13 / 2 / 18

Mulle tundub, et kuna ma mitu aastat pole väga muud arsti peale hambaarsti külastanud, käin nüüd igal pool topelt kui mitte kolm korda. Seega tänases postituses tuleb jutt mis arstid mu tervisest arvavad ja mis diagnoosid olen saanud. Ehket info, mida keegi ei küsinud, aga ikka jagan.

Kuna mul oli täna lausa kahe arsti juurde minek, siis murdsin alguses pead kas üldse minna. Nimelt peab Oll olema 2 nädalat pärast oppi lasteaiast eemal. Kui aga aja broneerisin, ei teadnud seda, arvasin, et saan ta aeda viia. Seega sain ta õnneks viia sõbranna poole seniks kuni ma arstide vahel kappan. Oll ka muidugi hea vend, ikka teatab kõva häälega, et tal on nii igav ja tahab koju minna (ja sushit süüa... okk).

Esmalt käisin neuroloogi juurde. Kogu aeg kordasin endale peas eelnevalt läbi, et kui arst küsib mis mure on, siis ütlen, et peavalud mis meenutavad migreeni (sest arst diagnoosib migreeni). Jaaaaa mis ma arstile ütlesin? Mul on migreen. Mitte, et ma pahandada oleks saanud, aga arst siis korrigeeris mu juttu.

Järeldus oli see, mis isegi arvasin, et küllap spiraalist ning diagnoosiks vist pani, et kinnitamata migreen või täpsustamata. Nii hästi ei mäleta, aga kahtlus siiski on. Seega kuna mul oli pärast seda suund naistearsti juurde spiraali eemaldama, leppisime kokku, et tulen maikuus uuesti kontrolli ja loodame, et siis enam pole midagi.

Küll aga on need tikid (kes ei tea, siis see on see kui silm/silmad tõmblevad närvidest). Naljakas sõna ikka. Kui migreeni pärast ei pea kontrolli minema, siis tikkide pärast küll, aga nendega tegeleme siis kui migreeni asi on selgust saanud. Igaks juhuks kirjutas ta mulle ka ühe rohu välja, mida kohe võtta kui migreen tekib. KUI enam tekib (süõ) nind samaaegselt tikkide ravimit sellega võtta pole ka mõtet. Ja kuna ma olen nende tikkidega terve elu juba elanud, siis mis need paar kuud veel ära ei ole.

Edasi oli suund siis naistearsti juurde. Eelnevalt möödunud korrast kui pidin ootama 40 minutit, siis keset seda läks vool majast ära ja ei saanud spiraali ära, läks täna kõik väga ludinal. Paar sekundit ja oligi spiraal väljas. Muidugi küsis ta esmalt, et kas mul on päevad.... ei. Ma ei teadnud, et VÕIKS olla (arvestades, et ma panin aja 1.5 kuud tagasi). Siis küsis, et kas ma tabletti olen saanud. Mis tabletti? Eelmisel korral ei olnud sellest juttugi, seega ei. Kehitati siis naeratusega õlgu ja ütles, et istuksin lauale. Ok :D

Lisaks tahan ma kirjutada ühest asjast, mida ma enne ei teadnud, sest mul olid teised kogemused naistearstidega. Ehket jälle info, mida keegi ei küsinud. Nimelt näsad. Mul on, ja väga ebameeldivas kohas, samas mis teha, elan edasi. Kui kunagi Tallinnas arstiga see jutuks tuli, pani ta mind ootejärjekorda kuskile, kus pidin ootama POOL AASTAT. Ma ei tea nüüd kas see sõltub arstist endast või linnast, aga mu Elva naistearst ütles, et paneme aga järgmisse kuusse aja kirja ja võtame ära selle. Ja kõik. Nii lihtsalt käibki. Oleks ma teadnud, et ka nii saab, ma oleks lasknud ammu selle ära võtta, aga kogu aeg teadsin, et oota ja passi ja bla bla. Ehk on kellelegi abiks see info.


0 comments:

Postita kommentaar

 

Kuu loetuimad postitused