Lippie Countdown

HEAD UUT AASTAT!

Nagu eelmise aasta lõpus kirjutasin, tahan natukene pikemalt kirjutada NYX huulepulkadest, mis sain 2017. aasta adevndikalendrist (link). Mitte sellepärast, et see oleks tellitud reklaam (khmm... I wish, aga kuna ma vaevu enam blogin, siis mis tellitud reklaamist me rääkida saame :D), aga lihtsalt selle pärast, et mind huvitab see teema ja mida aeg edasi, seda rohkem jõuab mulle kohale, et you do you suhtumine. Seega keda absoluutselt ei huvita kosmeetikatooted ja veel eriti huulepulgad (huule... tooted?), siis kohtume juba järgmises postituses!


Ehket kes eelmist selleteemalist postitust lugenud pole, siis kokkuvõtvalt: ostsin endale sünnipäevakingiks (keset detsembrit) NYX Lippie Countdown advendikalendri, kus iga aknakese taga peitis end testrimõõdus huulepulk (toode? ma ei tea kuidas neid kõiki kokku nimetada). Nüüd kui kõik aknad on avatud ja tooted järele proovitud, tahangi veidi põhjalikumalt kirjutada, mis sellest pundist arvan ehket mis on minu täielikud lemmikud ja uued avastused ning mis mind väga nina kirtsutama pani ja eaaaaales enam osta ei plaani. 

Minu kõige-kõige lemmikumaks avastuseks sealt kalendrist oli kindlasti soft matte lip cream, sest olgem ausad, liquid lipstickid (edaspidi LL) on ikka veel minu jaoks väga teemas. Küll aga on LL häda selles, et väga paljud kuivatavad meeetsikult huuli, mis on matt viimistlusega huuletoote puhul küllaltki paratamatu.

Kui ka sinul on probleeme kuivade huultega, aga armastad matt lõpp-tulemust, siis soovitan väga just nimelt seda toodet proovida. See küll ei püsi nüüd sama kaua huultel kui tüüpilisemad LL'd, aga eeldusel, et sa ei hakka metsikus koguses toitu ja jooki näost sisse uhama, siis paar tundi peab see täiesti hästi huulte peal.


Mõtlesin küll alguses kirjutada lemmikutest ja lõppu jätta minule mitte sobivad tooted, siis ei saa nii. Kui juba oli juttu totaalsest lemmikust, siis lisame siia ka totaalse feili (minu jaoks), milleks on Lingerie LL. Mingil põhjusel olen ma NYX'ist alati just neid endale katsetamiseks ostnud ja lootnud ma ei tea mida, aga nüüd olen täiesti kindel, et vot seda ma endale enam ei osta mitte kunagiiiii!

Sellel lihtsal põhjusel, et umbes 10st erinevast värvitoonist on mulle meeldinud vaid üks (Lipli12 Exotic) ning kõik teised lihtsalt ei vasta mu soovidele ja ootustele. Nimelt muutuvad kõik (va siis nimetatud LL) väga praguliseks huultel, see ei kata huuli ühtlaselt ja muudkui voha seda toodet endale peale. Rääkimata metsikust huultekuivatamisest (see on ka Exotic värvi puhul nii). Iga kord kui olen neid endale huultele pannud, pean pärast kasutamist huuled kastma kuskile õlipange. Täielik no, no, no!!! Ja kusjuures sellest on mul ka väga kahju, sest nende nude värvide valik on metsikult lai!


Kord siis uurisin NYX letis, et mis vahe on Lingerie ja Liquid Suede (cream lipstick) sarjal. Vastuseks sain, et viimane püsib kauem peal. Ja kuigi ma just megavaimustuses pole kalendrist saadud toonide üle, siis selle toote sisu meeldib mulle aga väga. Kuivab see sama moodi mattiks, aga selle vahega, et minul pole asi veel huultel praguliseks läinud (küll aga tumedamate toonide puhul peab siiski kaks kihti peale kandma, et ühtlane jääks) ning pärast kasutamist ei taha huuled otsast kukkuda. Seda ma nüüd otseselt öelda ei saa, et too kauem peal püsiks, aga ma suudan seda kauem peal hoida huultel kui Lingerie omasid.

Võrdluseks tavamõõtu toode ja testerpudelid.
Ja kui me juba matt teemal oleme, siis võtame selle viimase ka ette: matt huulepulk (matte lipstick). Selle puhul jään ma nagu kahe vahele. Meeldib ja ei meeldi ka. Värv on hea pigmendiga, tõesti on matt, kui metsikult ei joo ja ei söö, siis püsib kenasti paar tundi ka huultel. Mida aeg edasi, hakkavad aga huuled kuivama ja lõpuks on värv kadunud ja huuled kuivad. Mitte muidugi väga hullult, aga ma pigem soovitan selle asemel ikkagi soft matte lip cream'i, sest lõpuks on minu jaoks matt lõpp-tulemuse puhul kõige olulisem see, et huul ei kuivaks ära ja mul oleks kogu aeg mugav.


Ehket kokkuvõtvalt võiks NYX matt toodete kohta öelda seda, et võlusõna on toote puhul sõna cream, et huuled ei oleks pärast liiga kuivanud. Mis on ka küllaltki loogiline, aga miks ei võiks kõik matt tooted olla siis taolised neil?! Ma ei mõista selle pagana Lingerie toote vaimustust.

Minnes nüüd aga erinevate huuleläigete juurde (mitte matt), siis minu parim avastus oli butter lipstick. Ja see sõna "või" ütlebki kõik. Mõnusalt huuli niisutav ning piisavalt intensiivse tooniga, et mitte olla tavaline hügieeniline huulepulk. Kuigi too keskmine toon (seashell) on ikka väga... veider ja minule isiklikult üldse ei sobi :D


Tegelikult ei ole mul midagi väga negatiivset mitte matt toodete kohta öeldagi, sest nagu ütlesin, on minu jaoks oluline, et mul oleks huulepulgaga mugav ning et see ei kuivataks ja täpselt nii ka kõigiga on. Ma ei teagi kuidas neid pliiatsi moodi huuletooteid nimetada, kirjas on lihtsalt lip cream. Mõlemad on väga intensiivsed, kuid eelistaksin seda pigem klassikalise huulepulga kujul kui pliiatsina, kuna täpsusest jääb puudu. Ja täpsus on minu arust intensiivsete värvide puhul väga oluline (daah).Suur üllataja oli minu jaoks ka intense butter gloss, mille teisi värve tahan kindlasti veel juurde soetada. Kalendrist saadud lilla nüüd pole ka kinlasti minu toon, aga see värv on PAKS. Ja seda väga-väga heas mõttes. Rikkalik värv ja oi kui hea lõhn! Muidugi ei ole ükski läikevärv väga kauapüsiv, aga kui üldse ma midagi nendest läikevärvidest soovitaksin, siis just nimelt seda (kui oled värviaustaja sama palju kui läike).


Ning lõpetame selle ülevaate NYX huuletoodetest butter gloss huuleläikega, mis ongi täpselt nii - huuleläige. Saab kanda nii ilma alustoonita, kuid mina eelistan neid panna peale pigem huulepulgale (kui ka LL'le). Annab kerge läike ja vajadusel ka lisavarjundi huulepulgale. Ja oeh ma ei tea mis nad nendesse butter glossidesse panevad, aga need lõhnavad lihtsalt taevalikult!


Kui nüüd tagantjärele seda nimekirja vaatan, siis eks läks see kalender ikka asja ette ka. Mul ei ole enam nii 50-50 tunded selle suhtes. Samas aga õigustan selle ostu ja suuremat huuletoonide valikut sellega, et kuna teen teistele fotojumestust, siis lähebki suuremat kogust eri värve vaja. Pole nagu nii öelda maha visatud raha nende toodetega, mis minule endale isiklikult üldse ei sobi. Kui nii aga poleks, siis vähemalt pooli huuletooteid ma rohkem üldse ei kasutaks. Kas siis sellepärast, et toode ei sobi mulle või siis ei ole värv kuigi praktiline.

Seega loodan, et ehk oli kellelegi selline väike ülevaade natukenegi abiks, mida ehk teinekord NYX tooteletist endale katsetamiseks haarata. Muidugi on see vaid minu arvamus, mis ei pruugi ühtida mõne teise omaga, aga see ei tee minu kogemust kuidagi vähem õigeks. Lihtsalt minupoolsed soovitused enda kogemuste põhjal.

Kuna NYX on cruelty free firma, siis olen kahe käega ka nende toodete kasutamise poolt. Hetkel guugeldasin kiirelt kas tooted on ka vegan, aga osadele ei saanud ma täpset vastust (ei leidnud õiget nime), küll aga on vegan näiteks mu lemmik soft matte lip cream! Seega kui soetad vaid vegan tooteid, uuri eelenvalt kindlasti, sest cruelty free ei võrdu veganiga.

PS! Loe minu väikest update'i selle kalendri kohta siit (link).

4 comments:

 1. Ühe sõnaga (olgu 4) = ära söö ega joo. :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. No tegelikult ära söö rasvast/õlist asja ja joo kõrrega :D Siis pole hullu.

   Kustuta
 2. Anonüümne03.01.18 08:03

  Mina olen Goshi huulepulkade fänn. Püsivad jube hästi peal (eriti kombinatsioonis sobiva huulepliiatsiga) ja vähemalt ei tundu, et huuli väga kuivataks ka. Oled sa neid proovinud?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ei ole, aga kui poes silma jäävad, siis kindlasti proovin järele. Aitäh ;)

   Kustuta

 

Kuu loetuimad postitused