29 / 1 / 18

Mõelda vaid, et nädala ja ühe päeva pärast ongi Olli opipäev käes (süõ). Ma ei tea kas enam üldse igaks juhuks lugeda veel midagi üldse üle selle kõige kohta. Tunnen, et nüüd on see kõik juba nii lähedal ja mis ma enam ikka üle hakkan mõtlema. Täna tegime ka tema vereanalüüsid ära ja kõigi eelduste kohaselt peaks need meile sobiva vastusega homme ka teada saama.

Paar päeva tagasi küsis O. õhtul tuppa tulles, et miks ta lasteaias ei käi praegult. Et, vahi nalja, ta igatseb enda sõpru ja nii tahaks minna. Ma ei tea kas see oli taaskord üks tema naljadest (ta on viimasel ajal maru killumeheks muutunud... mitte, et ta varem polnud, aga nüüd on kuidagi ekstra hakanud nalju välja mõtlema ja tünga tegema) või mõtleski tõsiselt. Tundus igatahes siiras. Samas alles eile veel küsisin, et kas tahab juba lasteaeda minna ja sellele sain küll väga kiire vastuse, et EIIIII!


Ja nii need meie päevad mööduvad siin kodus. Nagu ikka kui midagi rutiiniväliselt alustada, on väga imelik. Tohutult harjumatu oli alguses see mõte, et iga hommik, selle asemel, et vaikuses pilte töödelda, on nüüd üks tähelepanu sooviv lapseke. Mitte, et mul vähe oleks selliseid päevi olnud, aga sellel lasteaia aastal on ta palju paremini saanud aias käia ja teatud rütm on meile ikka omaseks saanud. Seetõttu hirmutas mind see mõte, et pea kuu aega kodus olla nii.

Nüüd on aga pool sellest ajast läbi ja pool veel ees ning tegelikult läheb elu täitsa vanaviisi edasi. Lihtsalt süümekad on suuremad, et lapsega rohkem ei tegele (kui pean pilte töötlema)... aga noh, eks see selline kahe otsaga asi ole.

KÜSIMUS SUURTE KOERTE OMANIKELE!!!

Nimelt olen otsimas Thorile magamisaset, aga olen täitsa segaduses, et mäsasi see siis olla võiks lõpuks, sest valik on nii suur. Rääkimata mõõtudest, et kas selline 85x70 on siiski kitsas ta jaoks ja võiks ikka meeter olla vähemalt?! Keras olles ma mõtlen, et peaks nagu see sobima talle, aga sisetunne vist ikka sihib meetri poole.

Siin on mõned, mis olen välja vaadanud: Nobby pesa (link), X Pets (link), Best of all breeds (link). Viimane nendest tundub ka kõige rohkem kokku sobivat minu "hirmudega", et ehk jääb ruumi ikka väheks väiksemas. Kuigi paks ta meil ei ole, pigem on tal ikka pikkust. Tahaks just, et ta saaks olla PESAS, mitte lihtsalt mingi padja peal, sest küll me leiaks siit kodust ka piisavalt vanu tekke, mille peal tal ka kindlasti meeldiks olla.

Saskia on näiteks väga rahul enda mullikilest "voodikesega". Lihtsalt otsustas, et tema nüüd magab selle peal ja nii jäigi. Või et ostame kassile turnimispuu, kus saab ka kenasti kerra tõmmata ja magada - tema magab kastis milles see tuli. Ja ega ma ei imesta, et lõpuks omastaks Saskia Thori pesa. Üldseeee ei imestaks :D

8 comments:

 1. Mulle tundub kõige normaalsem see keskmine, sest see pole nii kõrgete äärtega, et jalgu ei saaks üle panna. Sest kui koer saab pead kenasti äärele toetada, ei maga ta keras, vaid jalad sirgelt, külili. Me ostsime enda keskmisele koerale suure pesa (jalad küll üle), mida ta kasutas ainult mänguasjade hoiustamiseks. Isegi kõva põrandat eelistas rohkem.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma kipun kusjuures ka arvama, et lõpuks ei magagi Thor seal üldse ja kui mänguasju sinna ei kogu, kasutavad seda kas Saskia või Oll :D Aitäh soovituse eest, ma sellele "jalad üle ääre" asjale üldse ei mõelnud... samas vaadates Thori magamist, siis just nimelt sirgelt ta meil vedelebki üle põranda.

   Kustuta
 2. Mul on dobermann ja tal on puur 109 pikk ja 70 lai. Ilusasti mahub mõlemat pidi pikali viskama. Kui sul koer umbes sama mõõtu, siis 70 sobib kenasti. Pesast saab ju vajadusel sirutada ka üle. Valiku teeksin esimese kahe seast, sest nende servad tunduvad pehmemad kui viimasel.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Vist peaks sama mõõtu olema jah. Hea, et ma ikka uurima hakkasin rohkem, mu esimene valik oleks just nende tugevate äärte pärast olnud viimane, mõtlemata pehme ääre plussidele.

   Kustuta
 3. Kui seda pesa päevapealt olemas ei pea olema, siis soovitan tellida zooplus.de'st, seal väga head hinnad.
  http://www.zooplus.de/shop/hunde/hundebett
  Kui toitu ja muud juurde võtta ja 99€ kokku saad, ei ole postikulu ka.
  Tellin oma paksudele tavaliselt 10 või 12kg toidukotte, on pool aastat kindlasti rahu majas. Kilohind on võrreldes poodidega mingi neli korda odavamad, osadel isegi rohkem.
  Reageerimisaeg on kiire, ma enamasti tellin pühapäeval ja neljapäeval on kaup käes.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aaah, miks ma ise selle peale ei tulnud. Ma tellin sealt nagunii loomadele süüa (Elvas loomagrupp kus ühistellimused). Viskan sinna kohe pilgu peale ;)

   Kustuta
 4. Tasuta enam ei ole, nüüd Zooplusis olenemata summast postikulu. Aga see 10 euri ei Tapa kah, eriti kamba peale tellides. Aili, mis selle ühistellimuste grupi nimi on?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Nüüd uue nädala keskel kogutaksegi uut tellimust: elvakate lemmikloomajutud ühistellimused jpm

   Kustuta

 

Kuu loetuimad postitused