Neuroloog & NYX

Korraks mõtlesin, et prooviks hakata ikka iga päev blogima, paneks kirja mis päeva jooksul toimus ja siis sain aru miks mul vahepeal pikem paus blogimises oli - midagi märkimisväärselt põnevat lihtsalt ei toimu.

Noh, täna käisin järjekordselt arstil. See, mis seal juhtus on ka ainus "uudis" tänases päevas minu elust. Hõiskasingi liiga vara enda migreenist pääsemisega. Mis ometi ei tähenda, et ma peaks seda üldse veel kunagi tundma, aga spiraali ära ei võetud. Kuna ma olen ise üks tohman olnud ja üldiselt arsti juures käimist vältinud, siis oligi minu viimane naistearsti visiit 2015. aastal. Seetõttu võeti täna hoopis analüüsid ning kui kõik korras (süõ), siis jaanuari lõpus võetakse see ikkagi ära.

Panin küll ilusti aja endale kirja tänaseks, aga lõpuks ootasin ikka oma 30 minutit. Oleks veel kauemgi tegelikult läinud, aga see selleks. Nagu ootamisest vähe oli, läks keset minu visiiti haiglas elekter ära. Spiraali poleks seetõttu naguniiii välja saadud võtta, kui arst poleks just kükakil taskulambiga seal uurima hakanud.

Kuna ükski arst mulle tegelikult migreeni diagnoosi pole pannud, andis ta mulle saatekirja neuroloogi juurde (tegelikult ei andnud, sest elekter läks ära ja saan selle esmaspäev). Sest isegi kui mul spiraali eemaldamisega enam migreeni ei esine, tuleks seda ikkagi uurida ja vajadusel siis ravi saada. Ausõna, nüüd mõtlen küll, et oli mul siis raske kohe migreeni tulekuga perearstilt saatekiri võtta?! Ilmselgelt oli. 

Tegelikult ei lähe ma üldse ainult migreeni pärast sinna. Kes mind päriselus kohanud või mõnda videot vaadanud kus ma ekraanil olen, teavad, et mu silmad tõmblevad. Või siis nagu neid nimetatakse - tikid. Ma olen terve elu arvanud, et see oli mu ema väljamõeldud sõna. Tuleb välja, et ongi tegelikult selline asi olemas. Väiksena käisin nende pärast ka neuroloogi juures, aga alles on need siiani... seega vist on aeg enda tervis käsile võtta.

Ahaaa, väike update selle NYX kalendri osas... tänaseks päevaks olen ka aru saanud, et suht pooltest pudelistest on pooltühjad. Seega võtan sõnad tagasi, et ma sellega rahul olen. Arvestades, et ma mõnest pudelist olen reaalselt vaid kaks kasutuskorda välja saanud kookida (jep, pidin aplikaatorit väänama, et üldse midagi kätte saada), siis SELLE HINNA EEST mis maksin (-50%) on jah asi oma hinda väärt. "Väärt" oleks vist õige öelda, kuna nüüd on sellel kogu asjal mu jaoks paha maitse suus.  Ja kuna mu õel on sama kalender, siis on ka temal sama probleem - pooltühjad pudelid. Mul ausalt pole selle vastu midagi, et pooled värvid konkreetselt mulle ei sobi, sest nagu ütlesin, siis fotomeigi tarbeks kulub eri värve alati ära... aga et pooled pudelid veel pooltühjad on?!?!? Tänks, NYX, for nothing. Ma lähen lõikan nüüd osad pudelid pooleks ja uurin, et palju sees on.4 comments:

 1. Anonüümne05.01.18 16:38

  Isegi kui neuroloog diagnoosib migreeni, ei saa seda kuidagi ravida. Kirjutab ainult spetsiaalse migreenirohi-triptaan, mis valuhoo kiiresti katkestab. Kahjuks see kõikidel ei mõju ja omab ka palju kõrvaltoimeid. Aga siiski on see parem kui tunde/päevi valutada/oksendada. Minul õnneks mõjub, ilma selleta oleks elu tõeline põrgu, sest migreen ca 4-8 korda kuus. Ja nii on olnud aastaid ja olen käinud paljude arstide/neuroloogide juures.Hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid ei kasuta.
  Samuti ei seaks ma suuri lootusi tikkide ravile. Antidepressant vaevalt su valiks oleks, kui muid probleeme pole. Ilmselgelt nendest saadav kahju ületaks võimaliku saadava kahju.
  Tikid ja harv migreen on ohutud seisundid, millega tuleb lihtsalt õppida elama, sest ravimitööstusel lihtsaid lahendusi pakkuda ei ole tänase päeva seisuga. Kahjuks.

  VastaKustuta
 2. Nii kurb on seda lugeda, et sul nii tihedalt see on :/ Hea, et midagigi aitab. Ma siiralt loodan, et kui spiraal ära võetakse, et asi sellega piirdub. Samas minu emal hakkas migreen lihtsalt niisama, seega saan vaid loota, et spiraaliga seotud.
  Kui tikkide ravi peaks olema tõesti antidepressandid, siis neid ma ei hakkaks eluilmaski võtma. Sellepärast ma polegi selle probleemiga kuskile pöördunud, kuna see pole mu jaoks probleem. Olengi elama õppinud ja pigem häirib kui keegi uus peab vajalikuks mainida, et mu silmad tõmblevad (va siis arst)... nagu ma ei oleks ise teadlik :D

  VastaKustuta
 3. Anonüümne05.01.18 21:11

  Sain eelmise aasta alguses ka migreeni diagnoosi. Ma oleks nõus peaaegu kõike tegema, et peavaluga ei kaasneks nö samasuguseid sümptomeid nagu insuldiga. Kogu keha üle kaob kontroll ja see tekitab omakorda paanikat, sest kunagi ei saa kindel olla, kummaga tegemist on :/

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma ei teadnudki, et lausa nii jubedalt saab migreen olla :/ Nii hirmus.

   Kustuta

 

Kuu loetuimad postitused