Kui pilte ei saa...

Mul oli eile täiesti kindel plaan, ütlesin isegi emale kõva häälega välja, et ma ei plaani sellel aastal siia blogisse enam kirjutada. Täna hommikul ärkasin aga mõttega, et nii tahaks midagi kirja panna. Tunnen, et kirjutamine on mu jaoks hetkel nii kaugeks jäänud, kuna on asju, millest ma lihtsalt ei saa kirjutada, sest puudutavad teisi inimesi mu elus... ja siis ongi tekkinud natuke tsensuuritunne - kui teatud asjadest ei saa kirjutada, ei taha nagu üldse kirjutada. Seega see on minu järjekordne püüe sellest kõigest üle olla ja elu edasi elada... nagu tsensuuri poleks (ei, keegi ei keela mul kirjutada, aga viisakas on lihtsalt kirjutamata jätta ja ka seda ei kirjuta ma siia selleks, et tekitada mingit huvi... tahtsin lihtsalt natukene selgitada, miks viimasel ajal kirjutamisest kaarega mööda "kõnnin").

Esimese asjana, mis vajab minus välja elamist on Olli lasteaiapildistamine. Olgu öeldud, et jah, osalt saan aru, et ma olen järgneva põhjal mõne arvates kindlasti over dramatic, aga samas... ei ole ka. Nüüd olen suutnud juba maha rahuneda, aga närvi ajab ikka.

Nimelt oli meil juba tükk aega teada (mitu nädalat), millal me Olliga Tallinnasse sõidame. Mäletasin O. koosolekult, et "millalgi oktoobris" pidi toimuma tema lasteaiapildistamine, seega mõtlesingi uurida, et kas see on nüüd juba selgunud, sest ideeliselt saime siis veel enda plaane nihutada (paari päeva võrra maksimaalselt). Jaaaa nagu arvata oli, plaaniti seda teha täpselt samal päeval kui pidime ära sõitma. Nagu kirjutasin, siis saime enda plaane veel ümber teha ja pole hullu startida 4h hiljem kui algselt plaanisime.

Esmaspäeva hommikul kell 9 hakkasime just kodust välja astuma, et lasteaeda suunduda pildistama, kui helistab O. õpetaja, et pildistamine jääb ära. Long story short, oli fotofirma valed kuupäevad endale märkinud. Uut kuupäeva ei teatud sellel hetkel öelda ja nii ei jäänudki meil midagi üle kui Tallinnasse sõita, loota, et ÄKKI pildistatakse siis hoopis järgmisel nädalal kui me jälle Elvas oleme, et Oll ka ikka rühmapildile saaks (sest niisama portreepildid saan ma tõesti temast ka ise kodus teha).

Siis aga selgus, et pildistamine toimub TÄNA. Oh jessas kus ma läksin kettasse. Ma pole ammu juba nii pühaviha täis olnud ühe firma peale (ja kusjuures mul on viimasel ajal jube palju kokkupuuteid erinevate firmadega, mis mind nii närvi ajavad). Eriti kuna tegelen ka ise fotograafiaga, siis tollel hetkel ma tõesti ei suutnud ette kujutada, kuidas saab nii suure pildistamise puhul kuupäevad sassi ajada. Nüüd juba olen maha rahunenud, sest jummel teab mis neil toimus. Omastki kogemusest, on jõulude eelne aeg päris kiire ja kreisi, seega püüan ka neid mõista.

Nüüd aga ajabki mind vihale lihtsalt see ääretult totter olukord, kus ma ekstra üritasin meie plaanid nii sättida, et Oll kindlasti rühmapildile saaks... ja ta ei saa. Muidugi, eks me kõik elame selle üle, et ta sinna ei saa, aga asi on minu jaoks põhimõttes. Ilmselgelt oleks ka minu jaoks küllaltki ükskõik mis päeval muidu pildistamine toimuks, oleks me Elvas sellel kuul. Isegi haiged lapsed tuuakse selleks puhuks pildile ja meie lihtsalt ei saa (ei, ma ei saa varem Tallinnast ära tulla, sest mul on endal kliendid sellel ajal juba).  Ning ei, pole vaja soovitada, et ma "photoshopiks" O. pildile. Täistotrus.

Pilt möödunud aasta lasteaiapildistamiselt.
Plaanisin tegelikult mitmest asjast kirjutada ühes postituses, aga tundub, et piirdume täna sellega. Ja äkki kirjutan veidi varem kui 3 nädala pärast jälle :D Who knows.

0 comments:

Postita kommentaar

 

Kuu loetuimad postitused