Operatsioonile, vol 2

Täna saabus lõpuks see kaua oodatud päev, mil saime Olliga minna kurgu-nina-kõrvaarstile. Kuigi alguses oleks tahtnud varasemat arstiaega, kuigi teadsin, et kuu aega ongi enamasti need järjekorrad (eriti Elvas), siis läks tegelikult kõik päris hästi. Olime ju esmaspäevani Tallinnas, sain kõik sugulased lähedalt ja kaugelt jälle üle vaadata ning paar päeva hiljem juba oligi tänane päev käes.

Ma ei hakka keerutama ja ilmast pikalt rääkima - Olli adenoidid (või adenoid?) on väga suured. Kuigi pildilt ta näitas nende asukohta ja enda loogikaga sain aru, et päris kinni ei ole see asi Ollil seal, siis talle suhu vaadates ütles arst kohe, et adenoidid olemas. Reaalselt ei läinud kaks sekundidki mööda kui kõik talle näha oli. Mind see muidugi hirmutas, aga arsti kuidagi toolil nihelema ei pannud. Ilmselgelt tema jaoks pigem tavaline asi.

Aga nagu nimme pidavat praegult Tartus olema kollektiivpuhkus ja aega ta meile opiks panna ei saanud... saan ise juuli lõpus telefonikõnedega pommitama hakata. Arst ütles, et oli kirjutanud küll juurde, et võimalikult varakult saaks aja... aga kui kuskile vahele meid ei saa nihutada, siis maksimaalselt poole aasta pärast see opp Ollil olema saab.

Nüüd hakkasin uurima ja mõtlema tasulise operatsiooni peale. Samas arst ei öelnud, et see nüüd NIIII metsikult hädavajalik oleks ja kiiresti peaks toimuma. Lihtsalt kuna see on tal nii suur, siis et lapse enda elu ja olemine oleks parem, võiks see muidugi võimalikult varakult toimuda (Ollil see siiski osaliselt takistab hästi hingamist JA ka kuulmist, aga ma absoluutselt tardusin ja ei küsinud selle kohta täpsemalt. Lasi mingi masinaga Ollile vist õhku kõrva ja sealne jooneke kinnitas seda, et jah, adenoid suur). Mitte, et ma lapse tervist rahas mõõdaks, aga ausalt ütlen, siis päris 500 Eurot selle asja peale ei tahaks panna. Okei, oleks asi KRIITILINE, aga seda see ei ole (süõ). Ning paraku on adenoididega see, et need võivad tagasi kasvada. Ma maksaks selle suurema summa kui see garanteeriks, et neid rohkem ei tule. Sõbrana just rääkis kuidas ta käis neid väiksena kolm korda lõikamas. KOLM!!!

Hetkel ma eelseisvat operatsiooni ei karda. Eelmine postitus samal teemal ja teie kommentaarid andsid mulle palju julgust ja head nõu (link). Seega ma tean, mida oodata... samas just see mõte kui laps narkoosi alla pannakse, see ilmselt hirmutab kõige rohkem.

Kellelgi sellist ime on juhtunud, et panevad opile aja ja siis millalgi enne seda avastatakse, et enam pole adenoide?! :D
12 comments:

 1. Meie 3 aastane tirts käis jaanuaris Tartus Tamme erakliinikus adenoidi opil. Adenoidid olid väga suured, arst ütles peale lõikust, et ta ei uskunud, et nii suur, seega pilt ei näita ka päris täpselt seda adenoidi suurust. Lõikuse järel tekkis seetõttu ka verejooks, aga õnneks lõpuks kõik sai korda. Meie tütrel oli juba sellline imelik hingamine tekkinud selleks ajaks. Vahepeal nagu hoidis hinge kinni ja siis hingas. Tamme erakliinikus oli tasuline lõikus 90.- euri kui ma eksi, ootasime mõned kuud seda aega. Muidu oleks pool aastat olnud ooteaeg, seda ma aga ette ei kujutanud. Nägin ju et tal oli hingamine häiritud ja magamine muidugi ka. Magama jäämine oli raske, kuna üritas nina kaudu hingata aga see ei õnnestunud ja siis rabeles jne. Mina soovitan küll võimalusel see lõikus võimalikult kiiresti ette võtta. Adenoidid ära ei kao, laps lihtsalt kasvab suuremaks.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ainult 90 :O Ma nüüd mõtlen, et kas siis poole aastaga on hinnad tõusnud, aga Tammes näitab hetkel 390 Eurot see opp.

   Kustuta
 2. Anonüümne12.07.17 13:54

  Meile soovitas arst väiksematesse linnadesse operatsiooni aegu vaadata. Et on vähem patsiente ja personaalsem lähenemine. Pelgasin, sest ikkagi mu meelest Tallinn-Tartu on meditsiinimekad, aga lõpuks sai otsustavaks see, et saime operatsiooniaja kolme nädala pärast ja ühte väiksemasse linna. Jäime väga rahule.

  Kui hind on 390, siis ma ka kaaluksin ja tahaks võimalikult kiiresti aega saada.

  Ise harrastan ka meditsiiniturismi, olen käinud eriarstide juures väiksemates linnades.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma ka alguses pelgasin, aga tänu nendele samadele postitustele on päris mitmed mulle kirjutanud, et on käinud ka väiksemates haiglates ja asja lihtsalt kiiremini tehtud saanud.
   Eks mina kaalun ka kindlasti seda 390 Euro maksmist, aga enne uurin ikkagi erinevaid võimalusi :)

   Kustuta
 3. Seal oligi tookord ka kahe hinnaga need opid, variant 1 siis saad kohe opile, haigekassa ei toeta, hind pea 500. Vairant 2, haigekassa tasub osaliselt opi summa, ootad veidi kauem, hind 90.-. Meie panime aja siis kui uue aasta opiajad olid alles neile tulnud ja öeldi, et täituvus väga kiire. Ju siis hetkel on need ajad täis. Ma soovitan sealt küsida.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Jaa, vot need hinnad ongi mulle silma jäänud, et põhimõtteliselt kohe nüüd saad opile, aga sellel oma hind. Arvata on, et need kiirelt täituvad. Ilmselt kui õigel ajal jaole saada, siis ei peagi pool aastat ootama, vaid palju vähem.

   Kustuta
 4. Meie käisime paar aastat tagasi Medicumis, maksma peab vist vaid narkoosi eest. Kokku läks 60euri ja järjekord oli vist mingi kuu. Minu teada on Haigekassa leping Tamme erakliinikul ja Medicumil. Helista ja kindlasti uuri hindu ja järjekorea pikkust. Täishinna maksavad vist vaid need, kel haigekassa kindlustus puudub, ülejäänud maksavad vaid mingi teatud osa summast.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh soovituse eest. Kindlasti uurin ka Medicumi kohta!

   Kustuta
 5. Minu kolmene käis nädal aega tagasi Tartus adenoidi opil, Kuperjanovi tänaval. Kirurg ütles, et tal oli ikka väga suur adenoid ja kui tavaliselt kestab lõikus nii 15min, siis minu laps oli üle poole tunni narkoosi all, sest kui adenoid on suur, siis lõikekoht on ka suur ja verejooks ei tahtnud hästi kinni jääda. Pärast magas üle tunni aja ja ärkas üsna hea tujuga. Jäätist ei tahtnud :P Ma panin aja 6. detsembril ja sain 7. augustiks. Juunis helistati ja lükati opp kuu aega varasemaks, kuna õigel päeval ei olnud anestesioloogi tööl.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Okei, seda on hea teada. Hirmutav, aga samas hea, et saan end nö valmis panna, et nii võib ka minna. Nüüd kui on teada, et opp seisab ees, on ikka tunne hoopis teine. Palju reaalsem... hirmuäratavam.

   Kustuta
 6. Mina käisin oma pojaga, kes siis oli sama väike kui sinul ka Tartus, aga ei maksnud midagi, ootasin mitu kuud küll, kriitilist nende adenoididega küll midagi ei juhtu, lapsel ebamugav hingata vbl, tagasi see, mis lõigatud, ei tule, äkki tehti halvasti opp su tuttaval, oma maakonna haiglas teatati ròòmsalt naeratades, et me võime siin ka teha, aga ilma narkoosita, seome ta tooli külge kinni!!!! Mida nagu, minu lapse...

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mina olen paljudelt kuulnud nii seda, et on tagasi kasvanud ja et tagasi kasvamise võimalus on alati olemas.
   Oi jah seda inimeste huumorit, mõni kohe ei oska.

   Kustuta

 

Kuu loetuimad postitused