23 / 10 / 18

Ma ei ole kunagi olnud suurem asi Wordpressi fänn, aga viimasel ajal hakkab Blogger aina vastumeelsemaks muutuma. Seda ennekõike sellepärast, et see ei suuda eristada rämpskommentaare õigetest kommentaaridest. Terve kommentaaride kast on pungil rämpskommentaare, vahet pole kui palju neist ma igapäevaselt "räpsu" alla kategoriseerin - ei suuda tema neil vahet ikka teha. Pooled siin - pooled seal. Eriti tore oli avastada, et ma päris inimeste kommentaarid üldse ära suutsin kustutada. Jeei! Ometi laisk pool minust ei viitsi eales hakata blogisid ümber tõstma WP'sse. Piisab, et fotoblogi juba seal on.

Jälle leian ma end kõige pingelisemal kooliajal ikka siin blogi kirjutamas. Nagu muud elu mul enam ei olekski peale ülikooli. Mul tekkis natuke aega tagasi suur paanika hinge, et ma lihtsalt ei jaksa asju pähe tuupida. Kõik tundus nii mõttetu ja tähtsusetu. MIKS ma pean asju pähe tuupima, jeesus, juba 30le lähenev inimene ja tuubib pähe kooliasju, mis pikemas plaanis mitte mingit rolli mu jaoks enam ei mängi. See ongi hetkel ühe aine puhul eriti valus, et ma teaaaan, et ma ei hakka seda infot edaspidi mitte kuidagi kasutama, see ei jää pikemas plaanis mu peakolu sisse, seega milleks see tuupimine? Miks ma pean seda tegema?! 3 EAP nimel. Need on kõik retoorilised küsimused.

Otsustasin mõne aine eksamid hoopis jaanuarisse edasi lükata. Ei näe mõtet kuidagi poolikult eksamiks õppida, eriti aines, mida ma absoluutselt hetkel ei jaga... samuti ei taha ma minna ka ehku peale välja, et äkki ma ei kuku läbi (või kui, siis saaksin ju jaanuaris uuesti teha... süõ). Tean juba praegult, et detsembris tehes ei tuleks sellest head nahka. Juba sellepärast, et detsembri algus saab olema üks väga kibekiire fototöötluse aeg, et kõik saaksid jõulupildid õigeaegselt kätte.

Ja nagu sellest pingest vähe pole, otsustasin suve lõpus kuulda võtta teiste soovitusi - anna vähem pilte inimestele! "Vähem" all tähendaks siis seda, et ca 50-60 foto asemel anda tunnise sessiooni eest 30-40. Ma ei jaksa lihtsalt! Füüsiliselt ei jaksa selle kooli-foto pingega toime tulla samas tempos mis oli veel suvel. Elu muutub ja ühes sellega on muutunud ka minu kriitikameel enda fotode suhtes. Paraku veelgi kriitilisemaks! See on üks suur asi selles foto-teemas, et kui ise selle kõige sees ei ole, siis ilmselt ei kujutata ette ka seda tempot ja pinget.

Ma ei taha ülikooli tuua kogu aeg mingiks "segavaks faktoriks" fotograafia kõrvale, aga ma ei taha teha asju poolikult või anda endast igasse ettevõtmisesse alla 100%. Milleks?! Kui ma juba alustasin seda kõike, siis tahan ka korralikult lõpule viia. Kõige vähem tahan enda fotosid üle andes tunda, et ma ei oleks andnud endast absoluutselt maksimumi.

Oeh, rant over. Mul on plaanis tegelikult varsti näidata mis meil majas remondiga on toimunud. Ei-ei, ükski uus tuba veel valmis pole, aga ma usun, et in progress on ka heaks verstapostiks siia blogisse.

4 comments:

 1. Kas see aine, mida sa absoluutselt ei jaga, võib juhuslikult olla keeleteaduse alused? Sest kui jah, siis ma olen täiega samas paadis! Ei saa mitttttte midagi aru ja kõik on nii keeruline mu jaoks, juba pea kaks kuud räägime samast asjast, aga ikka ei mõista. Igas loengus võitlen unega ja samal ajal üritan midagigi oma mällu salvestada... Siiani ei ole õnnestunud :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ohooo, jah :D võib küll olla see. Sa oled täitsa samas loengus minuga või?!

   Kustuta
 2. Anonüümne01.11.18 19:19

  Keeleteaduse alused on suht surm jaa, aga samas mingil hetkel võib korraks isegi kasu olla kui (sinu puhul siis) saksa keelt sügavuti õppides mingi pirnike põlema lööb ja ühendus tekib :D aga samas see hetk on nii korraks, et tuleb lihtsalt läbi saada see aine ja korras

  Edu!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma lükkasin eksami jaanuarisse ka, sest elusees ei ole mul aega 4!!!! detsembriks materjali pähe TUUPIDA, sest muud moodi vist see aine mu jaoks selgeks ei saa.

   Kustuta

 

Kuu loetuimad postitused