Täielik blondiin

Miks mul on paanika iga kord kui keegi hääääästi aeglaselt mu majast mööda sõidab? Ahjaaa, sest ma kardan, et olen mõne pildistamise kalendrisse unustanud märkida ja inimene tuleb fotosessioonile. Seda on tegelikult ka juhtunud, et ma avan ukse ning klient tuleb pildistama ja ma ei tea asjast midagi... kuigi kord ajas klient päeva sassi, teisel korral ma unustasin kalendrist vaadata, et sellel päeval veel keegi tuleb ja kolmandal korral ma ka ei kontrollinud märkmiku. Kõik alati aga lahenes kenasti, küllap kodustuudio võlud.

Pärast aaaastaid Google kalendri ignoreerimist, otsustasin seda asjalikumalt täitma hakata. See on nüüd nii käe sees, et unustan enda tavalisse märkmikusse asju üles märkida (ma ei taha selle täitmist ka lõpetada, sest noh... pool aastat ju veel saab seda kasutada) jaaaa täna saingi esimese shoki, sest mõned asjad olid valesti. Taaskord - õnneks mitte nii valesti, et mingit broneeringut on topelt, aga siiski valesti.

Nagu eelmises postituses kirjutasin (link), sain endale vanaisa vanad kaamerad. Klõpsutasin ka esimese filmirulli täis ning viisin selle ilmutusse. Kuna tegemist oli muidugi reede õhtuga ja mina läksin esmaspäev ära, pidin ootama 5 päeva ja laskma õel piltidele järele minna. Õde siis käis ära, väga tähelepanu ei pööranud sellele, mis talle anti jaaaaa vastu sai ta selle sama filmirulli. Ainult filmirulli.

Ma niiiiii ootasin neid fotosid, et teada, kas kaamera üldse kõlbab enam reaalsete piltide tegemiseks, agaaaa nüüd vahib mulle vastu vaid negatiiv. Isegi mitte mulle, ema vaatas filmi ja ütles, et kõlbab küll. Osad ei kõlvanud, aga kuna ma sain alles pärast 10. pilti aru, kuidas tegelikult fokuseerimine käib... siis noh jah.

Läksin ju mina poodi ja palusin filmirull ilmutada. Fotoluks pidi ise veel asja uurima, et miks ma pilte ei saanud kuigi palusin... aga mida enam ma asjale järele mõtlen, siis nende arust vist oligi ilmutamine vaid see, et... ma saan filmilinti ka päevavalguses vaadata. Okkk... vot ma ei teadnud, et kasutatakse mingit muud sõna fotode ilmutamiseks kui tahad füüsilisi fotosid kätte saada rullilt.

Kuna ema kinnitas, et kärab küll kaamera, tellisin 35mm.ee endale 3 uut rulli. Üks testimiseks teises kaameras, üks kõrgema ISOga selles esimeses kaameras jaaaa ühe fancy filmi - CineStill Xpro C-41 800 Tungsten. Samuti kavatsen need filmirullid ka nendele pärast saata ja siis juba täitsa blondiinilikult seletada, mida ma pärast tagasi soovin saada... sest nende filmirullidega mul ka nagu midagi kodus teha pole.

Vot see on see kui viimati reaalseid filmirulle kasutasid umbes 12-aastasena kui mitte isegi nooremana. Ei ole ka nagu kasu sellest, et FILMIkoolis käisin kuna reaalse analoogfotoga ei puutunud ma seal kordagi kokku. Wow eksole, täitsa uskumatu (see on sarkasm, kui keegi aru ei saa).

Täna käisin esimest korda üle mitme aasta juuksuris enda juukseid värvimas (triibutamas), et tõeliselt kinnitada maailmale, et olen siiski blondiin. Nii seest kui väljast. Pärast esimest triibutamist saime üleüldise mulje kenasti neutraalsemaks, sest ma olin suhteliselt oranž kui õige külje pealt vaadata. Pean veel A.le ka sõnad peale lugema, et ta kohe kindlasti ei laskes mul enam ühtegi poevärvi osta, veel vähem neid endale pähe laduda.


6 comments:

 1. Päris hea tulemus triibutamisega.😁

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Samas blond olin ma ju juba enne, lihtsalt k***kollane :D

   Kustuta
 2. Väga ilus soeng!Kui sa oled huvitatud nt veits külmema tooni proovimiseks siis mul on pakkuda Davinesi lilla pigmendi nn hõbeshampoon. Ma omast arust olen maru blond, aga pigem not ja mulle ei tee see absull midagi 😉. Võin sulle nt Smartpostiga saata.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tänan pakkumast, aga ma ei hakka igaks juhuks mitte midagi ise hetkel tegema peale selle mis juuksur ütles/andis/teeb :D Septembris on nagunii plaanis jälle triibutama minna ja siis juba külmemaks edasi triibutada. Hetkel soetasin ühe lilla maski ka mis teeb ka päris head tööd.

   Kustuta
 3. Anonüümne10.09.18 21:27

  Fotoluksiga ka veider kogemus. Küsivad nime mitu korda, ikka kirjutavad valesti. Pobisevad samas ise ka mokaotsast ja.. Ma ei oskagi seletada- ei tundu professionaalne värk! (Kuigi tegelt justkui ju on..) Jah, ilmutus on soodsam kui pp`s, aga et NII KAUA peab neid pilte ootama... never ei lähe enam tagasi sinna! Vähemalt mitte selle sooviga, et pildid ilmutada PLUSS PABERILE. Jah, seda peab rõhutama.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Jessand ma isegi mitte ei hakka rääkima (okei, nüüd räägin ikkagi) sellest kui palju kordi lasen pildid ilmutada ja kohale minnes pole asi valmis. Umbes iga teine kord (ma ei tea miks üldse seal enam ilmutada lasen) vaatavad nad otsa, et misasja... umbes kas neil saab üldse ilmutada?! :D Tavaliselt lasen spets veel kiirilmutuse teha või siis samaks päevaks. Seejärel lähen JÄRGMISEL peäval järele JA IKKA POLE VALMIS!?!??!?!

   Kustuta

 

Kuu loetuimad postitused