Ehted

Ma ei ole kunagi olnud suurem asi ehete kandja, selle all pean silmas, et ärkan hommikul üles ning panen kaela mõne kee, mis mul sellel nädalal veel kaelas pole olnud. Või vahetan kõrvarõngaid. Ometi kannan alati ehteid, aga need on ka kogu aeg samad -  4 kõrvarõngast, üks kaelakee, käekell ja neli sõrmust... nabaneet ka.

Teismelisena muidugi nii ei olnud. Kõrvarõngaid vahetasin pidevalt ja tegelikult oli mul ka siis palju rohkemate ehete vahel valida. Nimelt veel paar aastat tagasi kandsin vaid hõbeehteid ning neid on mul olnud aega aastaid, et koguda. Umbes kaks aastat tagasi tekkis tunne, et soovin hoopis kulda kanda ning ei usu, et enam hõbeda peale tagasi lähen (võtan sõnad tagasi, sest leidsin just ühed  hõbedased kõrvarõngad poest mis vääääga meeldivad). Välja arvatud kihlasõrmus, mis on hõbedast, aga kulladetailidega.

Ja tegelikult olen päris rahul sellise olukorraga, kus ei tunne vajadust pidevalt ehteid vahetada. Mulle meeldib, et mul on kindlad asjad ning kuna miski neist ei ole ka metsikult silmatorkav, saab neid ka kõigi riietega kanda (va sõrmused, neid ma kogu aeg ei kanna... mitte silmatorkavuse pärast, aga trenni ma sõrmustega ei tee... nagu ma teeks trenni üldse :/ ). Küll aga on mul alati üks südamesoov olnud (lisaks suurematele kullast kõrvarõngastele ja nabaneedile) - kanda 10 sõrmust korraga. Kui mitte rohkem, aga ma ei tunne, et see kuidagi praktiline oleks, et näiteks mu nimetissõrme esimeses osas oleks üks sõrmus, mis nagu "ei mahuks sõrme".

Sellest südamesoovist tulenevalt jälgin pidevalt erinevate ehtekunstnike Instagramme ning mõtlesin enda lemmikuid ka teiega jagada. 

Lotta Jewellery

See firma ei kõla ilmselt kuigi võõralt juba ammustele lugejatele. Nimelt pärineb sealt ka minu kihlasõrmus, millest kirjutasin eelmisel aastal lausa eraldi postituse (link). Ja kuigi taolise disainiga ehted on mulle alati meeldinud, sain tänu sellele sõrmusele tõeliselt aimu, mis mind visuaalselt ehete puhul enim köidab.


Kuna mul on Lotta sõrmus juba olemas, siis otseselt ükski uus sõrmus mind tema poolt enam köitnud pole (valetan, uuest kollektsioonis just üks oli :D). Mul juba on temalt kõige perfektsem sõrmus olemas. Seega olen vaadanud hoopis käevõrusid.

(Link)
Eliise Maar

Hakkasin tema ehteid jälgima kunagi Facebookis kui kõik oli seal veel eesti keelne. Ühel hetkel popsas mulle ette tema postitus, mis oli inglise keeles, rääkis Austraaliast ja siis sattusin segadusse, et oota... kas tegu oli siis eestlasega või mitte?

Ma lihtsalt jumaldan tema ehteid ja kui üldse peaksin kelleltki plaanima sõrmuse tellimist, siis just nimelt temalt. Eeldusel, et mul tekib ühel hetkel vaba 800 Eurot, et näiteks see keskmine sõrmus tellida - KOHE telliks :D See on nii mina kui üldse üks sõrmus saab olla (lisaks mu kihlasõrmusele :D).

1 / 2 / 3
Parts of Four

See firma on minu jaoks küllaltki uus. Alles hiljuti hakkasin seda jälgima, aga mulle piisas ka ühest ainsast pildist, et aru saada, et nende stiil mulle meeldib. Ilmselgelt pole ma suurem asi tagasihoidlike sõrmuste austaja (kuigi minu 4st sõrmusest 3 on pigem tagasihoidlikud) :D Selle firma tooted on aga pigem maskuliinsemad ja mu meelest leiab sealt väga väga palju just meestele sobilikke sõrmuseid ja ehteid üleüldiselt.

1 / 2 / 3
Sofia Kaman

Nendel ehetel olen juba ammu ammu silma peal hoidnud. Minu meelest on need väga over the top, aga just täpselt sellised mulle meeldivadki :D Meeldivad nii eriti mehelikud sõrmused, kui ka väga-väga printsessilikud, mis tema omad just nimelt ongi.

Samas kui nüüd vaatan neid kolme lemmiksõrmust, siis esimesed kaks meenutavad mulle esimese asjana kohe Lotta sõrmuseid, sest ka nendel on väga palju "lehekesi" sõrmustel. Aaah aga see viimane, issssssand küll kui ilus. "Kõigest" 36 000 Dollarit.

1 / 2 / 3
Arvestades mu maitset, siis on isegi hea, et mul on ka neutraalsemaid sõrmuseid sõrme pista, sest kui mulle antaks võimalus, siis oleks igal mu sõrmusel suur kivi peal (mu jaoks ei ole oluline, et KINDLASTI olgu teemant või rubiin peal) ning üleüldse väga over the top.

Jill Herlands

Viimasena tahan siin ära märkida ka JH tööd, mis on vist kõige rohkem outside the box - minu kõige uuem avastus, kuid ometi nüüdsest suur lemmik! Eriti lahe on tema Instagram (link), kus on veelgi rohkem sõrmuseid näha. Ma ise nimetaks tema loomingut kui naiselikum Po4, aga noo ei saa neid ka päris ühte "patta" panna.

(link)
Ega tegelikult mul ei olegi siin pikemat juttu mõtet ajada, kuna leian, et iga ehtekunstniku puhul räägivad tööd juba kõik vajaliku ära. Kas teil on oma lemmik ehtekunstnik? Kas leidsite minu lemmikute seast mõne uue lemmiku ka endale?

7 comments:

 1. Anonüümne28.01.18 20:58

  Mulle see Lotta okslik käevõru meeldib täiega aga no poleks kunagi mõtet osta, sest viimati kandsin käevõrusid kuskil põhikoolis ja siis olid need nahast ja neetidega :D Käevõrud jäävad lihtsalt alati ette. Kui ma pikemalt arvutis trükin, võtan isegi sõrmused sõrmest ära.
  Varem kandsin ma korraga päris palju sõrmuseid ja mida erilisem, seda uhkem, nii et Jill Herlandsi sõrmused oleksid vist enim minu stiili. Aga praegu on sõrmustest jäänud siis ainult kihlasõrmus (valge kuld ja sinised teemandid) ja abielusõrmus (hõbe) ning eks nad natuke ebatraditsioonilised on, aga ma kulda ei kanna.
  Kaelakeedest valikut on aga praegu on juba ligi aasta kaelas olnud jadeiit, mis on siis Uus-Meremaa maooride püha kivi, millega on seotud ka päris palju uskumusi ja kombeid (ja see on mu lemmiktooni roheline :D).
  Kõrvarõngaid vahetan harva, siis kui meelde tuleb. Praegu on kõrvas „nupukesed“. Kaks kõrvarõngast on roosad jõepärlid ja kolmas on nefriittäpike.
  Aga jah... üldiselt olen ehete poole pealt laisaks muutunud. Need mis kõrvas/kaelas/sõrmes on, need seal on ja no ei kutsu vahetama. Ehk kunagi tulevikus kui paiksemaks muutun ja saan endale mõne laheda ehtekarbi xD

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kusjuures ma ka väga käevõrusid ei kanna enam, kõik jäi sinna perioodi kui olin veel hõbeda armastaja... samas mulle tundub, et mida rohkem ma nüüd olen enda vanadele ehetele mõelnud, siis seda enam tahan osasid ikka uuesti kandma hakata. Ja kavatsengi kanda hõbedat ja kulda koos. Sest ma lihtsalt olen extra ja harakas :D

   Mul on hästi palju erinevate kividega ehteid, kõige rohkem türkiisi, aga tundub, et enam ma selliseid suuri kividega kaelakeesid vist kanda ei taha. Meeldivad, kui väikesed kivid on sõrmuse sees.

   Mul on muidu sama moodi nagu sul, et olen pigem vist laisaks muutunud. Isegi sõrmuseid ei tule meelde igapäevaselt sõrme panna (ma ei maga sõrmustega... vb abielusõrmusega ikka magaks, aga seda mul ju VEEL pole (süõ)) :D

   Kustuta
 2. Anonüümne29.01.18 08:35

  Facebookis front by miikael. Tema ehted on mu lemmikud :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aaaah, aitäh-aitäh selle soovituse eest! Leidsin sealt just kõige ilusamad abielusõrmused :D

   Kustuta
  2. Anonüümne29.01.18 17:07

   Kui ma kunagi abielluks, laseks ka mina temal abielusõrmused ilmselt teha :)

   Kustuta
 3. Hei,
  Tànud nii laheda kirjutise eest ja nii hea meel kuulda, et ehted meeldivad :) Kolisin 4 aastat tagasi austraaliasse ja siis tekkis huvilisi siin ja seal. Siis tuligi inglise keele peale ùle minna :D
  Soovin sulle kòike kaunist ja loodan, et tulevikus teeme Sulle su lemmik sòrmuse.

  Tervitades,
  Eliise Maar

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aah mis fangirl moment! Ei imesta üldse, et huvilisi tekkis, sul on tõesti imelised ehted :) Loodan sama moodi tulevikus mõnda sinu loodud sõrmust ka enda sõrmes kanda ;)

   Kustuta

 

Kuu loetuimad postitused