Südamejutud

Ja ongi kaks nädalat möödas kui arvasin, et nüüd olen taaskord blogijärjele jõudmas. Kohati mõtlen, et oleks ikka võinud rangelt endale kindlaks jääda ja sellel aastal enam mitte blogida... aga küllap kellegi elu ei muutu kui ma tõesti kaks-kolm korda kuus siia kirjutama juhtun.

Tegelikult olid mul omad hädad, miks ma ei tahtnud siia kirjutama tulla. Nimelt tekkisid mul kolm nädalat tagasi hingamisraskused ning pärast nädal aega piinlemist läksin lõpuks ka arsti juurde. Nimelt oli mul ühe asjana roietevaheline põletik. Normaalne! Kuigi geel, mida selle raviks kasutasime, toimis ikka marukiirelt (nädal aega piina ja lõpuks olin kahe päevaga valuvaba), tegi see mu niiiiiii uniseks. Seda ma alguses muidugi geeliga ei seostanud, tundus absurd (kuigi sõbrannalt küsisin, et kas on võimalik üldse... ta vastas, et ehk ma olen rase lihtsalt :D... ei). Ja nüüd paar päeva tagasi lõi valu mulle uuesti sisse, panin uuesti geeli (oleks võinud arstile helistada, aga eiiiii) ja siis sain aru, et asi ikka oli geelis, sest miks ma peaks kell 11 hommikul täiiiiesti rampväsinud olema?! 

Kuna mul olid hingamisraskused (valu rinnus... ja tegelt mul on üks pikem postitus sellel teemal juba valmis... selline vol 1, lootuses, et ikka uuesti kontrolli lähen ning saan vastused, et mis toimub), tehti ka igaks juhuks EKG mis on siis südame aktiivsuse mõõtmiseks - mul on väsinud süda! No vot, osalt see hirmutab mind, samas ei tea ma sellest mitte midagi. Guugel ka väga ei aita. Nii nagu väsimusega ikka, tekib see stressist ja vähesest puhkusest. Samas siis see võiks vist pea 2/3 inimestest olla. Selleks aga korduskontroll ongi (hetkel sain südamevitamiine, mida kuu aega sööma pean), et välja selgitada, kas asi on paremaks läinud või ma olengi väsinud südamega (sest mu valukaebused lähevad lausa 10 aastat tagasi kui mu esimene ja tolleks hetkeks viimane kontroll oli, kus EKG'd mulle ei tehtudki ja aeti lolli juttu... aga sellest tolles pikemas postituses)... või peab mind kuskile üldse edasi suunama, sest megaaaa tunne on käia 27-aastaselt südame pärast arsti juures.

Vot, sellised lood on siis minuga. Homsest alates olen ma muidugi juba 28-aastane, kes peab südame pärast arsti juures käima. Üritan omalt poolt võimalikult stressivabalt elada ja menüü hoolega läbi vaadata... sest üks kurjajuur on kindlasti mu toitumine. Ei, asi pole veganluses, vaid asi on selles, et ma tihti UNUSTAN süüa, eriti kui hoolega pilte töötlen ning siis avastan, et oi kell on 15.00 (kui Ollile eel-õhtusööki teen) ja ma pole veel söönud. Poleks iialgi uskunud, et ma võin söömise ära unustada, aga siin ma nüüd olen - äratuskellad terveks päevaks, et millal mul süüa on vaja.

Täna tegin Ollile vaba päeva ja selle asemel, et siis mõnuga vähemalt poole 8ni põõnata (mida ta igal teisel päeval teha tahaks kui lasteaeda vaja minna), vaatan ma kella 05:51. Kuna homme on minu sünnipäev, tuleb mu ema meile külla ning Oll soovis, et vanaema kindlasti talle lasteaeda järele tuleks. Näed, tahtsin mina talle hoopis homset vabaks teha, et koos rongi vastu minna, aga laps soovib lasteaeda. Kuid seda vaid selleks, et vanaemale sealseid mänguasju näidata.

Kui kellelgi teist on kogemust "väsinud südamega", siis hea meelega loeks sellest. Ma ei taha over dramatic ka selle kõige pärast olla... aga natuke ikka hirmutab.

Kui on vaja pildistada "vastu valgust" väljakutse jaoks pilt... aga see on ainus "huvitav" asi :D

6 comments:

 1. Ei tea, kas see on tänapäevase elu tagajärg, sest olles sama vana kui Sina on mul tihti samasugused sümptomid. Päris valutanud ei ole aga selliseid 10min vahejuhtumeid, kus valu lööb rindu ja hing lööb kinni ikka on. Nüüd kus loen, et selle taga võib olla reaalselt südame probleem, lähen isegi arsti juurde. See pidev väsimus ajab mind reaalselt hulluks. Lisaks on mul kaks väikest last ning loomulikult võib asi olla sellest, aga kui üks neist on lasteaias ning toimetan vaid ühega siis see väsimus on ikka. Ka öösiti saan korralikult puhata,ikka olen väsinud.. oeh... ma loodan, et Sul saab kõik kenasti korda. Ja aitäh, et sellisest asjast kirjutasid!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Jep, need valud on mul juba 10a olnud. Aga enamasti olengi neid seostanud vaid viltu istumisega, sest valu möödub kiirelt. Nüüd aga jäi see valu rindu ja hirmutas ära.
   Ma siiralt loodan, et asi on lihtsalt vitamiinipuuduses ja kui analüüsid annan, siis leiavad need ka kerge lahenduse.
   Ma muidu arstile tihti ei jookse, aga nüüd tõesti mõtlesin, et kammoon, ise oled ema ja ei hoolitse enda eest :/ Mine käi ka kontrollis ära kui tundsid end mure ära!

   Kustuta
 2. Anonüümne16.11.17 09:07

  Käisin selle aasta alguses ka südamega uuesti kontrollis. 5 aastat tagasi uuriti põhjalikult ja pmst miskit suurt viga polegi. Mul lihtsalt pulss väga aeglane, ilmselt sellest, et lapsena tegin palju sporti. Igastahes oli arstiks noor mees! ja faking seks ka veel :D Mu aeglasest südamest polnud jälgegi :D Mõlemad muhelesime, kui pidin särgi üles tõstma :D Kuna sa ilmselt Tartusse arstile, siis loodan, et sul joppab sama arstiga :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Phahhahaaa :D Ja siis vaatab, et oi neiu teie pulss ikka väga kiire (sest mul ta muidu pigem normaalne kui aeglane) :D

   Kustuta
 3. Anonüümne18.12.17 19:06

  Meedikuna...sellist diagnoosi nagu väsinud süda ei ole olemas. Lihtsalt vahemärkusena. Küll koormab magamatus, kehv toidulaud üldiselt organismis ja tekib nt südamepekslemine, pearinglushood, nõrkustunne. Kas sul nüüd stenokardia on (tingitud südame hapnikuvaegusest ja on väga karm diagnoos), kahtlen sügavalt.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ega mulle seda ei diagnoositudki, aga ilmselt nii oli seda minule kõige arusaadavam arstil selgitada. Oleks ehk 10a tagasi mulle ka EKG suvatsetud teha, oleks ilmselt palju arusaadavam see olukord. Samuti ei diagnoosinud ta mulle ka stenokardiat, see oli infos kirjas. Hetkel pigem ongi asi ülekoormuses.

   Kustuta

 

Kuu loetuimad postitused