei P9. Hetkel täitsa rahul. Õel on Huawei P9 Lite ja nagu ma aru sain, ka tema oma täitsa normaalne ja on sellega rahul.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Noh mul siin Huawei p8 lite just lõpetaski töötamise, seega sellest firmast ma ei taha enam midagi kuulda :D

   Kustuta
 5. Mulle meeldiks ka uus iPhone või Samsung Edge, aga reaalne mõistus ütleb, et see rohkem eputamiseks. Midagi müstiliselt paremat, levi tekitavat (kodus väga kehv levi) neis pole. Minu jaoks oli telefonil oluline pildi kvaliteet, et saaks ka netis käia ja ilus võiks välja näha ka. Helistada saab ju iga telefoniga?! Otsustasin Oneplus kasuks. Hiinast küll, aga pea 2aastat pole probleeme olnud, hinna ja kvaliteedi suhe ikka väga paigas ja pildid ikka väga head (isegi virmaliste teeb häid pilte). Seega kui tõesti nuppudega Cat'i ei taha, siis julgen soovitada.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma enne ostan mõne vanema iPhone'i kui Samsung Edge. Samas raha oleks lademetes, eelistaks vist Samsungi iPhone'le... aga see niisama jutt :D

   Ma pole üldse vaadanudki Hiina turule, et mis seal telefonid on. Pean rohkem uurima.

   Kustuta
 6. Mul on 100€ väga võimekas hiinlane, tellitud gearbest'st Euroopa laost, seega ei pidanud tolliga ka tegelema. Samade näitajatega tuntud brändi telefon maksaks ilmselt 300+. Alati jääb võimalus, et Hiina valitsus nüüd jälgib mind, aga noh, eks ma elan selle teadmisega, sest ei raatsi ka üldse neid kohutavaid hindasid maksta, mida küsitakse :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ega ma ei imestaks kui ma nüüd ka sealt hoopis endale telefoni telliks... samas pole ma üldse uurinudki sellise võimaluse kohta. Aitäh soovitamast!

   Kustuta
 7. Mul endal iphone6 ja igati rahul. Kõik toimetused saab tehtud :) ostsin kasutatuna ja toimib ideaalselt. Ei näe pointi osta tutikat iphone kui kasutatuna saab ka väga hea toote. :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma olen kusjuures iPhone'del kogu aeg silma peal hoidnud, et müüks keegi ometi väga kena ja heas korras telefoni, aga no ei leia :D

   Kustuta
  2. Anonüümne27.06.17 00:26

   vaata lehekülgi mobipunkt ja plazamobiil. endale ostsin viimasest kasutatud SE A seisukorraga ja ma utlen et on täpselt sama hea kui uus!

   Kustuta
  3. Ma hetkel vaatasin ja võrdlesin poe hindadega seda jaaaa pean ütlema, et ma enne vist eelistaks osta uut ja saada pikem garantii kui vaid 3 kuud. Aga aitäh soovitamast ikkagi. Ma siiski uurin ja kaalun neid võimalusi.

   Kustuta
 8. Anonüümne26.06.17 13:06

  Kiidan ka Sony Xperia z5-t. Mul ka mitmes Sony juba ja ideaalne telefon. Teeb kõike seda sama, mida Miiu iPhone. iPhone pole absoluutslt ainuke töö- ja purunemiskindel telefon. Seda on mu Sony juba aastaid tõestanud.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. iPhone on vist veel ainus firma, mida ma pole testinud (ei... CAT ka :D), et mis oleks kindlapeale minek :D Ega vist sellist asja lõpuks olegi. Samas nagu eelpool kirjutasin, siis peaks vennal see telefon olema. Aga taaskord - kas ma raatsin nii kallist osta!? :D

   Kustuta
 9. iPhone SE on hea lollikindel. Välimuselt nagu viis, väike ja kandiline ja sisu on 6 oma.
  Aga ka Samsung Galaxy S-seeriad on kõik superhead ja vastupidavad. Mul endal s7, enne oli s6 ( viskasin puruks ta, ise oleks edasi kestnud, nägi välja kui tutikas ) ja mehel on iPhone SE. :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Galaxy osas julgen vastu vaielda. Üks läks esimesel korral kukkudes puruks ja teine on hetkel nii ääri-veeri veel elus. Jube aeglane :D
   Kuid jah, hetkel olen vaadanud 5S'i ja SE'd ning hetkel langeks valik SE kasuks vaid kaamera pärast.

   Kustuta
 10. Mul on olnud iPhone, kaks Windows telefoni, kaks Samsungi Androidi. Ausalt - vahet pole. Kõik töötavad sama hästi. Lastel on odavad suvakad Androidid. Töötavad ka need.

  St ära võta 700€ iphone kasutajate kilkeid kui argumenti. Kõik moodsad telefonid on piisavalt head.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Päris 700 ei maksaks ma nagunii. Siiani on kõik mu telefonid jäänud sinna 200 (või alla) Euro kanti ja nüüd olen võõõõibolla valmis välja käima kuni 400 :D
   Seega nüüd ongi mul vaja välja selgitada, et kas need ka piisavalt okeid oma sisult või kogun paarsada eurot veel.

   Kustuta
 11. Anonüümne26.06.17 13:40

  Uuri Oneplus 3. Näitajad vist pidid samad mis õunal ja samsungil olena aga hinnaklass odavam. Olen väga-väga palju kiidusõnu selle kohta kuulnud ja väidetavalt kestavad ka...

  VastaKustuta
 12. Anonüümne26.06.17 13:58

  Ostsin just paar kuud tagasi omale uue telefoni ja kuigi see aeg on veel liiga lühike, et konkreetset mudelit kiita (hetkeseisuga küll täiesti rahul!).. aga tegin päris põhjalikku eeltööd enne ja soovitan kaaluda ka selliseid vähemtuntud tootjaid nagu Honor, Asus, Lenovo.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Asus on mul olnud ja on ka ühel tuttaval. Mina enda oma täitsa kiidaks kuniks see mul puruks kukkus. Tuttava oma oli aga täiesti praak (seda kinnitas ka hilisem uuring tolle konkreetse mudeli kohta... mina mõni eeelnevalt ei teinud :D).

   Kustuta
 13. Oli iPhone SE, müüsin maha, mitte et sellel midagi viga oleks olnud, muudel põhjustel. Aga pms on see telefon lihtsalt poosetamise telefon. See näeb välja üliilus ja seda välimust ei anna teiste tootjate omadega võrreldagi. Erti meeldis mulle SE puhul väiksus, mida teised tootjad samuti enam ei paku. Aga mis puudutab sisu, siis Android kindlalt parem. Esiteks ei ole sellel iPhone'il mitte mingit pidi lihtsam kasutajaliides. Mina ikka otsisin ja otsisin neid sätteid, peast halliks minemas. Lisaks ei meeldinud mulle see, et ei olnud eraldi rakenduste menüüd, vaid kõik istusid avakuval. Lisaks ma sain kreepsu, kui peale ostmist selgust, et see telefon ei ühildu Blutoothi abil ei arvuti, ega ühegi teise telefoniga (ka iPhone). Jah, ma tean, et blutooth on andmete edastamiseks üsna vanaaegne meetod, aga mulle meeldib. Siis ma pidin nii arvutisse kui ka telefonisse laadima mingi rakenduse ja videote saatmiseks eraldi rakenduse ja OH MY GOD noh.

  Aga väga töökindel oli see küll, et kunagi ei jooksnud poole aasta jooksul kokku ega teinud mingeid trikke. Ainult ekraani tulid ülilihtsalt mõrad. Ühe väikse hinda kõva alla võtva mõra suutsin vahetult enne müüki teha ja oi, kui kuri ma olin, sest sellega oli uuest telefonist vana telefon saanud. Ühegi "samsajunniga" pole mul ekraaniga probleeme olnud.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Telefoni puhul on mul välimusest täiesti ükskõik, sest enamasti ostan nagunii kaaned ümber ja siis ei näe keegi nagunii mis asjaga on tegu. Küsiks pigem, et kuidas sellel kaamera oli? Tegi head pilti? Ma vähemalt numbrite põhjal ütleks, et on täitsa hea, aga kuidas tegelikkuses?

   Kustuta
  2. Päris normaalne, ütleme nii, et iPhone'i 8 megabaiti on ikka parem kui muu telo 8 mb-d. Noh, kui Merje ostis endale lausa iPhone'i, et instasse ilusamaid pilte saada, siis... :D

   Siis sa küsisid, et miks üks maksab 800 ja teine juba 400. Muud polegi, kui see 800 on lihtsalt võimsam, suurema ekraaniga jne. See 400-ne on siuke tänapäevaste standardite (mida suurem ekraan ja rohkem megapiksleid, seda parem) järgi juba old school telefon, mis teatud kasutajatele meeldib, et on väike ja kompaktne.

   Kustuta
  3. Ups, enne mõtlesin megabaitide asemel megapiksleid :D

   Kustuta
  4. Ma kusjuures pigem eelistangi väiksemat telefoni. Osad telefonid on mu meelest varsti juba sama suured kui iPadid :D

   Kustuta
 14. Samsung j5. Mehel ja ämmal mõlemil see, samuti mitmel ämma töökaaslasel ja kõik kiidavad väga. Mu enda telefon on mitmeid kordi kallim, aga pole sugugi parem. 1a.ee's oli hind vist viimati 16gb mudelil natuke alla 170euro, 8gb oli isegi odavam.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mulle tundub, et need soodsamad samsung galaxyd kõik sinna samasse auku. Või noh, neid olen ma küll ja veel proovida saanud. Mõni hea, mõni okei ja mõni on lihtsalt liiga vara vastu põrandat puruks lennanud. Ma peaks ausalt telefoni hoopis rihmaga kaelas kandma (aga siis ma ka ilmselt lennutaks selle kogemata vastu puud liiga kiirelt pöörates :D).

   Kustuta
 15. Anonüümne26.06.17 15:15

  Ma ostsin kevadel endale kasutatud iPhone sellisest kohast nagu mobipunkt.ee. Oi ma uurisin et kas ikka usaldusväärne ja normaalne koht, ei leidnud kuskilt tagasisidet ka väga ja ükski tuttav polnud ostnud sealt. Nad pakuvad et kohapeal saad telefone vaatama minna, aga kuna nad Tln ja ma Tartus siis see variant jäi ära. Aga ma otsustasin riskida ja tellisin kasutatud 6S-i ja siiamaani töötab nagu oleks poest uue ostnud. Mobipunktiga suhtlesin enne tellimist läbi nende Facebooki ja nad saatsid telefonist ka reaalseid pilte, et mis kriimud ja kraamud peal on. Oli ka veidraid asju, nagu näiteks see, et kui telefoni kätte sain (saadeti smartpostiga tasuta) siis oli telefon ikka sisse lülitatud ja nt näpujäljed olid peal, kuigi leheküljel on kirjas, et enne desinfitseerivad ja puhastavad telefoni pinna, et tagada võimalikult uueväärne kogemus.
  Niiet kui sa ikka iPhone poole kiikad, siis võid seda mobipunkti lehte uurida!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Vot kasutatuna ma vist ikkagi ei tahaks osta. Pigem siis juba koos garantiiga (vaatasin, et neil seal 3 kuud garantii ainult). Aga aitäh soovituse eest.

   Kustuta
 16. Mina olin pikka aega kindel, et kui ostan uue telefoni, siis selleks on kindlasti iphone. Lõpuks sain ma aru, et ma oleks iphone'i ostnud ainult välimuse ja nime pärast, sest kõik teised telefonid, mis valikus olid, olid näitajate poolest vähemalt poole paremad ning hind kõva paarsada eurot odavam :D

  Kui lõpuks huawei p10 välja tuli, mille välimus iphone'iga suht sarnane, aga näitajad (eriti akumaht ja kaamera!!) poole paremad, siis olin müüdud. Ma never pole endale nii kallist telefoni ostnud, sest ma pillan ka neid pidevalt maha, aga mõtlesin, et vana huawei lendas korduvalt kivitrepile ja maha jne, ei tulnud kriimugi klaasile, äkki uus sama hea :D

  See uue huawei puhul super (ma ei tea, vb teistel uutel telefonidel ka :D) on see, et juba ostes on peal see nö karastatud kaitseklaas. Mul ühe korra on juba kiviterrassile see kukkunud, klaas terve ja väike mõlk korpusenurgas. Igaljuhul, mina olen väga rahul!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kuigi sõbranna kiidab Huawei p9't, siis vot mina enam Huawei poole ei vaata, sest too viimane just nimelt see sama firma oligi. Küll p8, agaaaaa no sitamaitse suus :D Pagana 3 kuud ilusti hoitud ja lihtsalt annab otsad.

   Kustuta
 17. Anonüümne26.06.17 17:57

  Mul oli varem mehe vana samsung S2 ja nüüd tema vana Samsung S5 ja temal olid telefonid 2 aastat ja ka minul on need samakaua vastu pidanud ja ma pillan telefoni iga jumala päev vastu maad. Ja täiesti ausalt iga päev, liialdamata, vastu betooni, vastu asfalti, on ka teiselt korrusel alla lennanud ja töötab vigadeta. Mehe käes korra kukkudes kaamera fokusseerimine läks katki, aga see tehti garantii korras korda. Mina ei vaheta samsungi just sellepärast mitte millegi muu vastu, sest minusugusel kobal on vaja telefoni, mis igapäev vastu maad lennata võib (ja olles vaid ühe kriimuga viimasest asfaldile lennust)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Oleks mul siis nii õnnelikud kukkumised telefonidel. Eks on ka mul nad nii lennanud, aga küllaltki varsti lendab täpselt sellisel nurgal, et kogu ekraan kildudeks.

   Kustuta
 18. Ma soovitaksin pigem Xiaomi telefone, endal oli eelnevalt redmi note 2, nüüd on redmi note 4 ja no super telefon! On olnud kukkumisi ja pole midagi sellega juhtunud ning hind on nendel lihtsalt niivõrd hea.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Jessand täiesti tundmatud nimed :D Aitäh soovitamast, uurin!

   Kustuta
 19. Mina olen Sony inimene. Juba aastast 2006 vist. Järgmiseks telefoniks ka üks Sony välja vaadatud. Minu valikut kitsendab ka see, et suuri kirjatöid ma telefonis ei tee ja seega ei taha suuremat telefoni kui 4,6 tolli. Ja selliseid on turul vähe.
  Töötelefoniks on mul Huavei, selle üle ka ei kurda aga häirivalt suur on.
  Just5 telefone uuri. Läti bränd. On täheldatud, et 180€ maksev Just5 ja üks 500-eurone Samsung on näiteks samade tehniliste näitajatega.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ooh, peab vist tõesti uurima. Sest kui asi on alla 200 Euro, siis see lausa kannab vist minu nime :D

   Kustuta
 20. Motorola teeb ka veel telefone, kusjuures! Elukaaslasel on MotoG1 juba mitu aastat ja ta tahab uut osta, aga see näru pole nõus katki minema :D mul on endal ka MotoG3 või 4 ja nii odava hinna eest (169€) on telefoni rohkem kui küll olnud - tahan ka peamiselt helistada ja instagramis scrollida igavatel hetkedel. amazonist peaks seda tellida saama, ma pole kindel, kas Eestist saab seda osta veel. Et kui tahaksid veel suvatelefoni, nagunii läheb katki :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Jesas mu esimene telefon oli vist Morotola :D ei tea kas enam seda julgeks osta.

   Kustuta
 21. Mina olen see, kes ostab telefoni kaamera järgi. Umbes aasta tagasi sai tol hetkel turul olevatest telefonidest tehtud valik (peale pikka vaagimist) Samsung Galaxy S7 edge'i kasuks. On jah fancy ja ropult kallis, aga kaamera ka nii-nii hea! Olen kõrvalt saanud katsetada ka iPhone 7 Plus'i, mille kaamera jääb ehk vaid nõks kehvemaks (minu silmale) ja siis ka iPhone SE'd, mille kaamera minu jaoks ei ole midagi märkimisväärset.. väga keskpärane, aga eks SE kasuks räägib selle taskukohane hind ja hea disain. Samuti olen kuulnud head ka OnePlus 3 kaamera kohta. :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mul on kaamera koha pealt silma jäänud Microsofti 950...vist oli. Ja hinna poolest ka maru mõistlik. Nüüd ootangi, et sõber selle heaks kiidaks.

   Kustuta
 22. Olles proovinud paljusid erinevaid telefone, siis lòppude lòpuks ei ole näitajad need, mille järgi valiks. Minu jaoks on Iphone kasutajasõbralikkus nii palju olulisem, kui mõne teise firma telefoni (pisut) paremad näitajad. Enam vist tagasi Androidi peale ei läheks ja loodan, et mu Iphone6 peab veel kaua vastu! Varsti saab 4 aastat!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Vot ma ei oska üldse kurta Androidi üle. Ma ei näe selles ka mitte midagi keerulist :D

   Kustuta
 23. Olen ka just uue telefoni otsingutel ja kindlaks sooviks on osta väike telefon. Kui Elisa lehelt (kelle klient ma olen) otsingusse panna 5-5.5tolli, siis tulevadki sealt ainult kolm iPhone SE'd (16,32 ja 64GB, kusjuures 64GB on odavam kui 32GB), üks Cat ja üks mingi tundmatu firma. Õel on mul iPhone SE ja mulle on selle välimus alati meeldinud. Arvasin, et ei tehtagi enam muid selliseid pisikesi telefone. Õnneks ostsutasin minna ikka teiste operaatorite lehtedele ka. Elionis maksab sama iPhone 50€ rohkem kui Elisas. Tele2-s on aga 5tolliste telefonide valik ulmelai! Hetkel jäi mulle silma ZTE Blade A610, millel on 4000mAh aku. 4000! vs iPhone SE 1642mAh-iga. Kaamera on küll kehvem 8MP vs 12 MP, aga see aku.. Kusjuures just nüüd avastasin, et Tele2 paigutab need iPhone'd 4tolli alla, mujal on 5 olnud.. Ahjaa.. see ZTE maksab ainult 132€ - How cool is that! / mul kunagi oli ZTE ja olin sellega ülirahul.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma ka eelistan väiksemat ekraani. Sest ega tegelikult pole mul selle suurega ka miskit teha. Jah... ööpimedusea suuremalt ekraanilt parem youtube vaadata, aga no elab üle. Kogu aeg vaatan kuidas kaamerad varsti läpakate mõõtmeid võtavad.
   Mul vist oli ZTE. Kui mul telo puruks kukkunud, siis suudan firmale uue võimaluse anda :D see vist jah kukkus.

   Kustuta
 24. Anonüümne27.06.17 10:34

  Võib-olla tasuks lihtsalt oma asju rohkem hoida. Loen seda postitust ja neid kommentaare ja enamasti on neis tegemist ohjeldamatu laristamisega ja ebamajanduslikkuse ning hoolimatusega. Kuidagi väga kurb hakkas...

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma räägin, et vahet pole kui palju midagi põhjendad või seletad, alati leidub ka selliseid arvamusi. Loodan, et sul on taskurätte.

   Kustuta

 

Kuu loetuimad postitused