2017

See on justkui traditsiooniks saanud, et igal aastal umbes samal ajal (sest millal veel?!) istun arvuti taha, otsin üles kõik need samad, aastat analüüsivad küsimused ja hakkan aga vastama. Vaadates aga 2017. aasta postituste arvu, paneb see küll veidi nina kirtsutama - mida aasta edasi, seda vähem olen kirjutama hakanud. 

Osalt on natuke kurb, sest kõik asjad ei saa enam üles märgitud nagu varem... samas oli see umbes aasta tagasi või isegi rohkem kui unistasin ajast, mil mul on reaalne siht silme ees, mida ma teha tahan (tööalaselt) ja ka teen seda. Ehket unistasin ajast, kui ma enam ei loodaks blogiga ma ei tea mis asja saavutada (ja pidevalt pettuda, et ikka veel ei miskit, sest ma isegi mitte ei hakka salgama, et ka mina lootsin ühel hetkel, et blogimisest saab minu töö... et hobist areneb välja midagi enamat). Aga ma ei olnud valmis ilmselt panustama nii palju aega sellesse ja elu tegi omad käigud. Võiks vist öelda, et sain mis tahtsin :D


Mida sa õppisid aastal 2017?

Enesekindlust. Kui ma veel häguselt üritan meenutada eelmise aasta mõtteid, siis ka tollel aastal õppisin enesekindluse kohta palju, siis oli see pigem minu välimusega seotud. Sellel aastal õppisin teistmoodi enesekindlust - mida oskan ja milles hea olen ning seda ka uskuda (sest kui ema ütleb, et teed midagi hästi, siis... no ema peabki seda ütlema :D).

Olen end maksimaalselt käsile võtnud, et aru saada, mida teha tahan, mida oskan ja mida saaks paremini ning mis ei ole üldse minu teema edaspidi. Olen aru saanud, et ilmselt enda sõprade ringis, olen üks kõige kriitilisemaid inimesi üldse. Vähemalt kriitiline selles osas, mis puudutab minu enda oskusi. Samas ei muudaks ma selle juures mitte midagi ja pigem olen 10x rohkem kriitilisem enda tehtud töö suhtes kui et ülienesekindel ja pimestatud enda võlust (wat?!).


Mida oleksin teinud teisiti? Miks?

Ma ei tea miks ma selle küsimuse igal aastal siia sisse jätan! Ilmselt meeldetuletuseks, et tegelikult ei teeks midagi teisiti... ikka see sama jutt, et kõik mis tehtud sai, viis mu siia punkti kus olen nüüd. Oleks midagi muutnud, võib-olla oleks elu teisiti. Kuigi ütlen ausalt, et ühel pildistamisel oleks küll võinud lisavalgusele rohkem rõhku panna ja sain sellest omad vitsad... aga noh - õppisin ka sellest väga-väga palju :D


Mis olid möödunud aasta kolm kõige märkimisväärsemat sündmust?

1. Saskia võtmine
2. Fototehnika uuendamine
3. Halva märkimisväärse sündmusena: Rio suri

Milliseid lahedaid asju sai tehtud? Milliseid mitte nii lahedaid?

Tegelikult oli selle aasta tempo küllaltki ühtlane. Kui niimoodi järele hakata mõtlema, siis ega väga ei meenuga midagi nii erilist. Kui ma alati mõtlen tagasi aastale 2014, siis noooo ei anna võrrelda: O. sünd, ülikooli lõpetamine, kihlumine... daah. Võib-olla meenuvadki pigem negatiivsed asjad, midagi, millest ma ei ole siin blogis kirjutanud, sest ma pole lihtsalt valmis olnud (tegelikult pole siiani)... nimelt suri Rio ära (meie valge kass). Kes on kauaaegsem blogilugeja, see teab, et juba enne tema esimest eluaastat, oli talle vaja arst kutsuda, sest ta kõhuga ei olnud kõik korras. Ja arst mainis tollel korral, et kui see peaks uuesti juhtuma, siis ei ole enam midagi teha. Läks mööda kaks aastat ja mitte mingit probleemi... kuniks see siis uuesti juhtus (ma ei ole valmis sellest ka kuidagi rohkem siin kirjutama, sest see kõik toimus reaalselt minutite jooksul) ja minu täielikult maha murdis. Seega loodan ka teie poolt mõistvat suhtumist, et ma tõesti ei soovi sellest rohkem kirjutada.


Selle aasta saavutus, mille üle tunned uhkust?

Fotaili jõulustuudio oli minu arust küll totaalne hitt ja tegelikult üleüldse Fotail sellel aastal. Tänu millele sain investeerida uude fototehnikasse, et loodetavasti uuest aastast veelgi kvaliteetsemat teenust pakkuda (süõ).

Kõige keerulisem olukord sellel aastal?

Kui möödunud aastal läks mul tööarvuti katki ja pidin uue ostma, siis sellel aastal otsustas mu kaamera, et kle võiks segast peksta. Tuli välja, et tegelikult oli sellel vaja lihtsalt põhjalikku puhastust, aga mul ei olnud ka aega, et oodata 2-3 nädalat, mil see garantiis on... mistõttu ostsin lihtsalt uue. Ja kuigi alguses tundus see kõik jube masendav (juhtus keset jõulupildistamisi), siis tänaseks päevaks olen asjade käiguga väga rahul (süõ) :D Kuigi eelistaksin siiski uut tehnikat soetada siis, kui olen valmis, mitte siis kui PEAB!!!

Mis oli aasta alguses raske, kuid kerge aasta lõppedes?

Mulle tundub, et kõik on Fotailiga seotud... aga mis sa paraku teed. Nimelt oli mul aasta alguses veel küllaltki avatud suhtumine erinevatesse pakkumistesse. Kui pakuti, siis suure tõenäosusega võtsin pakkumise ka vastu. Mida aga aeg edasi, seda enam olen aru saanud, mida ma fotograafia alaselt teha tahan ning olen palju valivam.

Muidugi pean ma õnne tänama, et üldse on võimalus olla valiv. Alustava fotograafina haarad sa pigem ikka igast võimalusest kinni, mida vähegi tead, et suudad teostada. Mõni asi ei pruugi tekitada kõige kindlamat tunnet, aga samas on see kõik aidanud mul areneda ja selgusele jõuda, mida teha tahan.


Kes on sinu elu sellel aastal kõige enam mõjutanud?

Minu kliendid. Ilma naljata. Ma ei saaks teha seda, mida ma nii väga armastan, kui mul ei oleks inimesi, kes minusse usuksid, minu tööd hindaksid ja minu juurde pildistama tuleksid. Kui keegi minu juurde pildistama ei sooviks tulla, siis ma ka ei tegeleks sellega.

Millise soovituse annaksid endale kui saaksid ajas üks aasta tagasi minna?

Ära värvi enda pead punaseks, sest sa mõistad, et blond juuksevärv on SINU värv! Ja sa tahad heledaid juukseid tagasi ja pead hakkama otsast peale, et see saavutada.


Üks asi mis sai sellel aastal tehtud, kuid varem mitte?

Tegelikult tahaks iga küsimuse vastuseks kirjutada midagi äärmiselt sügavamõttelist ja analüüsivat, aga ei saa... Twitter. Kuigi konto oli mul tehtud juba umbes aastast 2011 kui üks ÕPPEJÕUD meil selle teha palus, siis kasutama hakkasin seda alles 2017. teises pooles. Kuna ma olen hullemaks juutuubi fänniks saanud, siis mõistsin, et pool ilugurude elu käib Twitteris edasi ja mul jäi pool infot saamata. Seega hakkasin enda lemmikuid jälgima ja nüüd raiskan ma enda elu mõttetusele veelgi rohkem :D Aga vahel vajab aju ka puhkust... a ja no Donald Trumpi väljapursetega olen ka nüüd paremini kursis (dsis).


Mida oleksid tahtnud rohkem teha?

Reisida! Ma igatsen nii väga reisimist ja mul pole aimugi, millal me koos perega kuskile välisriiki plaanime minna (kaugemale kui Soome/Läti). Osalt ma olen paanika-jaanika ja ei tahagi O.ga kuskile minna, arvestades, mis maailmas toimub. Ja kuigi üksinda tänu pildistamistele on mul uuel aastal mõned välisreisid plaanis (süõ)... siis reaalne turismireis see ikka pole :D

Mida oleksid tahtnud vähem teha?

Migreeni pärast surma paluda. Tänaseks on mul naistearsti aeg kirja pandud ja spiraal ootab välja võtmist. Tagantjärele tõesti imestan ja mõtlen, et kuidas üldse 4 aastat välja suutsin seda kõike kannatada. Samas 30st päevast 1 päev surma paluda, ei tundunud vist siis ikka nii jube, et mul alles nüüd lõplikult villand sai.


Mida sa tahtsid ja said?

iPhone'i. Küll õe vana, aga siiski täiesti korraliku (kui välja arvata nõrk aku ja mitte alati kõige paremini töötav ekraan :D). Ja sain aru, et mina ei kavatse eluilmaski osta endale iPhone'i, mida ma enne seda nii väga teha tahtsin. Suurim miinus sellel telefonil on split screeni puudumine. Ok, saan endale tõmmata app'i, et Interneti aknad eraldada ekraanil kaheks... aga mitte nii nagu Androididel on. Ja see on minu jaoks totaalne deal breaker, sest ma ei suuda teha ühte asja vaid korraga. Multifunktsionaalsus on mu teine nimi! 

Lugesin hetkel eelmise aasta sama küsimuse vastust ja pean tõdema, et mis ma eelmisel aastal tahtsin ja ei saanud... sain sellel aastal. Lugesin, et möödunud aastal tahtsin veel uut arvutit ja ei saanud ning 2017. aastal ma selle tõesti ka sain.

Mida sa tahtsid ja ei saanud?

Sellel aastal tahtsin magamistuba, aga ei saanud... sest mõni härra otsustas, et hakkab hoopis elutuba remontima. Ja ega lõpuks mul ei ole ka selle vastu mitte midagi, kuna ülemise korruse remondi alustamiseks ja selleks, et magamistuba üldse sinna teha, on vaja nii-nii palju muud veel enne ära teha... et ma saan aru miks elutuba esimesena ära tegime (A. tegi :D)... aga see ei vähenda minu tahtmist, et magamistuba on mu suurim soov :D


Kas leidsid sellel aastal uusi tutvusi?

Kas üldse on sellist inimest, kes mõnel aastal ei saa endale ühtegi tutvust juurde? Mina leidsin enda kõrvale nii mõnegi suurepärase uue inimese ja ei jõua uue aasta kohtumisi ära oodata.

Kas lõpetasid vanad suhted?

Lõpetamine on vist veidi liiga palju öeldud. Ma ei ole ühegi inimesega reaalselt lõpetanud-lõpetanud suhtlemist, et nüüd ütleme teineteisele näkku, et rohkem pole sõbrad. Pigem on lihtsalt teatud sõprused ära vajunud ja osade tutvustega jõudsingi sinna punkti, kus mulle aitas ja leidsin, et rohkem ei hakka end nendele meelde tuletama... sest kaua võib. Niiet jah, enda peas ma ilmselt tõesti osadega lõpetasin-lõpetasin suhte.


Kõige imelikum kogemus?

Ma ei teagi, mida siia tegelikult kirjutada. Kui nüüd esimene asi kirja panna, mis meenub, siis vist O. adenoidi-jama. Ehket suht imelik on kui sulle öeldakse, et jah, laps ilmselt ei kuule nii hästi ja ta hääl on väga nasaalne ning pärast operatsiooni see muutub. Mis on muidugi hea, aga samas maru imelik on kuulda, et ta hääl muutub... et see hääl, mis tal praegult on, on vale. Ja mida enam ma nüüd "selle pilguga" teda kuulan, siis tõesti on väga nasaalne hääl, aga ma ei osanud sellele enne üldse tähelepanu pööratagi. Seega jah, imelik oli seda teada saada.


Muutus, mida soovid uuel aastal teha?

Tõesti väga-väga-väga soovin, et uuest aastast saaks trenn taaskord minu elu tavaliseks osaks. Sellel aastal tegin ma umbes täpselt null korda trenni ja see on täiesti masendust tekitav. Tahan leida tasakaalu enda elus ja ma tõesti tunnen, et ilma trennita pole see võimalik.

Õppetund aastal 2017.

Väärtusta hetki enda lähedastega.

SOOVIN TEILE ILUSAT AASTA LÕPPU JA IMELIST UUT AASTAT!


4 comments:

 1. Anonüümne02.01.18 18:52

  Kas valge kass suri? Mis tal viga oli?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Jah, valge kass. Nagu kirjutasin, oli tal kõhuga probleemid ning paraku ma tõesti ei soovi sellel teemal rohkem rääkida.

   Kustuta
  2. Anonüümne02.01.18 20:00

   Vabandust. Kuidagi jäi see lõik kahe silma vahele. Loodan, et palju haiget ei teinud selle teemaga ☺

   Kustuta
  3. Ei, kõik okei :) Sellepärast kordasingi mis ütlesin ja rohkem sügavamale ei lähe :)

   Kustuta

 

Kuu loetuimad postitused