Tagasi kooli?!

Ütlen ausalt, et ma ei oleks arvanud, et nii varakult hakkan jälle mõtlema kooli minemise peale. Kui 2014. aastal ülikooli lõpetasin, mõtlesin küll, et nüüd 10 aastat hoian vähemalt ülikoolist eemale, sest ei viitsi enam koolis käia. Ikkagi ju vahelduva eduga 16 aastat koolis käinud (kes tahab matemaatik olla, siis keskkool kestis minu jaoks 13 klassi), aga vot juba möödunud kevadest ikka mõtlen... ehk oleks varsti jälle aeg?

Plaanisin sellel aastal juba EKA fotograafia magistrisse kandideerida, aga siis sai reaalne mõistus minust võitu. Esiteks on sinna raske sisse saada ning teiseks on tegemist Tallinnas asuva õppega... päevaõppega! Ehket kuniks me reaalselt ei plaani pealinna poole ümber kolida (süõ), pole mul väga mõtet enda ego boostimise pärast ka sinna kandideerimisele nö aega raisata (ettevalmistused, sõidud jne). Sest ega ma isegi kahtlen, et esimesel katsel sinna sissegi saaks.

Esimene aasta ülikoolis.
Täna sattusin uuesti EKA kodulehte lehitsema ja mida ma näen - tsükliõpe. Meediagraafika eriala! Ainult, et seal on üks suur AGA. Tsükliõpe on tasuline ja ma absoluutselt keeeeeldun veel ühe bakalaureuse kraadi eest maksmast!!! Eriti kui tasuta baka ja magister mul veel täiesti antud on (eeldusel, et piisavalt heal kohal sisse saan). Seega võin enda EKA unistusele vist hetkel küll head aega öelda. Ma isegi ei tea miks ma just sinna niiii väga tahan... no okei, ma tahan fotograafia magistrisse ja mujal ma seda ei saa.

Vaatasin siis endale veidi lähemale jaaaa ilmselgelt Tartu Ülikooli suunas. Paraku ei paelu mind seal küll väga mitte miski. Vaatasin inglise keelt ja kirjandust, aga ohooo, selleks peaksin nii eesti keele kui inglise keele eksamid uuesti tegema, sest nendes sain ma naeruväärselt vähe punkte. Inglise keel oli üleüldse minu eksamiaastal ikka väga spetsiifilise sõnavaraga. Lisaks juksis eksami ajal meil lint ning mul on endalgi piinlik tunnistada, et sain seal 79 punkti. PIINLIK! Siis aga vaatasin saksa keelt ja kirjandust ning täiesti ajuvaba kui palju vähem punkte seal peab olema, et kandideerida. Ja saksa keeles olid mul väga tugevad punktid.

Ei kujutaks aga üldse ette, et hakkaksin pere ja töö kõrvalt veel päevaõppes ülikoolis käima. Tunnen, et selline asi saakski jääda alles palju kaugemasse tulevikku kui laps(ed) suur(ed).

Minu üks esimesi katsetusi enda "uue" peegelkaameraga (Nikon D3100).

12 comments:

 1. Anonüümne18.09.17 16:56

  Tartus on ka Kõrgem Kunstikool, sealt ei võiks midagi silma hakata?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Vaatasin jah, et seal samuti fotograafia, aga seda tunnen, et tahaks magistris juba teha kui üldse.
   Meedia- ja reklaamidisain tundub ka tegelikult põnev, aga kõik on 4 aastat. Johhaidii :D

   Kustuta
 2. Kui tahtmine harida suur, siis alguses proovida äkki väiksemalt, Tartu KHK pakub väga palju erinevaid koolitusi näiteks http://khk.ee/koolitus/koolitus/koik-koolitused

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh soovituse eest! Seal ikka päris palju põnevaid koolitusi. Pean uurima hakkama.

   Kustuta
 3. Anonüümne18.09.17 17:03

  Aga miks mitte Tartu Kõrgem Kunstikool? Kuna tegu on rakenduskõrgkooliga, siis peaks sealne haridus ka bakadiplomi omajale siiski tasuta olema. EKA fotograafia ei tundu väga sinu teema.. suuremas osas saavad magistriõppesse sisse sama kooli bakalõpetajad, kelle stiil on sinu piltikeelest ikka palju kontseptuaalsem. EKAs õpitakse pigem kunsti tegema ja mulle on jäänud mulje, et sulle pakuks rohkem huvi enese tehniline edasiarendamine kui superdiipide fotoesseede välja mõtlemine.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Täiesti võimalik muidugi. Eks ma pean ka Kõrgema Kunstikooli õppekavaga rohkem tutvuma, sest EKA pole nagunii realistlik elades Lõuna-Eestis.

   Kustuta
 4. Oh nii äge unistus, ehk ühel päeval! EKA on super ja tegelikult on meediagraafika erialal fotograafia aine ka olemas, muidugi not the same, aga niisama mainin..:))

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aga pagan see tasuline on :D Samas kui kunagi tulevikus see ette võtta, siis ehk enam ei kobise selle üle :D

   Kustuta
 5. Anonüümne19.09.17 07:44

  miks sa 13 aastat koolis käisid? jäid istuma??

  VastaKustuta
 6. Anonüümne19.09.17 14:46

  Ei saa õppimata, no ei saa :D Ma ise igatsen ka õppimist. Pideva liikumises oleku tõttu ei õnnestuks aga ülikooli hetkel vähemalt enam minna, nii et et ma olen mõelnud sellele, et e-kursuseid võtta. Vähemalt välismaalt leiab väga palju erinevaid variante. Ise olen uurinud laviinipääste kohta ning kirjutamise kohta aga hetkel ei ole veel asi tegudeni jõudnud, vaid kogun hoogu.

  Pika kommenaati lõpetuseks - viska pilk peale, mida pakutakse e-kursustena, kus saab osaleda kas Skype vahendusel või siis ühise virtuaalse keskkonna kaudu.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tead nende e-kursustega ongi see häda, et ma tahan inimeste sekka :D :D Teine variant on kuskile palgatööle minna, et "inimeste seas" olla.

   Kustuta

 

Kuu loetuimad postitused