25 / 11 / 2017

Tahtsin juba eile ühte postitust kirjutama hakata (mida ma plaanisin nüüd, aga tuleb välja, et tahan niisama halada), aga loogiline mõistus sai võitu - töötle kõigepealt pooleli olevad pildid ära, sest järgmisel päeval on Tallinnasse sõit. Jaaaa ma ei ole veel viitsinud uurimagi hakata, kas Lightroomis saab samuti pooleli oleva töötluse nö kaasa võtta kui arvutit vahetad. Nimelt Premier Pro's (videomonteerimine) saab ja ma tahaks eeldada, et saab ka LR'is... aga nagu ütlesin - ma ei ole viitsinud uurida.

Ja nüüd ei tea kas see on märk kõrgematelt jõududelt (et puhka), aga istun rongis ja alates ärkamisest on pea paks. Selline migreeni eelne seisund. Möödunud korral käisin apteegis ja soovitati Solpadeine'i võtta (ja pöörduda perearsti poole), võtsin ja tundus, et toimis, sest peavalu läks üle (ja asendus valuga rinnus... aga need ei ole seotud). Võtsin nüüd hommikul tableti sisse, aga ei midagi. 

Mis tuletab meelde, et pean ka migreeni pärast arstil käima ja endale need spetsiaalsed migreenirohud sebima.  Mõned pulmakuupäevad on juba paigas ja ma ei taha, et läheks sama moodi nagu möödunud suvel, kui pidingi ühed ilupildid tegema migreeniga (pruutpaaril loodetavasti polnud aimugi, sisimas aga tahtsin surra).

Mitte kunagi ei või toimuda reis ilma selle paganama migreenita. Tundub, et ärevus, mida tekitab minus reisimine (wow... Tallinnasse ja tagasi), toob selle kõik esile. Samas on mul ärevus iga kord kui näiteks keegi pildistama tuleb ja ma ise vähemalt ei tunne, et nüüd reisi pärast rohkem paanikas kuidagi oleks. Halooo, täna ärkasin üles peavaluga.

Eelmised neli lõiku kirjutasin rongis loksudes, nüüd on kell juba sama päeva pärastlõunal ning migreen läinud. Kuigi ma enam ei taha ühtegi valuvaigistit üle ühe tableti korraga võtta (mul oli päris mitu head aastat tagasi nendest... kerget viisi sõltuvus), võtsin ühe Solpadeine'i veel ning imedeime - 20 minutit hiljem oli inimese tunne. Kellel endal pole migreeni olnud, siis kestab see minul tavaliselt vähemalt 12h kui mitte 24h ning see ei ole nagu tavaline peavalu. See on päris kohutav, mis enamasti saabub ühes pideva oksendamisega.

Küll aga ei taha ma neid paratsetamoole tulevikus enam väga neelata, seega arsti juurde minek ootab kohe kindlasti ees. Niigi olen oma kolm aastat seda edasi lükanud ja üritanud toime tulla ning õnnele lootma jääda, et migreenipäev ei lange kokku mõne tähtsa sündmusega.

Sellel korral võtan Tallinnas natuke rohkem aja maha kui tavaliselt. Kaasa aitas muidugi Tulbi Fotostuudio täis bookitud kalender, aga ehk mul ongi seda hõredamat pildistamisnädalat vaja, et kõigi teiste pildid tehtud saaks.

PS!!! Kui sa veel ei tea, siis kasutades koodi 'FOTAIL', saad -20% hinnast alla KÕIKIDELT toodetelt Prindistuudio (link) kodulehelt! Sealhulgas postkaardid, kalendrid ja ka tavalised fotod!11 comments:

 1. Anonüümne25.11.17 17:23

  Migreenirohud jällegi ajavad paljudel südame pahaks. Mina alati kaalun pikalt, et kas ikka see tappev peavalu kaalub selle rohust tekkiva piinavalt halva enesetunde üles :D Mul muidugi migreenist endast halb ei ole ka, et oksendaks vms, aga peale Immigrani võtmist suudan järgmised 4-6h ainult magada või diivanil lamada.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tegelt?! Ma ei saa aru mis kasu nendest rohtudest siis üldse on? Ma naiivselt siin arvasin, et võtad tableti sisse ja asi ants. Noh, et umbes nagu praegult Solpadeine'ga on õnneks läinud, et võtad sisse ära ja rahu majas.
   Sest kui südame pahaks ajavad... mul on migreenigagi süda paha ju :D Peavalu võtab vähemalt ära ikka??? :D

   Kustuta
  2. Anonüümne26.11.17 00:38

   jaa , need migreeni tabletid pidid ikka suht hullult mõjuma. mu tädi võttis neid ja tal oli pärast veel hullem-okaendamine, nõrkus, väsimus.

   Kustuta
 2. Anonüümne26.11.17 00:31

  Mul selline imelik küsimus,et kas sa võtad beebipille ja kui jah, siis kas sa ei arva, et just need pillid võivad su migreene esile kutsuda või kas oled uurinud infolehelt, et kas neid pille ohtlik võtta ei ole kui sa migreene põed?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma olen kusjuures arvamusel, et mul tekitab migreeni spiraal. Sest kui järele mõelda, tekkis esimene migreenihoog küllaltki pärast selle paigaldamist, aga tollel hetkel mõtlesin lihtsalt, et... lapsesünniga igast põnevaid asju kehaga juhtunud. Lisaks sellele on mul emal migreen tihe külaline ja eeldasingi, et noh, nüüd mul ka. Samas pole see kinnitust saanud ja eks ma pean tõesti arstiga sellel teemal konsulteerima lähemalt.

   Kustuta
 3. Anonüümne26.11.17 01:20

  Ma juba enne 1.klassi minekut ehk peaaegu 20 aastat ka migreeni ja pingepeavaludega võidelnud, õuuuudne :) Migreenirohud ajavad tõesti mul ka asja hullemaks. Praegu ainuke asi, mis toimib, on rohkelt vee joomine ja Dolmen lahustuv valuvaigisti - toimib kiirelt ja aitab enamasti hästi, erinevalt teistest valuvaigistitest (vähemalt mul) :) Nii et enne retseptiravimeid proovi kindlasti Dolmeni pulbrit!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh soovituse eest. Varun igaks juhuks seda ka koju, sest hetkel tänan õnne, et Solpadeine'i leidsin ja siiani see toiminud (süõ).

   Kustuta
 4. Anonüümne27.11.17 00:26

  Ma ei mäleta, kuidas sul lood nõeltega on aga kas nõelravi oled mõelnud proovida? Mul aitas nõelravi ka psoriaasi veits tagasi tõmmata, kui toona korralikult "kuuritamas" käisin.

  Üks variant oleks veel ka kiropraktiku külastamine. Ma oskasin Tallinnas isegi ühte väga head kiropraktikut soovitada, aga nii hoiatuseks, et esmakülastuse hind võtab pisara silmist välja. Ma ise pidin lõpuks rahakotirauad lahti lööma, sest mingil põhjusel (tõenäoliselt tarkusehamba välja tõmbamisest, mis sai tehtud juba mitu aastat tagasi) tekkisid lõualiigesega sellised probleemid, et üks vahe ei saanud isegi õuna hammustada ning suud korralikult lahti teha. Kuna probleemi tekkepõhjus polnud kindel siis ta eelnevalt mulle "ravigarantiid" ei andnud, aga kohale minnes pani käed korda ning sõna otseses mõttes lõi korra majja :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Olen käinud nõelravis ja tegelikult sain väga positiivse kogemuse sealt. Nimelt olid mul kohutavad valud ja oksendamishood alati kui päevad algasid. Kord ropsisin Viru keskuse ees lihtsalt. Seega tõesti võiks sinna uuesti minna.

   Kustuta
 5. Anonüümne27.11.17 13:55

  Ära ühest kommentaarist ehmu. Kindlasti suhtle perearstiga sel teemal. Tarvitan ise aastaid migreenirohtu (ei ole eelpoolnimetatud Imigran) ja suudan edukalt ka tööd teha, kui olen tableti manustanud. Valu ei pea kannatama :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kindlasti räägin :) Ja ega ausalt öeldes ma vist eelistan oksetunnet ja nõrkust iga kell sellele migreenipeavalule.

   Kustuta

 

Kuu loetuimad postitused