Mida panna riiulile?

Ma ei ole mingi sisekujundaja. Ilmselt olen ma üks kõige kaugemaid inimesi sellest, sest ma lihtsalt ei oska või ei oma selliseid ilusaid asju, mis paneks ahhetama, et niiii ilus! Üks asi on seintele värvi valimine, kardinad või mis toonis padjad võtta. Sellega ma saan hakkama, sest need on sellised... tavalised ja elementaarsed asjad, aga mis puudutab erinevaid dekoratiivelemente - I am lost!

Nagu ma ühes postituses kirjutasin (link), tegime lahti veranda kuhu tõstsin sisse pea kõik Olli mänguasjad. Tegelikult on tal veel paar kotitäit, mis ootavad enda aega kui veranda veel muust kraamist ka tühjaks saab tehtud, aga see selleks. Mõte on asjal seal, et kogu elutuba on nüüd mängukraamist tühi ja sealhulgas ka endine Olli mänguasjahoiustamise riiul mis nüüd praktiliselt tühjana seisab. MA EI TEA MIDA SINNA PANNA!!?!?!?!


Oleme otsustanud A.ga, et me ei kogu enam mingit mõttetut kraami ja kola ning veel vähem leiame nendele koha kuskil kergesti nähtavas kohas. Mida me paraku oleme seni teinud magamistoas olevate riiulitega (aga ka need said nüüd puhastatud). No aga kui me ei kasuta elutoa riiulit selleks, et hoiustada meie reaalselt hoiustamist vajavat kraami... siis mida sinna riiulile üldse panna?

Üks variant on muidugi raamatud, aga nende jaoks on meil juba koht olemas, lisaks sellele on need nii random sisuga, et ma isegi mitte ei taha neid nähtavale kohale (khmm... anoreksia). Ja tegelt polegi meil üldse nii palju raamatuid, kuna laenutame raamatukogust palju. Jah, Olli raamatuid on väga palju, aga nendele on oma koht leitud.

Ja nii ma siis lappan läbi Pinteresti ja üritan ammutada inspiratsiooni. Paraku tekib mul suurem osa pilte vaadates sama reaktsioon - mis mõttetu träna seal riiulil on? Just nimelt träna selles suhtes, et asjal ei näi üldse mõtet olevat seal. Kohe näha, et ostetud mingi dekoratiivelement lihtsalt selleks, et riiulit "ilusaks" teha. Muidugi siin tuleb mängu veel see, et kelle jaoks mis mõttetu tundub. Keegi käis ehk reisil ja ostiski endale kullast käe ning pani selle kapile - I get it... aga vaadates mis dekoratiivelemente on näiteks müügil H&M'is, siis enamus siiski on väga random kraam. Kuigi see kõlab halvustavalt (ja ega ma kõige paremini sellest mõtlegi), siis mõtlen nüüd - kas peaks ise ka ostma?

(link)

Hetkel tundub, et pildiraamid on meil kindlapeale minek. Mõned kristallvaasid ka, sest need on tegelt ilusad ja praktilised samuti kui keegi vaid lilli tooks. Mingit väiksemat taime võiks vast ka ära kasutada... A. tellis näiteks KUNSTKAKTUSED dekoratiiviks meile :D Tahtsime ka paar kasti riiulile osta, aga ei leidnud momendil selliseid õigeid meie jaoks. Kuigi ka nendele kastidele ja kaussidele mõeldes tean juba ette, et nendesse hakkab kogunema mingi mõttetu kraam.

See riiul tundub isegi normaalne kui see käsi ja kilpkonn välja jätta. Jah, näen, et see on ILUS, aga ma ei kujuta üldse end ette poes midagi sellist ostmas, sest ma olen päris kindel, et ka sellel riiulil on need lihtsalt random asjad, mitte suveniirid kaugelt reisilt. Raamatute asukoht meeldib mulle ka nii isegi veidi, kuigi minevikumina ilmselt naeraks mulle näkku kui ma neid nii hoiustama hakkaks, sest... mismõttes?!

(link)

Ja ma parem ei hakka üldse rääkimagi sellest riiulist ja nendest raamatutest. Nagu misasjaaaa!??!?! Et kui raamatud pole ühte värvi, siis vähemalt paber nende vahel on... aga kuna raamatud juba läbi loetud, siis keerame need riiulil valet pidi? Oleks ma mingi kanakasvataja võib-olla saaks sellest kuldsest linnust ka seal aru või puutoikast, sest laps leidis ja kinkis mulle (Oll on mulle puupulkasid kinkinud).

(link)

Mis teil elutoas riiulitel on? Kas sinna on ka aastatega lihtsalt asjad peale tekkinud või olete proovinud ikka hoida mingit sisekujundusstiili? Suure tõenäosusega ma otsingi meie suveniirimeened välja kastidest ja sätin need riiulile, sest mis nad seal kastis ikka seisavad niisama. 

16 comments:

 1. Mul on ka elutoas üks selline lahtine riiul ja ma oma vaimusilmas kujutasin ka ette, kuidas see tuleb selline ilus pinteresti-riiul. Noooo, tegelikkus on vist veits teine. :D Mul on seal pildid (need mulle meeldivad ja selleks see riiul vist kõige paremini sobiki), mõned raamatud on, kaks taimekest ka, üks mehe võidetud karikas ja küünal, lisaks gitalele ja veits koerastaffi. :D Niimoodi kirjutades kõlab ju üsna pinterestine, aga välja näeb ikka suht random. :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tead, ma kahtlustan, et kui ma ka ostaks selle õpetuse järgi ja üritaks asjad nii sättida... ei oleks ikkagi Pinteresti vääriline :D Mu probleem on vist selles, et kuigi mulle meeldib see Pinteresti ilu, ei ole see väga kooskõlas sellega, milline inimene mina olen. Kuigi A. on ilmselt väga Pinterest, olen mina selle vastand, seega miskit vahepealset ilmselt tuleb :D

   Kustuta
  2. Ilmselt mul tegelt sama teema. Mul tekib nende "ilusate asjadega" kohe see mõte, et kes kurat viitsib seda tolmu sealt pidevalt võtta. :D

   Kustuta
  3. Ma ilmselt ei võtakski tolmu :D :D :D kord aastas.

   Kustuta
 2. Anonüümne27.04.18 12:29

  Mulle tekitavad sellised Pinteresti riiulid õudu. Kodu on elamiseks mitte mingi näitusesaal. Raamatud pandud värvi järgi, õu nõu. Riiulil peaksid olema reaalselt vaja minevad asjad mitte mingi mõtetu lihtsalt riiulile panemiseks ostetud nodi. Okei, mõne üksiku erandiga. Kui midagi panna pole, siis on riiul tühi. A lõpuks on ikka nii, et asjad ei mahu ära.
  Meie elutoa riiulil on praegu näiteks põhiliselt raamatud, laste fotod raamides, küünlad, valgusti, Lego Star Treki mehikesed, poja sõdalase kiiver, korv joonistusvahenditega, toataimed, printer, ajakirjahunnik, ilusad papist kastid laste joonistustega.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma nagu osalt tahaks, et kodu oleks nagu Pinterest, aga see tundub lihtsalt nii ebarealistlik. Ehket osa tahaks ikka sellist sätitud asja, aga no... see ei ole tõesti MINU kodu.

   Kustuta
 3. Anonüümne27.04.18 14:15

  Ma ise võtan ses osas (sisekujunduse) alati aega ja vaatan, kas miski mind kõnetab või siis tekib vajadus millegi järele või on miski lihtsalt sentimentaalse väärtusega. Kunstlikult ma kunagi riiulitele sisu ei tekita, siis on tühjad seni kuni on. Ja üritan mitte panna mingeid suvalisi asju, see on õnnestunud ja tänu sellele on tõesti sisekujundus üsna kena ma arvan.

  Muidugi meest häirivad need mõtlemise perioodid, sest teda ärritab tühjus ja tema paneks midagigi riiulitele, aga mulle see ei meeldi.

  Meil on nt riiulil üks korvike, kus sees on puldid (mulle ei meeldi, kui nad vedelevad) ja nii on nad alati kergesti leitavad. Eks selline vajadus tekkiski elu käigus. Nüüd ei tassi lapsed pilte ringi ka :)

  Muidu on mul hetkel riiulitel ka mõni vaas, pilte, korvikesi-karpe erinevate asjade jaoks (võtmed, rahakotid, laadijad, maiustused), salvrätiku karbike...

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Eks elu jah lõpuks vist juhatab, et kuhu mis käia võiks. Loodan lihtsalt, et kõik asjad leiaksid endale oma koha, mitte ei kuhjuks nagu muidu ikka juhtub asjadega. Minu jaoks on hetkel see tühi riiul lihtsalt harjumatu, sest vahepeal oli meil hirmus ruumipuudus... nüüd justkui vastupidi.

   Kustuta
  2. Ma LIHTSALT ei saa aru, miks raamatud ei või värvi järgi riiulis olla. Meie eelmises kodus oli lae all hiigelpikk riiul, kuhu mahtusid kõik meie raamatud. Seadsin nad värvi järgi ritta, sest välimuse järgi on vajaminevat raamatut palju lihtsam otsida kui nime järgi. Sa tead ju, millised su raamatud on? Ja ilusam vaadata ka? No ei saa aru, miks värvi järgi ei sobi. Põhjendatagu. :D

   Kustuta
  3. Eks igaühele oma. Kui ma ise mõtlen kuidas raamatuid organiseerin, siis hoopis suuruse ning žanri järgi :D

   Kustuta
  4. Anonüümne28.04.18 16:57

   Ma ei saa aru kuidas on vajaminevat raamatut lihtne värvi järgi otsida? Kui on kuni kümme raamatut, siis okei. Seisab meeles, mis värvi mingi raamat on. Mul on aga mingi kolm-nelisada? Või rohkemgi. Kokaraamatuid on juba viiekümne ringis. Elu sees ei jää meelde mingid värvid. Ikka nime järgi otsin. Ja see, kas värvide järgi sortimine on ilus, see on maitse asi. Mulle ei meeldi selline punnitamine. Aga kui kellegi teise kodus on, palun väga. Igaüks teeb oma kodu ikka oma näo järgi.

   Kustuta
  5. Küllap see ju iseenesest mõistetav, et kui ikka nelisada raamatut, siis ei jää iga raamatukaane värv meelde :D Ning kogu postitus oligi ikkagi mõeldud selleks, et inimesed räägiks, kuidas neil kodus on ja mitte maha teha seda, kuidas neil siis kodus on (ok, välja arvatud mu oma kommentaar tollele viimasele pildile... aga seal ma tõesti ei näe praktilist lahendust raamatute hoiustamiseks :D).

   Kustuta
 4. Anonüümne27.04.18 15:29

  Meil on elutoas üks madalam riiul millel on minu Oma maitse ajakirjad ja toiduteemalised raamatud. Üks lill ja üks ümar punutis kus sees nt. teeküünlad, tikud ja natuke muud pudi-padi. Mingeid nipsasjakesi ei taha enam ammu, ei viitsi tolmu pühkida ja neid muudkui tõsta. Mida vähem mõtetuid asju seda parem. Kolisime aasta tagasi ja saatsin kõik pudi-padi taaskasutusse. Õnneks on ka köök meil nüüd suletud pindadega ja pääsen igasugusest tolmutamisest riiulite pealt.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tead ma arvasin, et kolimine aitab vähendada seda kraami... aga ikka kuskilt on asjad juurde tulnud suure kuhjaga :D Täiesti ulmeline. Jah, kööki tahaks kindlastiii kinniseid pindasid, ma isegi ei taha mõelda tihedale tolmu võtmisele.

   Kustuta
 5. Ma leian, et tuhja riiulit pole vaja see ei loo monusat kodu tunnet. Kui on olemas raamatutele oma koht voi riiulid siis seisku seal, kuid naiteks raamat mida loed ja on pooleli miks siis mitte kasutada seda riiulit. Asjad mida riiulisse paned peaks tooma sulle head maestused, roomsa meele. Su suda puhkab riiulisse vaadates. Jah sa muudad neid sasju mis sul seal on vastavalt sisetunde ja meeleolu jargi,aga see on loomulik. See on sinu kodu. Valge riiulisse on voimalik vaga lihtsalt tuua sisu. Sest varvidega saab mangida... Sinule Aili peaksid juuu varvid meeldima... nii et kasuta sudant ja varve,et kodu oleks sulle kodu mite maja ega ruum kus elada

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Nii on, värvi tahaks kindlasti juurde sinna tuua mistõttu leiangi, et pildid ja raamid olekski see kõige õigem asi sinna. Nagu ka erinevad lahedad vaasid mis siiani kapis peidus seisnud :)

   Kustuta

 

Kuu loetuimad postitused