21122017

Olen jõudnud enda migreeniga nüüd sinna punkti, kus olen vist otsustanud loobuda hormoonspiraalist. Mitte miski ei pane mind enam kahtlema selles, et kas asi on siis spiraalis või ei - asi on spiraalis. Pärast 4 aastat ei näe ma enam põhjust kõhelda, sest migreen saabus pärast selle paigaldamist ja tuleb umbes kord kuus (vahel möödub kaks kuud rahus).

Samas avastasin, et Solpadeine tõesti toimib ja kahest tabletist piisab, et kohe migreeni alge kustutada. Nüüd olen kahe kuu jooksul seda vastavalt vajadusele võtnud... aga mida paar päev tagasi täheldasin on see... et olen natuke liiga tihti pidanud neid tablette võtma. Hea küll, saan peavalu kohe eemaldada, aga kuna ma seda justkui "läbi ei ole põdenud", tuleb ta natuke liiga tihti tagasi. Alles möödunud nädalal võtsin tabletid sisse ning täna hommikul kui hakkasin pilte töötlema, tuli valu uuesti.

Kusjuures veel paar päeva tagasi mõtlesin, et ah olen selle ühe aasta veel spiraaliga ära (5a see peaks umbes toimima), sest kui Solpadeine toimib, siis on ju korras... aga kus ta siis korras on kui ma iganädalaselt nüüd peaks valuvaigistit neelama.

Appppiii milliseks see blogi on siin nüüd muutunud. Kogu aeg mul justkui sada häda. Selline see elu aga praegult paraku on. Ja miks ma ikkagi kaalun selle spiraali eemaldamist (ja lootusrikkalt siis ka migreeni kadumist) ongi see, et mida aeg edasi, seda rohkem inimesi sõltub minust. Kevad/suvi tulekul ja ma ei saa endale enam lubada seda, et ma lihtsalt ei saa pulma pildistama minna, sest pea valutab ja oksendan. Kes on migreeni ise kogenud, teate isegi kuiiii võimatu on normaalne inimene näida, sest see ei ole mingi tavaline peavalu.

Kuigi ma üldiselt mingeid uusaastalubadusi ei anna, siis seekord teen teisiti. Ilmselt ongi hea, et olen siia viimasel ajal enda hädad üles kirjutanud, sest see aitab mul reaalselt näha, mida mul on vaja muuta.

Täna sain tagasi enda vereanalüüside vastused ja minu suureks üllatuseks (kuigi ma seda lootsin ikka), olid need äärmiselt positiivsed. 1.5 aastat taimetoitlasena/veganina on täitsa hästi õnnestunud (sest ma ei oska päris näppu peale panna misasi ma olen... kuigi isiklikult ei tunnegi vajadust, aga mõndadel nagu on vaja sildistada). Ehket kui mõni tunneb muret, et uiui kus sa veganina B12 saad, siis selle tase oli mul samuti täiesti normis (täitsa keskel olin oma tulemustega, mitte "nibin nabin").

14 comments:

 1. Anonüümne21.12.17 14:56

  Ma olen üks nendest, kellel tekitasid ühed teatud beebipillid migreeni. Korra kuus lõi välja ja nii kui loobusin nendest, siis voilaa...need kohutavad peavalud nagu peoga pühitud.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mida aeg edasi, seda rohkem neid hormoonidest tingitud probleemidest ka kuulen/loen. Üldse ei imesta enam. Samas hea, et hormoonidest, mul on ka mitmeid tuttavaid kellel lihtsalt ongi ja peavadki sellega elama :/

   Kustuta
 2. Mul on pillid olnud ca 10 aastat ja ma olen vist ainus oma tutvusringkonnas, kes ei oma mitte ühtegi kaebust nende osas :D Mitte ainsamatki. Nüüd on aga plaanis kohe kohe pillidele goodbye öelda ja kardan juba ette, et ju siis taastumine on eriti jama :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mul ei ole ka pillide kohta midagi halba öelda, vähemalt enda kogemuste põhjal. Nüüd plaaningi pooleks aastaks hormoonidest pausi teha ja siis jätkata pillidega mis juba tuttavad.

   Kustuta
 3. Anonüümne22.12.17 00:25

  Ma olin ka hädas oma migreeniga. ja see oli väga hull. 3 kuud tagasi otsustasin, et jätan pillide võtmise ära, ei taha seda hormooni nö sisse süüa ja mis minu üllatuseks-mul kadus migreen, täiesti uskumatu, imelik oli kohe olla, et ärgates mul polnudki migreeni ja siiiamaani pole mul kordagi migreeni olnud. Enam ma pillide poole ei vaata ka.

  VastaKustuta
 4. Minul oli pillidega migreen kord kuus platsis nagu naksti. Lõppesid päevad, tuli migreen. Aitas samuti solpadein ja külm cocacola �� Kusjuures solpadein mõjus isegi paremini kui spetsiaalselt välja kirjutatud migreeniravim. Minul endal läks olukord paremaks kui pillide võtmise lõpetasin(kusjuures tuli välja, et minu auraga migreeni puhul pillid üldsegi vastunäidustatud, sest mõlemad paksendavad verd seega topelt trombioht.. insult ei ole miski, mida 23aastaselt kaela kutsuda omale tahan ja teada sain seda neuroloogi juures) ja minihormoonspiraali lasin paigaldada. Kuid sellega oma mure.. nimelt juuste väljalangemine ja üleüldse halvas seisus juuksed :( niiet tuleb ka see eemaldada ja looduslikumat teed pidi rasestumist vältida.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma sellest minihormoonspiraalist pole kuulnudki. Nüüd kui guugeldasin, siis see nimi Fleree on tuttav (aga rohkem ei tea :D). Kuigi ma kahtlustan, et ma siiski ei vali hetkel praeguse spiraali asemel midagi hormoonidega. Korraks mõtlesin vaskspiraalile, aga no johhaidii, nendest vaskspiraalibeebidest kuulen ma isegi rohkem kui hormoonidest tingitud migreene.

   Kustuta
  2. Mul on fleree just sellel põhjusel, et on üli väikse hormooni sisaldusega. Nüüdseks 1,5a seda omanud ja julgen soovitada. 0 kõrvalmõju ja rase ka pole 😁 järelikult toimib.
   Tabletid tõstsid kaalu, muutsid mind üüber närviliseks ja mees võis kauge kaarega mööda kõndida.

   Kustuta
  3. Hmm, eks mõistlik oleks arstiga läbi rääkida mis tema asjast arvab. Sest olgem ausad - spiraal on tegelikult ikka ääretult mugav ning kohati mõtlen ikka veel, et ehk ikka aasta veel ära olla. Jaaaa siis saabub migreen ja ma jälle sõiman end, et pole seda välja võtnud.

   Kustuta
 5. Anonüümne26.12.17 17:37

  1 mugav asi on nt nuvaring.
  See on selline patsikummi moodi rõngas mille paned endale sisse ja seal ta rahulikult on kolm nädalat. Siis võtad välja ja viskad minema. Pead nädalakese päevi ja siis paned uue rõnga sisse. Palju lihtsam kui mingite tablettidega iga päev sahmida. Peab aind 2 korda kuus meeles pidama millal välja võtta ja millal uus panna.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tundub, et ma pean ühe põhjalikuma uurimistöö tegema rasestumisvastaste vahendite kohta. Sest kui ma veel pille võtsin, ei olnud ma muud üldse uurinudki. Nüüd kindlasti hakkan kaaluma ka teisi variante, aitäh :)

   Kustuta
 6. Anonüümne27.12.17 09:39

  Minul tulid migreenis nuvaringi kasutades. Õnneks selle kasutamise lõpetamine on lihtne. Pool aastat kulus kui asjad kokku suutsin panna. Kahjuks migreenid on mingil määral alles jäänud- 1-2x aastas kimbutavad. Enne polnud kunagi!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Eks nii ole, et erinevad hormoonid mõjuvad kõigile erinevalt. Pean ilmselt vaatama järele kui palju miski hormooni sisaldab, sest kunagised pillid ei mõjutanud mind mitte kuidagi. Kuigi kahtlen, kas nuvaringi reaalselt kasutada julgeksin kuna... no ma ei usu endasse piisavalt, et selle õigesti paika saan :D

   Kustuta

 

Kuu loetuimad postitused