Thor & Saskia

Olen alati öelnud Thori kohta, et ta on pirtsakas sööja. Umbes paar esimest kuud meie juures sõi ta kohe kausi tühjaks kui talle krõbinad ette panime. Polnud vahet kas oli värskelt avatud pakk uut toitu või viimased peotäied koti põhjast - kõik läks kaubaks. Seejärel, kahtlustan natuke, et naarimees käis talle head-paremat mõnikord aia ääres andmas, muutus ta... pirtsakaks.

Minu mõistes vähemalt, ehket sõi vaid üks kord päevas, enamasti õhtul enne magama minekut. Ja siis tundus ka alati nagu teda sunnitaks sööma. Et "kui midagi paremat ei saa, siis käib see kah". Küll ma katsetasin erinevaid toite, küll kallimaid, küll tavalisemaid. Kõigiga oli sama lugu, et kaks esimest söögikorda läksid väga hästi peale ja siis jälle nagu vanasti.

Varem nagu arstiga ei tulnud see jutuks ja siis ühel korral kui olin hoopis Saskiaga loomaarsti juures, küsisin, et kas see on üldse okei (ma ei guugelda selliseid asju). Selle peale sain vastuse (nagu ka sõbrannalt, kes asjaga tegelikult kursis), et väga okei on see, et ta sööb üks kord päevas. Mõni sööb kaks korda, teine sööb ühe korra. 

Kuidagi pärast tema esimest eluaastat lõpetasin ma pakkidelt vaatamise, et palju ma talle seda sööki panema üldse pean... ma ei tea miks, alati jäi mingi osa tal kausi põhja nagunii alles, seega selle järgi panin. Jaaaaaa kui ma siis ühel päeval taaskord otsustasin toidu üle kaaluda, tuli välja, et see kogus mis ta õhtuti ära sööb ongi tema päevane sobiv kogus. Oleks kohe pidanud selle peale tulema, aga ei. Okei, see oli siis sissejuhatus.

Thoril on mingi värk kassitoiduga. Kõik mis Saskia saab on sada korda parem kui see, mis tema saab. Kui Saskia saab enda maiuseid, siis istub mul selline ca 25 kilone must "kiisuke" ka seal kõrval ja ootab kannatlikult enda maiust... seda sama mis kass saab. Tema enda omad ei ole ju ilmselgelt nii head.

Umbes kaks nädalat tagasi avastasin nipi, kuidas Thor kohe sööma saada kui talle toitu tahan panna. Alguses arvasin, et asi oli lihtsalt taasavatud uues pakis... aga see jätkus kuni pakk sai tühjaks. Nimelt pidin ostma talle väiksema, paari kilose, koeratoidu paki (seeeeest, ma tellin alati loomatoitu neljapäeval, ehket see jõuab alles esmaspäev kohale). Saskial on umbes sama suur pakk (noh, ongi, sest ka 2 kilone pakk). Mul olid mõlemad korraga käes, panin Saskiale söögi ja sealt kõrvalt pakist kallasin Thorile. Ja ma pole eales näinud, et Thor oleks niiiiiii vaimustuses olnud söögist. 

Lõpuks mulle koitis - ta arvas, et saab kassitoitu. Ja see toimib siiani ka kaks nädalat hiljem. Ma tõstan ka edaspidi Thori suurest toidukotist talle väiksesse kotti, et ta lihtsalt arvaks, et saab kassitoitu, sest ta on ju kass.

Ning kuna ma juba räägin siin, millised loomad mul kodus on, juhtus eile üks asi. Saskia soovis hommikul süüa nagu alati. Panen talle suurema osa hommikul ja siis õhtupoole Olli lasteaiast tuues, saab veel natuke. Nüüd aga nõudis ta süüa hommikul, siis pärast seda kui ma ülikoolist tulin, seejärel kui saabusin Olliga trennist ja lõpuks veel õhtul. Tekkis kohe hirm sisse, et miks. Allan pakkus, et no külmemaks läinud ja äkki sellepärast. Ma ei tea, tundus imelik, aga ega ma siis looma nälga jäta. Kuna mul on aga nende toidukogused siiski tänaseks kenasti välja arvutatud, siis tundus nagu 2x rohkema toidu andmine väikesele kassile kuidagi kahtlane.

Mingi hetk kuulsin õhtul telekat vaadates, et esikus käib Saskia kausis imeliku häälega söömine. Saskia tavaliselt ei tao oma söögikaussi vastu seina (Saskia sööginõud on esikus laua peal, Thori omadest eemal). Hüüdsin veel Saskiat, et mis toimub ja hakkasin vaatama minema. Saskia tuleb hoooopis teiselt poolt minu juurde, hüüan Thori ja kes esikust tuleb?!?!? Tuli välja, et Thor oli kõik need korrad kuidagi märkamatult kassi toitu sööma läinud ja preili Saskia oligi tegelikult ka lihtsalt näljane.
5 comments:

 1. Anonüümne27.09.18 19:12

  Sul oli kunagi ju veel üks kass? Rio? Võib-olla ma ei ole tähele pannud, aga mis temast saanud on?

  VastaKustuta
 2. Anonüümne31.10.18 19:53

  Olen kuulnud,et koerad ei tohi kassitoitu süüa, vastupidi aga küll, et kass tohib koeratoitu

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma olen täpselt vastupidist kuulnud. Aga nii ehk naa on see minimaalne ja tänaseks päevaks ei saa koer nagunii kassi toitu kätte.

   Kustuta
  2. Anonüümne28.11.18 10:56

   See reegel käib pika aja peale, lihtsalt kass ei saa koeratoidust kõiki vajalikke aineid. Koertele see vastupidi ei käi ja üldsegi mõned toidukorrad siit-sealt ei teegi kellelegi midagi muud kui isu täis :)

   Kustuta

 

Kuu loetuimad postitused