Esimene nädal lasteaias

Ei saa minagi rääkimata jätta Olli esimesest lasteaianädalast sellel õppeaastal. Kuna täna on tal selle nädala viimane lasteaiapäev, siis on ka sobilik see nädal kokku võtta. Meenutuseks lisan postituse möödunud aasta esimesest nädalast ja muljetest (link).

Läks nii nagu lootsin, et O. on nüüd vanem ja targem ning mõistab paremini olukorda. Kuigi vahepeal oli vaid kaks kuud pausi, siis lasteaeda minek (just hommikul kodus) on nagu öö ja päev. SÜÕ muidugi selle peale, mis järgmisel nädalal on.


Täna hommikul oli muidugi natuke kurvem nägu tal peas, samas see oli segu sellest, et vanaema peaks talle külla tulema ja segadust tekitas see, et mitte täna, vaid homme. Arvas teine, et käib aias ära ja vanaema tuleb talle vastu (selle asemel ei lähe ta homme üldse ja meie läheme vanaemale vastu).

Lasteaiast tagasi tulles oleme pikemalt alati vestelnud (ega meie kodutee ongi üks parajalt pikk maa jalutamiseks) - uurin kuidas tal läks, kas talle meeldis seal, mida ta sõi ning kellega mängis. Taaskord selline "ahaaa" hetk oli talle kui ütles, et pani üksi puslet kokku ja keegi ei mänginud temaga. Ütlesin talle, et kutsugu siis endaga mängima keegi homme ja tema vaatas mind üllatunud näoga, et kas see on tõesti võimalik variant?! Imestasin vaid :D

Mul on hea meel näha (ja ausalt kergendustunne südames), et suveläbi seletamist ja õpetamist on vähemalt esimese nädala põhjal vilja kandnud. Õpetajatega ma muidugi veel ei ole sellel teemal rääkinud ja ootan ilmselt teise nädala ka ära... aga tundub, et Olli enda jutu põhjal on ta natuke rohkem end eest ehk seisma hakanud. Vähemalt seda ta räägib mulle kui tuleb jutuks, et keegi temalt mõne asja ära võttis või lüüa tahtis. 

See on mind ju kogu aeg natuke närinud, et Oll nii palju vanem osadest lastest on. Tean, et vähem kui aasta pärast ei mängi see pool aastat ja natuke peale enam mingit vahet... aga veel eelmisel õppeaastal mulle tundus, et mängis ikka Olli jaoks palju rolli. 


0 comments:

Postita kommentaar

 

Kuu loetuimad postitused