Blogid, mida lugeda

Mina otsustasin mitmetel erinevatel põhjustel selle aasta Blogiauhindadel mitte osaleda. Kõige ilmselgem põhjus ongi see, et ma lihtsalt ei blogi nii palju, seega oleks imelik enda kandidatuur seal üles seada ja veel veidram enda poolt hääletama kutsuda... sest noh, blogin minimaalselt. Küll aga otsustasin selles hääletamise viuks-väuks draama-mama segapuntras hoopis leida uusi ja põnevaid blogisid, mitte minna seda rada, et "ma ei tea kedagi seal, ma ei hääleta üldse, mõttetud" ja muud väga vajalikud kommentaarid, mida olen seekordse nimekirja kohta lugenud.

Eks see ajakulukam muidugi ole, et klikid blogid läbi, viskad pilgu peale ja siis nii KÕIGI blogilinkidega. Aga mida mulle meeldib kõige rohkem teha? Venitada enda reaalsete ülesannetega ja tegeleda muude asjadega! Seega tundus selline "ülesanne" maruhea!

Tegelikult "esimene voor" minu jaoks hõlmaski blogides seda, et väga pealiskaudselt vaatasin, kas mulle visuaalselt lehekülg meeldib. Kui ei meeldi ja mitte miski ei paelu, siis ma ei hakanud ka lugema. Kahjuks nii on. Mistõttu ma ka ütlen käsi südamel, et kui sa tunned, et sul on hea sisu ja tahad, et see rohkemateni jõuaks, siis panusta ka blogi välimusse (küsi abi kui ise ei tea). Leian, et kuniks blogi väga ei tunta, siis ongi oluline, et see paistaks silma ja kutsuks lugema.

Kui visuaalselt meeldivad olid üles leitud, hakkasin sisu uurima ja kui nüüd ausalt ütlen, siis enamusel oli välimus ja sisu kooskõlas. Ehket ma ei pettunud väga üheski blogis, mis mulle ILUS tundus. Sisu oli ka huvitav ja vääris minu häält. Seega siin nimekiri kellele mina hääled andsin ja kelle tegemistel ka edaspidi proovin silma peal hoida!

PS! HULLULT ebamugavaks on tehtud blogide linkidele suunamine. Tahaks vajutada 'klõps' blogile ja sinna jõuda, aga ei, tuleb ümbersuunamise hoiatus, siis klõpsa veel kord ja lõpuks jõuad kohale. Why?!

PPS! Kas blogijad on ise ka enda linke kontrollinud, et nende link ei suuna neid nende blogisse?! Leidsin päris mitmeid, aga ega ma ometi neid kirja eraldi mõistnud panna õigel hetkel.

Aasta uustulnukas

* Keili's art blog (link) - kuna olen ka ise just praegult naasmas maalimise juurde, siis oli see blogi nagu naelapea pihta. Tema tekst kõnetab mind, sest ma tunnen ka ise täpselt sama, et tahaks lihtsalt võtta pintsli ning usaldada enda käeliigutusi.

* Wowyager (link) - ma hästi ei saa aru, kas teised ka teavad tema blogi, aga see on mu arust nii välimuselt kui sisult nii hea, siiras ja puhas. Kui ma peaksin nullist enda blogiga alustama, siis tahaksin seda teha selliselt :D

Aiandus- ja taludeblogi

* Metsik aed (link) - kui keegi leiab mõne praktilisema ja asjalikuma blogi, siis andke teada (noh, samal teemal)!


Arvamusblogid

*Coffee Klatsch (link) - üks vähestest, vabandust, AINUS, blogi kus ma viitsin üles otsida keele, mida oskan ja siis seda lugeda. Üleüldse ei loe ma mingeid restoraniarvustusi (pigem vaatan pilte), seega oli mu imestus suur, et ma lugema hakkasin seda üldse. Noh, muidugi inglis keelse teksti juures võiks need samad pildid uuesti korduda, et saada täiselamust... aga see selleks.

* Estonian with a Backpack (link) - üle pika aja üks reaalselt tuttav blogi, kelle postitusi olen juba päris tükk aega lugenud, jälginud.

Digiblogid

* Digitest (link) - ütlen ausalt, et suuuuure tõenäosusega ei ole see blogi vist paljudele igapäevaseks lugemiseks. Küll aga antud nimekirjast kõnetas see mind kõige rohkem, sest see on kõige rohkem... fotopõhine (?!). Noh ütleme nii, et kaamerad jäid väga palju silma ning eraldi fotokaamerate rubriigis on ka kaameraid hinnatud (näiteks mis on parim algajale). Seega kellel kaamerat vaja, siis soovitan soojalt ka taolisi blogisid lugeda ja ise veidi uurida enne kui kuskile fotogruppi kirjutada, et "mõtlesin pilte hakata tegema, mis kaamerat soovitate".

DIY ehk loomeblogid

Suure tõenäosusega oleksin ma siia kandideerinud enda fotoblogiga, aga ega ma sealgi teab mis aktiivne ole. Kuigi ideaalis tahaksin ma lausa enda fotosessiooni üles filmida, teha rohkem videoproduktsioone enda jaoks... nii palju asju, aga võta näpust siis.

* Helen Marz (link) - mulle nii meeldib, kui leian enda jaoks uue ja põneva fotograafi omanäolise käekirjaga ja seda Helen kindlasti on. Ja kui ma loen, et andekas inimene on minust veel nii palju noorem, siis olen ma KADEEEE :D :D Aga heas mõttes, ta on suurepärane!

* Tee ise (link) - kui mul nüüd tekiks suur kihk midagi oma kätega looma hakata, aga ei tea mis oleks lahe, siis sealt saab inspiratsiooni küll ja veel!

Elu välismaal blogid

Ma tahaks kohe väga midagi pikemat antud blogide kohta kirjutada, aga moment ei ole mul öelda iga blogi kohta, et need kolm tekitasid põnevust ja soovi päris algusest lugema hakata. Hetkel on muidugi seda palju palutud, sest ... kus ma aja leian?! Seda vist reisiblogidega ongi, et tahaks nagu algusest peale hakata seiklustest lugema, nüüd üritan igaühel leida mingi punkti (postituse) ja alates sellest siis lugema hakata.

* Liina reisiblogi (link)

* Rännakud mööda Euraasiat (link)

* Inspireerida (link)

Elulised blogid

Mul hakkab aeg peale pressima ning sisututvustusi pole enam mahti teha. Samas tunnen ka, et neid blogisid peaks juba veidi pikemalt olema lugenud, et reaalselt öelda MIKS need just mulle meeldivad. Vaatasin eluliste blogide kategooriat suurte silmadega, sest ega ma väga kedagi sealt loegi ja seetõttu otsustasin hääle anda ka minu jaoks seni (peaaegu) tundmatutele (see pole nagu pahaga öeldud, sest... kes ma veel olen, et mingi ütleja oleks :D).

* Madli blogi (link)

* Anett Heinam (link)

*Cookbook for Life (link)

Harivad blogid

Mida edasi ma nimekirjas lähen ja klikin linkidele, seda enam tekib frustratsioon, et neid klikke peab ikka niiiii palju olema. Jeesus küll noh! Tänu sellele läheb ka postitus üha pealiskaudsemaks, sest ma tahaks lihtsalt ühe suvalise juba kirja panna ja asi vass. Teen pausi parem.

Nii, pausilt tagasi ja motivatsiooni on jälle rohkem (va nende pagana lehekülgede avamiseks, mis kogu aeg vaja ümber suunata). Mis aga puudutab harivaid blogisid, siis neid ma üldiselt pole kunagi lugema sattunud. Pigem on kuskil mingi artikkel ja sellega minu harimine ka piirdub. Kuigi oma hääle annan ikka mõnele.

* Anne Hanni (link)

* Pilvebüroo (link) - olen täitsa nende teenust kasutanud

* Pille elustiili blogi (link)

Ilu- ja moeblogid

Vot Eesti ilu- ja moeblogidega olen ma umbes sama palju kursis kui harivate blogidega, sest saan kogu enda piisava annuse kätte Youtube'i vaadates. Üldiselt kosmeetikatoodetest ma ekstra ei viitsi küll lugeda, kui siis vaid konkreetsest tootest, mis ennast huvitab. Seega ilmselt sihin oma häältega rohkem moeblogide hulka... sest seal on fotod. Daah :D

* Elisabeth Purga (link)

* Elis Rebane (link)

* Iluexpress (link)


* Kadri (link)

* Iti J (link)

* Ketter Michelle (link)

* Rita elu (link)

* Self Made Blog (link)

* Teele M (link)

Oota, ups... kui mitmele korraga sai hääle anda?!??! Emh no jah, las siis see jääda saladuseks kes need reaalsed kolm olid.

Kokandus- ja terviseblogid

Oota, mis absurditeater see nüüd on? Kokandus- JA terviseblogid? Mitte, et üks välistaks teist, aga kui üldse võiks kaks eraldi teemat olla, siis just nimelt need kaks. Täitsa puhas komöödia ma ütleks.

* Helena (link)

* The Plant-based Lifestyle (link)

Kultuuriblogid

Mu esimene mõte seda kategooriat vaadates oli, et kas ma üldse leian miskit, mis mind tõesti paelub (sest viimasel ajal eelistan tõesti vaadata lihtsalt pilte kui lugeda kellegi... arvamust või elust endast). Ja ohhooo kus ma leidsin endale veel lisalugemist nüüd. Mõni tuttavam, mõni tundmatu.

* Andres Laiapea (link)

* Lastejutud (link)

* Meeldib lugeda (link)

* Trakyllmaprokrastineerinj2lle (link) - see blogi kõnetab mind oh nii mitmel tasandil, alustades nimest.

Noorteblogid

Päris ausalt olin siin kategoorias küllaltki pealiskaudne. Vaatasin seda, mis mulle esmapilgul meeldib.

* Marika Krapivnitski (link)

Pere- ja beebiblogid

Olen pere- ja beebiblogidega selline mutt, et ma üldiselt lihtsalt ei viitsi enam kellegi teise elusse süvenema hakata kui juba nende, keda olen iidamast-aadamast jälginud. Või ma ei tea mis see olema peaks, et nüüd leiaks mõne uue, et vohhhh tahaks nii väga edaspidigi jälgida (okei, mitte, et ma sellise vaimustusega nüüd teisigi loeks... aga ehk mõistate).

* Jummeljuurikas (link)

Remondi- ja sisustusblogid

Kuigi mulle meeldib igasuguseid sisustust hõlmavaid pilte vaadata (olenevalt asjast ka lugeda), siis tegelikult jätavad need pildid mu hinge tühjaks. Ma ei tea kuidas seda sõnastada paremini, aga ilus vaadata, aga tunned, et see pole MINU kodu. Mis noh, on küllaltki obvious, aga samas keegi ju ei näita ka sisustusblogis enda mitte Pinterest'liku kodu. Möh, sai keegi aru?!?!?

* Della kodu (link)

* Pintsli ja kohvriga (link)

* Sisustusblogi (link)

Ja mismõttes kodublogi.ee ei osale?!

Spordi- ja trenniblogid

See on selline kategooria, kuhu ihkan alati kuuluda, aga ometi ei suuda. Ma ei ole kunagi suutnud olla trenniga (spordiga) kunagi järjepidevalt sinapeal. Ja kuigi ma päris laiaks igal õhtul enda tagumenti ei istu, siis regulaarne trenn pole kindlasti alati minu igapäevane kaaslane. Ometi PEAKS olema ja seda absoluutselt eranditeta.

Selle kategooriaga paraku on sellised lood, et heast peast ma isegi mitte ei hakka ühtegi regulaarselt lugema. See on juba fakt, sest kui ma ise VIHKAN väga palavalt jooksmist, siis andke andeks, mitte ükski valem ei kutsu mind sellest ka paraku lugema. Võib-olla kui blogija, keda pikalt jälgin, tema postitusi loeks, aga mitte paraku täitsa tutikat.

PS! Ma nüüd jälle hakkasin trenni tegema :D Lausa 2 nädalat! Koos A.ga!

* Lauriita (link)

* Kadri-Ly (link)

* The Aestehetic Project (link) - see pole nüüd BLOGI, aga mu meelest lahe ikka

Eriauhind: blogi tegu 2018

See oli nüüd natuke naljakas kategooria. Kui seda üldse selleks saab nimetada, eriti arvestades, et seal oli eelnevalt rohkem nimesid, mis tänaseks on kustutatud. Khm...

* Mirjam Hunt (link)


8 comments:

 1. Oh sa! Aitäh sulle. :)

  Kas minu blogist rääkisid muidu kui mõtlesid, et blogi võiks ilusam olla? Ma pole blogi välimuse peale kunagi eriti mõelnud, aga nüüd hakkasin mõtlema *närib närviliselt küüsi* :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Oo ei, kedagi konkreetselt ma küll ei mõelnud. Või siis... pigem minu jaoks tundmatud blogid, mida esmakordselt näen ja midagi ei tea. Ehket ei ole varasemalt ühtegi postitust lugenud (näiteks mõni on just pildile tulnud teatud postituste pärast ja siis jäädki edasi lugema).

   Samas sinu blogiga ongi see asi, et ma loen seda reaalselt sisu pärast ja kui päris aus olla, siis ma polegi varem kujundust sul jälginud, nüüd läksin blogi vaatama. Aga kuna mingi su postitus kunagi mu tähelepanu köitis ja kirjutamisstiil meeldis, siis sellest piisaski. Tegelikult on minu jaoks kenasti ülevaade olemas, pealkirjad konkreetsed, pildid olemas ehket köidab küll silma. Minu pärast ära küll näri küüsi.
   Kui katsetada tahad, siis muidugi proovi midagi uut. Aga vaid siis kui sina ise tahad (sest oh jessus kui sa sellesse teemade maailma sukeldud, siis edu välja tulemisel :D).

   Kustuta
 2. Huh! :D

  Kuule jaa, sellepärast ma polegi algusest peale midagi muutnud, sest ma tean et kui pihta hakkan, siis ei saa enam lõpetada. Sest tegelikult saab ju alati natuke midagi veel paremaks ja lihtsamaks ja ilusamaks teha.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Alati saab jah paremaks, kuid üks mis ma jällegi ka enda blogi juures olen mõtlema hakanud, siis... näeb see välja nagu iga teine. "puhas ja valge" ning ei mingit eripära :D Aga ma parem ei hakka hetkel kujundamisega jälle pihta :D

   Kustuta
 3. Marika Krapivnitski29.05.18 20:21

  Oii aitäh sulle!! Teeb tuju heaks kohe. Ma hoian sinu nõuandeid meeles ja püüan alati paremat anda. :)

  Loodan, et teil on tore päev täna!!!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kuniks ise uuele avatud alati oled, siis pole arengul piire ning õpid lõputult :)

   Kustuta
 4. :D kodublogi.ee ei osale jah ja vist võin ette ära lubada, et ei hakka osalema ka. Kirjutan selle pärast, et meeldib kirjutada ja loodan teisigi inspireerida ise oma kodu ehitama, mitte lihtsalt ehitajatele maksma :) Lisaks, mulle ei istu sellised üritused. Lugema kutsun sellegipoolest, eriti neid, kes ise maja ehitada plaanivad.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mind oled sa igatahes inspireerinud!!!

   Kustuta

 

Kuu loetuimad postitused