Filmid 2017

Ei, see pole nimekiri filmidest, mis ilmusid aastal 2017 koos kriitikaga. Tegelikult mõned ikka on möödunud aastal ilmunud ka, aga selles postituses toon välja mõned, mida 2017. aastal esimest korda vaatasin ja kuidagi eriliselt meelde jäid ning teistelegi tahan soovitada. 

Ma tahaks öelda, et tegu ei ole paremusjärjestusega... aga natuke ikka on, vähemalt päris alguses on need filmid, mis olid mul kohe hoobilt meeles ja juba tükk aega olen tahtnud soovitada. Teised meenusid kui lehitsesin Telia videolaenutust. Olgu öeldud, et ma nimme ei ole kirja pannud osasid popimaid, mis samuti olid möödunud aastatel menukad (mida ma ka alles sellel aastal esmakordselt vaatasin). Pigem tahan välja tuua osad filmid, mis ehk pole varem silma jäänud, olen lihtsalt ignoreerinud filmi populaarsust ja seda mitte vaadanud või valisin vaatamiseks kuna midagi muud polnud. Okei, aitab. Filmide juurde!

1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 

Shot Caller (2017)

Imede ime, esimesel kohal on minu jaoks isegi eelmisel aastal ilmunud film!!! See oli minu jaoks kõige üllatavam film. Ilmselt põhjusel, et otsustasime seda vaatama hakata täiesti juhuslikult. Polnud kuulnud, et see film üleüldse ilmuma peaks, puudusid ootused, treiler tundus päris normaalne ja nii me seda vaadata otsustasime.

Vanglaelust on muidugi ilmatuma palju filme ja kas see on parem kui Shawshank Redemption - ei... sest mis on? Mulle aga väga meeldis jälgida peategelase karakterit ja kuidas see filmi jooksul "aastastega" aina muutus ning kuidas kunagisest täiesti tavalisest pereisast sai lõpuks midagi hoopis teistsugust. Ja Nikolaj Coster-Waldau, jessand ma pole teda vist kuskil mujal näinud mängimaski kui vaid GOT'is (ma ei vaata seda, põgusalt näinud teda sealgi), nii hästi sobis sellesse rolli!


Hidden Figures (2016)

Täpselt nagu filmi The Help (2011) puhul, küsin endalt, et MIKS ma seda varem ei vaadanud?! Hea küll, jäin "aasta hiljaks", aga Help'i puhul lausa 6 aastat (olles pidevalt teadlik, et hea film ja soovitatakse).

Filmid 60'datest panevad mind kohe eriliselt järele mõtlema, kui õnnelikud me peame olema, et nii palju on muutunud. Samas kui palju on tegelikult ikkagi samaks jäänud või sama teed minemas. Kirjutasin just pika lõigu USA poliitika hetkeseisust ja taltsutasin end, sest see postitus pole selle jaoks :D Kui sina veel pole aga seda filmi veel näinud, siis vaata! Suurepärane teos, näitamaks kui võimsad naised on!


Imperium (2016)

Ma ei hakka salgamagi, et olen Daniel Radcliffe'i fänn. Always have been, always will be. Mistõttu arvan, et kui ma poleks fänn, ei oleks seda filmi ka vaadanud... kui just keegi ei oleks aasta aastasse meelde tuletanud, et ikka võiks vaadata.

See film näitab elu sellist külge, millega suurem osa meist ilmselt kunagi üldse kokkugi ei ole isiklikult puutunud. Räägin siin muidugi vaid enda isiklikust kogemusest ja mis rassismi on siiani puutunud, siis olen sellest vaid lugenud ja otseselt mind ei ole see kunagi puudutanud. See on teema, mis on väga sügav ning millest mina isiklikult ei ole üldse adekvaatne kuidagi rääkima. Ometi on see aga hetkel eriti terav teema ning see film näitab seda eriti koledat külge rassismist tänapäeval.


The Imitation Game (2014)

MIKS MA SEDA VAREM JUBA EI VAADANUD?! Nii hea film, niiii hea! Tänu A.le olen ma üha enam hakanud ka ise huvituma Teisest maailmasõjast rääkivatest filmidest ning seda filmi kutsus ta mind juba ammu endaga koos vaatama, aga ma ei tea mis mu arust tollel hetkel huvitavam tegevus oli.

Film baseerub tõestisündinud lool, mist ühest küljest on hästi inspireeriv, kuid lõpuks nii-nii kurb. Olgugi, et olen ajalooga kursis, elan ju ikka oma elu ning ei mõtle pidevalt sellele, mis oli. Ja siis vaatad sellist filmi, loed veel pärast seda lisaks juurde inimese elulugu ja lihtsalt oled kurb, et niimoodi on üldse kunagi elu olnud.


The Little Death (2015)

Nüüd võiks aga mõnest komöödiast siia kirjutada. Minu kõige parem avastus eelmise aasta jooksul oli Austraalia komöödia! Need ei ole nii tüüpilised nagu Ameerika omad, ning palju naljakamad ja noh... veidi teistmoodi.

The Little Death on niiiiiiiii hea ja naljakas film! See oligi see, mis pani mind Austraalia huumorit eriti armastama. Hea küll, kõigile see muidugi pole nende teetassike, sest terve film keerleb seksi ümber. Ometi on see minu arust nii geniaalselt kokku pandud, väga ebamugav pole imelikke asju vaadata (vanematega pole mõtet koos vaadata) ja nii naljakas. Ülimõnus komöödia!!!


A Few Less Men (2017)

Jätkates Austraalia lainel - ma ei teadnud enne selle postituse kirjutamist, et A Few Less Men on järg 2011. aasta filmile A Few Best Men, mida ma vist vaatasin küll tükk aega tagasi. Tollel hetkel aga ei teinud seost, et "Austraalia komöödiad on lahedad" ja alles nüüd seda nimekirja koostades hakkasin lugema, et tegu on järjega. Ilmselt lähiajal vaatan "esimese osa" ka uuesti ära.

Arvestades, milliseid Austraalia komöödiaid ma olen vaadanud, siis mulle tundub, et igasugust seksi teemat on palju rohkem kui USA omades, nagu ka muid vihjeid suguelunditele ning mustemat huumorit... hell, selles filmis kannavad nad terve aeg laipa kaasas. Kuid eks see ole iga filmiga, et pole igaühe teetassike.Adore (2013)

Jälle üks film, millest olin kuulnud, aga ei olnud kuidagi tahtmist vaatama hakata. Kuniks nägin eelmist mainitud filmi ja hakkasin huvi tundma, et mis filmides Xavier Samuel veel mänginud on (khmm... Twilight) jaaaa ülla-ülla sealt nimekirjast vaataski vastu Adore.

Terve filmi kummitas mind vaid üks sõna - IMELIK! Ehket filmi sisu on selles, et kaks eluaegset sõbrannat, kellel on täiskasvanud pojad, armuvad teineteise poegadesse (see kõlab valesti... naised armuvad sõbranna poega... mitte enda... iu) ning kuidas kõik suhted nii nendel endil kui ka nende lähedastel muutuvad. Huvitav film, samas terve aeg ikka see sõna - IMELIK!


Man Up (2015)

Simon Pegg ei ole kindlasti see mees, keda ma kujutaks ette mõne romantilise filmi peategelasena. Mistõtti kerisin ma sellest filmist päris mitmel korral mööda. Kuigi ta mulle tegelikult näitlejana meeldib ja tal on palju häid filme, mida võiks mitu kordagi vaadata... siis romantika ja Simon ei läinud minu jaoks kokku. No ja õnnnnneks polnud mul midagi muud tollel õhtul vaadata (kõlab nagu ma piinaks end selle Telia videolaenutusega, aga ma siiralt ka naudin filme :D).

See on mõnus film ennekõike just selle pärast, et pealtnäha ei tundu see mu arust üldse kuidagi eriline, heaküll... vaatan postrit ja näitlejaid. Mitte selle pärast, et halvad näitlejad oleksid, lihtsalt koos tundusid nii imelik valik ja noh Simon ning romantika. Ometi on see film väga positiivselt üllatav, mõnus ja kerge romantika. Kiiksuga.


Dunkirk (2017)

Teen natuke sohki, sest Dunkirki vaatasin alles paar päeva tagasi, mitte eelmisel aastal. Aga kui mõni teie seast ei ole seda veel näinud, siis ärge olge nagu mina tavaliselt, et kui teile soovitatakse head filmi, siis lükkate ja lükkate selle vaatamist edasi.

Kuigi pean ausalt ütlema, et mulle jäi midagi sellest siiski puudu. Aga kahtlustan, et asi on pigem selles, et ma ei saanud filmi alguses päris täpselt asjadest aru. Seega tahan lähiajal seda uuesti vaadata (tegu ei ole ka kuigi pika filmiga... ma arvasin, et see on mingi 2.5h pikk, tegelt vaid 1.h). Filmi tegi eriti põnevaks see, et sündmusi ei näidatud päris kronoloogilises järjekorras, vaid nägid enne mingi asja toimumist põgusalt ja hiljem alles saad aru, et "aaa see oli see". Vot just nimelt nende hetkede pärast tahan selle uuesti üle vaadata. Äkki siis enam ei jää midagi sellest teosest "puudu".

Ok, Tom Hardy oleks võinud rohkem ilma maskita filmis olla (aga võite ka Bronsonit vaadata, seal näete Hardyt isegi liiga palju).


The Fault in Our Stars (2014)

Jälle üks nendest momentidest, et miks ma seda varem ei vaadanud? Teadsin, et see on nutukas ja ma lollakas vaatasin seda veel bussis teel Tartusse. Pidin endale küüned kätte suruma, et mitte töinama hakata. Oll vist isegi küsis üks hetk, et "mits sa mutad emme".

Kuna mulle väga meeldis film Divergent (kõik 3 osa) kus need samad näitlejad mängivad õde ja venda, siis millegipärast arvasin, et ei suuda neid selles filmis näha romantilise paarina. Ja lisaks sellele mulle ei meeldinud Ansel Elgorti roll selles triloogias. See oli vist ka suurim põhjus, miks selle filmi vaatamist edasi lükkasin. Nii tore, et Tallinn-Tartu bussis polnud muud enam vaadata.

Kurb. Ilus ja ootamatu.


Whiskey Tango Foxtrot (2016)

Et mitte liiga imal kõlada, aga see film räägib mu hingega. Kui on üks asi, mida ma tõesti teha tahaks, aga tean, et umbes 99% pole tõenäoline, et seda üldse kunagi teha saan, siis on see sõjakoldes uudiste tegemine/filmimine. Ehket kui keegi küsiks, et mis ma oleks teinud kui ma poleks last saanud... siis see oleks see.

WTF on muidugi pigem komöödia võtmes tehtud, mis on vahelduseks ka tore. Loomulikult ei puudu sellest draama ja tõsised teemad, ometi hea meeldetuletus, et isegi kui su ümber on kaos, läheb elu ikkagi edasi.


Love, Rosie (2014)

Kõik minu teismelise fantaasiad on vist selles filmis koos. Ma olen seda reaalselt oma 4-5 korda vist vaadanud ja nooo ma ei saa! Üleüldse vaatasin seda filmi, sest Sam Clafini roll filmis Me Before You (mida ka soovitan!) oli nii-nii ilus ja nagu oli Xavier Samueliga, tahtsin näha, mis head ta veel on teinud. Ma ei pidanud pettuma.

Jep, on megaaaaaa romantika ja imal film. Klišee klišee otsa, samas mu teismelise tüdruku süda sai sellest nii palju naudingut. Sest kõige rohkem mõtlesin ma väiksena ikka ja jälle, et "mis oleks siis kui..." ja see film tõi mulle kõik selle jälle meelde. Ja ma just sain teada, et see on raamatu põhjal tehtud, mis on mul olemas, aga ma pole kunagi lugema hakanud. wtf.


Hysteria (2011)

Ma olen ise ka sellest lausest juba väsinud, aga miks ma alles nüüd seda filmi vaatasin? Kuigi palju ajaloolisi filme (hmm... kas seda võib üldse nii nimetada?) paneb mõtlema, et "hea, et ajad muutunud on", siis jah, see film muidugi ka, aga ennekõike paneb see mõtlema ja itsitama, et mida kõike inimesed ikka ei arvanud tollel ajal. Ehket lühikokkuvõte - kuidas leiutati vibraator.


Et seda nimekirja mitte pikemaks enam venitada, siis lisan siia lõppu veel kolme filmi nimed, mis mulle täitsa meeldisid ja soovitan ka teile. Nii öelda honorable mentions ilma pikema seletuseta :D

The Nice Guys (2016)


Colossal (2017)


Limitless (2011)


Kes lõppu jõudsid, siis mis olid teie lemmikud möödunud aastal või üleüldse soovitate KINDLASTI vaadata, mis ehk ei ole nii "popp" ja tuntud film olnud?! 

18 comments:

 1. Anonüümne20.01.18 11:27

  Hacksaw ridge- tõestisündinud lugu. Südamlik, kurb, natukene naljakas. Mulle väga meeldis. 2016 aasta film.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh soovituse eest. Poster oli tuttav, aga polnud isegi treilerit sellele vaadanud. Nüüd ei jõua filmi vaatamist ära oodata!

   Kustuta
 2. "The Light Between Oceans" hea ajastufilm ja paras nutukas (lisaboonusena Fassboner :D).
  "Captain Fantastic", mida ma kohe ei oskagi hästi kirjeldada, aga lapsevanemana paneb kindlasti kaasa elama/mõtlema/närvitsema.
  "The Fundamentals of Caring" läheb natuke samasse auku, mis "Fault in.."
  Komöödiatest "Hunt for the Wilderpeople" ja What We Do in the Shadows", mõlemad sama mehe tehtud, mõlemal väga teistsugune huumor.
  Ja no kui Daniel Radcliffe, siis "Swiss Army Man" ka.
  Enamus muidugi 2016 filmid, aga suuremat tähelepanu väärivad ikkagi.
  Kuna ma võikski lõputult soovitusi andma jääda, siis viimasena muserdav, aga väga väga hea "Wind River".

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ui kui palju soovitusi - aitäh, aitäh :)
   Ma ei jõua kõiki treilereid kohe vaatamagi hakata, The Light Between Oceans on mul isegi plaanis vaadata, sest ma olen treilerit juba näinud, aga vist tollel korral tundus miski muu parema otsusena :D Radcliffe filmid on mul kõik nähtud loomulikult :D :D

   Kustuta
 3. Anonüümne20.01.18 19:41

  Dunkirki puhul jäi ka minul midagi puudu.. aga mis, ei tea. Samas on väga kurb mõelda, et tegelikult enamus neist sõduritest surid sõja käigus siiski.
  Sõjafilmide juures pean nõustuma eelneva anonüümsega - Hacksaw ridge, no mida pekki kui hea! Ja kurb. Ja vastik. Ja ilus.

  Love, Rosie - vaatasin ka alles eelmine aasta esimest korda ära ja ma tahaks karjuda, et mida fakki!? See pole isegi enam imal, vaid tõesti saast. Ja seda ütlen mina, kes ma igast klišee-jura võin muidu vabalt vaadata ja isegi nautida. :D

  Kui rääkida eelmise aasta filmidest, siis täiesti huupi mõned, mis miskipärast meelde jäid:
  1) Gifted - treileri järgi ei ootanud ma suurt midagi, kuid see film üllatas mind tõesti. Sai nutta ja sai naerda ja see kõik kokku oli seda väga väärt.
  2) Berlin Syndrome - ei oskagi midagi suurt lisada, oli huvitav ja meeldis. Kui siis seda, et filmis on üks suuur loll viga kohe alguses, aga õnneks ma sain sellest aru alles peale filmi vaatamist kommentaare lugedes, niiet minule jäi see nii tabamatuks.
  3) The Space Between Us - mulle üldse ei istu tavaliselt filmid, milles on midagi ulemelist, aga kurat, filmi idee meeldis väga. Teostus ka.
  4) The Book of Henry - oli selline veider film. Liigutas hingepõhjani, aga kummitama jäi ka küsimus, et mida kuradit.
  Samuti imelikul kombel vist meeldis mulle Happy Death Day ja Before I Fall, mis on veidi noortematele vist, aga mind köitis jälle nende idee - jääda kinni ühte kindlasse päeva ja seda siis tükk aega uuesti läbi elada, igal hommikul jälle samas päevas ärgata. Before I Fall on sellesuhtes parem, et lõpus sai ka lahti mõtestatud ja oli loogiline, miks peategelane antud päeva kahjuks kinni jäi ehk filmil oli ka sisu ja mõte. Death Day pidi vist rohkem õudukas anyway olema, aga noh, see selleks, õudne ta ei olnud.

  Rohkem vist nii ei meenunugi. Kommentaar sai ka pikk. :D Kui keegi küsiks, et mis eelmise aasta parim film oli - jääksin siiski vastuse võlgu. Rohkem sai ikka vanu filme vaadatud ja nauditud.

  2017 filmidest tahaks veel kindlasti vaadata mother! ja Goodbye Christopher Robin.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma vist tean mis mul Dunkirki puhul puudu jäi - vähene dialoog. Samas teadsin juba filmi vaatama hakates, et see keskendubki vähesele dialoogile, keskendudes muudele olulistele aspektidele filmikunstis. Mis ei tee seda filmi absoluutselt kuidagi puudulikuks, aga ilmselt oleks see minu isiklik eelistus lihtsalt .

   Vaatasin eile Hacksaw Ridge'i ära ja nõustun tõesti, et see oli väga hea film. Poole ajast nutsin.

   Mu arust pole Love, Rosie siiski saast :D Jään enda arvamuse juurde, et jah klišee klišee otsa, aga ausalt, mu sisemisel tiinekal oli seda filmi vaja :D

   Gifted ning Space Between Us on mul nähtud ja mõlemad meeldisid. Kuna ma olen üldiselt nutukate fänn, siis Gifted meeldis rohkem, aga ega neid väga muu põhjal üldse võrrelda saagi :D Mõlemad omamoodi ja mõlemad head ning väärivad vaatamist. Teiste puhul hakkan treilereid kohe vaatama ;)

   Samad filmid on ka minu nimekirjas, mis veel kindlasti vaatamist ootavad.

   Kustuta
 4. Omg, see vibraatorifilm tundub niiii armas :D Väga väga põnevad filmid ja panen oma selle aasta filminimekirja!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mul on hea meel kui mõned filmid enda vaatamisnimekirja juurde said :D

   Kustuta
 5. Anonüümne21.01.18 14:51

  Mulle meeldis ka Love Rosie, sama stiiligi filmid, mis mulle meeldisid:
  One Day
  Before Sunset
  Before Sunrise
  Ja mulle meeldis ka veel Cafe de Flore :)
  Tegelt häid filme on palju, seal juures ka need, mis välja toodud juba sinu poolt. Interstellar, Martian, Gravity on veel mõned, mis meenusid mulle koheselt.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Vaatasin Before Sunrise millalgi teismelisena ja kahtlustan, et tänu sellele ei jäänud ka piisavalt püsivat mälestust sellest, et järgmist filmi vaadata. Peakski uuesti ehk vaatama.

   Interstellar on mul järgmise kuu postituses sees, vaatasin seda just hiljuti :D Eelnevalt olen ka Martianit näinud ja päris naljakas oli tegelt näha Matt Damonit Interstellaris (Kui vaatama hakkasin, ma ei teadnud, et ta seal mängib), sest noh... üksinda planeedil :D

   Kustuta
 6. Ma olen seda Love, Rosiet vaadanud vist vähemalt 6 korda. Imal ja armas ja südamlik. Täpselt selline film, mida mõnikord on vaja, et tuju tõsta :)

  VastaKustuta
 7. Anonüümne21.01.18 22:42

  Suurt aitäh soovituste eest :D Vaatasin täna The Little Deathi ära ja pole tükk aega nii mõnusa huumoriga filmi vaadanud :) Ja muidugi see kurtide stseen seal lõpus! Appi ma pole tükk aega vist midagi nii armsat näinud kui nad veel lobisema jäid ning mees naisest pildi joonistas. Ausalt öeldes oleks võinud terve film ainult neist kahest olla.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Oi mul on nii hea meel kuulda, et see meeldis. See on täpselt selline film, mida soovitaks sõpradele, et vaatame koos ja siis ma terve aeg jälgiks nende reaktsiooni filmi aeg, et kas arvavad sama mis mina :D :D

   Kustuta
 8. See postitas tuletas mulle meelde, et peaks filme vaatama :D Ma olen viimase aasta jooksul ikka maruvähe telekat vaadanud, sh filme.. Aga võtan endale siit kindlasti mitmed ette :) Ma arvan, et mõni imal romantiline komöödia sobib täpselt, kui mees kodust läinud ja laos magab :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Imalad komöödiad ongi eriti head kui üle pika aja saad vaikuses üksi olla :D

   Kustuta
  2. Appi, need kirjavead :/ *postitus ja *laps ikka :D seda ei tule tavaliselt ette, et mul mees kuskil laos magab :'D

   Kustuta
  3. Phahahahahhaaaaa ma lugesin kohe "laps", aga "laos" teeb selle lause palju naljakamaks :D

   Kustuta

 

Kuu loetuimad postitused