Jaanuari filmid

Wat! Juba saabki jaanuar läbi! Ühes sellega mõtlesin, et tahan ikkagi rohkem hakata vaadatud filmidest kirjutama. Jummala eest mitte reaalset filmikriitikat jagama, sest ma ei ole pärast ülikoolist lahkumist üldse filme enam nii vaadanud nagu sellel ajal (kes ei tea, siis käisin BFMis mis on... filmikool :D). Kuigi teatud asjadele pööran muidugi rohkem tähelepanu, tahan filmide vaatamisest saada pigem lõõgastust ja keskendun rohkem tundele, mis üks või teine teos minus tekitab. Ehket keep that in mind kui edasi loete :D

1 / 2 / 3 / 4

Kas filmide vaatamist saab üldse hobiks nimetada? Mulle tundub, et kuna see on nii tavaline tegevus, siis see väga ei ole nagu kellelegi hobi vaid... tavaline elu osa. Aga kuna ma ikka omajagu neid igal kuul vaatan ja mulle väga meeldis kokku panna enda 2017. aastal vaadatud filmide paremikku/soovitusi (link), otsustasin, et tahan regulaarselt teha postitusi möödunud kuul vaadatud filmidest. Lisan enda "suurepärase" arvamuse juurde ka punktid 10st, mida igale filmile annan.

Interstellar (2014)

Magasin 10 minutit selle filmi algusest maha, mis viis mind koheselt metsikult segadusse kogu filmist. Kuigi õde pidevalt korrutas kõrval, et see ei muuda midagi ning lobises kiirelt mis oli juhtunud, ei takistanud see mul aga samaaegselt lugemast Wikipediast järele, et misasja seal nüüd toimub (pausi kahjuks ei saanud panna, sest see tuli otse telekast). Ning lõpuks tõesti ei olnud need 10 minutit algusest nüüd nii olulised kui ei näinud, aga samas ikka olid küll olulised 10 minutit :D Filmikriitikut minust ilmselgelt ei saa!

Mu pidev mõte filmi jooksul oli "isssssand" või "appppiii". Mitte, et see film mind tegelikult kuidagi  sügavamalt mõjutanud oleks, aga ikka pani mõtlema kui hirmus võib olla taoline olukord mis... näib täiesti ilmvõimatu. Kes muidugi ei tea filmist midagi, siis lühikokkuvõte on see, et mees sõidab teise universumisse (või galaktikasse?) ning aeg käib seal veidi teisiti. Kui nad on seal uuel planeedil viibinud tunni, on Maal möödunud üle 20 aasta. Ning lõpuks näibki, et astronautide jaoks on möödunud vaid aastad, aga Maa elanikele aastakümned.

7/10


Hacksaw Ridge (2016)

Aitäh, aitäh Anonüümne, kes sa soovitasid mul seda filmi vaadata! Sama päeva õhtul panin selle mängima ning see oli tõesti väga hea film ja soovitan seda absoluutselt kõigile... okei, kes ei taha näha kuidas verd pritsib ja soolikad lendavad, neile tõesti ei soovita, vist.

Ühel hetkel filmi alguse poole läks lausa meelest, et tegemist on sõjafilmiga, sest korraks leidsin end nii tihti naermast nagu oleks Politseiakadeemia filmi mingi osa (mis pole enam naljakas, aga noh... taoline stsenaarium). Kiirelt aga muutus filmi meeleolu naerust väga tõsiseks. Nimelt olid peategelasel väga kindlad põhimõtted - minna sõtta, aga mitte kanda relva. Ta keeldus ka õppeperioodil relva kätte võtmast ning lõpuks pidi ta kohtu ette astuma. See oli kõige suurem absurditeater minu jaoks (et üldse nii päriselt võimalik on), et ta taheti vangi saata kuna keeldus relva kätte võtmast (soovis olla meedik).

10/10


Girls Trip (2017)

Väga-väga kurvalt ja tõsiselt filmilt hüppame aga otse komöödiasse. Tegelikult vaatasin seda vana-aasta õhtul, aga mis see üks päev siia-sinna ikka on (Dunkirki vaatasin ka jaanuaris, aga näed, ilutseb ta hoopis "Filmid 2017" nimekirja postituses).

Taolisi girls trip filme on ikka metsikus koguses ning ega see nüüd kuidagi oluliselt ei erine teistest. Ikka huumor, vahel mõne jaoks labased naljad, seksijutud ja muu taoline. Hea kerge meelelahutus. Ehket kui treiler meeldib, siis ilmselt meeldib film ka.

5/10A Bad Moms Christmas (2017)

Järg filmile Bad Moms (2016), aga ei teagi mis sellest arvata. Ma ei ütleks vist, et parem oli, aga ega see halb film ka ei olnud. Meelelahutuse mõttes ei jäänud naljadest puudu, sügavama mõttega sisu oli olemas ning natuke pisaraid ka... vist. Kõige rohkem jäi mulle aga meelde Kathryn Hahni tegelane kes oli mu jaoks filmis ka the saving grace, sest tema momendid on mul filmist siiani hästi meeles. Teiste omad mitte nii väga.

6/10

IT (2017)

Ma ei teadnud kas lisada see film siia nimekirja või mitte, aga panin selle endale taustaks kord mängima ja lõpuni seda vaadata ei suutnud. Mitte sellepärast, et see oli "oi nii hirmus", vaid lihtsalt ei viitsinud. Ja kuna ma seda lõpuni ei vaadanud, ei hakka ka otseselt hinnangut andma... lihtsalt teadmiseks, et lõpuni ei viitsinud vaadata :D


 Jumanji (2017)

JACK BLACK!!! Kas ma võin talle eraldi punktid anda filmist. Tema väärib küll 10/10st. Kuigi ma väga ei ole vaimustatud ideedest teha vanadest filmidest "uuemad versioonid", aga kuna see oli nagu teine külg originaalfilmist, annan andeks (nagu neil on minu andestust vaja). Tegevus toimus Jumanji's, versus originaal kui Jumanji tuli tavamaailma üle.

Minnes nüüd aga Jack Blacki juurde, siis enne filmi vaatamist olin lugenud tema tegelase kohta ning kuidas ta rääkis, et ta oli põhimõtteliselt sündinud selleks rolliks - mängida teismelist tüdrukut. Ja see oli nii hea! Mulle tõesti meeldis tema roll seal filmis.

Filmist endast rääkides, siis mulle täitsa meeldis see. Ja ennekõike oli mul hea meel ikka selle üle, et tegevus Jumanji's toimus ning kõik nagu videomängus käis, seal hulgas "elude kaotamine". See oli huvitav lisa asjale.

6/10Geostorm (2017)

Mulle tegelikult meeldivad igasugused katastroofifilmid, mistõttu paelus ka see film mind... aga kui nägin IMDB madalat hinnet sellele (5.4/10) ning olles treileriga poole peal, sain aru mis sorti filmiga on tegu. Ses mõttes see nagu täitsa saast ka pole, aga ega ta suurem asi äge ka mitte. Katastroofide efektid olid päris head, aga siiski jäi pigem selline tunne, et nagu tahaks teha midagi A Day After Tomorrow sarnast, aga sisu osas mu meelest jäi ikka asjal puudu.

5/10


Blame (2017)


Ma ei tea miks, aga poole ajast seda filmi vaadates kummitas mind hoopis film "Easy A". Tegelikult pole raske arvata miks. Mõlema lugu keerles ümber raamatu/näidendi, mis inimesed omavahel kokku/lahku viis. Teadsin, et oleksin pidanud enda mõtted kohe pärast vaatamist kirja panema, sest siis olid mul veel mingid emotsioonid selle suhtes, aga enam mitte. Selline "okei käime keskkoolis, armume õpetajasse" film.

5/10


Being Human (2008-2013)


Boonusena tahtsin veel kirjutada kahest UK telesarjast, millest esimese peategelasteks on vampiir, vaim ja libahunt (eesti keelne pealkiri just selline ongi). Ning täpselt nende kolme (ühel hetkel lisandub üks libahunt veel) ühisest elukorraldusest sari räägibki. Kogu aeg üritatakse neid tappa või toimub midagi muud müstilist.

UK sarjal on 5. hooaega, aga pärast 3. hooaega läheb asi kahtlaseks. Nimelt lahkub 3. lõpuks üks peategelane ning 4. alguses tuleb välja, et üks libahuntidest samuti ei ole enam sarjas ning 4. hooaja esimese osa lõpuks on originaal koosseisust alles vaid üks. Olin üleüldse väga kahtleval seisukohal, et kas pärast 3. üldse asja enam edasi vaadata, seega vaatasin osa korraga. Ja ma olen väga rahul, et selle 4. hooaja ka ikkagi lõpuni vaatasin, sest uued osatäitjad toodi päris hästi sinna sisse... aga kui 4. hooaja lõpus ka viimane originaal ära läks, ma 5. hooajaga ei jätkanud (teades, et see oli ka viimane sellel sarjal).

7/10Kuna kõiki hooaegu sellel saab vaadata Telia TV filmiriiulilt täitsa tasuta, siis loomulikult seda ma olen ka õhtuti teinud. Mõnikord A. passib ka ning ükspäev siis saatis mulle selle:Poldark (2015-...)


Ei hakka eitamagi, et nii Being Human kui Poldarki innustas vaatama ikka Aidan Turner. Kuigi mõlemast sarjast olin juba pikalt ammu-ammu kuulnud enne kui üldse vaatasin kes näitlevad. Poldarkist muidugi rohkem, sest seda näitas (näitab?) ka ETV (???) ja mu ema ikka vaatas seda ja vahel jagas ka mulle kommentaare. Seega selle vaatamine oli mul kunagi tulevikus planeeritud, aga siis märkasin, et esimene hooaeg on sama moodi Telia TVs tasuta olemas, seega mis paremat põhjust mul veel oli majapidamistöödega viilimiseks?

Jättes kõrvale fakti, et peategelane on ilus mees, olen ma selle sarja tohutuks fänniks saanud. Mulle meeldib näitlejatöö, huvitav sisu ja fakt, et see kõik toimub 18. sajandi lõpus on lihtsalt boonuseks. Mulle meeldib vaadata sarju/filme mis toimuvad umbes sellel ajal, sest see on ikka nii teistmoodi maailm praegusest, kuid samas ikka ja jälle leiad paralleele praeguse eluga.


Veebruarikuus plaanin vaadata hoopis Oscaritele nomineeritud filme. Kõigepealt mis kandideerivad parima filmi Oscarile ja sealt siis lähen edasi. Hetkel nagunii ühtegi filmi vaadata ei saa kuniks Poldarki kõik 3 hooaega on vaadatud (ja saan ootama jääda neljandat!!!).

17 comments:

 1. Aitäh, ma ei teadnudki, et Telial filmiriiulis ka koht seriaalidele on :D Poldarki teist hooaega näitab hetkel Sony Channel.
  Omalt poolt soovitan "Victoriat" :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma juba vaatan netist teist hooaega, niisama kanalist vist ei suuda midagi peale Selgeltnägijate tuleproovi vaadata (sest ei jää miskit muud üle kui vene keelt ei oska :D). Victoria on mul samuti märgitud "vaata varsti" alla :D Seda olen ka silma nurgast vahel vaadanud, aga mitte vaatama jäänud.

   Kustuta
  2. Tuli veel meelde, et samast ajastust on ka "Harlots/Langenud naised" täitsa huvitava lähenemisega, hetkel on seda ühe hooaja jagu.

   Kustuta
 2. Interstellar oli üks mu lemmikuid, Matthew pole kunagi meeldinud ja LÕPUKS tuli kinno minu lemmikraamatuseeria põhjal tehtud film "Laskur" Seega isiklikult soovitan sulle seda vaadata! Raamatud on mu lemmmmmmmikud Stephen Kingi omad ja kodus olemas ka aga filmist saab pihta ka ilma lugemata, väga hästi on kokku võetud :) Ahja, siis armusin ma Matthewse ära :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Nii "vana" film ja ma pole näinudki seda. Kuulnud olen, aga nüüd siis tean silma peal hoida, et ühel hetkel vaadata.
   Ota, mulle jääb hetkel segaseks, et millal sa Matthewsse ära armusid? Interstellaris? Shooteris teda ju pole?!
   Aga jah, Stephen King on ka minu lemmik. Lugenud ja näinud ja igast asju teinud :D :D

   Kustuta
 3. Ma olen vaadanud "Being human" US versiooni, seal kõik kolm peategelast lõpuni samad. Lõpp on selline nunnu tervel sarjal, aga mu arust võtab hästi kõik kokku- et pole sellist lõpetamatuse tunnet vms nagu osade sarjade puhul.

  Sellepärast, et ma US versiooni esimesena vaatasin, ei suuda hakata UK oma vaatama. Tean juba ette, et hakkan liialt võrdlema.

  Aga filmidena soovitan näiteks "American History X". Komöödiatest "Rough night" ja "Chips".

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma sain alles poole peal teada, et USA oma on ka ja samal põhjusel ei taha ka toda vaadata :D kuigi nüüd huvitab sealne lõpp, sest UK oma oli pigem ikka nagu kurb (vähemalt kuniks veel viimane originaal päris surnud-surnud polnud... kummitus). Ehket kõik nad ju surid ära ning "ilus" oli vaid see, et kummitus edasi sai minna nende juurde lõpuks.

   Kustuta
 4. "Laskuris" armusin ära :D Oh, ta mängis mees mustas rolli niiiiiii hästi...

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma olen väga segaduses, et mis filmist jutt käib. Ainuke vaste sellele on 2007 "Shooter", aga seal ei mängi ju Matthew?!

   Kustuta
  2. ilmselt mõtleb the dark towerit, mis on stephen kingi raamatute järgi tehtud, seal idris elba mängib mingit laskurit ja matthew mingit evil tegelast vist :D

   Kustuta
  3. Nendest kahest mulle isegi meenub selle filmi poster :D

   Kustuta
 5. Anonüümne31.01.18 12:02

  Ocarikatekast Call Me By YOur Name on nii-niiii ilus! (muidugi kui midagi peaks homode vastu olema, siis jätke vahele)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. See kujuures ongi mul esimesena plaanis ära vaadata sealt nimekirjast. Kui ma nüüd vaid Poldarki vaadatud saaks :D

   Kustuta
 6. Anonüümne31.01.18 18:56

  Being Human UK on NIIIII hea no täitsa lõpp :D Vaatasin paari aasta eest ja nii hea mälestus jäi sellest. Eriti meeldis esimene hooaeg, teises ei meeldinud, et lõpus nad kõik tülli hakkasid keerama ja 3das häiris kuidas kõik jaurasid selle ümber, mis Mitchell rongis tegi. Minu lemmikud olidki need stseenid kus nad kolmekesi olid ja sellist mõnusat briti huumorit tehti. Ja muidugi Mitchell meeldis täiega piinatud vampiirina :D Aga tema seksikust tõmbas natsa alla kui lugesin peale sarja vaatamist intervjuusid ja Aiden mainis kuskil kuidas ta tol ajal oli ta nii suur pohhuist, et ei viitsinud hambaid pesta.
  Peale 3dat hooaega vaatasin natuke, aga seal läks kõik nii jaburaks. Nt see mis lõpu leidsid nii George kui Nina, see oli lihtsalt ajuvaba. Ja need uued tegelased mind ei tõmmanud. Minu jaoks oli veider et Hal pidi olema jube ohtlik ja jumal teab mis, aga minu jaoks oli ta mingi väike jupppjalg :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Jah, mulle ka meeldis esimene. Aga suurema pettumuse valmistas Mitchelli ja Annie "armastus". Ma nagu ootasin sellest midagi enamat, sest väga mingit armastust küll välja ei paistnud. Ning jah, seda oleks võinud vähemalt näidatagi kuidas Nina suri, mitte lihtsalt lännu. Kuigi George'i minek mulle meeldis. Tollel hetkel ma ei teadnud, et ta pärast seda ära sureb :( Hal mulle isegi meeldis, aga kui hakkasin 5. esimest osa vaatama, siis ei suutnud. Tahtsin ainult Mitchellit (miks ma ka Poldarkit tuhinaga vaatama hakkasin :D).

   Kustuta
  2. Anonüümne31.01.18 22:37

   Nad rikkusid jaa selle nende armastuse ära kogu selle rongijamaga ja üldse tundus, et see kõik oli kiiruga kokku klopsitud, sest nad teadsid, et Aiden kavatseb lahkuda. Aga see tundubki olevat UK sarjade viga. Ma ei tea kas sa Misfitsi oled näinud? Sellel on ka esimene hooaeg no jumala 5+ ja teises hooajas on ka päris head mõned osad, aga siis hakati ka kiiruga mingeid jaburaid asju genereerima ja lõpuks muutus see kõik nii totraks.

   Kustuta
  3. Jaaa, täpselt. Sest ausalt kui ma poleks teadnud, et nad on paar, siis ei oleks seda ekraanilt küll aru saanud. Eriti kummaline oligi see lõpp (mis muidugi oli cheesi ja mulle meeldis) kus Mitchell ütles, et oli tema eluarmastus. Oleks võinud seda rohkem näidata, sest aru küll ei saanud :D

   Misfitse pole näinud ja teades nüüd, et vaid esimene hooaeg kõlbab - hoian kaarega eemale :D

   Kustuta

 

Kuu loetuimad postitused