Aprilli filmid

Jälle kuu läbi ning üks filme/sarju täis kuu möödas. Kuigi sellel korral oli filme ikka maru vähe ning enamus asjast binge watchisin uusi ja huvitavaid sarju (kelle mõistes uusi). Seekord otsustasin, et ma ei hakka enam treilereid postituse juurde lisama, sest ma lihtsalt ei viitsi nii korralik olla :D

1 / 2 / 3

1. American Crime Story (2016-...)

Kuigi alustasin selle sarja vaatamist juba möödunud kuul, olin selleks hetkeks ära näinud kõigest paar esimest osa esimesest hooajast. Sellel sarjal on sama põhimõte nagu American Horror Story'l, et iga hooaeg on uus teema. Nii oli ka ACS esimese hooaja teema "The People v. O.J. Simpson".

Mulle väga meeldis see sari. Oli huvitav näha toimumas seda kõike, millega olen justkui üles kasvanud lugedes. Kui ma enne seda sarja olin pigem ikkagi arvamusel, et tema mõrvas enda eks naise ja tema kaaslase, siis vahetult pärast sarja tundus küll kõik ikka veel kahtlasem. Samas mine sa tea ja ilmselt me ei saagi teada.

Küll aga lõpes see sari mu jaoks veidi ehk liiga kiirelt. Enda peas olin ma nagu valmis mõelnud, et sellel on ka oma 15 osa, aga ei - 10! Ja kuigi 10. osa oli pealkirjaga "The Verdict", arvasin, et on 5 osa veel, mis hõlmavad endast seda civil law suiti, kus ta pidi suured rahad välja käima. Aga seda ei tulnudki. Justkui (SPOILER... aga ma ei tea kas on üldse veel kedagi kes ei teaks mis kohtus toimus :D) "pääses puhta nahaga".

"The Assassination of Gianni Versace", mis oli ACS teine hooaeg, meeldis mulle isegi rohkem kui esimene hooaeg. Kuigi nagu... neid ei saa võrrelda, sest iga hooaeg on ERINEV ja pole omavahel kuidagi seotud, seega ei peagi nagu "halvem või parem" olema. Ilmselt meeldis ülesehituselt see rohkem, näidati kuidas Versace mõrvarist sai see mees kes ta lõpuks oli ja muidugi ka Versace enda elust lõike. Ehket väga palju toimus just nimelt minevikus, erinevalt siis esimesest hooajast kus mõrvaprotsess käis siiski reaalajas.

Muidugi oleks ka teise hooaja saanud hoopis nii üles ehitada, et alustatakse kronoloogiliselt õiges järjekorras või siis vähemalt teatud kohtasid näidataks pigem "õiges" kui "tagasivaatavas" järjekorras, aga where's the fun in that?! Kuna ma O.J.st teadsin nii palju, siis ehk oli ka teine hooaeg põnevam, kuna Versace mõrva kohta ei olnud ma varem üldse mingit infot väga otsinud, alles nüüd kui erinevaid Youtube kanaleid vaatan, mis räägivad erinevatest mõrvadest, sain nö haisu ninna.

Kolmandat hooaega alles hakati filmima, seeeeeega pean uue sarja jälle leidma.

(link)

2. Peeter Pikk-kõrv (2018)

Ütlen kohe ära, et ma üllatusin selles filmis väga. Treiler oli minu jaoks nagu iga teise lastefilmiga - miksssss mina pean seda kinno vaatama minema?! Ahjaaaa, olen ju lapse ema ning kuna kõik teised on tööl/koolis, tuli mul see käik ette võtta. Ma ei tea mis trost mul on nende lastefilmidega, kõige vähem viitsin animatsioone vaadata, seega ma ei tea millal ma end Cocot vaatama sunnin (kuigi tean juba ette, et kindlasti meeldib see mulle).

Peeter Pikk-kõrv oli meil muidugi eesti keeles kinos, see oli ka minu jaoks ehk ainus reaalne miinus ja ma oleks väga eelistanud seda vaadata originaalis. Imelik oli reaalseid inimesi kuulata eesti keeles näitlemas. Oll oleks ka inglise keeles suutnud selle kenasti ära vaadata, aga mis ma ikka siin seda teemat edasi arendan.

Muidu oli aga lõbus film, 4-aastastele kindlasti väga sobilik ja naljakas. Ning nagu ütlesin, siis meeldis ka minule, vanale lastefilmide Grinchile.


3. Thor: Ragnarok (2017)

Okei, teil oli õigus, see oli hea film ja mulle väga-väga meeldis see. Ma olen Thori filmidest näinud vaid esimest ning Avangere mu meelest mitte ühtegi, kui siis poole peale vaid esimest. Iron Maniga olen rohkem kursis ja vaid neid meenutades mõtlesingi, et kas... kas need olid ka komöödiad? See film oli küll puhas komöödia, mida ma poleks küll osanud oodata.

Ei olnud tõesti oluline, et eelmised filmid nägemata, kuigi kui sa ikka mitte midagi ei tea Marveli koomiksitest ja tegelastest, siis on muidugi teine asi. Jaaa ma ei tea kas ma kujutasin seda nüüd ette, aga mu meelest oli aru saada, et Thori seiklused hakkavad lõppema. Chris Hemsworth vähemalt oli ise maininud, et ta ei taha enam seda tegelast mängida (kuigi mõned Avangeri filmid on vist veel tegemisel kus ta ka kaasa teeb) ja kõik mis puudutas Thori kui tegelast, siis jäi ta nagu... tühjaks mu arust. Kuid sellest hoolimata oli hea komöödia.

(link)

4. A Few Best Men (2011)

Kuigi ma jaanuaris kirjutasin (link), et vaatan lähiajal selle filmi uuesti ära, et mälu värskendada (kuna möödunud aastal vaatasin selle filmi teise osa ära, mis oli siis värskelt ilmunud), vaatasime seda A.ga alles sellel kuul.

Tegelikult ei olnud mittttteeeee midagi telekast vaadata, ühtegi head filmi ka ei leidnud Telia TVst (ei tasuta ega tasulist), seega A. ütles, et ma ehk vaataks mis Austraalia filme on üldse olemas. Jaaaa ega ma tegelikult kiire otsimisega leidnudki midagi uut ja huvitavad, aga silm jäi pidama sellel samal. A. polnud esimest näinud, ma olin, aga no üldseeeee ei mäletanud

Ei pidanud pettuma ja tegelikult ei mänginud ka üldse rolli see, et "teise osa enne ära vaatasin" (sest ei mäletanud 1. osa). Ikka oli sama mõnus ajaviide ja soovitan väga. Kui nüüd pole kumbagi näinud, siis miks mitte siiski Few Best Men enne ära vaadata ja siis Few Less Men.
(link)

5. Scandal (2012 - 2018)

Tundub, et olen filmid telesarjadega asendanud. Paraku olen selline fototöötleja, kellel on vaja nö tausamula ning selleks sobivad sarjad ideaalselt. A. näiteks kuulab muusikat, ma ei saa... muusika ajab mu laulma ja tantsima ning lõpuks on mul juuksehari tagurpidi käes ning ma teesklen lauljat. Jep, peaaegu 29-aastane, aga ikka selline.

Scandal jäi mulle silma juba sellel ajal, kui hakkasin vaatama How to get away with murder. Õigemini kaalusin, et kumba enne vaatan. Seda teate nüüd isegi. Pean ütlema, et kui selle sarja peategelane Olivia Pope tegi kaasa ühes HTGAWM osas... ei meeldinud ta mulle väga :D Ei tundunud nagu nii "issand nii tahan vaadata seda sarja kus ta on peategelane", aga nüüd kui reaalselt vaatan seda sarja, ütleks, et tegemist on kahe täiesti erineva tegelasega. Või siis ma peaks seda osa uuesti vaatama, kuna mul jäi tema tegelaskujust hoopis teine mulje kui nüüd vaadates Scandali 5. hooaega.

Hetkel aga räägin vaid põgusalt sellest, kuna pole kogu sarja veel ära vaadanud (ilmselt maikuus kirjutan pikemalt). Küll aga meeldib see mulle ilmselgelt piisavalt, sest vähemalt hetkel tahaksin küll kõik hooajad ära vaadata. Eriti arvestades, et praegu neid ridu kirja pannes, ilmub sarja kõige viimane osa. Mulle meeldib kui leian hea sarja kus kõik hooajad on väljas (ja neid on paras ports) ning saab kiirelt algusest lõpuni kõik ära vaadata.6. A Quiet Place (2018)

Tõeliselt "romantline" film date nightiks, mida käisime A.ga kinos vaatamas. Ma ei olnud isegi mitte treilerit sellele näinud, aga Twitter muudkui rääkis sellest kui hea ja suurepärane film... seega mis sest treilerist enam vaadata kui ma nagunii seda näha tahan. Ja ütlen ausalt, et ma isegi ei teadnud millest film räägib, peale selle, et "filmis peavad tegelased tasa olema". Ma mõtlesin, et see räägib mingitest paranormaalsetest asjadest, aga tuli välja, et täitsa koletised seal. Tulnukad, kui nii võib öelda.

Oli küll hea film ja väga põnev. Kui küsida, kas ma ka kartsin, siis ehmusin küll mitmel korral, aga see oli tingitud pigem nendest võimendatud helidest kinos, mille peale paratamatult juba võpatad. Tegelikult kartsin ikka ka, eriti (SPOILER ALERT lõigu lõpuni... samas ma ei tea, vb treileris see ka olemas) kui naine lõpuks sünnitama hakkas ning ta ei tohtinud karjuda. Samas oli aru saada, et keha tahtis nii väga selle lapse välja pressida. Vot eriti kui oled juba sünnitanud, oli see hetk kohe ekstra hirmus. Ma ei kujuta ettegi, et oleks sünnitusel pidanud vait olema. Röökisin ma ju kohe ekstra pikalt ja ekstra kaua.

Lõpp jäi minu jaoks hirmuäratavaks, kurvaks, kuid samas ka lootusandvaks. Kui sellesse postitusse pilte otsisin, jäid silma artiklid "ending explained". Lugesin siis, et kas ma ei saanud millestki aru, aga... täpselt nii nagu kirjas oli, nii ma aru saingi. Tegelikult ma ei mõistagi seda, et mis seal siis veel üldse mitte on aru saada.

Taoliste filmide puhul huvitab mind alati see, et mis toimus vahetult sellel ajal kui "maailma lõpp" pihta hakkas. Näiteks sarjas Walking Dead ka ei näidatud kunagi päris algust (alles spin-off'is oli see), et mis seda põhjustas, kuidas inimesed reageerisid. Sellel filmil oleks väga tahtnud seda näha.


4 comments:

 1. Scandal on hea, esimebe hooaeg ja viimane vb tiba venib, aga teised hooajad on suht geniaalsed. Mulle väga meeldis see sari.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Esimene hooaeg oli ju vaid 7 osa :D Aga jah, siiani küll väga köitev kui ma siin 5. lõpus olen. Nüüd lõpuspurt.

   Kustuta
 2. Anonüümne02.05.18 15:02

  Thori lavastas seekord uus-meremaa režissöör taika waititi. kui pole tema teisi filme näinud, siis soovitan neid ka :) jube vahvad

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma nagu loll loen algust mitu korda, et mis pagana mu koera lavastas. Täielik mäluauk tuli hetkeks :D Aitäh soovituse eest!

   Kustuta

 

Kuu loetuimad postitused