Millega mängib kolmeaastane?

Täpselt sama kaua aega tagasi kui Instas kuulutasin, olen ka Ollile lubanud, et läheme varsti stuudiosse ja teeme temast koos lemmikute mänguasjadega pilte. Need on need vähesed korrad kui O. vabatahtlikult on nõus kaamera ette tulema. Ausõna, võiks ju eeldada, et täielik õnn, et mul selline modell kogu aeg kodus on... aga too keeldub poseerimast :/

Nagu juba eelmises postituses kirjutasin (link), oli O. möödunud nädalal haige ja üldse oli tegemist nii-nii palju, et Olli mänguasjade üles pildistamine ja nendest blogimine ei olnud absoluutselt prioriteediks. Kuigi jah, O. päris nii ei arvanud ja mu süda tilkus iga kord verd kui ta mulle seda meelde tuletas, et pidime ju pildistama. Seega lõpuks eile me selle mini-sessiooni ära tegime.

Olli huvid ja lemmikud mänguasjad vist ei üllata tegelikult mitte kedagi. Autod, autod ja veel kord autod! Neid on tal kottide viisi. Mul ei ole aimugi kus need kõik on tulnud. Loomulikult on Inglismaa vanavanemad väga suure osa saatnud, aga samas on neid autosid ikkagi väga-väga palju... et kohati ma tõesti ei saaaa aru kuidas need kõik on meie majja sattunud.
Kui mingi aeg tagasi olid O. kõik mänguasjad toas (kastides, virnades, laiali), siis saime kiiresti aru, et ega ta ju ometi kõikidega mängigi. Seega olemegi nüüd autokotte vahetama hakanud. Suvised õueautod on nagunii nüüd soojemaid ilmasid ootamas, et lõpuks kolikambrist välja tulla. Tegelikult kehtib see vahetamise teema kõikide tema mänguasjade ja raamatute puhul. Kui peidus olnud asjad välja tood, oleks nagu jõulud jälle saabunud, sest avastamist kui palju.

Hetkel on Oll väga huvitatud viiu-viiudest. Ehket tuletõrje, politsei ja muud päästemasinad. Ilmselt aitab sellele kaasa, et kõikides viiu-viiu autodes on sees sireenid ja tuled. Ilmselgelt pole need minu lemmikud.


Kõige lemmikumad on tal aga ikkagi väikesed mudelautod. Neid tassib ta nii Tallinnasse minnes seljakotis kaasas (mitte muidugi kõiki), kui ka taskus lasteaeda. Aga oh halasta, ega ta neid teistele lastele väga anda taha. Mitte, et ta kade oleks, aga ta arvab, et teised teevad katki ja nii olen kuulnud, et ta palub õpetajatel alati enda kaasa võetud asi kõrgele riiulile ära tõsta.
Teiseks suureks lemmikuks on Ollil legod. Hetkel ei ole me veel väiksemaid nuppe ostnud ja nii mängib ta edasi oma Duplodega. Ei, tegelikult mõni väiksem lego auto on meil olemas, aga kuniks ta ise nendest autosid kokku ei pane, ei näe ma ka mõtet väikeste juppide ostmisel. Jaaa, tegelikult tahaks üldse, et Olli tuba valmis saaks. Siis tehku omas toas oma mänguasjadega mis tahab.


Suur raamatusõber on ta samuti. Valisin meie praegusest raamatute kogust viis täitsa suvalist raamatut (tegelikult neli, Laura võtsin teadlikult). Suvalist siis selles mõttes, et tal ei ole otseselt eelistusi. Loeme vahelduva eduga kõiki, või lehitseb ta niisama üksi lehti. Ainus eelistus on Laura raamatud. Neid loeme me enne magama jäämist nii lõunal kui õhtul. Üks jutt. "Loeme" on ka suhteline, mul on peas need :D Ja siis Oll pahandab, et "emme, mits sa silmad kinni loäd?".


Ma ei jõua aga ära oodata, millal ma muutun produktiivseks ja organiseerin Ollile mingisuguse pliiatsite organiseerija. KÕIK on kuskil karpides. Ei ole nii, et vildikad ühes, pliiatsid teises, markerid kolmandas. Ma ei ole ausalt mingi OCD kalduvustega, aga häirib see, et kõik on mitmes karbis koos. Ilmselt siiski nii palju ei häiri, et ma midagi veel muudaks :D


Kes mäletab, siis mõni kuu tagasi meisterdas A. Ollile turuleti. O. ise soovis, aga kui see valmis sai, kadus noormehel huvi. Tegemine oli põnevam kui asi ise. Mistõttu viisime selle üles stuudiosse hoopis propsiks, mida ka pildistamistel olen kenasti kasutada saanud. Lisaks on meil veel paras ports pehmeid juurikaid ja muid köögivilju... mida lastele mööda stuudiot loopida meeldib. Ja noh, stuudios Ollile meeldib ka seal mängida.
Pidingi eile 1. juuni puhul arvuti üles stuudiosse viima ja seal tööd hakkama tegema... aga aeg ilmselgelt lendab liiga kiirelt. Peaks palju asju tegelikult stuudiosse juurde tellima, mis aitaks mul elu seal veidi paremini organiseerida. Alustades riiulitest ja lõpetades ruloodest (mida ma ikkkaaaa veel pole jõudnud tellida).

Rääkides nüüd aga teemasse, siis mulle tundub, et O. huvid ei ole väga palju ajaga muutunud. Ikka autod, autod,  autod, pusled, raamatud, legod ja lisaks veel mingi pudi-padi.


6 comments:

 1. Anonüümne02.06.17 08:33

  Meie 2-aastane on täpselt samade huvidega nagu Oliver :) Autod ja eriti viu-viu autod on põhilised. Nii vahva on vaadata, kui pikki ja enda jaoks huvitavaid mänge suudab nende pisikeste autodega välja mõelda.

  VastaKustuta
 2. Minu 3,5-aastane on samuti päästeametimasinate fänn. Lisaks sellele on meil olnud pool aastat juba dinofaas. Duplod on asendunud suurema õe tüdrukute minilegodega:D

  VastaKustuta
 3. Väga fotogeeniline laps! ..piltidele superlike :)

  VastaKustuta
 4. Anonüümne04.06.17 18:14

  Kolmeaastane on üks sõna.

  VastaKustuta

 

Kuu loetuimad postitused