Kardan

Õhtu enne jaanilaupäeva kui me täiesti suvaliselt toimetasime kolmekesi kümblustünni ümber, otsustas Oll, et tema hakkab nüüd korralikult R-tähte ütlema. Jessas see on vist kõige lahedam asi maailmas. Päris tõsiselt pole ma kunagi midagi nii väga nautinud kui tema R põristamist. See on alati mu meelest lahe olnud kui lapsed selle tähe selgeks saavad, aga oma laps... ob boy!

Mind osalt üllatas, et ta R'i selgeks sai, sest alati arvasin, et kui tuleb, siis kõige viimasena ja enne seda on tal niisama rääkimine juba paigas. Kes ei tea, siis Ollil lõigati veebruarikuus adenoidid ära, mistõttu tal oli enne seda kõne ja kuulmine osaliselt häiritud. Ehket ta õppis mõndade tähtede kasutamise sõnades valesti ära. Nüüd tagantjärele on muidugi loogilisem, et lihtsam on uus asi selgeks õppida kui midagi ümber õppida. 

Hoolsalt parandame ja harjutame aga pidevalt. Kui enne oppi ei mõistnud Oll erinevate sõnade häälduse vahet (ta reaalselt ei saanud aru, et "nagu" ja "nadu" on erineva hääldusega, millest viimast tema siis kasutas... kasutab), siis nüüd ta vähemalt kuuleb erinevust ja kui õigesti talle sõna kordan, pole probleemi seda järele öelda. Mis on ainult hea. Eks siis sügisest hakkame ka tihedamalt logopeedi juures käima.

Ollil on tekkinud viimase kuuga suuuuuuuur tätoveeringute vastu. Ühe sai mingist üllatusmuna taolisest asjast (vist need joogipudelid, milles üllatusmuna sees) ning pärast seda üritasime meelde jätta, et poest leida... aga Elvas võid vist sellisest asjast unistada. Lõpuks Tartus leidsin ühest poest hunnikutes... isegi hõbedasi ja kuldseid, mis mulle endale väga meeldisid. Seega panime osad peale ja neid näeb ka piltidelt... aga õhtu enne Tallinnasse sõitmist pani A. Olli ülakeha põhimõtteliselt täiesti täis neid :D Oll oleks näkku ka tahtnud, aga siis mõtles hetkeks, et ta ise ei näe neid siis ju.

Oll: "Emme, miks naised jumaldavad inimesi?"
Mina: "Naised on ka inimesed."
Oll: "No jah, mõndadel naistel on kõrvarõngad ka."

Üritan Ollile nalja teha: "Kas sa panid külma ilma kotti ja tõid selle Tallinnast Elvasse?"
Oll üritab sarnase naljaga vastata: "Kas sina panid musta pesu pesumasinasse?"

Hüüan talle kontorist vastu mis kuulsin: "Tahad kemmergus süüa?"
Oll: "No jah, palju ma pean karjuma sulle, et kuuleksid?"
Oll tahtis virsikut süüa. Elutoas.

Oliver naerdes: "Tead mida ma nüüd jälle vihkan? Naeratamist."

Kui su laps on sama sarkastiline kui sa ise.Oll: "Issand, ma peaaegu kukkusin rattaga."
Mina: "Oi, sina või?"
Oll: "Mhhh, ei sina tead. Jah mina!"

Oliver oli eile päris pikalt mu sõbranna ja tema kahe tütrega (Ollist nooremad).
Oll muljetab mulle õhtul mis tegi seal: "M. kogu aeg küsis ja küsis, et kas ma tahan süüa. Sõin siis ühe toidu ära ja siis ta jälle küsis kas tahan süüa. No ma ei tahtnud rohkem, aga kogu aeg küsis."

Lõpetasin laulmise. Oliver: "Kardan."


0 comments:

Postita kommentaar

 

Kuu loetuimad postitused