Millega mängib nelja-aastane?

Postitusest "millega mängib kolmeaastane laps" (link), on möödas küll vaid pool aastat, aga vot täpselt nii kiiresti need huvid ka muutuda võivad. Tegelikult päris "muutunud-muutunud" need ei ole, pigem on ikka huvisid veelgi juurde lisandunud ja ühes sellega kasvanud ka mänguasjade kogus meie majas.

Alates esimesest legokarbist on Olli huvi nende vastu ka alati püsinud. Lihtsalt nüüd on Lego Duplod asendunud väikeste legodega (kuidas neid nimetada? tavalised legod? :D). Selle võrdlemisi lühikese ajaga (ma tahaks öelda, et esimese väikese legoga hakkas ta mängima alles suve lõpul) on meile juurde kogunenud nii palju Lego City komplekte, et ma ei jõua neid äragi lugeda. Ollil muidugi vedas, et kõik jõulud/sünnipäev kohe järjest on, sest suurema noosi ta just sellel ajal saigi (hurraaa allahindlused!).
"Tänu" multifilmidele hakkasid talle väga meeldima ka Transformerid. Mis on minu arust kohutavalt jubedad ning koledad mänguasjad ning suurima hea meelega ma neid talle üldse ei ostaks. Õnneks/kahjuks on ühe väikese julla hind ka lihtsalt metsik ning tekibki küsimus, et millllleks?! Aga mis sa teed kui lapsele meeldib. Ideaalses maailmas ei tahaks ma üldse neid plastikust jullasid koju, aga kogu see "mingit odavat plastmassi me koju ei too" jäi tõesti veel sinna aega kui mul last ei olnud. Kui see väikemees päev otsa räägib Transformeritest, siis ei ole mul südant, et talle neid keelata (nii ka ei ole, et tahab ja saab).


Transformerite alla liigitan ma ka Super Wings lennukid, mis ka põhimõtteliselt muutuvad lennumasinast... jalgadega masinaks :D Need mulle isegi meeldivad. Vähemalt nägude poolest, aga jällegi - plastmass julla. Ja ma olen enam kui kindel, et umbes poole aasta pärast ei ole tal ka nende vastu enam huvi, mistõttu on meil neid ka väga piiratud kogus (nagu ka Transformereid). Ehket mina omalt poolt suunan teda alati Legode poole, sest ma isegi mängin tänase päevani väga hea meelega legodega. Need on aegumatud!Juba tükk aga tagasi pandi Konsumis üles üks stend, mis on täidetud erinevate vanni- ja veemängudega... kui seda nii nimetada võib (loomulikult vannivahtu ei müüda ikka mitte kuskil!). Tegemist on pulbritega, mis muudavad vee kas limaks või tarretiseks. Vähemalt neid kahte ma siis Ollile ühel päeval ostsin ja katsetasime. Limast ta nii vaimustuses polnud, mina aga küll. Tarretis meeldis talle aga väga ja pean tunnistama, et oli päris tore isegi selle sees sonkida.


Üks asi, mida ma Ollile ilmselt juurde pean soetama, on lauamängud. See lauamäng sobib nii 4-aastasele kui ka vanematele, sest nagu ma Olli ja ta onu mängimisest aru sain, jäi mu vend päris mitu korda Ollile kaotajaks selles :D Mis lauamänge te soovitate? Kuigi Mallukas kirjutas ka hiljuti enda blogis mõnest lahedast mängust (link), siis mida head te veel soovitada oskate?


Muidugi tunneb Oll väga huvi ka muusika vastu. Tegelikult ma ei tea mille vastu ta huvi ei tunneks. Küll klimberdab Tallinnas klaverit, mängivad vanaemaga suupilli, vahel vilistab flöödiga ja minu bff saatis Ollile kingiks lausa kitarri. Muidugi pole see kitarr-kitarr, aga ikkagi tore näha tema huvi muusika vastu, mis omakorda tekitab huvi tantsu vastu, sest iga kord kui ta mõnda pilli mängib, on vaja ka tantsu lüüa. 


Omg, jalast võetud püksid taustal :/


Erinevad versioonid Dominost meeldivad ka talle väga. Meil on nii klassikaline kui ka üks loomapiltidega ning ma isegi ütleks, et klassikaline meeldib talle rohkem. Ka mulle endale meeldib pigem see variant, et ta proovib kokku lugeda täppe kui ära tunda sarnaseid loomi (mis tundub juba titekas :D).O. sai sünnipäevaks ka Uno Junior kaardid ning selle mängu oskamisest on puudu veel vaid oskus kõiki kaarte käes ilusti hoida. Ma olen üleüldiselt kaardimängudes küllaltki suur sohitegija (ups :D tegelikult õige oleks öelda, et mulle meeldivad kaardimängud kus saab palju bluffida), seega ei leia just tihti endale vastaseks paarilist, kes laob kõik enda kaardid su nina ees laiali :D Ja ürita siis kaotada, sest kes ikka 4-aastasega mängides pidevalt tal kaotada laseb. Südametu vaid!

Ning lõpetame selle praeguse nimekirja veel ühe põneva autoga, mida ma ise pole üldse poes varem tähelegi pannud. Ei ole tavaline auto ja ei ole ta ka lego. Saab ehitada palju erinevaid autosid/õhusõidukeid ning esmapilgul tundus minulegi keeruline. Küll aga on tükid päris mõnusad ja tugevad ning mina omalt poolt küll soovitaks taolist "lego" kellelegi kingiideena!Selline on siis Olli hetkelised eelistused mänguasjade osas. Muidugi on see nimekiri veel pikemgi, aga need olid need, millega ma viimaste nädalate jooksul teda regulaarselt mängimas olen näinud. Ja kuna tean isegi kui raske on teisele lapsele kinke otsida (eriti kui sul on enda lapsed teisest soost kui sünnipäevalaps), siis ehk on kellelegi sellest "nimekirjast" ka selles osas kasu. Mina küll suurima hea meelega loen, millega mängivad väikesed tüdrukud (kuigi sõbrannadelt olen saanud vastuseks, et umbes samade asjadega, mis Oll... ehket autod :D mis teeb mu jaoks kingiostmise lihtsamaks).

Küll aga tahaksin ma siia postituse lõppu lisada hoopis ühe üleskutse, mida eile Emmede klubi Facebookis märkasin (link). Nimelt saab nüüd Omnivaga tasuta teele panna vanad (korralikud) mänguasjad, millega enda laps enam ei mängi ning sealt toimetatakse need mänguasjad edasi lasteni, kes just nimelt neid vajavad. Ja kuigi ma olen juba varem sellele mõelnud, et mis ma ikka kõiki O. vanu mänguasju alles hoian, ei ole mul vist endal olnud piisavalt motivatsiooni, et reaalselt välja otsida, kuhu need kõik saata. Nüüd siis tean ja loodetavasti saan ühe paki varsti juba teele panna.


2 comments:

 1. "Tähelepanelik päkapikk" on tore mäng. :)

  ja mu lastele meeldib see ka väga: https://www.xsmanguasjad.ee/learning-resources-kavala-orava-mang.html

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh soovituse eest ;) uurin neid.

   Kustuta

 

Kuu loetuimad postitused