Kui lähed natuke lolliks

Tuleb välja, et mulle sobivad blogimiseks täpselt need päevad kui Oll on haige ja pean temaga kodus olema. Seekord vaid selle vahega, et olen ka ise tõbine. Pärast sada aastat tervena (vähemalt mis puudutab külmetushaigusi), on mul nina nii kinni kui üldse olla saab. Õudne, kuidas ma alahindasin nina kaudu hingamist.

Mulle tundub, et kui ma siia enda elust rääkima tulen, siis keerlebki kõik vaid ülikooli ümber. Või siis kuidas ma ei oska tasakaalu leida, sest see on siiani work in progress. Näiteks ei oleks ma ühte probleemi koolis käimise juures küll osanud unes ka näha - ma ei oska enam süüa. Täiesti ajuvaba seda siia kirja panna, aga olen täiesti lootusetus seisus, sest ma ei oska enam toituda ning kõige lihtsam ongi seda vist nimetada näljutamiseks... aga ma ei tee seda tahtlikult, samas teadlikult.

Kuna olen koolis tegelikult küllaltki lühikest aega (2 loengut ehket 2x1.5h pluss pooletunnine paus), leidsin septembri alguses alustades, et hommikul piisab kohvist, enne teist loengut söön energiabatooni ning kui kell veerand 4 koju jõuan, siis söön lõunat. Reaalsus on veidi teiseks kujunenud, sest tuleb välja, et 1.5 kuud energiabatooni süües ja alles õhtul kell 6 normaalset sööki süües kaua vastu ei pea.

Seda tõestas mulle möödunud nädala lõpp kui kirjutasin keset loengut A.le, et ma vist viskan kohe pildi tasku. Loeng samas osutus ka igavamaks kui tavaliselt, seega äkki oli asi ikkagi loengus endast, mitte mu väheses toitumises? Lõpuks vedasin end siiski Rimisse ja... ostsin jälle energiabatooni.

Tegelikult nagu välk selgest taevast ostis tädi minu ees endale Rimi salatit. See, mis seal letis ise vist kaussi kokku kuhjad. Päris suure koguse eest maksis ta vaid 2 Eurot kopikatega ning tohotonti - ma arvasin, et need on oma viis Eurot või enam. Seega ega ma tegelikult nüüd otseselt nõu vist vajagi, oli vaja lihtsalt kirja panna ja ametlikult tunnistada, et olen ikka paras lollpea olnud enda toitumisega ning proovin ehk uuest nädalast nendele salatitele üle minna.

SAMAS!!!! Kes on ise Tartust / olnud tudeng seal, siis võite küll soovitada kus saaks poole tunni jooksul lõunal kiirelt söömas käia. Noh, nii, et saaks toidu kiirelt kätte ja normaalselt süüa. Werneris ei saa kohvi ka poole tunniga kätte (seda siis vähemalt praegu keset loengute vahelist pausi).

PS! Fotail'i FB lehel on käimas JÕULULOOS!!! Osale ka: SIIN!

Meenutusi ajast kui ma veel ei olnud tatise ninaga.

16 comments:

 1. Anonüümne09.10.18 14:33

  Entris saab ruttu süüa. :)

  VastaKustuta
 2. Anonüümne09.10.18 14:53

  Entri - Ülikooli tn alguses Rimi peal, neil on päevapakkumised, supp, midagi kergemat sooja ja siis natuke energiarohkemat sooja. 😀 väga kiirelt saab söönuks. Ma käin seal tegelikult hoopis originaalsete ja maitsvate magustoitude pärast lõunal 🙄
  Aga Rimi salat on ka hea mõte, see annab pikaks ajaks täiskõhutunde, kui oskad kombineerida.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh soovituse eest, kindlasti proovin selle koha ükspäev ära!

   Kustuta
 3. Anonüümne09.10.18 15:42

  Otrivin Menthol - lahtine nina pikkadeks tundideks garanteeritud.
  Mina ostsin ühest loengust teise minnes jooksu pealt salatit, puuvilja, pähkleid vms. Auditooriumis jõuab enne loengu algust ära süüa küll. Tühja kõhuga loengust asja ei saa.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Uue nohurohuna katsetan seda ;)
   Natuke nõme on jah suures loengus olla ja kõht koriseb kõvasti :D :D

   Kustuta
 4. Pirogovis (lokaalis siis, mitte pargis, Rüütli alguses Armastuse vastas) on iga päev kella 11st päevasupp - suur kausitäis on 3€, saab pool ka osta. Supp tuleb marmiidist, seega ostad ja kohe saad. Iga päev kaks valikut, millest üks lihavaba (va reedeti), aga veganit ma ei oska lubada, osades piim sees. Soovitan täiega, ma elasin mingi vahemik nendest suppidest :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Oo super! Just sellist asja mul oleks vaja!

   Kustuta
 5. Pole küll Tartus tudeng olnud, aga nii palju tean, et Ruunipizzas (Raekoja platsist mõned meetrid Rüütlisse sisse pöörata) on ka päevapakkumised, millest üks on vegan. Selline lihtne toit, hind 3.50. Kuna päevakas, peaks väga kiirelt kätte saama.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ruunipizza kusjuures on mul tihti mõttes olnud kui koju jõuan, aga pole kunagi loengute vahel sinna meeles olnud minna :D

   Kustuta
 6. Göök. Genklubi söögikoht, 100% vegan, päevakad valmivad kiiresti ja on üleni hea.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aga see vist jääks natuke kaugeks ju poole tunniga? Või siin tuleb mängu mu see teadmatus mis kus Tartus on :D Ma olen seal käinud, aga pean google mapsi välja võtma ja ajaliselt vaatama.

   Kustuta
 7. Anonüümne10.10.18 20:01

  Ega sa ehtne tudeng enne pole, kui Kohvipausist kohvi ja wrapi kaasa haaranud pole. Seal on imehead saiakesed ja toopudrud ka, aga pikem käimine võib lõpuks pankrotti ajada, sest kui võtad juba wrappi, siis tahaks juba kohvi ka ja märkamatult ongi viiekas jälle maha läinud. Salatit saab ka, need äkki 3 euro ringis? Igatahes kindel on see, et xx:45-xx:15 aegadel on Kohvipausis alati järjekord ja ümberkaudsed (üli)õpilased kiiret suupoolist hankimas. Oleks vahva vahel ka Sind seal kohata :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Pean selle koha siis tõesti üles otsima, aga jah... 5 eur päevas pole see, mida ma taga ajan :D

   Kustuta
 8. Anonüümne03.11.18 15:34

  Mina käisin ka Entris mõnda aega päris palju, aga nüüd mulle on hoopis pmst seal kõrval olev Vilde ja Vine meeldima hakanud - päevaka saab kiiresti kätte ja ülikoolist on sinna paar mintsa kõndida. Kohvipaus on jah muidugi ka klassika, aga seal käivad lisaks ülikooli omadele veel ka treffikad ning kesklinnas töötavad inimesed, et vahel võib päris kitsaks minna. Ruuniga on nii ja naa, vahel saab kiiresti toidu kätte aga vahel on aega läinud, seega kuidas veab :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma pole siiani suutnud ühtegi kohta välja valida :D loodetavasti nüüd novembri jooksul jõuan katsetama :D

   Kustuta

 

Kuu loetuimad postitused